Jump to content

Musa Peygamber İle Büyücüler Arasındaki Karşılaşma - Ve Diğer Konular

Recommended Posts

11 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Hayır diğer ayetlerde atışın ne olduğu açıklanıyor. Verdiğim üzere....

Selam

"Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışmak" diye bir deyim var.

İnanmadığım bir kitapda geçen olayları anlatman beni  hiç ilgilendirmiyor.

Tanrıyla ilgili bilimsel bir kanıtın varsa onunla ilgilenirim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

23 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Müslüman mahallesinde salyangoz satabilirsin, çünkü helal. Sadece domuz eti yemek ve kan içmek haram.

Şans oyunlarında bile şansın olamayacağına kanıtım:

http://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/bir-piyango-biletinin-dusundurdukleri.html

Selam

Yeni dinin hayırlı olsun stajerlik yapıyon peygamberlikte herhalde

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Müslüman mahallesinde salyangoz satabilirsin, çünkü helal. Sadece domuz eti yemek ve kan içmek haram.

Şans oyunlarında bile şansın olamayacağına kanıtım:

http://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/bir-piyango-biletinin-dusundurdukleri.html

Selam

Bu konuyu ( musa ile firavunun büyücüleri ) açmanın amacı ne?

Açtığın konunun ne agnostikler için değeri var ne de ateistler için değeri var.

Hatta müslümanlar için bile değeri yok.

Piyango biletinde beni ilgilendirmiyor.

Tanrı ile ilgili bilimsel kanıtın varsa onu yaz.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Emre Karaköse yazdı:

Salyangoz yiyormusun? yemiyorsan neden yemediğini yazarmısın?

Alkollu içki  içiyormusun?Alkolu öven başlığında vardı.

Sitelerde Paylaş

Hani derler ya "Bir resim, bin kelimeye bedel" diye, bence ince esprilerin de hakkını yememek lazım.

Bazen birşeyleri uzun uzadıya anlatmak anlamsız, hatta gereksiz bence.

Konu salyangoz olunca, aklıma şu fıkra geldi.

Konu sahibine hediyem olsun.

Temel´lerde yemek faslı

"Ya baba..." diye konuşmaya başlar Temel´in afacan oğlu Hüsnü.
Temel: "Oğlum, kaç kere dolu ağızla konuşulmaz, demedik mi ?!"
Nihayet yemek yendikten sonra Temel devam eder: "Tamam. Hadi şimdi söyle bakalım derdini!"
Hüsnü: "Ya baba. Şimdi de söylemeye hiç gerek kalmadı, çünkü salatanın içindeki salyangozu afiyetle yedin."

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, kavak yazdı:

Bazen birşeyleri uzun uzadıya anlatmak anlamsız, hatta gereksiz bence

Anlamsız bir şeyi uzun uzadıya anlatınca yeni anlamlar ortaya çıkar ve biz bu yeni anlamları tartışmaya başlarız! Nası bi cümle kurdum ya ? Dur ben bunu bi düşüneyim ?

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, Getaf yazdı:

Anlamsız bir şeyi uzun uzadıya anlatınca yeni anlamlar ortaya çıkar ve biz bu yeni anlamları tartışmaya başlarız! Nası bi cümle kurdum ya ? Dur ben bunu bi düşüneyim ?

Evet, tartıştıkça da konu öyle yerlere gidebilir ki ben bile şimdi merakla beklemekteyim.

Neyi mi ?

Helal olan ve Temel´in afiyetle salata ile beraber yediği salyangozun, hangi müslüman ülkesinde, hangi müslümanlar tarafından, nasıl bir gönül rahatlığı ile tüketildiği ve bu ülkelerdeki toplam yıllık salyangoz tüketiminin miktarını.

Fazla uzun mu oldu ne ? :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kavak yazdı:

Evet, tartıştıkça da konu öyle yerlere gidebilir ki ben bile şimdi merakla beklemekteyim.

Neyi mi ?

Helal olan ve Temel´in afiyetle salata ile beraber yediği salyangozun, hangi müslüman ülkesinde, hangi müslümanlar tarafından nasıl gönül rahatlığı ile tüketildiği ve bu ülkelerdeki toplam yıllık salyangoz tüketiminin miktarını.

Fazla uzun mu oldu ne ? :D

Allah aşkına (bak Allah'ın adını andım) Emre Karaköse'nin piyangoda bile şans yoktur yazısını okudun mu ve ne anladın? Ben şimdi sayısal oynasam. Tutarsa şanslı olmuyor muyum? Hadi şansı tartışalım? Bol şaaans!!!

Sitelerde Paylaş
On 20.11.2018 at 19:19, Emre Karaköse yazdı:

Mülk Suresi 5 Yemin olsun ki, biz en yakın göğü kandillerle süsledik ve onları şeytanlara ateş taneleri yaptık. O şeytanlar için çılgın ateş azabını da hazırladık.

On 20.11.2018 at 19:43, emretemelkuran yazdı:
Bu yazımdan sonra yıldızların ışıktan/alevden atışlar yaptığı gözlenmeye başlandı:

Yani yıldızların ateş/atıış yerleri olarak neyin anlatıldığını keşiften evvel yazımda anlatıyorum. hani "keşif oldu sonra ahanda bu yazıyordu diyorsunuz" da diyemezsiniz.

Iyi atislar :D

Sorma ya sen demistin gercek oldu.

Evet sunmus oldugun linki okudum.Ve hayretler icerisindeyim.Diyorki"NASA yildizlarin ates ettigini görüntüledi.Bu atesi ordan gecen büyük bir yaratiga yaptigi gözlendi.Kanatlarindan vurulan bu yaratigin incilde bahsedilen Seytan oldugu düsünülüyor".Sen demistin gercekten.

Bu Seytan`in isi gercekten zor.Öyleki hem lanetlenmis,hem insanlari kendisi gibi kötü insan yapmaya ugrasacak,hemde gökte kandilden ibaret olan yildizlardan tokat gibi atislara maruz kalcak.Buda yetmezmis gibi sonucta gene cehennemi boylayacak.Oda rahat dursun.Insanlari kandirmakla mesgulken gidip kafana göre yildiz seyretmeye tatile gidersen tokadi yersin tabi.Bu seytanin isi zor be kardesim.Ama sen demistin:D

Sitelerde Paylaş
On 20.11.2018 at 22:14, Emre Karaköse yazdı:

AT EŞEK  ETİ YEMEK GÜNAHMI? GÜNAHASA BİR AYET YAPIŞTIR BURAYA LÜTFEN

Sitelerde Paylaş

Birde  büyücülere inanmak akıl işimi. hiç bir zamanda büyü  mucize olmadı bunu anlayın artık  eski maslsrdamı yaşıyalım yoksa aklımızı yoksa beynmimisi bilimemi verelim dine versey muciz büyücüler  hepsi zırba hiç olmadı olmayacakta buna inan  adamdan ne beklersin  kuranda açıkca yazıyor mucize yok. kuranda haca gitmek ya yürmekten ya deve üstünde gitmen lazım şimdi uçakla arabayla nasıl gidilir bu resemen kuran yaetini hiçe saymaktır

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, emretemelkuran yazdı:

Kimyanın atası diye bildiğimiz Kemia kelime kökünün sahibi Araplar diye biliyoruz gel gelelim Güneydoğu Arabistanda bu nasıl bilinmezmiş sihir, büyü gibi

basitlikler kitaba sokulmuş. Hala büyüye, sihire inananlar var :D . 

Görünüşe göre eskiden Araplar medeni bir milletmiş fakat islamdan sonrası malum...

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, quayz yazdı:

Görünüşe göre eskiden Araplar medeni bir milletmiş fakat islamdan sonrası malum...

Adamlar hikaye, senaryo, efsane işinde uzman. Bu uzmanlıklarını din üreterek sürdürmüşler :D

Mesela metal işleme, kimya, hesap, zor koşullarda tarım ve hayatta kalma işinde de uzmanlarmış.

Romanın bir parçası imişler. Sanatçıları, valileri, devasa kütüphaneleri var. İslam kendinden

önce olan her şeyi yok eder. Şu anda nasıl öz benliğimizi kaybetmişsek onun gibi. Mesela İskenderiye Kütüphanesinden

İslamla çelişen kitapların yakılması gibi olaylar. İstanbul'un fethi ile Konstantinia kütüphanesinden İslam ile çelişen kitapların

yakılması. Burada aynısını Hristiyanlar da yapmıştır. Kısacası bir din adalette ötekine göre üstün değildir hepsi aynı bok.

Ayrıca herkese bu kitabı öneririm:

Cemal Yıldırım – 100 Soruda Evrim Kuramı ve Bağnazlık

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, emretemelkuran yazdı:

Kısacası bir din adalette ötekine göre üstün değildir hepsi aynı bok

İbrahimi dinler için bu görüşe katılıyorum fakat Budizm,Jainizim gibi farklı inançlara saygı duyan dinlerde durumun aynı olduğunu düşünmüyorum.

tarihinde quayz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, quayz yazdı:

İbrahimi dinler için bu görüşe katılıyorum fakat Budizm,Janimizm gibi farklı inançlara saygı duyan dinlerde durumun aynı olduğunu düşünmüyorum.

E git onlara inan beyfendi biz sizi tutmuyoruz. Ben zaten Janimizm'e iman ettim, ne istesem oluyor ne istesem oluyor. Allahumme Janimizm barike. 

Sitelerde Paylaş

Birincisi, son peygamber de dahil olmak üzere tüm peygamberlerin hayatlarında mucizeler vardı:

http://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/peygamber-doneminde-inkarclara-gelen.html

İkincisi, büyücüler ya cinler gibi biyolojik varlıkları ya da diğer yine fiziksel unsurları kullanmakta (bir diğer şık da illüzyon...). Yani büyüde madde ötesi , mucizevi bir yan yok. Yine fizik kuralları içerisinde fiziksel malzemelerle işlemler yapmaktalar.

Selam

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...