Jump to content

Ateistler size göre enerji ve bilginin kökeni nedir?

Recommended Posts

Tenten, senin tanrı zırvanla başa çıkamamam diye bir şeyin söz konusu olmadığını o kadar iyi biliyorsun ki, rahatsız edici bir dil kullanmaya çalışmaktan başka hiç bir çaren yok. Ben ise senin hiç bir söyleminden rahatsız filan olmam. Beni sinir harbine sürüklemeye çalışan çok olur, sonuç başarısızdır. Ben sadece bir noktada öfkelenirim: Elli kere anlatmışımdır, artık ellibirinci kere anlatamayacağım için. O noktada zaten artık diyalog sona ermiştir. İnat anlamayı engellemiştir. Dogmatik koşullanma direnmektedir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 390
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

termodinamigin-yasalari.jpg

Ateistlerin evren modelleri ikinci kanuna takılıyor.

heat-kalor-5-638.jpg?cb=1389490023
Q=m.c.DeltaT
Evrenin sıcaklığı formuldeki Delta t mutlak sıfıra doğru giderek azalıyor.

Ateistlerin evreni ezeli ve ebedi kabul etmeleri bu yüzden saçmalıktır.

Ten Ten;

2 bariz hatan var.

1) Evrenin termodinamiğin 2. yasasına takıldığını da nereden çıkarıyorsun? Termodinamiği 2. yasası yaw. Evrenin buna uymadığı belirlense zaten termodinamiğin 2. yasası olmaz. 

Evrenin verimi nedir Ten Ten? Var mı evrenin verimi diye ortaya koyabileceğin bir iş durumu? Yani öyle kavramları alıp öyle yanlış yerlerde kulanıyorsun ki. Modern bilim evrenin verimi diye bir şeyden bahsetmiyor. Evren içinde iş üreten sistemlerin verimi için termodinamiğin 2. yasasının manasından bahsedebilirsin. 

2) Verdiğin formül ısı transferi formulü ki biz ısı kaybı hesabında sık sık kulanırız, evrenin sıcaklığıyla zerre alakası yok. Bir maddenin yaptığı ısı transferini ifade eden bir formül. 

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
kaybı
Sitelerde Paylaş

Sadece termodinamik yasalar konuyu kavramak için yeterli değil. Entropi de çok önemli.

Enerji yok olmaz ama işlevini yitirir. Arabanızın yaktığı benzinin enerjisi atmosfere dağılır. Geri toplayıp benzin yapamazsınız. Yapabilseniz bile bunun için enerji harcamanız gerekirdi, bu da entropiyi daha da artırırdı. Evren tek yönlü işlemeye eğilimlidir. Zamanı geri alamazsınız, enerjiyi geri toplayamazsınız. eski hurda demir ve plastikleri toplayıp eriterek bile ham demir cevheri ve ham petrolden elde edilen kalitede demir ve plastik elde edemezsiniz.

Girdi şart. Girdi olmadığı, kesildiği anda değilse bile bir süre sonra her şey sona erer. Yeni bir girdi, kaçınılmaz sona kadar yeni bir geri sayım süreci başlatır. Kilit, girdide. Girdi kaynağı sonsuz olursa döngüler sonsuz olur. Bir döngünün tek bir periyot olarak sonsuz olması olanaksızdır. Girdi kaynağının sonsuz oluşu, periyotların birini sonsuz yapamaz. Periyotların tekrarlanmasını sonsuz yapar. Dolayısıyla ölümsüzlük diye bir şey olanaksızdır. Ancak sonsuz girdi ile sonsuz sayıda tekrarlama olabilir.

Ölümsüzlük neden olanaksızdır?Son paragrafı soruyorum.

Bu arada mühendislik fiziğiyle fizikçi fiziği arasında çok ciddi farklar var. İlgi duyan arkadaşların bulabilirlerse bir "fizikçi" ile oturup birkaç saat sohbet etmelerini şiddetle tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş

Ten Ten;

2 bariz hatan var.

1) Evrenin termodinamiğin 2. yasasına takıldığını da nereden çıkarıyorsun? Termodinamiği 2. yasası yaw. Evrenin buna uymadığı belirlense zaten termodinamiğin 2. yasası olmaz. 

Evrenin verimi nedir Ten Ten? Var mı evrenin verimi diye ortaya koyabileceğin bir iş durumu? Yani öyle kavramları alıp öyle yanlış yerlerde kulanıyorsun ki. Modern bilim evrenin verimi diye bir şeyden bahsetmiyor. Evren içinde iş üreten sistemlerin verimi için termodinamiğin 2. yasasının manasından bahsedebilirsin. 

2) Verdiğin formül ısı transferi formulü ki biz ısı kaybı hesabında sık sık kulanırız, evrenin sıcaklığıyla zerre alakası yok. Bir maddenin yaptığı ısı transferini ifade eden bir formül. 

Evren termodinamiğin ikinci yasasına takılmıyor ateistlerin evren modelleri takılıyor.

Ölen evrenlerden  yeni evrenler  çıkacağını söyleyen ben değilim.:)

Sitelerde Paylaş

soyut somut kavramlarını yanlış kullanmıyorum.

Varlığı duyularla algılanabilene somut algılanamayana soyut demişiz.

Ama bilgi insan bilincinden bağımsızdır.

örneğin odanın sıcaklığını ayarlayan klima cihazlarında bilinç yoktur.

ortam sıcaklığına göre genleşip uzayan bir metalinde bilinci yoktur.

Ben inancımı empoze etmiyorum.Beraberce düşünüyoruz.Evet Allah cin melek şeytan vb uyduruk bir kavramlardır.

Ateistlerin evren modelleride uyduruk bir varsayımdır.:)

Odanın iklimini ayarlayan klima bilgiyi ölçerek değil sıcaklığı ölçerek ısısını ayarlar.

metal bilgiye göre değil ortamın sıcaklığına göre uzar kısalır.

sıcaklık desen tamam, öz kütle desen tamam, akışkanlık desen tamam bunlar somut kavramlar. 

Ama bilgi dediğin zaman bunların bir bilince ifade ettiklerini anlıyorum ben.

Ben bilgi edindim dediğin zaman sıcaklığın artmıyor, kokun değişmiyor.

Dolayısıyla genel olarak bilgi dediğinde soyut bir kavramdan bahsettiğin anlaşılıyor.

sıcaklık, öz kütle gibi somut kavramlar ise madde ve enerjinin gösterdiği varlık özellikleri. 

Bir sıcaklık algılıyorsan orada bir enerji algılıyorsun, bir öz kütle ölçüyorsan maddenin o anda içinde bulunduğu durumu gözlemliyorsun.

Sitelerde Paylaş

Evren termodinamiğin ikinci yasasına takılmıyor ateistlerin evren modelleri takılıyor.

Ölen evrenlerden  yeni evrenler  çıkacağını söyleyen ben değilim.:)

Ateistlerin, bilim tarafından geçerli olmasının mümkün olmadığı gösterildiği gizemli bir metafizik evren modeli var da ben mi bilmiyorum?

Sitelerde Paylaş

Ölümsüzlük neden olanaksızdır?

Tabii ki entropi nedeniyle. Girdilerimizi evrenden sağlarız ve evren ölümlü. Dolayısıyla evren kadar yaşamanın bir yolunu bulsak bile evren öldüğünde biz de ölürüz. Fakat hiç bir şey, evrenler de yok olmaz. Tekrarlanır. Tekrarlanmayacak olan sadece bilincimiz. Daha önce şuyduk buyduk diyemeyiz. Bu olanaksız.

Sitelerde Paylaş

Ölen evrenlerden  yeni evrenler  çıkacağını söyleyen

Ölen evrenlerden yeni evrenler çıkmıyor. Küllerinden yeniden doğan Anka kuşu gibi değil konu. O, Büyük Ezilme varsayımı. Evren genişlemeyi durdurup geri büzülmeye başlarsa kendi içine geri çöker ve evrenin tüm maddesini içeren bir dev karadeliğe dönüşür.

Bu karadelikten evren tekrar doğmaz. Yine birer evren içeren iki karadeliğin çarpışmaları lazım. Çarpışma ölü, durağan, yani termodinamik denge durumuna gelmiş enerjiyi şok dalgaları şeklinde yayar ve aktif hale getirir. Kozmik fon radyasyonu bu çarpışmanın şok dalgalarının izidir. Enerji yok olmaz, termodinamik dengeye gelip ölü duruma geçer, bir yerden bir yere aktarılmadığı için iş yapamaz. Enerjinin aktarılması için termodinamik dengesizlik olması, enerjinin çok olan yerden az olan yere akması lazım.

Çoklu evrenler kuramı bu yüzden var. Tek bir evrenin ölüp küllerinden yeniden doğması olanaksızdır. Tek bir evren olması da zaten olanaksız. Evren yokken durduk yerde niye bir evren olsun? Olmasa hiç olmazdı.

Evrenler de tür tür olup nesli tükenen evren türü var mıdır!? E artık o kadarını da bilmiyorum izninizle! Olsa iyi olurdu. Hep aynısı tekrarlanmıyorsa bu süper olur. Gerçi "bu önceki evrenin aynısı" diyemeyeceğimiz için, bilinç tekrarlanamayacağı için sakıncası olduğunun da farkına varamayız. "Vay beee bu seferki evren farklı" da diyemeyeceğimiz için sevinmemiz de söz konusu değil.

Yani farklı bir tür evren artığı karadelikle çarpışıp melez bir evren doğması süper olurdu. Ama bu konuda olumlu olumsuz bir şey söylemem olanaksız, artık bu kadar da ileri gidecek değilim. Bunu bilmenin en küçük bir yolu olacağını sanmıyorum. Ama Homo Sapiens gibi tek tür kaldıysa bu biraz kötü... Belki de iyi, bilemem. Ne söylesem boş olur, artık bu çok ileri bir konu...

Sitelerde Paylaş

Odanın iklimini ayarlayan klima bilgiyi ölçerek değil sıcaklığı ölçerek ısısını ayarlar.

metal bilgiye göre değil ortamın sıcaklığına göre uzar kısalır.

sıcaklık desen tamam, öz kütle desen tamam, akışkanlık desen tamam bunlar somut kavramlar. 

Ama bilgi dediğin zaman bunların bir bilince ifade ettiklerini anlıyorum ben.

Ben bilgi edindim dediğin zaman sıcaklığın artmıyor, kokun değişmiyor.

Dolayısıyla genel olarak bilgi dediğinde soyut bir kavramdan bahsettiğin anlaşılıyor.

sıcaklık, öz kütle gibi somut kavramlar ise madde ve enerjinin gösterdiği varlık özellikleri. 

Bir sıcaklık algılıyorsan orada bir enerji algılıyorsun, bir öz kütle ölçüyorsan maddenin o anda içinde bulunduğu durumu gözlemliyorsun.

http://www.entropi.net/termodinamik-entropi-ve-iletisim-teorisi.html

Sitelerde Paylaş

Ten Ten:

örnek olarak ilk dört elementi alalım.helyum lityum berilyum gibi elementler hidrojenden oluştu.

Bu elementler Big Bang sırasında oluştu... Helyum ayrıca yıldızların merkezindeki fırınlarda 4 Hidrojen atomunun bir araya gelmesi ile de oluştu.

Ama Lityum ve Berilyum Hidrojenden oluşmadı. Onlar füzyon reaksiyonu başlamadan önce de vardılar. Big Bang sırasında bir araya gelince Lityum ve Berilyumu oluşturacak parçacıklar sentez edilmişlerdi.

Sitelerde Paylaş

Site bulunamadı diyor.

Linki atmışsın tamam da, sen ne düşünüyorsun?

Düşünceni belirtip sonra da dayandığın kaynak olarak linki vermen daha uygun olur.

Sonuç olarak ben yeterince ifade ettiğimi düşünüyorum. Dönüp dolaşıp aynı şeyleri tekrar etmeye gerek yok.

"Ateistlerin evreni" diye bilim dünyası tarafından gerçek olamayacağı kanıtlanmış, fantezi bir metafizik evreni yok. Kişisel fantastik görüşlü ateistler olabilir belki ama ateizm genel olarak bilimi referans almaktadır. Bilime göre de gerek çoklu evrenler, gerek döngüsel evrenler, gerek plasma evrenler olasılık dahilinde tartışılmakta. Gerçek şu ki, şu anda elimizde yeterince kanıt yok.

Elimizde kanıt olmaması, bilgi eksikliğimiz bir tanrı olduğunı göstermez.

Söylediğin gibi ateistlerin termodinamiğe uymayan bir evren modeli olsaydı ve bunun olamayacağı bilimsel açıdan kanıtlanmış olsaydı dünyada ateizm diye bir şey kalır mıydı sana göre?

Ama diyorsan ki "Ateistlerin evren modeli termodinamiğe uymadığı için ben tanrıya inanıyorum" şeklinde bir ifadeyle ben egomu şişiriyorum ve ya tanrıya inanmak için kılıf uyduruyorum, kimse sana bir şey diyemez.

Ama zamanında ego şişikliğinden muzdarip bir abin olarak, hiç bir halta yaramadığı gibi ileride alzheimera da yelken açmana neden olabilir, uyarayım.

Allah'ın olmadığını, dinin yalan olduğunu kavramışsın. Adı ne olursa olsun insanlara etkileşim içinde olan bir tanrı olamaz. 

Orada uzakta bir tanrı var, görmesek de, bilmesek de demenin, benim açımdan "tanrı yok" demekten bir farkı yok.

Sitelerde Paylaş

Site bulunamadı diyor.

Linki atmışsın tamam da, sen ne düşünüyorsun?

Düşünceni belirtip sonra da dayandığın kaynak olarak linki vermen daha uygun olur.

Sonuç olarak ben yeterince ifade ettiğimi düşünüyorum. Dönüp dolaşıp aynı şeyleri tekrar etmeye gerek yok.

"Ateistlerin evreni" diye bilim dünyası tarafından gerçek olamayacağı kanıtlanmış, fantezi bir metafizik evreni yok. Kişisel fantastik görüşlü ateistler olabilir belki ama ateizm genel olarak bilimi referans almaktadır. Bilime göre de gerek çoklu evrenler, gerek döngüsel evrenler, gerek plasma evrenler olasılık dahilinde tartışılmakta. Gerçek şu ki, şu anda elimizde yeterince kanıt yok.

Elimizde kanıt olmaması, bilgi eksikliğimiz bir tanrı olduğunı göstermez.

Söylediğin gibi ateistlerin termodinamiğe uymayan bir evren modeli olsaydı ve bunun olamayacağı bilimsel açıdan kanıtlanmış olsaydı dünyada ateizm diye bir şey kalır mıydı sana göre?

Ama diyorsan ki "Ateistlerin evren modeli termodinamiğe uymadığı için ben tanrıya inanıyorum" şeklinde bir ifadeyle ben egomu şişiriyorum ve ya tanrıya inanmak için kılıf uyduruyorum, kimse sana bir şey diyemez.

Ama zamanında ego şişikliğinden muzdarip bir abin olarak, hiç bir halta yaramadığı gibi ileride alzheimera da yelken açmana neden olabilir, uyarayım.

Allah'ın olmadığını, dinin yalan olduğunu kavramışsın. Adı ne olursa olsun insanlara etkileşim içinde olan bir tanrı olamaz. 

Orada uzakta bir tanrı var, görmesek de, bilmesek de demenin, benim açımdan "tanrı yok" demekten bir farkı yok.

Bilim evrenin sonu ve başlangıcı hakkında birşey demiyor.Agnostik takılıyor.

sundance ateist misin yoksa agnostik misin?eğer ateist isen evren hakkında düşünceni söylemelisin.Bilmiyorum diyerek sıyrılamazsın.:)

Ateistler tanrı açıklamasına yer vememek için evren devridaim makinesi gibi çalışır diyorlar.Termodinamik yasaları çiğniyorlar.

Teistlerde evren devrim daim makinesi gibi çalışamaz tanrı gibi termodinamik yasaları çiğneyen bir varlığa ihtiyaç var derler.

Her iki durumda termodinamik yasalar çiğneniyor.:)

Siteyi bilgi hakkındaki düşüncenin yanlış olduğunu söylemek için verdim.

tarihinde Ten Ten tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

https://tr.wikipedia.org/wiki/Devridaim_makinesi

Devridaim makinesi, kelimesi kelimesine alındığında kendi kendine sonsuza dek çalışan makineleri tanımlar. Ancak daha geniş tanımı, enerji girişinden daha fazla enerji çıkışı sağlayan sistemleri kapsar. Bu çeşit makineler, fiziğin temel yasalarından biri olan, enerjinin yoktan var edilemeyeceğini ve yok edilemeyeceğini belirten enerjinin korunumunu ihlal ederler. En sık rastlanan devridaim makineleri, sürtünme ve hava direncine rağmen hareketini sürdürebildiği iddia edilen makinelerdir. Enerjinin korunumu kanununa göre bu tarz makineler çalışamaz.

Bunu diyen bilim tanrı açıklamasına yer vermeden evrende enerji ve bilginin kökenini açıklamaya gelince saçmalamaya başlıyor.

Sitelerde Paylaş

Bilim evrenin sonu ve başlangıcı hakkında birşey demiyor.Agnostik takılıyor.

sundance ateist misin yoksa agnostik misin?eğer ateist isen evren hakkında düşünceni söylemelisin.Bilmiyorum diyerek sıyrılamazsın.:)

Ateistler tanrı açıklamasına yer vememek için evren devridaim makinesi gibi çalışır diyorlar.Termodinamik yasaları çiğniyorlar.

Teistlerde evren devrim daim makinesi gibi çalışamaz tanrı gibi termodinamik yasaları çiğneyen bir varlığa ihtiyaç var derler.

Her iki durumda termodinamik yasalar çiğneniyor.:)

Siteyi bilgi hakkındaki düşüncenin yanlış olduğunu söylemek için verdim.

Ten Ten,

Bilim ile agnostizmi aynı şey gibi göstermek doğru değil. 

Ateizm, agnostizm tanrının varlığı ile ilgili kavramlar. Sen bunu alıp evrenin yapısına, bilime bağlıyorsun.

Sanki bilimsel olarak geçerli bir tanrı yaratımlı evren teorisi varmış gibi anlaşılıyor.

Ben tanrının olmadığını bilmek için evrenin hangi modelinin doğru olduğunu bilmek zorunda değilim. Teistlerin tanımladığı tanrının gerçek olamayacağını biliyorum bu yeterli şart ateist olmam için.

Ama bunun tam tersi geçerli değil, madem ki hangi evren modeli doğru bilmiyorum o halde tanrı doğru olmalı diyemezsin.

Aynı şeyleri tekrarlamaya başladık. Sonsuz evren, çoklu evrenler, döngüsel evrenler kuramlarının teorik olarak olamayacağını keşfettiğini mi iddia ediyorsun?

Eğer öyle ise önde gelen bir üniversite ile bu keşfini paylaşmanı öneririm.

Çoklu evrenler ile döngüsel evren ile devirdaimin alakası yok. Devirdaim makinesi verim ile ilgili. Devirdaim makinesi diye birşey olamayacağını, tersinmezlik diye birşey olduğunu savunuyoruz zaten ama verimin, evrenin döngüsel olmasıyla alakası yok. Döngüsel evren ile devirdaimi birbirine benzetip, karıştırıyorsun sanırım.

Telefonda yazmak zor
Sitelerde Paylaş

Ten Ten,

Bilim ile agnostizmi aynı şey gibi göstermek doğru değil. 

Ateizm, agnostizm tanrının varlığı ile ilgili kavramlar. Sen bunu alıp evrenin yapısına, bilime bağlıyorsun.

Sanki bilimsel olarak geçerli bir tanrı yaratımlı evren teorisi varmış gibi anlaşılıyor.

Ben tanrının olmadığını bilmek için evrenin hangi modelinin doğru olduğunu bilmek zorunda değilim. Teistlerin tanımladığı tanrının gerçek olamayacağını biliyorum bu yeterli şart ateist olmam için.

Ama bunun tam tersi geçerli değil, madem ki hangi evren modeli doğru bilmiyorum o halde tanrı doğru olmalı diyemezsin.

Aynı şeyleri tekrarlamaya başladık. Sonsuz evren, çoklu evrenler, döngüsel evrenler kuramlarının teorik olarak olamayacağını keşfettiğini mi iddia ediyorsun?

Eğer öyle ise önde gelen bir üniversite ile bu keşfini paylaşmanı öneririm.

Çoklu evrenler ile döngüsel evren ile devirdaimin alakası yok. Devirdaim makinesi verim ile ilgili. Devirdaim makinesi diye birşey olamayacağını, tersinmezlik diye birşey olduğunu savunuyoruz zaten ama verimin, evrenin döngüsel olmasıyla alakası yok. Döngüsel evren ile devirdaimi birbirine benzetip, karıştırıyorsun sanırım.

Bilim agnostik değilse herşeyin cevabını mı biliyor mu diyorsun? :)

sonsuz evrenler çoklu evrenler döngüsel evrenlerin teorik olarak olamayacağını bilim adamlarının kendileride biliyor.

Verimin neden evren ile alakası olmasın.Evren giderek soğuyor.

Evrenin entropisi var deyip sonra evrenin verimi olamaz diyemezsin.

Neden evreni termodinamik yasaların dışında tutuyorsun?Evren tanrı gibi birşey mi?:0_80cbc_37a71a73_L:

Döngüsel model

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Döngüsel model, evrenin sonsuz kez, kendi kendini tekrarladığı iddiasındaki çok sayıda kozmolojik modelden biridir. Titreşen evrenler kuramı adıyla 1930 yılında Albert Einstein tarafından ortaya atılmıştır. Evrenin çok kereler büyük patlama yaşadığı, diğer bir deyişle; her büyük patlamanın ardından bir de büyük çöküş yaşayarak kendini yinelediğini ifade eder. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü profesörü Max Tegmark'a göre, eğer evren yeterince sabitse ya da enerjinin korunumu yasasındaki gibi sınırlıysa, Dünya'nın bütün Hubble hacminin tarihindeki özdeş durumlar yeniden görülebilir.[1]

Devridaim makinesi, kelimesi kelimesine alındığında kendi kendine sonsuza dek çalışan makineleri tanımlar. Ancak daha geniş tanımı, enerji girişinden daha fazla enerji çıkışı sağlayan sistemleri kapsar. Bu çeşit makineler, fiziğin temel yasalarından biri olan, enerjinin yoktan var edilemeyeceğini ve yok edilemeyeceğini belirten enerjinin korunumunu ihlal ederler. En sık rastlanan devridaim makineleri, sürtünme ve hava direncine rağmen hareketini sürdürebildiği iddia edilen makinelerdir. Enerjinin korunumu kanununa göre bu tarz makineler çalışamaz.

Al oku.Bir daha döngüsel evren modelinin devridaim makinesi ile alakası olmadığını yazma.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

Bilim agnostik değilse herşeyin cevabını mı biliyor mu diyorsun? :)

sonsuz evrenler çoklu evrenler döngüsel evrenlerin teorik olarak olamayacağını bilim adamlarının kendileride biliyor.

Verimin neden evren ile alakası olmasın.Evren giderek soğuyor.

Evrenin entropisi var deyip sonra evrenin verimi olamaz diyemezsin.

Neden evreni termodinamik yasaların dışında tutuyorsun?Evren tanrı gibi birşey mi?:0_80cbc_37a71a73_L:

Döngüsel model

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Döngüsel model, evrenin sonsuz kez, kendi kendini tekrarladığı iddiasındaki çok sayıda kozmolojik modelden biridir. Titreşen evrenler kuramı adıyla 1930 yılında Albert Einstein tarafından ortaya atılmıştır. Evrenin çok kereler büyük patlama yaşadığı, diğer bir deyişle; her büyük patlamanın ardından bir de büyük çöküş yaşayarak kendini yinelediğini ifade eder. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü profesörü Max Tegmark'a göre, eğer evren yeterince sabitse ya da enerjinin korunumu yasasındaki gibi sınırlıysa, Dünya'nın bütün Hubble hacminin tarihindeki özdeş durumlar yeniden görülebilir.[1]

Al oku.Bir daha döngüsel evren modelinin devridaim makinesi ile alakası olmadığını yazma.:0_80cbc_37a71a73_L:

Lafı uzatıp da sidik yarışına çevirmenin manası yok.

Evren iş üreten bir makine değil. Evrenin verimi diye bir kavram söz konusu değil. Çoklu evren kuramında da, döngüsel evrenler kuramında da iddia ettiğin gibi enerjinin korunumu yasasına karşı gelmek gibi bir iddia yok. 

Sen bilim adamları da aslında evren modellerinin gerçek olamayacağını biliyor dedikten sonra üstüne denilecek bir şey yok.

Kayıplardan dolayı asla verimin 1 olamayacağı devirdaim makinesi ile evreni bir tutmak istiyorsan sen bilirsin. Evrenin verim kaybını nereye yaptığını da açıklarsın artık.

Yani aslında seninkisi wikipediada  kuş tırnağı  ile ilgili bir maddeyi alıp, sonra da makine tırnağı ile ilgili bir maddeyi göstererek "Bak ikisinde de tırnak diyor, o zaman kuş tırnağının metal olmadığını iddia edemezsin" demek gibi bir durum olmuş.

Sitelerde Paylaş

Lafı uzatıp da sidik yarışına çevirmenin manası yok.

Evren iş üreten bir makine değil. Evrenin verimi diye bir kavram söz konusu değil. Çoklu evren kuramında da, döngüsel evrenler kuramında da iddia ettiğin gibi enerjinin korunumu yasasına karşı gelmek gibi bir iddia yok. 

Sen bilim adamları da aslında evren modellerinin gerçek olamayacağını biliyor dedikten sonra üstüne denilecek bir şey yok.

Kayıplardan dolayı asla verimin 1 olamayacağı devirdaim makinesi ile evreni bir tutmak istiyorsan sen bilirsin. Evrenin verim kaybını nereye yaptığını da açıklarsın artık.

Yani aslında seninkisi wikipediada  kuş tırnağı  ile ilgili bir maddeyi alıp, sonra da makine tırnağı ile ilgili bir maddeyi göstererek "Bak ikisinde de tırnak diyor, o zaman kuş tırnağının metal olmadığını iddia edemezsin" demek gibi bir durum olmuş.

Kuş tırnağı ile makine tırnağıda termodinamik yasalara uyar diyorum.Kuş tırnağı makine tırnağı gibi metaldir demiyorum.

Sundance iyice saçmalamaya başladın.Aklı başında ateist aranıyor. :0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde Ten Ten tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuş tırnağı ile makine tırnağıda termodinamik yasalara uyar diyorum.Kuş tırnağı makine tırnağı gibi metaldir demiyorum.

Sundance iyice saçmalamaya başladın.Aklı başında ateist aranıyor. :0_80cbc_37a71a73_L:

He Ten Ten he...

Ben saçmalıyorum, bütün bilim adamları saçmalıyor.

Sen neymişsin be abi?

Aaaa-Aaaa!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...