Jump to content
Emre_1974tr

İnsanların ve Cinlerin Kötü Enerjilerinden Korunma

Recommended Posts

Sad Suresi

41. Kulumuz Eyyûb'u da an! Hani, Rabbine şöyle seslenmişti: "Şeytan bana bir yorgunluk ve azap dokundurdu."

42. "Ayağını yere vur! İşte yıkanacak bir yer, işte içilecek soğuk bir su!..." dedik.

43. Ona bizden bir rahmet ve özü temizlere bir hatırlatma olarak, ailesini ve beraberlerinde, benzerlerini bağışladık.

Cin veya insanlardan şeytanlar, bazı kişilere sıkıntı verebilirler. Zaten cinler de tıpkı insanlar gibi maddi varlıklar(ateşten yaratıldılar) ve dolayısıyla diğer canlılara fiziksel zarar vermeleri gayet olağan.

Hicr Suresi     27     Cini/İblis'i de daha önce kavurucu ateşten yaratmıştık.

Verdikleri vesveseler, ayrıca telepatik etkileri ve kötü enerjileri ile yaşam enerjinizi olumsuz etkileyebilir hatta uzun vadede bunalıma bile sokabilirler. Onların kötü enerjilerinden korunmada namaz kılmak, (yalnız Allah'a)dua etmek, Kuran okumak, sürekli Allah'ı anıp şükretmek, iyilik ve hayır işlerinde yarışmak gibi güzellikleri gerçekleştirmek önemli yer tutar. Zaten dünya ve ahiret bir bütündür, ibadetler ve güzel ameller sadece ahireti değil bu dünyamızı da güzelleştirmektedir...

Nas Suresi

Rahman ve Rahim Allah'ın adıyla...

1. De ki: "İnsanların Rabbine sığınırım!

2. İnsanların yöneticisine, yönlendiricisine,

3. İnsanların ilahına;

4. Kıvrılıp kıvrılıp saklanan, sinip sinip gizlenen vesvesenin/o sinsi, o aldatıcı şeytanın şerrinden,

5. İnsanların göğüslerine kuşkular, kuruntular sokar o;

6. Cinlerden de insanlardan da olur o!"

Fussilet Suresi

36. Eğer şeytandan gelen kötü bir dürtü seni dürtecek olursa hemen Allah'a sığın! Çünkü en iyi işiten O'dur, en iyi bilen O...

Araf Suresi

201. Korunup sakınanlar, kendilerine şeytandan bir görüntü/dürtü gelip dokunduğunda, hemen Allah'ı hatırlarlar. İşte o anda görülmesi gerekeni görürler.

Bunun yanında,  Eyyub Peygamberin öyküsünde gördüğümüz üzere, uğradığı sıkıntıyı gidermesi için Rabbimiz kendisine doğal bir ilaç olarak su veriyor ve  ondan hem içmesini, hem de yıkanmasını istiyor. Belki de bu özel şifalı bir su ama genel olarak suların bu sorunda fayda verdiği sonucuna ulaşabiliriz.

Bu bağlamda, kötü enerji yayan bazı insan ve cinlerin olumsuz etkisinden sıyrılmada bazı başka gıdalar da yardımcı olabilir belki.Özellikle vücudumuzu radyasyondan koruyan besinler, şifalı bitkiler etkili olabilir.Çünkü bedendeki radyasyonu dışarı atan bir gıda aynı zamanda olumsuz enerjiyi de temizleyebilir.

Keçiboynuzu ve  yoğurt gibi besinler tüketmek kötü enerjilerden korunmada ve vücutta oluşan bazı sorunları gidermede rol oynayabilir. Ayrıca dünyadaki en etkili radyasyon temizleyici bitkilerden kabul edilen Kore Ginsengi de akılda tutulmalıdır. Uzakdoğulu  Ginseng  zihnimizden cildimize kadar genel olarak sağlık ve denge kazandıran bir gençlik iksiridir aynı zamanda. Direncimizi arttırdığından, dışardan gelen olumsuz etkilere  karşı da güçlü kılar. Özellikle de strese karşı...

Bu  kıssada dikkati çeken  noktalardan biri de, Rabbimizin diğer bazı örneklerde olduğu gibi doğrudan sıkıntıyı gidermeyip, bu sefer çözümü(suyu) sunmasıdır. Böylece, bu olayı bizlere aktaran ayetler sayesinde tüm insanlığa konuyla ilgili yol gösterilmiş de olunuyor.

Dua etmek, Allah'a sığınmak ile fiziksel olarak tedavi olmak çelişen şeyler değildir. Ya da başka herhangi bir konuda Rabbimizden yardım istemek ile elimizden geldiğince o işi gerçekleştirmek için çalışmak, çözüm üretmek... Herşey (kendi yaptıklarımız da dahil olmak üzere) vesiledir, ilahi planın parçasıdır zaten. Biz her zaman var gücümüzle sorunları çözmek için çalışmalı ve mücadele etmeliyiz. Ayrıca her zaman iyilik ve iman yolunda yürürsek, Rabbimiz zaten cennetimsi güzellikleri daha bu dünyada da yaşatmaya başlamaktadır.

Selam ve sevgiler

http://emre1974tr.blogspot.com.tr/2012/04/insanlarn-ve-cinlerin-kotu.html

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sad Suresi

41. Kulumuz Eyyûb'u da an! Hani, Rabbine şöyle seslenmişti: "Şeytan bana bir yorgunluk ve azap dokundurdu."

42. "Ayağını yere vur! İşte yıkanacak bir yer, işte içilecek soğuk bir su!..." dedik.

43. Ona bizden bir rahmet ve özü temizlere bir hatırlatma olarak, ailesini ve beraberlerinde, benzerlerini bağışladık.

Cin veya insanlardan şeytanlar, bazı kişilere sıkıntı verebilirler. Zaten cinler de tıpkı insanlar gibi maddi varlıklar(ateşten yaratıldılar) ve dolayısıyla diğer canlılara fiziksel zarar vermeleri gayet olağan.

Verdikleri vesveseler, ayrıca telepatik etkileri ve kötü enerjileri ile yaşam enerjinizi olumsuz etkileyebilir hatta uzun vadede bunalıma bile sokabilirler. Onların kötü enerjilerinden korunmada namaz kılmak, (yalnız Allah'a)dua etmek, Kuran okumak, sürekli Allah'ı anıp şükretmek, iyilik ve hayır işlerinde yarışmak gibi güzellikleri gerçekleştirmek önemli yer tutar. Zaten dünya ve ahiret bir bütündür, ibadetler ve güzel ameller sadece ahireti değil bu dünyamızı da güzelleştirmektedir...

Nas Suresi

3. İnsanların ilahına;

4. Kıvrılıp kıvrılıp saklanan, sinip sinip gizlenen vesvesenin/o sinsi, o aldatıcı şeytanın şerrinden,

Fussilet Suresi

36. Eğer şeytandan gelen kötü bir dürtü seni dürtecek olursa hemen Allah'a sığın! Çünkü en iyi işiten O'dur, en iyi bilen O...

Araf Suresi

201. Korunup sakınanlar, kendilerine şeytandan bir görüntü/dürtü gelip dokunduğunda, hemen Allah'ı hatırlarlar. İşte o anda görülmesi gerekeni görürler.

Bunun yanında,  Eyyub Peygamberin öyküsünde gördüğümüz üzere, uğradığı sıkıntıyı gidermesi için Rabbimiz kendisine doğal bir ilaç olarak su veriyor ve  ondan hem içmesini, hem de yıkanmasını istiyor. Belki de bu özel şifalı bir su ama genel olarak suların bu sorunda fayda verdiği sonucuna ulaşabiliriz.

Bu bağlamda, kötü enerji yayan bazı insan ve cinlerin olumsuz etkisinden sıyrılmada bazı başka gıdalar da yardımcı olabilir belki.Özellikle vücudumuzu radyasyondan koruyan besinler, şifalı bitkiler etkili olabilir.Çünkü bedendeki radyasyonu dışarı atan bir gıda aynı zamanda olumsuz enerjiyi de temizleyebilir.

Keçiboynuzu ve  yoğurt gibi besinler tüketmek kötü enerjilerden korunmada ve vücutta oluşan bazı sorunları gidermede rol oynayabilir. Ayrıca dünyadaki en etkili radyasyon temizleyici bitkilerden kabul edilen Kore Ginsengi de akılda tutulmalıdır. Uzakdoğulu  Ginseng  zihnimizden cildimize kadar genel olarak sağlık ve denge kazandıran bir gençlik iksiridir aynı zamanda. Direncimizi arttırdığından, dışardan gelen olumsuz etkilere  karşı da güçlü kılar. Özellikle de strese karşı...

Bu  kıssada dikkati çeken  noktalardan biri de, Rabbimizin diğer bazı örneklerde olduğu gibi doğrudan sıkıntıyı gidermeyip, bu sefer çözümü(suyu) sunmasıdır. Böylece, bu olayı bizlere aktaran ayetler sayesinde tüm insanlığa konuyla ilgili yol gösterilmiş de olunuyor.

Dua etmek, Allah'a sığınmak ile fiziksel olarak tedavi olmak çelişen şeyler değildir. Ya da başka herhangi bir konuda Rabbimizden yardım istemek ile elimizden geldiğince o işi gerçekleştirmek için çalışmak, çözüm üretmek... Herşey (kendi yaptıklarımız da dahil olmak üzere) vesiledir, ilahi planın parçasıdır zaten. Biz her zaman var gücümüzle sorunları çözmek için çalışmalı ve mücadele etmeliyiz. Ayrıca her zaman iyilik ve iman yolunda yürürsek, Rabbimiz zaten cennetimsi güzellikleri daha bu dünyada da yaşatmaya başlamaktadır.

Selam ve sevgiler

ruh yok diyorsun cin var diyorsun.:smashfreak:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ruh vahiydir,

Vahiy meleğinin adıdır özel isim olarak,

Ve bir ayette de, vahiy kitabı olduğu için Kuran'a ruh der.

Kısacası ruh vahiydir.

Cinler ise ateşten yaratılmış , bizden farklı fiziksel özelliklere sahip olan canlılar.

Yaratılmış her şey maddidir bu arada.

Selam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ruh vahiydir,

Vahiy meleğinin adıdır özel isim olarak,

Ve bir ayette de, vahiy kitabı olduğu için Kuran'a ruh der.

Kısacası ruh vahiydir.

Cinler ise ateşten yaratılmış , bizden farklı fiziksel özelliklere sahip olan canlılar.

Yaratılmış her şey maddidir bu arada.

Selam

Ruh Cebrail falan değil o tefsircilerin uydurması.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sacma sapan seyler yazip duruyorsun. Burada cinlere inanan mi var? Cinlerin kotu enerjilerinden korunmak isteyen bir ateist gormedim, bu sacmaliklari burada anlatmanin manasi nedir? Git bir ehli sunnet forumunda anlat bunlari. Burada bu sacmaliklara saygi gosterecek birinin oldugunu gormedim ben yillardir. Yani sacmalik, cinlere inanmayan insanlarin forumunda cinlerden korunma yontemlerini anlatmak degisik bir kafa olsa gerek..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tefsircilerden bahseden kim,

Tek kaynak var o da Kuran. Kuran kendi tefsirini kendi yapıyor.

Ve açıkça vahiy meleğinin adının Ruh olduğunu söylüyor.

Vahiy (ruh),

Vahiy meleği (Ruh),

Ve Vahiy kitabı olduğundan Kuran (ruh)

tarihinde Emre_1974tr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

http://emre1974tr.blogspot.com.tr/2011/07/islamda-canllarn-ruhu-hayaleti-yoktur.html

Ayrıca;

Meryem Suresi 17

Onlarla arasına bir perde çekmişti. Biz de ruhumuzu ona göndermiştik de o kendisine sapasağlam bir insan şeklinde görünmüştü.

Meryem Suresi 19 ruh dedi: "Ben, sadece Rabbinin elçisiyim. Sana tertemiz bir oğlan bağışlamak için buradayım."

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sad Suresi

Nas Suresi

3. İnsanların ilahına;

Fussilet Suresi

Araf Suresi

Selam ve sevgiler

"Cin veya insanlardan şeytanlar, bazı kişilere sıkıntı verebilirler. Zaten cinler de tıpkı insanlar gibi maddi varlıklar(ateşten yaratıldılar) ve dolayısıyla diğer canlılara fiziksel zarar vermeleri gayet olağan." Bunu okudum gerisini anladım daha okumadım.senin mantığına göre ben çıkıp desem ki ufo lar maddi yaratıklar zaten onlarda meteordan yaratıldılar.... aynı şey.off kardeşim ya ne saçma bi düşünce yapın var.beynini kullanmamak için herşeyi yapıyorsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Vahiy (ruh),

Vahiy meleği (Ruh),

Bu arada yanlış biliyorsun açıkça diyorki 

Vahiy (araç),

Vahiy meleği (şoför),

Ve Vahiy kitabı olduğundan Kuran (F-16) hahaha yahu bunları nerden buluyosunuz. Tefsir hikaye diyosun pekala, bunlara o anlamları yükleyen kim kuran vahiy demiş falan kim ruh diye tasvir etmiş? Ben şimdi F 16 dedim vahiye bu da bi tefsir kendi çapımda..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Vahiy (ruh),

Vahiy meleği (Ruh),

Kuran kendi kendisinin tefsirini nah yapıyor yapıyorsa kim bu Ruh kim bu Zulkarneyn ya da kim Ebu Leheb sadece Kuran'la cevap ver.

tarihinde Desert Wind tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dedim ya,

ruh = vahiy,

Ve vahiy meleğinin özel adı Ruh.

Ve vahiy kitabı olduğu için bir ayette de Kuran'a ruh diyor.

Kısacası ruh vahiydir.

Zulkarneyn ve Ebu Leheb hakkında da sadece Kuran'da yazılanlar bilgidir.

Diğer kitaplarda bunlarla ilgili yazanlar ise ruhçuluğun hakimiyeti altındaki yalanlardır genelde.

Hele ki insanların ruhları/hayaletleri olduğu yalanı paganizmin temellerindendir. Panteizmin de , reenkarnasyon inancının da basamaklarındandır.

Sadece Kuran bundan korundu ve gerçek bilgiyi, gerçek dini veren tek kaynak.

Selam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu da bi tefsir kendi çapımda..

Başkalarının tefsirlerine bakmazsın diyorum, açar kendin okursun. Kuran kendi tefsirini kendi yapıyor. Yeter ki kitabı apaçık birinci anlamında ve bütünlük içinde oku, ve ele al.

Selam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Emre bana gözle görünmeyen bi canlı bilgisi ver kurandan.  tardigrad dedim muhtemelen ne olduğunuda bilmiyorsun. Şuan var olupta bizim göremediğimiz bir canlıdan bahset.. O mucizevi kitabın mutlaka  bahsetmiştir. Cin min, melek kelek saçma sapan ıvır zıvırdan bahsetme....  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Başkalarının tefsirlerine bakmazsın diyorum, açar kendin okursun. Kuran kendi tefsirini kendi yapıyor. Yeter ki kitabı apaçık birinci anlamında ve bütünlük içinde oku, ve ele al.

Selam

Hoca sen delikanlı gibi söyle hiç kuranı okudun mu? Bana demogoji yapma gerçeği söyle. Eğer okuduysan bu yazdığının ne kadar saçma olduğunu anlaman lazımdı.Kuran bir hikaye kitabı gibidir genel olarak.ayrıca biçok konu vardır ki 200 sefer oku anlayamazsın anlam çıkaramazsın (“Biz Allah’ın boyasıyla boyanmışızdır. Boyası Allah’ınkinden daha güzel olan kimdir? Biz ona ibadet edenleriz”. Bakara 138) gibi.. sana en az 50 tane daha yazarım.yani bütünlüğüyle yada neyiyle okursan oku aynı desteksiz anlayamazsın.yahu en büyük din alimleri söylüyor tefsiri bilene bırakın diye sen hala kafanda kurduğun gibi zannediyosun dini.Allah kul direk bağlı, kuranda herşey yazıyor aç oku falan.oku kardeş sen oku ama dikkat et yarısında bu ne deyip dinden çıkma..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Emre bey gerine gerine anlatıyor ama cinlerin, şeytanların varlığına inanmanın, insanın akli yeteneğinde gerileme demek olduğunun hesabını yapmadan düpedüz safsata yapıyor. Emre bey'in yerinde normal zekalı bir başka insan olsa, "ben şeytanların ve cinlerin varlıklarına inanıyorum" demeye utanır!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...