Jump to content

Kurandaki mucizeleri şöyle alalım

Recommended Posts

lamı cimi yok

bunlar şaşırtıcı gerçeklerdir..neye inanırsanız inanın umurumda değil...

dağlar hareket eder tabiki etmezmi?yeryüzü mağmanın üzerindedir ve sürekli yer değiştirir.yanlışmıyım

diğer yandan oluşum açısından direk gibidir.oluşurken sağlam tabaka aşağı kayar ve yumuşak tabaka üste kalır...üste kaldıkça yükselir ve dağ oluşur...depremlerde de zaten daha emniyetli yerlerdir.

Hz muhammet neden açıkça çelişen direk gibi sabit ve yer değiştiren sıfatlarını ardı ardına koysun?yalan söyleyecekse sadece birini der bırakır.

sen sahte peygamber olsa idin çelişiyormuş gibi gelen iki sıfatı kullanırmıydın.

.....

zariyat 47 de burada tartışıldı ve bitti.

2 cümle :le musiun kelime anlamı (yorum katmıyorum):biz genişletmek....buradaki musiun "sıfatfiil"

cevap verecekler sıfatfiil nedir öğrensin öyle gelsin...

şimdi 2 cümlede: "geniş bir kudret sahibiyiz" di değiştirdiler diyenlerr.....

1."geniş"

2,"bir"

3,"kudret"

4 "sahibiyiz"

bu 4 adet kelimeyi ( le musiun arapçasında )gösterebilir lermi?(1 cümlede hemfikiriz 2 cümleden bahsedin)

tarihinde kolonya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 87
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

lokman suresi : ilk 5-10 ayetleri arası... "Allah gökleri direksiz yarattı"

buradaki direk sözü aslında DAYANAK NOKTASIZ manasına gelmektedir.

ozamanlarda insanların bilgisi yeryuzu öküzün kafasında yada sonsuz düz tabla gibiydi...

insanların ozamanki aklı birseyin birseye temasta olmadan duramayacagıdır.

kuransa bunun aksini söylemektedir. ilimle kesismektedir.

sürekli aynı şeyi geveleyip durmayın.burada da arkadaş açıklamış ben söylemeden ...yıllardır aynı şey dilinizde ..

olay budur.Allah da buda temazsız olarak yaratıldı demektedir.bunu anlamak neden zor..yardımcı olalım anlatalım

bu da tamam ....başka?

Sitelerde Paylaş

huzurlu mutlu hayatım var seve seve ibadet ediyorum ne korkudan nede cennetten sırf ALLAH aşkı için rızası için KURANI KERİMİ BAŞTAN SONA okuyan bir insan o kitabın yüceliğini kavrar ama düşünerek önyargısız sonra inanmayanlar size sorum hz ali (ra) Sen ALLAH yok diyorsun ben var diyorum! farzet senin dediğin doğru (haşa) ozaman biz kıLdığımız namazdan, tuttuğumuz oruçtan ve verdiğim sadaka ve zekattan ne kaybederiz? sadece hepimiz yokoLuşta kayboLur qiderizz. Ama ya ALLAH varsa! ya cennet cehennem varsa,Ya hesap varsa o zaman senin haLin nice oLur diyen birisinin aman etmesine sebep olmuştur daha sonra islam pisliği söker huzura vardırır kalpteki huzur zaten seni ALLAHA götürecektir evet insanlar kendilerini hep ALLAHIN zatı hakkında düşünmeye sevk ettiği için ALLAHI inkar ederler şirke düşerler yok 50000 yılda nasıl oluyo yok 1g ün elli yıl nasıl oluyo falan filan senin ona aklın yetmez benimde seni beni aciz yaratara zaten kendini hissettiriyo şahsen vucudumda öyle bi manevi güç varki bi an önce kavuşmayı istiyom bide şunu belirtmeliyimki insan kafasında bir şeyi var edemez öyle olsa ben bir kızı var ederdim ömür boyu onu beklerdim ama inssan kalbi gerçektende ALLAH diye atıyo başka hiçbişe bu şekilde kalbi kaplamıyor devamlı olarak sonra saf olmak iyi düşünmek lazım ne kaybederiz değilmi deyip devam et daha sonra ALLAHIN izniyle huzura erersin tavsiyem KUANI KERİMokumandır bi insan durup dururken HAZRETİ MUSA HAZRETİ DAVUT HAZRETİ LUT HAZRETİ HUD HAZRETİ İSA ASBI KEHF GİBİ olayları ortaya atsın bu kadar kapsamlı bi kitap dahası islam alimlerini okumak lazım ALLAHU tealayı rüyasında görenler var yada öldükten sonra ölen kişiyi rüyada görüp ALLAH sana ne yaptı diye soranlar var ALLAH katından kendilerine verilen mucizeler var abdulkadir geylani hazretlerini oku ermiş muradına sonra biz ateistler gibi sana hemen direk şöyle böyle onların dediği saçmalık falan filan demiyoruz evet gerçekten kalbim istek dışı ALLAH diye atıyor artık eğer sende bunu istiyosan namaz kıl biraz aç kal hissetmiyomusunki senin alnında nefsin kabarıyor iştah sanki beyindemi işte buda yine görünmeyen nefsinin şehveti dahsı şeytanın insanları kandırdığını bilmiyonuzmu vesvese verip ALLAHI inkar ettiriyor bi insan neden ALLAHI inkar ederki bi düşün şeytanın kendisi adem babamıza secde etmedi kafirlerden oldu şimdi ise insanları secdeden alıkoymak için inkara sürüklüyo yani ALLAHU TEALA haber veriyo kuranda bi insanın ALLAHI bulması için önce kendini incelemesi lazım sen ben yoktan var edildik

Sitelerde Paylaş

Eğer desen: “Madem Kur’ân insanlar için gelmiş. Neden insanların gözlerinde en önemli olan bilimsel buluşları açık şekilde bildirmiyor; hafîf bir ima ile, hafif bir işaretle, zayıf bir hatırlatmayla yetiniyor?”

cevap: Çünkü bilimsel buluşların hakları, Kur'an'da o kadar olabilir.

Zira Kur’ân’ın esas vazifesi , Allah'a ait mükemmmelikleri ve kulların vazifelerini öğretmektir.

Öyle ise, bilimsel buluşlara, yalnız hafif bir ima, hafif bir işaret, ancak düşer.

Çünkü bilimsel buluşlar, Allah'ın mükemmelliği'ni anlatmaya kalksalar, Kur'an'da çok az hak alabilirler.

Allah'ın mükemmelliğini anlatma noktasında bilimsel buluşarı ele alalım;

Meselâ, Uçak Kur’ân’a dese: “Bana kelamında bir yer ver, ayetlerinde bir mevki ver.” Elbette, gezegenler , yeryüzü, ay , Kur’ân adına diyecekler: “Burada cirmin kadar bir mevki alabilirsin.”

Eğer elektriğin parlak lâmbaları Kur'an'da yer almak isteyerek âyetlere girmek isteseler, şimşekler ve gökyüzünü süslendiren yıldızlar diyecekler: “Işığın nisbetinde konuya ve beyana girebilirsin.”

Eğer bilimsel buluşlar , sanat harikaları olarak âyetlerden makam talep ederlerse, o vakit birtek sinek onlara “Susunuz,” diyecek. “Benim bir kanadım kadar hakkınız yoktur. Zira sizlerdeki, insanların eliyle yapılan bütün ince sanatlar ve bütün nazik cihazlar toplansa, benim küçücük vücudumdaki ince sanat ve nazenin cihazlar kadar acayip olamaz.

Eğer bilimsel buluşlar , insanların vazifeleri noktasında Kur'an'da yer almak isterlerse, o zaman o daireden şöyle bir cevap alırlar ki:

“Bilimsel buluşların, insanların kulluk vazifeleri ile olan ilişkisi pek azdır ve dairеmize kolay giremezsiniz. Çünkü programımız budur ki:

Dünya bir misafirhanedir. İnsan ise onda az duracaktır; ve vazifesi çok bir misafirdir ve kısa bir ömürde ebedi hayat için lâzım olan şeyleri tedarik etmekle mükelleftir.

En öenmli olan ve en lazım olan işler öne alınacaktır.

Halbuki bilimsel buluşlarda , genellikle , şu fâni dünyayı ebedi kalınacakmış gibi gaflet perdesi altında, dünyaperestlik hissiyle işlenmiş bir suret, sizde görülüyor. Öyle ise, hakperestlik ve âhireti düşünmeklik esasları üzerine kurulu olan kulluk vazifelerinde hisseniz pek azdır.

“Lâkin, eğer kıymetli bir ibadet olan, sırf Allah'ın kullarına faydalı olmak için ve insanların menfaati ve faydası için elbette sayıca az olan bu işin erbabları içinizde varsa, o şahıslar için gizli işaretler , çalışmaya teşvike, yeterli ve kafidir.”

tarihinde 2kere2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
dağlar hareket eder tabiki etmezmi?yeryüzü mağmanın üzerindedir ve sürekli yer değiştirir.yanlışmıyım

Kolonya,

Dağların hareket ettiği ayeti yaz önceki ve sonraki ayetide yaz bakalım olay nerde ne zaman gerçekleşiyor..Kıyametten bahsetmiyor mu?Ayrıca vereceğin ayet bulutlar gibi diyor ben bulutlar gibi rüzgarla hareket eden dağ görmedim..Varsa göster bizde görelim..

Bilimsel olarak tüm yer kabuğu hareket eder sadece dağlar değil..Dağları sabit diyor Kuran aksine..

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ahmed Mehdi,

Evet verdiğin ayet direksiz yarattı diyor, göğün dayanaksız ve direksiz olduğunu görmesinin ne gibi mucize yanı var anlat bakalım..

Selam..

kaç ta ne gök yarattın?kaçı direksiz kaçı direkli ?

neyi küçümsüyorsun sen.

bir şeyi dayanıksız görmek etkileyici gelir ..o kadar ...basit çe anlattık işte neyi anlamıyorsun..

biz bunun bilim dışı mı olduğunu söylüyoruz?

Sitelerde Paylaş
sonra güneşi ışık saçan ..ayıda aşığı yansıtan der ...eeeee

Ayın evrelerini gören bir akıl Muhammed'den çok önce ışık kaynağı olmadığını görmüştür..Biraz tarih okumalısın..

Ay'ın ışığı yansıtan ayetini bir yaz görelim..Nur ışığı yansıtan mı demekmiş?Ben Nur kelimesinin yansıtan olduğunu senden duydum..Yeni versiyon arapça mı bu?

Sitelerde Paylaş
kaç ta ne gök yarattın?kaçı direksiz kaçı direkli ?

neyi küçümsüyorsun sen.

bir şeyi dayanıksız görmek etkileyici gelir ..o kadar ...basit çe anlattık işte neyi anlamıyorsun..

biz bunun bilim dışı mı olduğunu söylüyoruz?

Bunların mucize olduğunu düşünecek kadar safmı görünüyoruz ordan?Gök dayanaksız ee...Nolmuş?Bu mu mucize?

Sitelerde Paylaş

kuranı yazan dünyayı düz,

göğü de kubbe olarak düşünüyordu.

yıldızları da küçük birer taş sandığı için

bununla şeytan taşlıyordu.

ya biraz utanın ya.

hakikaten buna ihtiyacınız var.

madem öyle neden bütün kafir bilim adamları

dakikasında müslüman olmuyor.

hadi bizi geçin,

bunların derdi ne?

fethullah gülen hazır amerikada iken

gidip biat etsinler.

Sitelerde Paylaş
Kolonya,

Dağların hareket ettiği ayeti yaz önceki ve sonraki ayetide yaz bakalım olay nerde ne zaman gerçekleşiyor..Kıyametten bahsetmiyor mu?Ayrıca vereceğin ayet bulutlar gibi diyor ben bulutlar gibi rüzgarla hareket eden dağ görmedim..Varsa göster bizde görelim..

Bilimsel olarak tüm yer kabuğu hareket eder sadece dağlar değil..Dağları sabit diyor Kuran aksine..

evet bulular gibi diyor... hareketli işte ....

şunun gibi (sana anlatmak için ) ayı gibi adam desem :büyük bir adamdır işte .

sen gidip ayıyı tartıyon 350 kilo geliyo ..sonra adamı :100 kilo ...sonra diyorsun ki ayı gibi değil ki bu arada 250 kilo var..

doğru 250 kilo var ama adam büyük işte ...

sen burada bulutların hızı ile tamamen aynı hızda hareket eden bir dağ lafı mı okudunda karşı çıkıyorsun...

evet tüm yeryüzü:ama yeryüzünün hareketini "dağ" gibi bir oluşumla söylemiş ve bir etkileyicilik olmuş cümlede ..olay bu.

şimdi bu ovalar hareket eder dese bence aynı etkileyicilik olmazdı.

dağlar hareketli ama yeryüzü değil de denmemiş yani cümlenin bir tersliği yok..

Sitelerde Paylaş
Bunların mucize olduğunu düşünecek kadar safmı görünüyoruz ordan?Gök dayanaksız ee...Nolmuş?Bu mu mucize?

kabul ettiğine sevindim:

mucizeyi başka zaman anlatırım

ipucu:bir çiçeğin güzelliği de bir mucize dir..aklına hemen bilim dışı bişi gelmesin mucize deyince

Sitelerde Paylaş

Tekvir süresindeki dağların yürütülmesi durumunun bir başka ayeti o..

Bilimsel olarak dağlar, bulutlar gibi hareket etmez ,çünkü bulutlar gökten ayrı rüzgarla hareket eder. . Oysa Dağlar yer katmanı ile bütün hareket eder..Kuran aksine bilimle çelişmekte eğer bilimsel derseniz..

27:87'de boruya üfürülmüştür

27/87 Boruya üfürüldüğü gün, göklerde ve yerde bulunan herkes, ALLAH'ın diledikleri hariç korkuya kapılacaklardır. Hepsi ona boyun bükerek gelirler.

27:88 'de kıyamet sahnelerinden biri oluyor

27/88 Dağları durgun sanırsın, halbuki bulutlar hareket ettiği gibi hareket etmektedir. Her şeyi sapasağlam yaratan ALLAH'ın sanatıdır. O, yaptıklarınızı bilendir.

27:89 devam ediyor..

27/89 Kim iyilik getirirse, ona ondan daha iyisi verilir ve onlar o günün korkusundan güvenlikte olurlar.

Hem cımbızlıyor hemde bilimle zıt bir durumu mucize sanıyorsunuz..

Şaşırdınız heralde.

Sitelerde Paylaş
ipucu:bir çiçeğin güzelliği de bir mucize dir..aklına hemen bilim dışı bişi gelmesin mucize deyince

Hayır mucize deyince sokaktaki insan doğa üstü güç ve olay olarak algılar..Yani normal olaylar mucize diye nitelenmemeli..O zaman herşey mucize olur senin tanımınla..

Babasız doğum ,asanın yılan olması vs vs

Sitelerde Paylaş

sema denen sey gök yüzüdür.

semadan haberler falan gelir.

allah semanın üzerinde,

altında arşı oturmaktadır.

arşı suyun üzerindedir evreni yaratmadan önce.

tabi evreni yer ve gökten ibaret sayar,

yıldızları da süs.

ve bazen de semadan yeryüzüne iner.

teymiyenin dediği gibi senin benim gibi iner.

kolonya bunları da tevil et,

bilimsel bişeyler çıkar da göreyim seni.

ayet isteme bunların kuranda yazdığını bal gibi biliyorsun,

bilmiyorsan arama yap bi kuranprogramında bul.

o benim sorunum değil.

baştan somdan ortadan alıp,cımbızlayıp kıvırması ne güzel.

Sitelerde Paylaş
Tekvir süresindeki dağların yürütülmesi durumunun bir başka ayeti o..

Bilimsel olarak dağlar, bulutlar gibi hareket etmez ,çünkü bulutlar gökten ayrı rüzgarla hareket eder. . Oysa Dağlar yer katmanı ile bütün hareket eder..Kuran aksine bilimle çelişmekte eğer bilimsel derseniz..

27:87'de boruya üfürülmüştür

27/87 Boruya üfürüldüğü gün, göklerde ve yerde bulunan herkes, ALLAH'ın diledikleri hariç korkuya kapılacaklardır. Hepsi ona boyun bükerek gelirler.

27:88 'de kıyamet sahnelerinden biri oluyor

27/88 Dağları durgun sanırsın, halbuki bulutlar hareket ettiği gibi hareket etmektedir. Her şeyi sapasağlam yaratan ALLAH'ın sanatıdır. O, yaptıklarınızı bilendir.

27:89 devam ediyor..

27/89 Kim iyilik getirirse, ona ondan daha iyisi verilir ve onlar o günün korkusundan güvenlikte olurlar.

Hem cımbızlıyor hemde bilimle zıt bir durumu mucize sanıyorsunuz..

Şaşırdınız heralde.

Kuran'da anlatılan kıyamet günü meydana gelecek olaylar farkına varılmayacak olaylar değildir, tam tersine her şeyin yıkılıp mahvolduğu, görenlerin dehşete kapıldığı olaylardır. Kuran'da kıyameti tarif eden tüm ayetlerden bu anlaşılabilir. Oysa incelediğimiz ayette, insanların dağları hareketsiz sandığı, fakat bunun bir yanılsama olduğu söylenmektedir.

benim açıklamam budur..

ancak sende haklı olabilirsin ..bu konuda hayır o illde kıyametten bahsetmiyor demem..

her iki haldede ben çelişmem .

Sitelerde Paylaş
sema denen sey gök yüzüdür.

semadan haberler falan gelir.

allah semanın üzerinde,

altında arşı oturmaktadır.

arşı suyun üzerindedir evreni yaratmadan önce.

tabi evreni yer ve gökten ibaret sayar,

yıldızları da süs.

ve bazen de semadan yeryüzüne iner.

teymiyenin dediği gibi senin benim gibi iner.

kolonya bunları da tevil et,

bilimsel bişeyler çıkar da göreyim seni.

ayet isteme bunların kuranda yazdığını bal gibi biliyorsun,

bilmiyorsan arama yap bi kuranprogramında bul.

o benim sorunum değil.

baştan somdan ortadan alıp,cımbızlayıp kıvırması ne güzel.

ayet söyle tek tek söyle ...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...