Jump to content

Recommended Posts

Bu kadar zorluklara ve toplumsal baskıya rağmen bu din denen pislikten kurtulmuşsunuz ya aferin size. 

Benim böyle bir sıkıntım olmadı hiç. Zira ailem pek dindar değildi. Gelenek gereği bayramda namaz kılınır falan...  O da eğer saat kurup kalkabilirsen. 

Zaten bu yüzden din ile alakam pek olmadı ve erken yaşta sorgulama ihtiyacı duymadım. Sonraları (insanın başına ne gelirse ya merak dan yada... gelirmiş ya) ülkemde yobazlar artıkça.

Lan bu kitap bu kadar iyi mi yazılmış da böyle kolay beyin yıkıyor diye okudum ve çocuklarıma okuduğum masal kitaplarının daha inandırıcı olduğu kanısına vardım. 

Diyeceğim şu ki. Egitim seviyesi aşağıda tutulduğu sürece insanlık din ve allah dan kurtulamaz. 

Okumak öğrenmek şart. 

Sen biraz daha sanşlıymışsın.

Muhafazakar bir ailede büyümek onları doğru kabul ettikten sonra yaşamak gerçekten zor. İnsan kabuğunun dışına çıkamadıkça bunları farkedemiyor. Bu yaşantıda insana normal geliyor. Ancak sorgulamaya başladıkça muhafazakar bir aileye ve düşünceye sahip olmanın zararlarını farkedince muhafazakar olduğum için bir çok yararlı bilgiyi sırf inancıma ters düşen insanlardan almadığımı, kırılgan eleştiriye tahammülü olmayan biri olup çıktığımı, çok agresif olduğumu farkettim. Bunlar benim vizyonumu gerçekten çok daraltmıştı.

Sitelerde Paylaş

Üniversitede ateist bir hocam vardı. Ben o zaman tabii Müslümlerde kalıyorum okulu okuyabilmek için. Hocam adını asla hiç unutmam Suriye hanım. Unutulacak bir isim değil zaten. Zaman zaman tartışırdık. Çok olgun bir kadındı, asla sinirlenmezdi. Uzun uzun anlatırdı. Ben onu çok dikkatli dinlerdim ama anlattıklarına tepki duyardım ve gösterirdim de.  Branşımız değil, psikoloji dersi. Evrimden sıkça bahsederdi. İçgüdü filan tabii, davranışların evrimi... Karşı çıkmama rağmen çok dikkatli dinlediğimi biliyordu ve bir gün istersen teke tek ayrıntılı anlatabilirim sana dedi. Bütün sınıfta bir sessizlik oldu. Cahillik işte, arkadaş ortamı baskın geldi ve ateist kadınla asla teke tek görüşmeyeceksin dediler. Kafama yumruk atasım gelir bu Müslümlerin laflarını dinlediğim günleri her hatırladığımda. Allahları olsa da belalarını verse keşke.

İçimde ukdedir, Suriye hocamı bir görsem de hocam ben bak ateist oldum, senin anlattıkların boşa gitmedi bir diyebilsem. Benim ateist olduğumu, boşa çene yormadığını bir görse!

Müslümlere sorarsan cehennemde bu olacak! :lol: 

Sitelerde Paylaş

Üniversitede ateist bir hocam vardı. Ben o zaman tabii Müslümlerde kalıyorum okulu okuyabilmek için. Hocam adını asla hiç unutmam Suriye hanım. Unutulacak bir isim değil zaten. Zaman zaman tartışırdık. Çok olgun bir kadındı, asla sinirlenmezdi. Uzun uzun anlatırdı. Ben onu çok dikkatli dinlerdim ama anlattıklarına tepki duyardım ve gösterirdim de.  Branşımız değil, psikoloji dersi. Evrimden sıkça bahsederdi. İçgüdü filan tabii, davranışların evrimi... Karşı çıkmama rağmen çok dikkatli dinlediğimi biliyordu ve bir gün istersen teke tek ayrıntılı anlatabilirim sana dedi. Bütün sınıfta bir sessizlik oldu. Cahillik işte, arkadaş ortamı baskın geldi ve ateist kadınla asla teke tek görüşmeyeceksin dediler. Kafama yumruk atasım gelir bu Müslümlerin laflarını dinlediğim günleri her hatırladığımda. Allahları olsa da belalarını verse keşke.

İçimde ukdedir, Suriye hocamı bir görsem de hocam ben bak ateist oldum, senin anlattıkların boşa gitmedi bir diyebilsem. Benim ateist olduğumu, boşa çene yormadığını bir görse!

Müslümlere sorarsan cehennemde bu olacak! :lol: 

Şimdi sende öğrendiklerini paylaşıyorsun bence önemli olanda bu. Kaçan fırsatlar kaçtı ama en azından zincirleri kırdık bi kere.

Sitelerde Paylaş

İslam belasını ancak dünya kamuoyu ortak bir bilinçle def edebilir. Yoksa olanaksız.

islam nasıl yok edilir söyleyeyim . öncelikle ateist insanların zengin ve güçlü insanlar haline gelmesi lazım . ateist insanlara baktığımda ya küçük işlerde uğraşıyorlar yada kominist oluyorlar hayır efendim zenginlik ve güç lazım . daha sonra bu aydın insanların bir araya gelip bir topluluk oluşturması gerekli . dünya tarihine bak bütün milletlerde böyle olmuştur . 

daha sonra bu topluluk bir şekilde gizliden gizliye herkezi bilinçlendirmeli . ama nerede bizim ateistler hep kominist hep humanist anadolu hoalklöreee diye bağıran aptallara dönüşüyor . gerçekçi olup somut adımlar atan yok .

Sitelerde Paylaş

islam nasıl yok edilir söyleyeyim . öncelikle ateist insanların zengin ve güçlü insanlar haline gelmesi lazım . ateist insanlara baktığımda ya küçük işlerde uğraşıyorlar yada kominist oluyorlar hayır efendim zenginlik ve güç lazım . daha sonra bu aydın insanların bir araya gelip bir topluluk oluşturması gerekli . dünya tarihine bak bütün milletlerde böyle olmuştur . 

daha sonra bu topluluk bir şekilde gizliden gizliye herkezi bilinçlendirmeli . ama nerede bizim ateistler hep kominist hep humanist anadolu hoalklöreee diye bağıran aptallara dönüşüyor . gerçekçi olup somut adımlar atan yok .

Yooo Amerika'da ve Avrupa'da çoğu zengin ve bilim insanı ateist.

Sitelerde Paylaş

Yooo Amerika'da ve Avrupa'da çoğu zengin ve bilim insanı ateist.

türkiyeye bak güçlü ve aktif insanlar hep cemaatler , islamcı mafyalar . ateistler hep öğretmen falan filen . ali ağaoğlu gibi bir ateist varmı . çok mu istiyoruz kardeşim zenginler olarak şatoda toplanıp maskeli seks partisi yapalım ülkeyi yönetelim falan . işte bunlar hep dan brown sitenli könbirik .

Sitelerde Paylaş

Dinler savaşlarla, kanla, zulum ve baskıyla yayıldığına göre milyarlarca insanı fikirlerle ateizme çekmek imkansız gibi gözüküyor. 

Sitelerde Paylaş

Dinler savaşlarla, kanla, zulum ve baskıyla yayıldığına göre milyarlarca insanı fikirlerle ateizme çekmek imkansız gibi gözüküyor. 

çekmeyeceğiz zaten ateist olmak isteyen kendisi olur . yaşadığımız ortamı değiştireceğiz . etekliye tekme mi atılıyor atanların cesetini galata kulesinin üstüne vitruvius adamı gibi gibi koyacağız . televizyonlardan sitelerden gazetelerden basacağız propagandayı . insanların fikirlerine gireceğiz anca öyle ülkede değişim gerçekleşir . akp de böyle yapıyor kendi kanalları kendi gazeteleri var . ama bizimkiler ılık sularda yüzmeye devam etsin .

tarihinde MRmanas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

çekmeyeceğiz zaten ateist olmak isteyen kendisi olur . yaşadığımız ortamı değiştireceğiz . etekliye tekme mi atılıyor atanların cesetini galata kulesinin üstüne vitruvius adamı gibi gibi koyacağız . televizyonlardan sitelerden gazetelerden basacağız propagandayı . insanların fikirlerine gireceğiz anca öyle ülkede değişim gerçekleşir . akp de böyle yapıyor kendi kanalları kendi gazeteleri var . ama bizimkiler ılık sularda yüzmeye devam etsin .

Bugün Türkiye de ateist insanlar zengin değilse bunun en büyük nedeni kamu ihalelerinin, torpillerinin hep kendi yandaşlarına gitmesi. Bunu inşaatlara bakarken dahi görebilirsiniz. Aynı sokakta yeni yapılan bir ev yola 50 cm yakın diğeri 2-3 metre. Bu toplumun adam kayırma gibi çok kötü bir huyu var. Bunu aştığımızda hakeden hakettiğini almaya başladığında zengin ateistlerde olacaktır. Yönetimi bile ele geçirebiliriz. Belki ikili oynayabilecek bir liderle biryerlere gelinebilir....

Sitelerde Paylaş

Ben müslüman gibi görünen bir çok zengin ateistin olduğunu düşünüyorum.Bu da karakter meselesi...

Tabiki de öyle. Ama bizim türklere has bir şey bu. Çocukluktan beri öğretilen 

köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceksin mantığı yerleşmiş bir kere. 

Bir de zamanımız iktidarı ile gelmiş olan dini sömürü ve baskı. 

Sitelerde Paylaş

Tabiki de öyle. Ama bizim türklere has bir şey bu. Çocukluktan beri öğretilen 

köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceksin mantığı yerleşmiş bir kere. 

Bir de zamanımız iktidarı ile gelmiş olan dini sömürü ve baskı. 

Biz müslümanız,  o haram, bu haram deyip herşeyi yapmak.. Çünkü biliyorlar kitabın ne kadar saçma olduğunu bir o kadar da koyuna hükmettiğini. O yüzden bunu iyi kullanıyorlar. 

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Huzurun ve refahın karşıt adresidir din dedikleri şey. Yani her şeyin zorla kabaca kin ve nefret dolu haliyle güce göre hiyerarşik yapıdaki en üstteki insanın aşağıya doğru -gücün en az olduğu noktaya doğru- bir güç gösterisi yapması, kendini zorla kabul ettirmesi. Şu anki iktidarın da din ile bilgi eksikliği ,cehalet ,gelişmek istememe durumlarıyla ayakta durduğunu söyleyelim.Eğitim seviyesi yükselse bile at gözlüğüyle yürümez. Biraz akıl ve biraz mantıkta koymalısın yanına. Ben de bu bağlamlardan yola çıkarak ateist olmuştum. Bu ilk post um aranıza yeni katıldım.Seneler önce buraları keşfedebilmiş olsaydım keşke. Bizim farklı bi noktamız kimseyi zorlayarak ateist yapmak değil bu görüşte değiliz. Araştıran zekası, bilgisini kullanıp saçmalıkları görenlerin bi ayrıcalığıdır bu. :)

tarihinde ithinkthat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Huzurun ve refahın karşıt adresidir din dedikleri şey. Yani her şeyin zorla kabaca kin ve nefret dolu haliyle güce göre hiyerarşik yapıdaki en üstteki insanın aşağıya doğru -gücün en az olduğu noktaya doğru- bir güç gösterisi yapması, kendini zorla kabul ettirmesi. Şu anki iktidarın da din ile bilgi eksikliği ,cehalet ,gelişmek istememe durumlarıyla ayakta durduğunu söyleyelim.Eğitim seviyesi yükselse bile at gözlüğüyle yürümez. Biraz akıl ve biraz mantıkta koymalısın yanına. Ben de bu bağlamlardan yola çıkarak ateist olmuştum. Bu ilk post um aranıza yeni katıldım.Seneler önce buraları keşfedebilmiş olsaydım keşke. Bizim farklı bi noktamız kimseyi zorlayarak ateist yapmak değil bu görüşte değiliz. Araştıran zekası, bilgisini kullanıp saçmalıkları görenlerin bi ayrıcalığıdır bu. :)

Egitim seviyesi aksine geriliyor.  Ben liseyi 3 sene okudum. Benim zamanimda 3 sene okuyan tum arkadaslarimin hepsi seneler sonra hic calismadan girdikleri YGS sinavinda baraji rahatlikla geciyor.  Fakat 4 sene lise okuyan son siniftaki ogrencilerin bir cogu baraji dahi gecemiyor. Bir cok universite mezunu da lise seviyesinde bilgi ile mezun oluyor.  

Din yayildikca cehalet artiyor. Din adamlari insan hayatina hic bir deger katmadan luks hayat yasamaya basliyor. Ben bir din adamina profesor unvani verilmesini de hic anlayamiyorum.  Nedir bu sacmalik

Sitelerde Paylaş

Egitim seviyesi aksine geriliyor.  Ben liseyi 3 sene okudum. Benim zamanimda 3 sene okuyan tum arkadaslarimin hepsi seneler sonra hic calismadan girdikleri YGS sinavinda baraji rahatlikla geciyor.  Fakat 4 sene lise okuyan son siniftaki ogrencilerin bir cogu baraji dahi gecemiyor. Bir cok universite mezunu da lise seviyesinde bilgi ile mezun oluyor.  

Din yayildikca cehalet artiyor. Din adamlari insan hayatina hic bir deger katmadan luks hayat yasamaya basliyor. Ben bir din adamina profesor unvani verilmesini de hic anlayamiyorum.  Nedir bu sacmalik

Bende bundan bahsediyorum. Herkesten bir adım iki adım önde olsan bile yandaşlıkla yalayarak senin önüne geçiyolar. Eğitimde en iyi ülkeler 30 sene 40 sene yerinde dursa bile biz bir asır sonrasında onların seviyesine varamayız. Ülkeye dini daha fazla yaymaya çalıştıkları için eğitim yavaaş yavaşş geriliyor. Tek çaremiz dini vatandaşlarına alet etmeyen bi ülkeye gitmek olacak :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...