Sarp Akça

sadece Cinler

Bu konuda 60 ileti var

Bu konuda sadece Cinler ve Cinler'den bir tür olan Şeytanlar hakkında Soru-Cevap 

Sorularınızı alayım ne merak ediyorsanız sorabilirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, Sarp Akça said:

Bu konuda sadece Cinler ve Cinler'den bir tür olan Şeytanlar hakkında Soru-Cevap 

Seytan da melek degil miydi? Ne ara cinlerin bir turu oldu? Eger cinler de turlere ayriliyorsa cinler aleminde de evrim vardir diyebilir miyiz?

:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Greyfurt suyuyla tatlandırıp içebileceğimiz cin markaları nelerdir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Seytan da melek degil miydi? Ne ara cinlerin bir turu oldu? Eger cinler de turlere ayriliyorsa cinler aleminde de evrim vardir diyebilir miyiz?

:)

Şeytan, Melek değildir, Meleklerin başındaydı Allah burada şunu göstermektedir nefsi olan bir canlı Melekten üstün olabilir. şeytan başta o kadar çok ibadet yapıyordu ki görsek o halini kendimizden utanırdık açıkcası

Şeytan olanlar : Onlar bir cinstir. Kıskançtırlar tıpkı baş Şeytan iblis gibi. Evrimle bir alakaları yoktur. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bulduk bi malzeme oynayalım hadi.

*

içimizde cin varken hanımımızla cinsel yakınlaşırsak hanımım beni aldatmış olur mu?

tarihinde jumanjii.35 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Falcı ve hocalara yardımcı oldukları, geçmişten haber verdikleri doğru mu? Bu işten ne gibi karları -maddi, manevi- olabilir ki?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Falcı ve hocalara yardımcı oldukları, geçmişten haber verdikleri doğru mu? Bu işten ne gibi karları -maddi, manevi- olabilir ki?

Buna cin olmadan adam çarpma deniyor,sen sen ol cinci hocalara çarpılma..

Paranı cinci hocalara kaptırma..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bizler gibi Allaha inanmak, Allaha kulluk etmek için.

Peki bu bizim varlık amacımız..

Peki allah bizi niye yarattı bu ikisinin cevabı aynı olamaz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Falcıların hepsi için geçerli değildir, bu fal gibi konularda Cinler, İnsanları saptırcıkça saptırır. İnsanları saptırdıkları gibi kendilerinide saptırırlar

Geçmişten haber,

Hz.Habil ve Kabil zamanında yaşıyan bir Cin adi Hame dir. o zamandan  Hz.Muhammed S.A.V zamanına yaşamıştır ve Hz.Muhammed S.A.V Efendimize iman etmiştir. Hz.Muhammed S.A.V o Cine kısa surelerden ders vermiştir. ve dersini aldıktan sonra gitmiştir. 

Onlar bizlere göre çok uzun yaşarlar şuan aramızda Hz.Muhammed S.A.V'ı gören Sahabi Cin bile vardır.

Onların ömürleri uzun olduğundan bize göre çok eskiden meydana gelen olaylar, onların bizzat gördükleri veya arkadaşlarından öğrendikleri için hafızalarında hala tazeliğini koruyor olabilir.

Bir de yakın bir geçmişte olan bazı olaylardan biz henüz haberdar olmadığımız için, onların verdiği o bilgiler bize gaybi biliyorlar gibi yanlış bir tevehhüme kaptırabilir.

Halbuki onlar rüzgar gibi her tarafta geze bildikleri için bizim ancak bir süre sonra öğrenebildiğimiz bazı konuları, onlar ta o zaman görmüş ve öğrenmişlerdir. Bu tür bilgiler gaybi değil, bizzat gözle gördükleri veya gören arkadaşlarından öğrendikleri şeylerdir.

Bir insan çalınan malının kimler tarafından çalındığını cinlerle irtibata geçerek öğrenebilir. bu mümkündür. Fakat cinlerde insanlar gibi hatta daha fazla yalan söyleyebilir.

Bu sebeple böyle onemli konularda verdikleri bilgilere fazla itibar etmemek gerekir. İslam hukuna göre bu tür bilgilerle amel etmek caiz değildir

Karlari, Eğlencedir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Niye Yarattı

Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım. [ Zariyat, 56 ]

Allah bole arzu etti. Kimse ona niye arzu ettiğini soramaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hocam,

her insanın yanında bir cin olduğu söyleniyor, hanımlan cinsel sex yaparken de yanımızda mı acaba? eğer yanımızdaysa çeşitli pozisyonlara girersek ayıp olmaz mı hayvana?

cevabınızı bekliyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Falcıların hepsi için geçerli değildir, bu fal gibi konularda Cinler, İnsanları saptırcıkça saptırır. İnsanları saptırdıkları gibi kendilerinide saptırırlar

Geçmişten haber,

Hz.Habil ve Kabil zamanında yaşıyan bir Cin adi Hame dir. o zamandan  Hz.Muhammed S.A.V zamanına yaşamıştır ve Hz.Muhammed S.A.V Efendimize iman etmiştir. Hz.Muhammed S.A.V o Cine kısa surelerden ders vermiştir. ve dersini aldıktan sonra gitmiştir. 

Onlar bizlere göre çok uzun yaşarlar şuan aramızda Hz.Muhammed S.A.V'ı gören Sahabi Cin bile vardır.

Onların ömürleri uzun olduğundan bize göre çok eskiden meydana gelen olaylar, onların bizzat gördükleri veya arkadaşlarından öğrendikleri için hafızalarında hala tazeliğini koruyor olabilir.

Bir de yakın bir geçmişte olan bazı olaylardan biz henüz haberdar olmadığımız için, onların verdiği o bilgiler bize gaybi biliyorlar gibi yanlış bir tevehhüme kaptırabilir.

Halbuki onlar rüzgar gibi her tarafta geze bildikleri için bizim ancak bir süre sonra öğrenebildiğimiz bazı konuları, onlar ta o zaman görmüş ve öğrenmişlerdir. Bu tür bilgiler gaybi değil, bizzat gözle gördükleri veya gören arkadaşlarından öğrendikleri şeylerdir.

Bir insan çalınan malının kimler tarafından çalındığını cinlerle irtibata geçerek öğrenebilir. bu mümkündür. Fakat cinlerde insanlar gibi hatta daha fazla yalan söyleyebilir.

Bu sebeple böyle onemli konularda verdikleri bilgilere fazla itibar etmemek gerekir. İslam hukuna göre bu tür bilgilerle amel etmek caiz değildir

Karlari, Eğlencedir.

Yalancıya gömsünler mi?Sahtekar herif

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
25 minutes ago, Sarp Akça said:

Niye Yarattı

Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım. [ Zariyat, 56 ]

Allah bole arzu etti. Kimse ona niye arzu ettiğini soramaz.

Soramaz cunku karsisinda bunu soracak bir varlik yok. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Peki diyelim ki medyum memişi evime çağırdım. 15 Temmuz şehitlerinin ruhu çaardım. Sonra bi arkadaşın bedenine soktum. Sonra (alkollüyüm o sırada) ne olduğunu unuttum. Günah olur mu hocam?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Soramaz cunku karsisinda bunu soracak bir varlik yok. 

şuphesiz Allah var. orada demek istediğim, kimsenin haddi değil.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şeytanlar mı? Şeytan 1 tane değil miydi? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmişten haber,

Karlari, Eğlencedir.

Cinlerin insanlarla eğlenmek gibi zevkleri olduğuna inanmak ilginç ve bir o kadar da tehlikeli. Çünkü çoğu insanın, özellikle de çocukların psikolojilerini olumsuz etkileyecek anlatılardır cinler... Tabii uyanık insanlar için de iyi bir geçim kaynağı...

Siz neden özellikle bu konu ile ilgili size soru sorulsun istediniz, bunu da merak ettim açıkçası. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Biz olmazsak Allah olmaz. Bir nevi pil gibi düşün. Belki bu yüzden dir. Yoksa niye ona tapmamızı istesin ki. 

Zeus da öyleydi ne kadar insan ona taparsa o kadar güçlü oluyordu. 

Belki tanrıların online oyununun piyonlarıyızdır. Ne dersin? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

şuphesiz Allah var. orada demek istediğim, kimsenin haddi değil.

Niye şüphesiz? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cinlerin insanlarla eğlenmek gibi zevkleri olduğuna inanmak ilginç ve bir o kadar da tehlikeli. Çünkü çoğu insanın, özellikle de çocukların psikolojilerini olumsuz etkileyecek anlatılardır cinler... Tabii uyanık insanlar için de iyi bir geçim kaynağı...

Siz neden özellikle bu konu ile ilgili size soru sorulsun istediniz, bunu da merak ettim açıkçası. 

evet Cinler tehlikelidir. ama Cinlerden Allah'ın izniyle korunursun, Cinler Allah'ın izin vermediği zaman kimseye saldıramaz, kılıktan kılığa giremez, ne de musallat olur. 

Neden sorulsun istedim dersen

Cinler hakkında çok merak ediliyor bi açıdan Rabbimizin kanıtıdır onlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.