Jump to content

Hıristiyan ve Yahudilerin hadis kitaplarında da namaz 3 vakit

Recommended Posts

1 hour ago, Emre_1974tr said:

Aslında kitapların orjinalleri tahrif olmuyor(en azından son peygamberin döneminde varlar). Sadece insanlar Tevrat, Zebur ve İnciller adı altında başka kitapları piyasaya sürüyor. Yani hadis kitaplarını...

Son peygamberin döneminde varlarsa, o dönemde onlar henüz varken, nasıl oluyor da aynı dönemde "inen" Kuran onların tahrif olduğundan söz edebiliyor?

Kaldı ki, 1500 yıl öncesine kadar var olan orjinal tevrat ve incilin yerine birileri başka kitapları piyasaya sürecek ve o kitaplar da orjinallerin yerini alacak kadar tutacak, öyle mi? O dönemdeki hıristiyan ve musevi kamuoyu salak, bir senin ümmetin uyanık öyle mi? 

Söylediğin, ileri sürdüğün şeylerin hiç birinin tarihsel dayanağı olmadığı gibi, eldeki tarihsel bulgularla uyuşur yanı da yok.

Sitelerde Paylaş

Beni hiç ama hiç ilgilendirmeyen bir konu. Kuran İncil Tevrat değişmiş olsa ne olur, değişmemiş olsa ne olur, namaz bir vakit olsa ne olur beş vakit olsa ne olur... Bunlar terelelliden uyduruktan saçma sapan mevzular. Ben elimizde ne var ona bakarım. Değişmişse de değişmemişse de elimizde olan ne? Açar bakarım.

Tarihsel bilgi olarak önemlidir tabii ama dine bakışı değiştirecek bir mevzu değil. Din yine yalan yine yalan. Bu gerçek bu mevzu ile en küçük şekilde değişmez.

Sitelerde Paylaş

Sürekli aynı şeyleri yazmış "gerçek Tevrat hele hele hüle mülke gerçek İncil zibele zubele"

Yahudilerde 3 dua vakti vardır Hıristiyanlar'da en azından geleneksel Hristiyanlar'da böyle bir şey duymadım. 

Mandean (Kuran'a göre Sabiiler'de) de üç dua vakti vardır. 

Bu arada maaalesef orjinal Tevrat ve İncil diye bir kitap yoktur Zebur diye de 

ayrı bir kitap yoktur. Neyse Kuran'ı kivirmaktan mucize yumurtlamaktan beyninin uyuştuğunu düşünürsek bu rezalet açıklamalar hepimize daha az trajikomik gelecektir. 

tarihinde Desert Wind tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...