Jump to content

Tanrı iletişim merkezi çalışmıyor?

Recommended Posts

Almanca´da bir yaygın deyim var: Glaube kann Berge versetzen.

Türkçe meali:

İnanç dağların yerini değiștirebilir.

Sözün özü: Insan ya kendini rahatlatmak ya da gösteriș yapmak için inanır/inanır görünür.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Güzel soru, Faydalı soru

Yaşlı başlı bir doktor arkadaş ta heralde bu sorduğun soruya benzer olarak, Allah'tan hangi yollarla haber, bilgi alınır? diye sormuştu.

Benim bilebildiğim kadarıylaCevapları da ilginç

Ama şu ânda havamda değilim, Ateistleri yendim, gribe yenildim.

Sitelerde Paylaş

Fakat bana göre en ilginç bir tânesini söyleyim;
Ledünnî İlim yoluyla...
Fakat Ledünnî ilim yolu ile Allah'tan bilgi aldığım düşünülmesin. Ledünî İlim deryâsından katre kadar nâsibimiz yok da, ledünnî ilme dâir sezgisel bi kaç parça bilgim var, o kadar...

tarihinde HATEM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, HATEM yazdı:

Ledünnî ilim hakkında kabaca bir bilgin yoksa nasıl anlatabilirim ki?
Ben bu konuyu İlâhiyat profösörlerine bile anlatsam onlar bile anlamazlar. 
Cübbeli Ahmete bile anlatmam zor. Egoları dinlemelerine mâni olur.

Birşey bilmiyorsun.

Bilseydin anlatırdın.

"Ben sizin bilmediğinizi bilirim" sözünü söyleyenler hiçbir şey bilmediğini gizlemek için söylerler.:)

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, priest of nature yazdı:

"Ben sizin bilmediğinizi bilirim"

Böyle birşey demedim ki.
Ledünnî ilim, Hızır âleyhisselâmım ilmi...
Hz. Mûsâ bu ilmi öğrenmek için yola çıkıyor.
Hızır âleyhisselâmla buluşuyor. Öğrenmeye tahammül edemiyor.
Bu maddî temel bilgiler bilinmesse konuyu anlatmakta ne fayda olur?
Khf sûresi, Hızır-Mûsâ kıssası, araştır.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, HATEM yazdı:

Böyle birşey demedim ki.
Ledünnî ilim, Hızır âleyhisselâmım ilmi...
Hz. Mûsâ bu ilmi öğrenmek için yola çıkıyor.
Hızır âleyhisselâmla buluşuyor. Öğrenmeye tahammül edemiyor.
Bu maddî temel bilgiler bilinmesse konuyu anlatmakta ne fayda olur?
Khf sûresi, Hızır-Mûsâ kıssası, araştır.

Şu çocuk öldüren zat mı?

O çocuk şimdi nerede? Cennette mi? Cehennemde mi?

Sitelerde Paylaş

6666 ayetin tamamıda, bilimi örnek alarak yazılmıştır, buda ispattır.6666 ayetin tamamı bilimden örnek alınarak yorumlanmıştır, bunun asıl nedeni ise, orjinal kuranın tahrif olmasından kaynaklanmaktadır. meallar yazılırken, 1400 yıl öncekı orjinal kuran olmadıgı için()tahrif) ister arapça olsun ister türkçe ister farklı bir dilde olsun sonuçta, herkesın yazdıgı kuranlar farklı yazılmıştir ayet isimleri aynı olmasına ragmen anlamları ve yorumları farklı yazılmıştır. bilimsel olmuyan ahzap süreleride ve diğer ayetlerde, melacilerin kendi yorumlarına göre açıklanmıştır, kimisi? muhamedi sünni göstermiş kimiside? şii kimiside? aliyi peygamber göstermiştir. ayetlerin hangisi gerçek? şii kuranımı? sünni kuranımı? selevi kuranıım:? ambeli kuranımı?sen hanefi kuranına inanıyorsun diye hanefi kuranının gerçek oldugu ve ispat oldugu anlamı taşımıyor. islamda namz yok, bunu ispatladık, salati var, 1400 yıl önce mekkede bir evde toplanılır. ve muhamede zikir şeklinde ayın yapılırdı . bunu evirdiler çevirdiler .namaz şekline soktular mealciler. sen tut. hiçri takvime göre ve kum saatine 4 vakıt kuşluk ve gece oluncaya dek salati dularını. 5 vakit namaz haline getir. sonradı takvimi kullan sonrada saat belirle o zaman gidin kutupta oruç tutun bakalım çünkü saate göre kutuptada oruç tutulmalıdır..kutupta  6 ay gün batmıyor diye değil, kutuplarda oruç tutmayı deneyin. saat farkı, gün farkı, gece gündüz farkı, değil, bir tane müslüman görmedim, kutupta hiç müslüman yok..kum saatine göre kutupta namz kılınmaz oruç tutarsanız 6 ay beklemek zorundasınız. çinki hiçri takvime göre saat yok. sadece gece gündüz var...1400 yıl önceki kuranın kitap olduğunu düşünücek kadar zavallı teistlersiniz.(parşöment)

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kötülük gördüğünüzde içinizde duydugunuz  öfkeli üzüntülü itiraz sesi ...

iyilik olarak yapilan bir şey gordugunuzde de yine içinizde duydugunuz sevinme ve takdir etme sesi tanrının sesidir...

tarihinde kirec tarafından düzenlendi
İmla
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, karamsarhuman yazdı:

6666 ayetin tamamıda, bilimi örnek alarak yazılmıştır, buda ispattır.6666 ayetin tamamı bilimden örnek alınarak yorumlanmıştır, bunun asıl nedeni ise, orjinal kuranın tahrif olmasından kaynaklanmaktadır. meallar yazılırken, 1400 yıl öncekı orjinal kuran olmadıgı için()tahrif) ister arapça olsun ister türkçe ister farklı bir dilde olsun sonuçta, herkesın yazdıgı kuranlar farklı yazılmıştir ayet isimleri aynı olmasına ragmen anlamları ve yorumları farklı yazılmıştır. bilimsel olmuyan ahzap süreleride ve diğer ayetlerde, melacilerin kendi yorumlarına göre açıklanmıştır, kimisi? muhamedi sünni göstermiş kimiside? şii kimiside? aliyi peygamber göstermiştir. ayetlerin hangisi gerçek? şii kuranımı? sünni kuranımı? selevi kuranıım:? ambeli kuranımı?sen hanefi kuranına inanıyorsun diye hanefi kuranının gerçek oldugu ve ispat oldugu anlamı taşımıyor. islamda namz yok, bunu ispatladık, salati var, 1400 yıl önce mekkede bir evde toplanılır. ve muhamede zikir şeklinde ayın yapılırdı . bunu evirdiler çevirdiler .namaz şekline soktular mealciler. sen tut. hiçri takvime göre ve kum saatine 4 vakıt kuşluk ve gece oluncaya dek salati dularını. 5 vakit namaz haline getir. sonradı takvimi kullan sonrada saat belirle o zaman gidin kutupta oruç tutun bakalım çünkü saate göre kutuptada oruç tutulmalıdır..kutupta  6 ay gün batmıyor diye değil, kutuplarda oruç tutmayı deneyin. saat farkı, gün farkı, gece gündüz farkı, değil, bir tane müslüman görmedim, kutupta hiç müslüman yok..kum saatine göre kutupta namz kılınmaz oruç tutarsanız 6 ay beklemek zorundasınız. çinki hiçri takvime göre saat yok. sadece gece gündüz var...1400 yıl önceki kuranın kitap olduğunu düşünücek kadar zavallı teistlersiniz.(parşöment)

Kur'ân, Hiç değişmeksizin bize ulaşmıştır.
Çünkü Kur'an Bir kitap değildir.
Kur'ân Yazılı bir metin, sâhifelerden oluşan bir mushâf değildir.
Kur'ân, Bir Kelâmdır. Sözdür, sestir.
İşitilerek ezberlenmiş ve günümüze kadar gelmiştir.
Kur'ân hâfızları topluca vefât etmeden, Kur'ân değişimez.
Kur'ânın korunması,, sözden yazıya transkript edilmiş kitâpların akıbetine bağımlı olmaz.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kirec yazdı:

iyilik olarak yapilan bir şey gordugunuzde de yine içinizde duydugunuz sevinme ve takdir etme sesi tanrının sesidir...

Evet, Ledünnî ilimde bilinmesi gerekli husûslardan birisi budur.
Fakat çok açıklama ister.
Yukarıdakki mesajda anlatılan duygu ve düşüncelerin, Allah (c.c) ile bağıntısı bilinmez ve kurulamazsa, yukarıdaki tesbît önemsiz zannedilir.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, kirec yazdı:

İletişim  istek ve sorulara cevap şeklinde olur.

İstenilmeyen sorulmayan şeylere verilen cevaplar iletişime girmez.

Ayrıca kendimizde ortaya çıkan   herşeyi yani eylemlerimizi tanrının sesi olarak görürsek robottan farksız oluruz.

Tanrının durumu kendi kendine farmville oynayan veya başka bir oyun oynayan insanın durumuna benzer .:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...