Meritocracy

Her önüne gelen sanatçıyı kemalist zanneden aptal CHP'liler

Bu konuda 21 ileti var

Bir ünlü AKP'ye ya da Tayyip'e laf mı soktu, ya da herhangi bir yürüyüşe ya da mitinge mi katıldı? CHP'liler hemen başlıyorlar bu kişiye bir güzel yağ çekmeye, Atatürkçü deyip göklere çıkarmaya. Hiç de bu adam/kadın kimdir kimlerdendir, necidir, geçmişte ne yapmış ya da ne söylemiş diye de soruşturmuyorlar da.

Bu yüzden de Atilla Taş, Fazıl Say, Metin Uca, Fatih Portakal, Can Dündar, Nevşin Menü, Beren Saat gibi aptal HDP'lileri ve Fetöcüleri bile kemalist zannediyorlar. Şimdi de Meltem Cumbul mudur nedir o PKK'lı kadını kemalist ilan etmişler.

Utanmasalar yakında Ahmet Altan'ı, Nazlı Ilıcak'ı falan da kemalist ilan edecekler.

tarihinde Meritocracy tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Chp'liler sadece zan etmiş ama Akp'liler fetoyla-Hdpyle birlikteydi.

Birlikte olan önemsiz ama zan eden aptal öyle mi?

Bu trol başlıkları artık çok sırıtmaya başladı, kendi kendinizi ele veriyorsunuz bu yüzden de açtığınız başlıklar size itibarsızlıktan başka bir şey kazandırmıyor...

Bir başka trol da balıklama atlamış, hemen de püf noktayı çözüvermiş, Alevi olunca ne oluyor bir yerlerinize mi batıyor!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Chp'liler sadece zan etmiş ama Akp'liler fetoyla-Hdpyle birlikteydi.

Birlikte olan önemsiz ama zan eden aptal öyle mi?

Bu trol başlıkları artık çok sırıtmaya başladı, kendi kendinizi ele veriyorsunuz bu yüzden de açtığınız başlıklar size itibarsızlıktan başka bir şey kazandırmıyor...

Bir başka trol da balıklama atlamış, hemen de püf noktayı çözüvermiş, Alevi olunca ne oluyor bir yerlerinize mi batıyor!

Konuyu açanın yazdığı yalan mı diyorsun ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, Çaresiz said:

Konuyu açanın yazdığı yalan mı diyorsun ?

Konuyu açandan ziyade sen problemli bir adamsın. O isimlerin Alevi olduğunu nerden çıkardın? Ayrıca varsayalım ki öyle, bunu niye diline doluyorsun? Bu sana niçin batıyor? Sen de Sünnisin herhalde ve Alevilere sinir mi oluyorsun? O zaman burada ne işin var?

Alevilerin CHP'li olması son derece mantıklı ve doğrudur. Bir Alevi partisi kurup kamplaşma yaratacaklarına, herkesin ortak partisi CHP'ye yanaşmaları herkes için en iyisidir. Karışmak ve kaynaşmak en doğru yoldur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konuyu açandan ziyade sen problemli bir adamsın. O isimlerin Alevi olduğunu nerden çıkardın? Ayrıca varsayalım ki öyle, bunu niye diline doluyorsun? Bu sana niçin batıyor? Sen de Sünnisin herhalde ve Alevilere sinir mi oluyorsun? O zaman burada ne işin var?

Alevilerin CHP'li olması son derece mantıklı ve doğrudur. Bir Alevi partisi kurup kamplaşma yaratacaklarına, herkesin ortak partisi CHP'ye yanaşmaları herkes için en iyisidir. Karışmak ve kaynaşmak en doğru yoldur.

Toplumun kesimlerini ve tepkilerini az çok biliyorum.

Sen neden saldırıyorsun bana şimdi ?

Ülkede mezhepçilik had safhada, kişi soru sormuş bende kendi cevabımı yazdım.

Siz neden ateşlendiniz cevabıma ?

tarihinde Çaresiz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, Çaresiz said:

Siz neden ateşlendiniz cevabıma ?

Konuda mezhepçilik ile ilgili hiçbir vurgu yok. Bunu başlatan sensin. Konuyu açan kişi, aslında HDP taraftarı, aptal-liberallerden bahsediyor. Bu insanları Alevi ilan eden sensin!

Bak biraderim. Alevi, Sünni, Kürt, Türkmen, Arap, Ermeni ve benzeri doğuştan gelen bir sıfata sahip olmak insanın elinde değildir. Bunlar senin tercihin değildir. Dolayısı ile bu sıfatlardan dolayı kimseye övgü ve sövgü yapamazsın. İnsan yaptıklarından sorumludur. İnsanları sadece yaptıklarından dolayı eleştirebilirsin. Doğuştan gelen sıfatlara göre tasnif edersen  ırkçı olursun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konuda mezhepçilik ile ilgili hiçbir vurgu yok. Bunu başlatan sensin. Konuyu açan kişi, aslında HDP taraftarı, aptal-liberallerden bahsediyor. Bu insanları Alevi ilan eden sensin!

Bak biraderim. Alevi, Sünni, Kürt, Türkmen, Arap, Ermeni ve benzeri doğuştan gelen bir sıfata sahip olmak insanın elinde değildir. Bunlar senin tercihin değildir. Dolayısı ile bu sıfatlardan dolayı kimseye övgü ve sövgü yapamazsın. İnsan yaptıklarından sorumludur. İnsanları sadece yaptıklarından dolayı eleştirebilirsin. Doğuştan gelen sıfatlara göre tasnif edersen  ırkçı olursun.

Konuyu açan kişinin yazdığı isimleri irdelerseniz, hemen hemen hepside Alevi kökenli muhaliflerdir.

Sizde bunu araştırabilirsiniz.

Yorumum da övgü yada sövgü kesinlikle yok.

Irkçı değilim.

Kimseyi de eleştirmedim, siz yorumumdan ne anlamışsınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Çaresiz said:

Konuyu açan kişinin yazdığı isimleri irdelerseniz, hemen hemen hepside Alevi kökenli muhaliflerdir.

İnsanların kökenini araştırma ihtiyacı hissetmem. Ne gerek var buna?

Ben Türk/Kürt kökenli, Sünni bir ailenin çocuğuyum. Bu durum benim görüşlerimi ve davranışlarımı belirlemiyor. Muhatap olduğum insanların kökenlerini de umursamam. Ne yaptıkları, ne düşündükleri önemlidir. 

Farzedelim ki, bu başlıkta ismi geçen insanlar Alevi kökenli olsun. Bu ne anlama gelir? Bu insanlar Alevidir diyerek neyi kanıtlamış oluyorsun?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir şey kanıtlamış olmuyorum.

Bu kişiler neden göklere çıkarılıyor diyor, yani neden bir birlerini hemen tutuyorlar.

Bende diyorum ki ortak noktaları var.

Alevilik.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Küfür etmeyelim tabi ama bakın kendi propagandalarını nasıl yapıyorlar.

İyice serbest bırakın kendi İslam anlayışlarını filan da yaysınlar, "başörtüsü takmak suç mu?" gibi başlık da açsınlar.

Adam delinin teki:

Atilla Taş, Fazıl Say, Metin Uca, Fatih Portakal, Can Dündar, Nevşin Menü, Beren Saat ve Sezen Aksu ve Candan Erçetin Fetocu diyor.

Ben küfür de etmeyip ciddi ciddi muhatap mı olayım? ne diyim? Candan Erçetin Feto değil KGB mi deyim?

Deliyse atın işte, psikoloğundan ilaç alsın öyle gelsin. Bu ne kardeşim?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

/ Tabi ki şaka bir yana.

Çok fazla zamanım yok. Ama ileride modluk filan verilirse, buranın ilkelerini ihlal etmemeye çalışarak, AKP'li / MHP'li kabul ettiklerimi, ya da ruhsal olarak dengesiz bulduklarımı uzaklaştırabilirim. Eski forumda yapmıştım. Yine yapabilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Küfür etmeyelim tabi ama bakın kendi propagandalarını nasıl yapıyorlar.

İyice serbest bırakın kendi İslam anlayışlarını filan da yaysınlar, "başörtüsü takmak suç mu?" gibi başlık da açsınlar.

Adam delinin teki:

Atilla Taş, Fazıl Say, Metin Uca, Fatih Portakal, Can Dündar, Nevşin Menü, Beren Saat ve Sezen Aksu ve Candan Erçetin Fetocu diyor.

Ben küfür de etmeyip ciddi ciddi muhatap mı olayım? ne diyim? Candan Erçetin Feto değil KGB mi deyim?

Deliyse atın işte, psikoloğundan ilaç alsın öyle gelsin. Bu ne kardeşim?

Ben Candan Erçetin'den mi bahsetmişim? Tanımıyorum o kadını necidir kimdir bilmiyorum ama senin gibi biri onu övüyorsa muhtemelen o da PKK'lı ya da Fethullahçıdır. Sen zaten her iletinle tam bir liboş olduğunu net bir şekilde belli ediyorsun.

Ayrıca psikologlar ilaç mı yazıyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Memlekette bir avuç düzgün adam var, onlara da pkk'lı deniyor. Eğer bu kafası kırık ırkçılardan degilsen otomatik olarak pkk'lı oluyorsun. 

Eğer pkk'lı değilsen bu kafası kırıklara göre otomatik olarak ırkçı oluyorsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben Candan Erçetin'den mi bahsetmişim? Tanımıyorum o kadını necidir kimdir bilmiyorum ama senin gibi biri onu övüyorsa muhtemelen o da PKK'lı ya da Fethullahçıdır. Sen zaten her iletinle tam bir liboş olduğunu net bir şekilde belli ediyorsun.

Ayrıca psikologlar ilaç mı yazıyor?

- La havleee...

- Can Dündar, Fazıl Say demişsin. Fazıl Say müzisyen / Piyanist (ayrıca çok ünlü bir müzisyen)

Müzik eserleri ile imada mı bulunmuş?

/ Psikolog konusunda haklı olabilirsin. Direkt psikiyatra da gidebilirsin. Öyle bir sürü tanıdığım var. Bir süre sonra ilaca da alışıyorsun. Daha normal düşünecek hale geliyorsun.

Kıçımdan uydurmuyorum, delilsiz konuşmuyorum. Saydığım ünlülerin hepsinin HDP'yi öven/koruyan/savunan sözleri var.

- Siz akıldan / mantıktan uzaklaşmışsınız. Sevmediğiniz adam ya casus, ya Feto ya da PKK.

CHP PKK için yürüyor demişsin. Bu kadar manyak mısınız? Bu sıcakta senle çıkalık da 1 saat yürüyelim hadi. Adam 70 yaşında, 25 gün boyunca, 450 km yol yürüdü. Sen yürüyebilir misin? - Sen de çık Reisin için yürü o zaman, alem delikanlı görsün.

/ Olmaz böyle yani. Sen beni / internettekileri iyice keklik yerine koyuyorsun. Senin reisin Feto'nun sağ kolu idi eskiden. CHP'den filan kimsenin Casuslukla filan ilgisi yok. HDP'yi de meclise sokan senin reisindir.

Yani kafayı üşütmeyelim. Bana cumhurbaşkanın Atatürk hakkında bir tek olumlu sözünü alıntıla. Alıntılayamazsın. Bu da demek oluyor ki cumhuriyetin kuruluşunu filan da bilmiyorsun. Yani böyle olmaz. O zaman oto-kontrol diye bir şey vardır. Ona göre hareket edeceksin.

İftira da dinimizde günahtır. Adam gazeteci, işini yapıyor (listedeki diğer isimler). 90'lı yıllarda biz sizin basınınızı / okullarınızı feto ilan etseydik (ki gerçekten öyleler) bugün bu hale gelmezdik.

Yani resmen diyorsunuz ki "biz mantığı ezeriz" - Ymı ezersiniz. Firavun / nemrut kılıklı herifin peşinden yaw... ala ala

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, leonardo18 said:

- La havleee...

- Can Dündar, Fazıl Say demişsin. Fazıl Say müzisyen / Piyanist (ayrıca çok ünlü bir müzisyen)

Müzik eserleri ile imada mı bulunmuş?

/ Psikolog konusunda haklı olabilirsin. Direkt psikiyatra da gidebilirsin. Öyle bir sürü tanıdığım var. Bir süre sonra ilaca da alışıyorsun. Daha normal düşünecek hale geliyorsun.

- Siz akıldan / mantıktan uzaklaşmışsınız. Sevmediğiniz adam ya casus, ya Feto ya da PKK.

CHP PKK için yürüyor demişsin. Bu kadar manyak mısınız? Bu sıcakta senle çıkalık da 1 saat yürüyelim hadi. Adam 70 yaşında, 25 gün boyunca, 450 km yol yürüdü. Sen yürüyebilir misin? - Sen de çık Reisin için yürü o zaman, alem delikanlı görsün.

/ Olmaz böyle yani. Sen beni / internettekileri iyice keklik yerine koyuyorsun. Senin reisin Feto'nun sağ kolu idi eskiden. CHP'den filan kimsenin Casuslukla filan ilgisi yok. HDP'yi de meclise sokan senin reisindir.

Yani kafayı üşütmeyelim. Bana cumhurbaşkanın Atatürk hakkında bir tek olumlu sözünü alıntıla. Alıntılayamazsın. Bu da demek oluyor ki cumhuriyetin kuruluşunu filan da bilmiyorsun. Yani böyle olmaz. O zaman oto-kontrol diye bir şey vardır. Ona göre hareket edeceksin.

İftira da dinimizde günahtır. Adam gazeteci, işini yapıyor (listedeki diğer isimler). 90'lı yıllarda biz sizin basınınızı / okullarınızı feto ilan etseydik (ki gerçekten öyleler) bugün bu hale gelmezdik.

Yani resmen diyorsunuz ki "biz mantığı ezeriz" - Ymı ezersiniz. Firavun / nemrut kılıklı herifin peşinden yaw... ala ala

N'oluyo la? 1-2 ay foruma girmedim, torun reisçi mi oldu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tek yapabildikleri zaten bana aktrol demek. İlla bir sürüye dahil olacaksın bunlara göre.

Halbuki sanal alemde hiç kimse benim kadar çok Tayyip'e küfür etmemiştir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tek yapabildikleri zaten bana aktrol demek. İlla bir sürüye dahil olacaksın bunlara göre.

Halbuki sanal alemde hiç kimse benim kadar çok Tayyip'e küfür etmemiştir.

- 63 iletinle abuk sabuk şeyler yazıp duruyorsun.

Hakaret de edemezsin. Can Dündar senin gibi kaç kişi eder düşünmedin mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.