Jump to content

Allah' ın aklıma yapışması

Recommended Posts

Selamlar. Şimdiye dek dinimi seven biriydim. Allahın her yerde olup şahdamarımdan bile yakınımda olmadı, düşüncelerimi okuması benim bilincimdeydi. Henüz 1,5 hafta önce Kuranı okuyup saçmalıklarının farkına vardım. Ancak bu prangadan beynim bir türlü kurtulamıyor. Yavaş yavaş, psikolojik olarak diğer dinlerin tanrılarına verdiğim tepkileri buna da vermeye başladım fakat kafamdan hala Allah çıkmış değil. Kötü sözler söylerken zorlanıyorum veyahut ailemden birisi namaz kılarken kutsal bir aurası varmış gibi hissediyorum. Bunların geçme süreci ne kadar sürecek?

Sitelerde Paylaş

Selamlar. Şimdiye dek dinimi seven biriydim. Allahın her yerde olup şahdamarımdan bile yakınımda olmadı, düşüncelerimi okuması benim bilincimdeydi. Henüz 1,5 hafta önce Kuranı okuyup saçmalıklarının farkına vardım. Ancak bu prangadan beynim bir türlü kurtulamıyor. Yavaş yavaş, psikolojik olarak diğer dinlerin tanrılarına verdiğim tepkileri buna da vermeye başladım fakat kafamdan hala Allah çıkmış değil. Kötü sözler söylerken zorlanıyorum veyahut ailemden birisi namaz kılarken kutsal bir aurası varmış gibi hissediyorum. Bunların geçme süreci ne kadar sürecek?

normaldir.

rahatsızlık duyuyorsanız, bu tür söylemler ağzınıza geldikçe ya da ağzınızdan kaçtıkça, eşdeğerlerini de ardından söyleyebilirsiniz. kötü sözler söylemek zorunda değilsiniz, kötü sözler etmenin ya da etmemenin dinle ilgisi bulunmuyor; kişisel seçiminizdir. 

bir ince ayrıntı, belki genel olarak rahatsızlığınıza katkı yapıyor olabilir: siz islamın saçmalık olduğunu görmüşsünüz. fakat islamın saçmalık olması, bir tanrı yokturu karşılamıyor sizin için. sizin durumunuzda olanlardan, bu durumu kabullenemeyenler genellikle allah/tanrı vardır, dinler uydurmadır diyerek deizme ya da kuransız müslümanlığa kaçabiliyorlar.

kesin olarak tanrı yoktur'a ulaşmanız, süreci biraz daha kolaylaştıracaktır. dinin bıraktığı boşluğu bilimle ve sanatla doldurabilirsiniz; arınmayı hızlandırır. 

Sitelerde Paylaş

Son derece doğal. Kendini bildin bileli yapılmış empozelerin şartlanmasından çıkmak kolay olmaz.

Fakat kötü söz söyleme konusuna ben de takıldım. Ateistler kötü söz mü ederler? Ateist olunca kötü sözler etmek mi gerekiyor, nasıl yani? Nedir bu kötü sözler, allah yok demek kötü söz müdür?

Sitelerde Paylaş

Zamanla geçecektir. Bende aynı şeyleri yaşadım. Namaz kılarken, oruç tutarken, peygamber sünnetlerini yaparken tek yapmadığım kuranı okumaktı.Sonunda nişanlım sayesinde   kuranı da okuyarak beynimi yiyen, uyuşturan bu din parazitinin saçmalığını gördüm.Araştırmaya,  okumaya devam et. Arkadaşında dediği gibi bu boşluğu bilgiyle doldurabilirsin. Ben 1 yıl içinde bu hale geldim.  Çokta rahatladım.Artık bu yobazların sözde dindarların palavralarını daha iyi anlıyabiliyorum.Ayrıca Sülalemde şuan  ateist,  dinsiz adam olarak biliniyorum. Bu süreçler zor geçiyor. Annem ağlıyor falan ama yapacak bişey yok.  :118:  

Sitelerde Paylaş

Evet adını çıkarıyorlar, sağda solda duydun mu filanca dinsiz olmuş ateistim diyormuş diye konuşuyorlar, bana gelip sen niye ateistim dedin olur mu öyle şey çabuk tövbe et diyen bile oldu. Bu toplum nasıl olgun bir toplum olacak benim hiç aklım ermedi. Olanaksız görünüyor. Çocuk gibiler, çocuk akıllılar. Normal bir konuda azbuçuk zeka belirtisi gösterebiliyorlar ama din konu oldu mu tümden aptallaşıyorlar.

En kıl olduğum şey, dua edildi elimi kaldırmadım, ezan okundu ayağımı indirmedim, ramazanda su içtim filan ettim ya... "Nerelisin"!  Bu soruyu sormalarından bıktım. Uzaylıyım, dünyalıyım, ne farkeder ne edeceksin diyorum bazen ama çoğu kez uğraşmaktan bıktığım için geçiştiriyorum. Hayır bir toplumda da bu kadar standart bir kalıp olur mu yahu! "Nerelisin"!!! Elinin körülüyüm!

Bir "selamaleyküm" deyip karşılık vermeyince manda gibi bakanlardan, bir de bu "nerelisin" diye soranlardan bıktım usandım.

Sitelerde Paylaş

Evet adını çıkarıyorlar, sağda solda duydun mu filanca dinsiz olmuş ateistim diyormuş diye konuşuyorlar, bana gelip sen niye ateistim dedin olur mu öyle şey çabuk tövbe et diyen bile oldu. Bu toplum nasıl olgun bir toplum olacak benim hiç aklım ermedi. Olanaksız görünüyor. Çocuk gibiler, çocuk akıllılar. Normal bir konuda azbuçuk zeka belirtisi gösterebiliyorlar ama din konu oldu mu tümden aptallaşıyorlar.

En kıl olduğum şey, dua edildi elimi kaldırmadım, ezan okundu ayağımı indirmedim, ramazanda su içtim filan ettim ya... "Nerelisin"!  Bu soruyu sormalarından bıktım. Uzaylıyım, dünyalıyım, ne farkeder ne edeceksin diyorum bazen ama çoğu kez uğraşmaktan bıktığım için geçiştiriyorum. Hayır bir toplumda da bu kadar standart bir kalıp olur mu yahu! "Nerelisin"!!! Elinin körülüyüm!

Bir "selamaleyküm" deyip karşılık vermeyince manda gibi bakanlardan, bir de bu "nerelisin" diye soranlardan bıktım usandım.. 

Hahahah aynen öyle oluyor.Çabuk tövbe et annem demişti bana. Gönlü olsun diyede etmiştim :0_80cbc_37a71a73_L:Zor bi durum gerçekten. 

Sitelerde Paylaş

Evrim ve özellikle Ortadoğu mitolojisini okuyup araştırdıkça dinlerin yalan ve tezgah olduğunu anlayacaksın..Bir daha da asla dine dönmeyeceksin,buna eminim..

Sana ışık olması için şunları yazabilirim..

Tanrı,yahudilikle beraber tek'e indirilip bir kültürün,ideolojik soyut simgesi haline getirilmiş,homojen ve itaatkar,göksel,yersel üstünlükleri olduklarına inandırılmış bir insan kitlesiyle başarı aramıştır ve olmuştur.

Bu başarılarını, kesin

kes,ideolojilerinin,yani hayali tanrılarının zalim ve gaddar oluşuna borçludurlar.

Tabi bu başarı diğer milletleri de kıskandırmıştır,özellikle arapları..

Allah'da lokal,hayali Arap tanrısıdır,yahudi tanrısı yahve'nin benzer modifikasyonudur.Arapların siyasi ve ideolojik soyut simgesidir.O'da vahşi ve gaddar olup,Arap emperyalizmine hizmet eder..

Arap olmayan kültürleri cihad yoluyla araplaştırırlar,örneğin türkleri..hatta İspanya'ya kadar gitmişlerdir.Allah'ın emri deyip yabancı kültürleri katledip,kendi lokal bedevi yaşam biçimini empoze ederler.

İyi bir müslüman olabilmen için bir Bedevi gibi giyinmen,yemek yemen vs..şarttır..

Dikkatini çekmiyor mu?İşte emperyalizmin tam ortasındasın..

Allahüekber lafı aslında Allah büyüktür demek değildir,Arapların hakimiyetini,üstünlüğünü kabul etmektir..

İşin özeti Allah yoktur,Arap hegomonyası vardır..Allah'a inanmak,Arapları üstün görmeyi kabul etmektir.

Sen bu sömürüyü reddettiğin için onurlu bir insansın..Allah yok,dinler kişisel,lokal çıkarlar icadıdır..

tarihinde Beelzebub tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yavaş yavaş, psikolojik olarak diğer dinlerin tanrılarına verdiğim tepkileri buna da vermeye başladım fakat kafamdan hala Allah çıkmış değil. Kötü sözler söylerken zorlanıyorum 

Dinden vazgeçtikten sonra tanrı algısının bir süre daha devam etmesi normal.

Bu sözde tanrıya kötü bir laf ettiğinizde, bunun için öfkelenecek olan bir varlık zaten tanrı olamaz... bu gerçekten haraket ederek zihninizi daha özgür bırakabilirsiniz.

Zaten ilkel insanlar kendi kişiliklerini tanrılarına yükledikleri için böyle tanrı karakterleri ortaya çıkmıştır.

Ayrıca bu karacahil zihniyetin evrenin oluşumundaki inanılmaz uzun süreçlerden haberi de yoktu.     

Sitelerde Paylaş

Bir "selamaleyküm" deyip karşılık vermeyince manda gibi bakanlardan, bir de bu "nerelisin" diye soranlardan bıktım usandım.

Ben boyle bir durumla karsilasmadim ama, en sinir olacagim durum, is yerinde cuma namazina gidelim demeleri olurdu galiba.

Gitmeyecegim dersen, cok kotu gozle bakarlar. Cumaya bile gitmiyor, her sey beklenir bundan filan derler, guvenmezler. Kendileri cumaya gidiyor ya, cok ahlaklilar tabi.

Sitelerde Paylaş

en sinir olacagim durum, is yerinde cuma namazina gidelim demeleri olurdu

Yok, onu aştım artık. Bir iki kere fena halde tersleyince onu demeye cesaret edemiyorlar. Çok ısrar ederlerse görünmez putunuza tapmaya tapınağınıza siz gidin ben gelmem deyiveririm, hiç affetmem. Bunu diyeceğimi bildikleri için üzerime gelmiyorlar. Çünkü üzerime gelmeye kalkıştıklarında dinlerine sinkaflı küfür bile ettiğim için, derslerini almış durumdalar. Yüzlerine dininizi "iteyim" sizin dedim ve mosmor oldular.

Ama tabii düşmanlık politikası gütmüyorum. Birisi en fazla bir ay konuşmadı ve özür dileyip konuşmasını sağladım. O da anama sövsen bu kadar zoruma gitmezdi demesin mi! Rezillik yani, kepazelik... Adamın saçma sapan dogması anasından kıymetli! İnanılmaz bir rezillik! Bu sövme işini böyle dedim diye sakın uygulamaya kimse kalkmasın. Tehlikelidir. Çok sinirlenmiştim, kendimi tutamayıp gözümü kararttım, silahlar çekilirse de çekilsin dedim, vuruşmaya hazırdım yani, o derece gözüm dönmüştü. Aman ha! Bu işin sonu o seni vurmadan sen onu vurup hapse girmeyle sonuçlanabilir.

Böyle direk değil de dolaylı vurunca o kadar büyük sorun olmuyor. Örneğin atalarımız Viyana'ya kadar dini yaymıştı filan diye laf açarlarsa gidin oraları geri almaya çalışın da bir ananızın örekesini belletsinler size diyorum. Yani atak şansı vermiyorum ve kafam rahat ediyor. Atak şansı verdin mi cumaya da götürür, umreye hacıya da, yeter ki huri bonusu pointi kazansınlar! Eminim tamam giderim desem masrafımı üstlenir götürürler! Boru mu, öte tarafta köşklerde huriler yatmış bekliyor bunları! Beş altı bin doların lafı mı olur! :lol:

Süzme bunlar ya... Bunlar da salak değilse herkes birer Einstein olurdu! :D

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...