Jump to content

Erken boşalma sorunu!

Recommended Posts

Son bir yildir biktim bu illetten, artik mutlu olamiyorum bu durumdan oturu. Basindan soyliyim uzun yillardir masturbasyon yapmiyorum. Yasimin ilerlemesi ile alakali mi bilmiyorum fakat artik eskisi gibi degilim sure konusunda. Eskiden kontrol edebiliyordum ve uzun suruyordu. Suan cok kisa suruyor, kontrol etmeye calisiyorum fakat hic etkili olamiyorum, kontrolu saglayamiyorum, yapmaya calisiyorum 1 saniye bile etki etmiyor denediklerim, kendiliginden cikip gidiyor. Ne yapabilirim doktora gitmek disinda, dogal bir ilac veya baska bir tavsiyesi olan var mi? 

Sitelerde Paylaş

Yaşım ileri demişsin ama bu forumda ileri yaştan kast edilen nedir, çok kestiremiyorum. Neyse 30 yaş civarında olduğunu varsayıyorum.

Erken boşalmanın tanımını doğru yapmak lazım. Bu işin standart bir süresi yoktur. Şu kadar süre birleşirsen yeterli bir süre olur denemez. Cinsel birleşmenin sonunda erkek her halükarda boşalıyorsa, sorun kadının orgazm olmadan birleşmenin bitmesidir. Yani erken boşalıyorum diyen erkek, aslında kadına göre bir tanım yapmıştır. Ben boşaldım, o boşalmadı, demek ki ben erken boşaldım.  Eğer her birleşmeden kadın mutsuz ayrılıyorsa, bir sorundan söz edilebilir.

Erkeğin erken boşalmasının fiziksel bir sebebi yoktur. Benim deneyimlerime göre erken boşalmanın iki sebebi vardır, 1- aşırı istek, 2- isteksizlik. Yani kadını çok arzuladığınız halde de, hiç canınınızın istemediği halde de erken boşalabilirsiniz. 

Bence bu iki temel sorunu da herhangi bir ilaç vs. kullanmadan çözmek en doğrusudur. Genç erkeklerde aşırı istekten kaynaklanan erken boşalma görülebilir. Burada çok fazla sorun yoktur aslında. Çünkü genç bir erkek üst üste birden fazla kez cinsel ilişkiye girebilir. Ben 30'lu yaşlarıma gelene kadar, "birinci parti benim, sonra sana çalışacağız" derdim. İlk seferde keyfinize göre hızlı bir el çevirip, ikinci ve mümkünse üçüncü turlarda kadın üzerinde yoğunlaşabilirsiniz.

Cinsel isteksizlik halinde ise, çözüm daha karışık. Öncelikle erkekte cinsel isteksizliğin birçok sebebi olabilir. Bir sağlık probleminiz yoksa, depresyon, gündelik kaygı ve stresler buna sebep olabilir. Ya da artık birlikte olduğunuz kadını arzulamıyor olabilirsiniz. Bütün bunlar cinsel isteksizlik sebebidir. Bunların hiçbiri yoksa, kadına temas sürenizi artırmanızı tavsiye ederim. Tenlerinizi birbirine alıştırın. Sevişmeden çıplak şekilde yatın, birbirinize sarılın, dokunun, ön sevişme yapın vs. Sadece cinsel ilişki için birbirinize temas etmeyin. Kadına sürekli temas edin. Bu temasların uzaması, sevişmeyi de uzatacaktır. Ayrıca birlikte olduğunuz kadın, sevişme dışında ona gösterdiğiniz ilgi ve şefkatten dolayı daha mutlu olacak ve sizinle sevişirken daha çok zevk alacaktır.

Sitelerde Paylaş

robiespierre detaylı olarak anlatmış. işin biyolojik tarafını da kontrol ettirmekte yarar var.

üroloğa gidebilirsiniz. ürolog sizden kan ve idrar testi isteyecek. bunlarda herhangi bir sorun yoksa, psikoloğa gönderecek. psikolog da size, eşinizle birlikte gelin diyecek.

bunların yanısıra, kegel alıştırmasını yapmakta yarar var. kimse farketmeden, günboyu yapabileceğiniz bir alıştırma.

Sitelerde Paylaş

Cinsel terapiste git. Neden profesyonel yardim almak istemiyorsun?

Bu arada, cinsel terapistin onunde ciftler sevismiyor diye biliyorum. Sevisilen durumlar var mi? Terapistin onunde yani. :)

Edit: Bu arada, sunnet derisi tekrar restore edilebiliyor. Hassasligin geri geldigini soyluyorlar. Belki de senin sorunun budur.

https://en.0wikipedia.org/wiki/Foreskin_restoration

tarihinde investor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yanitlar icin tesekkur ederim. Asiri istek ve isteksizlik yok, kararinda hersey. Profesyonel destek alacagim.. bunun yaninda neler yalabilirim, ogrenmek istedim. Robespierre, evet ilk kendime calissam da iki ve ucuncusunde de uzatamiyorum sureyi. Yasim 35, 1 yil once ilki uzun suruyordu 2 ve 3 gercek anlamda cok uzun suruyordu fakat artik olmuyor :( 1 2 3 hepsinde de kisa suruyor artik, sureler neredeyse ayni..

Sitelerde Paylaş

Yanitlar icin tesekkur ederim. Asiri istek ve isteksizlik yok, kararinda hersey. Profesyonel destek alacagim.. bunun yaninda neler yalabilirim, ogrenmek istedim. Robespierre, evet ilk kendime calissam da iki ve ucuncusunde de uzatamiyorum sureyi. Yasim 35, 1 yil once ilki uzun suruyordu 2 ve 3 gercek anlamda cok uzun suruyordu fakat artik olmuyor :( 1 2 3 hepsinde de kisa suruyor artik, sureler neredeyse ayni..

Dikkat ettiysen, erkeklerde, o yaslarda kil sayisinda bir artis ve depresyon gibi sorunlar gorulebiliyor. Bunlarin sebebi de hormonal degisiklikler. Senin sorunun da bu olabilir.

Bir anti-aging klinigine gidersen, daha iyi olur. Onlar bu konularda daha tecrubeli olabilir.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, investor said:

Dikkat ettiysen, erkeklerde, o yaslarda kil sayisinda bir artis ve depresyon gibi sorunlar gorulebiliyor. Bunlarin sebebi de hormonal degisiklikler. Senin sorunun da bu olabilir.

Bir anti-aging klinigine gidersen, daha iyi olur. Onlar bu konularda daha tecrubeli olabilir.

Tavsiyelerini dikkate aldim, tesekkur ederim. Zor bir durum, basima gelmez dedigim hersey geldi yani ?

Sitelerde Paylaş

Son bir yildir biktim bu illetten, artik mutlu olamiyorum bu durumdan oturu. Basindan soyliyim uzun yillardir masturbasyon yapmiyorum. Yasimin ilerlemesi ile alakali mi bilmiyorum fakat artik eskisi gibi degilim sure konusunda. Eskiden kontrol edebiliyordum ve uzun suruyordu. Suan cok kisa suruyor, kontrol etmeye calisiyorum fakat hic etkili olamiyorum, kontrolu saglayamiyorum, yapmaya calisiyorum 1 saniye bile etki etmiyor denediklerim, kendiliginden cikip gidiyor. Ne yapabilirim doktora gitmek disinda, dogal bir ilac veya baska bir tavsiyesi olan var mi? 

- İyi gene kalkıyormuş. Bi de kalkmasaydı o zaman ne yapardın?

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, leonardo18 said:

- İyi gene kalkıyormuş. Bi de kalkmasaydı o zaman ne yapardın?

Ropespierre'nin dedigi gibi gucumun dorugundayim leo:) yalniz problem baska boyutta birsey. Yani 1 yil kadar once hersey yolunda giderken, yavas yavas sure kisaldi 1 yil icerisinde. Hatta soyle soyleyebilirim, 1 yil oncesine kadar partnerlerim benden once orgazm oluyordu. Suan degirmen tersine donmeye basladi..

Sitelerde Paylaş

Ropespierre'nin dedigi gibi gucumun dorugundayim leo:) yalniz problem baska boyutta birsey. Yani 1 yil kadar once hersey yolunda giderken, yavas yavas sure kisaldi 1 yil icerisinde. Hatta soyle soyleyebilirim, 1 yil oncesine kadar partnerlerim benden once orgazm oluyordu. Suan degirmen tersine donmeye basladi..

Belki de bu durumu bir kere yaşayıp devamında takınca kısır döngüye girmişsindir. Bir bira ya da bir duble rakı iyi geliyor mu bir dene derim. Özellikle ikinci ve üçüncünün kısa sürmesi gerçekten çok ilginç.

Sitelerde Paylaş
21 minutes ago, Bir Buçuk said:

Belki de bu durumu bir kere yaşayıp devamında takınca kısır döngüye girmişsindir. Bir bira ya da bir duble rakı iyi geliyor mu bir dene derim. Özellikle ikinci ve üçüncünün kısa sürmesi gerçekten çok ilginç.

Evet bira ve raki iyi geliyor. Ikinci ucuncu de erken oluyor, ama lap diye degil yani. Yine suruyor yalniz kontrol edemiyorum ve eskisi gibi uzun surmuyor, sorunum bu..

Sitelerde Paylaş

Merhaba, doktor hanim, benim tam bir yildir(!) erken bosalma sorunum var. Ama bakin, sakin yanlis anlamayin, "gucumun" dorugundayim. Biraz da ereksiyon problemim var. Bosaldiktan sonra ereksiyonumu hemen kaybediyorum. Ama "gucumun" dorugundayim, yanlis anlasilmasin. Cok iyi seks yaparim ben. Bomba gibiyim. Ben erkegim! Hahahah.

Nedir simdi bu ironi mi yapiyorsun? Egleniyor musun? Tam bir yil diye birsey de soylemedim, 1 yil yani, belki biraz fazla belki biraz az, tam bir yil oldu diye birsey yazmadim. Sorunum ereksiyon felan degil, okudugunu anlamiyor musun? Evet cok iyi sevisirim ve cok iyi seks yaparim. Yalniz guc anlayisini cozemedim, guc anlayisin saatlerce partnerinin uzerinde yorulmadan ve cikarmadan 3 - 5 gitmek mi? 

Bir sorunum var, sorunumu yazdim ki daha onceden ayni durumdan muzdarip olmus ve sorununu cozmus kisilerin fikrini ogreneyim. 

tarihinde Bir Buçuk tarafından düzenlendi
Küfürlü ifade silindi.
Sitelerde Paylaş

Evet bira ve raki iyi geliyor. Ikinci ucuncu de erken oluyor, ama lap diye degil yani. Yine suruyor yalniz kontrol edemiyorum ve eskisi gibi uzun surmuyor, sorunum bu..

Cinsel terapi veren bir merkeze başvurmanda yarar var.

Cised gibi merkezi bir kuruluştan terapist bilgisi talep edebilirsin.

http://www.cised.org.tr/sayfa/iletisim

Sorunun biyolojik kaynaklı ise de onlar gerekli yönlendirmeyi yapacaklardır.

Bir de kanser tarama testleri içeren herhangi bir check-up öneririm sana.

Sitelerde Paylaş

bu meret bir dönem bende de vardı. 1 - 2 ay kadar sürdü.  sonrasında kendiliğinden geçti.. eğer sendeki yeni bir durumsa biraz bekle geçmezse terapiste başvur.

bu bela insanı cinsellikten soğutur. berbat bir şey. birlikte olduğun kadına yetmediğini düşünmek can sıkıcı bir şey.

Sitelerde Paylaş

Bur suru insanda bu var ve arkadaslarimla sohbetlerimde 3-5 dk on sevismeden soz ediyorlar. Bu bana gore kisa bir sure. Rahat 30 dk lik on sevismeden sonra sekste bosalma surem  30 dk yi astigindan liskilerimin belki %70 i bosalamadan bitmistir. Boyle seyler kisiden kisiye degisir ancak altinda genelde psikolojik sebepler yatar. Psikiyatrist tavsiyesiyle antidepresan kullanan arkadaslarimin cogu erken bosalma sikintisini asti. Duzenli egzersizde bunu kolaylastirir. 

tarihinde fumes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bira ve rakı, genel olarak alkol çözüm değil, her defa alkol alamazsın, bu defa da alkolsüz olmuyor diye koşullanıp başka bir ikinci kısır döngüye girersin.

Çözümü oldukça basit bir sorun bu ama uzmandan yardım almalısın. Çözümü hem çok basit hem de kısa sürede hallolabilen bir kontrol sorunudur bu. Sende bu sorun bir yıldır başgöstermiş. Sekse her başladığında "Bu defa da mı aynısı olacak" endişesi, beynindeki mevcut boşalmayla ilgili sistemi içeren dosyayı çağırmana neden oluyor. Yani bir tür kendini erken boşalmaya hazırlıyorsun. Önemli bir sorunun yok, ne yazık ki erkekler ereksiyon olamadıkları veya boşalmayı kontrol edemedikleri anları fazla önemsiyor ve "Arada bir olur, önemli değil" demek yerine takılıp kalabiliyor. 

Bundan sonrası için eğer istersen bana özel mesaj yoluyla yaz, sorunu herhangi bir ücret ödemeden, uzman yoluyla halletmene yardımcı olmaya çalışayım. 

Tekrar edeyim, çözümü gerçekten basit ve diğer kontrol bozukluklarının aksine kısa sürede halledilebilen bir sorundur bu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...