Jump to content

Tanrı iletişim merkezi çalışmıyor?

Recommended Posts

2 saat önce, priest of nature yazdı:

İletişim  istek ve sorulara cevap şeklinde olur.

Doğru, 
Cevaplar geliyor da İnsânlar cevapları anlamıyor.
Neden anlamıyor? Birincisi İrfânî ilimlerde bir temelleri yok.
İkincisi, senin bu satırda yaptığın gibi, kendi istek ve sorularını hesâba katıp, Tanrıyı (Allah'ı), Tanrının istek ve emirlerini hesâba katmadıkları için...
Kulluk, Başı buyruklukla olmaz, Ben sorayım, Tanrı cevap versin.  istersen. Bu iş böyle olmaz. "Kul" olmayan, İletişime geçemez.

İstenilmeyen sorulmayan şeylere verilen cevaplar iletişime girmez.

Ledünnî ilim bilen için, Herşeyin cevâbı ve içindeki soruların cevâbı sürekli inmektedir. 
Ledünnî ilim bilmeyen için de sorularının cevâbı karşısında, gözünün önünde, muhatab olduğu insânların dilinde durmaktadır. 
Ama Temelde irfân ehli olmadığı için ve Ledünnî ilim bilmediği için önündeki kitabı okuyamaz (İkrâ) ve cevapları anlayamaz.
İletişimdeki sıkıntı bizden kaynaklanmaktadır, Yoksa her yer Hakk ile doludur.
Ledünnî ilim kesin ilimdir, Ledünnî İlimde hatâ yoktur.
Ledünnî ilimde akıl istirâhattedir.

Ayrıca kendimizde ortaya çıkan   herşeyi yani eylemlerimizi tanrının sesi olarak görürsek robottan farksız oluruz.

Kâinâtta fâil olan O'dur. Dilediği gibi hükmeder, O robot gibi irâdesiz değildir. Bizim de geniş özgürlük alanımız da dilediğimiz gibi hükmederiz, biz de robot değiliz.

Tanrının durumu kendi kendine farmville oynayan veya başka bir oyun oynayan insanın durumuna benzer .:)

Benzemez.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 saat önce, HATEM yazdı:

Kur'ân, Hiç değişmeksizin bize ulaşmıştır.
Çünkü Kur'an Bir kitap değildir.
Kur'ân Yazılı bir metin, sâhifelerden oluşan bir mushâf değildir.
Kur'ân, Bir Kelâmdır. Sözdür, sestir.
İşitilerek ezberlenmiş ve günümüze kadar gelmiştir.
Kur'ân hâfızları topluca vefât etmeden, Kur'ân değişimez.
Kur'ânın korunması,, sözden yazıya transkript edilmiş kitâpların akıbetine bağımlı olmaz.

seninle ciddi anlamda iddiaya girelim, o zaman bana evindeki musafın 1400 yıl önce yazıldığını, ciddi anlamda ispatla, bende 

müslüman olucam, eğer ispatlıyamaz isen,sen deist olucaksın.mesele kuranın kelami değil, asıl mesele 1400 yıl önce matbaanın

olmayışıdır, hangi dönem? hangi şartlarda kuran tahrif olmadı, diyorsun, ispatın nedir? 

hangi dönemlerde? kuran kitap olarak yazıldı ve çogaltıldı, matbaanın icadı, m.s. 1500 yıllar. arada 900 yıl var. incil tahrif olmuşsa tevrat tahrif olmuşsa kuran neden tahrif olmasın, üstelik parşomente yazıldığı gerçeği var iken, nerden bilicez? kuranın  gerçek oldugunu.

ayrıca, kuran 1400 yıldır nasıl korundu?

tevrat 10 emir ve tablet olarak indi.

incilde öyle. kuranda parşöment veya tablet olarak indi. 

alimler kuranı nasıl korudu? hangi dönem korudu?

ilk kuran nerde çoğaltıldı? 

çok fena sallıyorsunuz ama ben yemem bunu, ilk kuran ebubekir dönemınde kitap haline getirilmiş.

matbaanın icadı m.s. 1500 . ebu bekir dönemi m.s. 573.. m.s. 634. muhammede aynı yaşta nerdeyse? 

o zaman kim kitap yazdı arkadaş mantıklı cevap versene bana işkembeden sallamadan.

ama bana mantıklı cevap veremez isen deist oldun demektir. ona göre mantıklı yaz..

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, HATEM yazdı:

Doğru, 
İkincisi, senin bu satırda yaptığın gibi, kendi istek ve sorularını hesâba katıp, Tanrıyı (Allah'ı), Tanrının istek ve emirlerini hesâba katmadıkları için...
Kulluk, Başı buyruklukla olmaz, Ben sorayım, Tanrı cevap versin.  istersen. Bu iş böyle olmaz. "Kul" olmayan, İletişime geçemez.

Hangi dilde konuşuyor bu tanrı ?

Tanrı varsa herkes kuldur zaten.:)

Ledünnî ilim bilen için, Herşeyin cevâbı ve içindeki soruların cevâbı sürekli inmektedir. 
Ledünnî ilim bilmeyen için de sorularının cevâbı karşısında, gözünün önünde, muhatab olduğu insânların dilinde durmaktadır. 
Ama Temelde irfân ehli olmadığı için ve Ledünnî ilim bilmediği için önündeki kitabı okuyamaz (İkrâ) ve cevapları anlayamaz.

Bilmediğin ilimden bahsedip durma.Bilmiyorum diyorsun anlat diyoruz anlatamıyorsun.

Bende sallayayayım sende "ahjaj" ilmi bilmiyorsun.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sende bunu ilmi anlayacak kapasite yok.seni taklit ediyorum.

Bu sahte ilim uydurup kendi cahilliğini örtmektir.

Kâinâtta fâil olan O'dur. Dilediği gibi hükmeder, O robot gibi irâdesiz değildir. Bizim de geniş özgürlük alanımız da dilediğimiz gibi hükmederiz, biz de robot değiliz.

Ben tanrıya robot demedim.Biz  robot oluyoruz dedim.

Robot olduğunu kabul etmeyen  ya başka tanrıları kabul etmiş olur yada kendini tanrılaştırmış olur.

Benzemez.

Benzer.Benzemez diye başka tanrıları kabul etmiş olur. 

Sitelerde Paylaş

bana mantıklı cevap vericek müslüman aranıyor, hemde acil! 1400 yıl önceki kuranın korunduğunu bana isaptlayın.. biri bana bu arapçayı türkçeye çevirsin arkadaş, ne yazdığını görelim.. ayrıca gerçek kuranın ingilterede ne işi var? 

neden? arabistanda mekkede değilde ingiltere??? yok öyleeee bedava ispat harbi gerçekçi taş fırın ispat olucak..

ingiilterdeki orjial mushaf 121 sayfa , ne alaka???? 6666 ayet? nasıl olduda 121 sayfa birden 631 sayfa oldu...biri bana mantıkl ıcevap versin

eşek gib anırarak teist olucam....

http://arkeofili.com/ingilterede-bulunan-1370-yillik-kuranin-tamami-internette-yayimlandi/

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, kirec yazdı:

kötülük gördüğünüzde içinizde duydugunuz  öfkeli üzüntülü itiraz sesi ...

iyilik olarak yapilan bir şey gordugunuzde de yine içinizde duydugunuz sevinme ve takdir etme sesi tanrının sesidir...

Benim içindeki ses çok fena şeyler diyor. Heleki bir dinci zirvasi gördüğümde tutamıyorum..

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, priest of nature said:

Ben tanrıya robot demedim.Biz  robot oluyoruz dedim.

Aslında her şeyi bildiği iddia edilen tanrı da robottur, kendi bilgisi onu robot yapar. Mesela bu tanrı denen şey sırasıyla a, b, c eylemlerini yapacak, bunu biliyor, bu sırayı değiştirebilir mi veya ben a eylemini yapmayacağım diyebilir mi? Bu her şeyi bildiği iddia edilen tanrı da önceden programlanmış bir robot, programı neyi emrediyorsa onu yapıyor.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, sağduyu yazdı:

Aslında her şeyi bildiği iddia edilen tanrı da robottur, kendi bilgisi onu robot yapar. Mesela bu tanrı denen şey sırasıyla a, b, c eylemlerini yapacak, bunu biliyor, bu sırayı değiştirebilir mi veya ben a eylemini yapmayacağım diyebilir mi? Bu her şeyi bildiği iddia edilen tanrı da önceden programlanmış bir robot, programı neyi emrediyorsa onu yapıyor.

Robot olabilmesi için programı kendi dışında bir varlığın yazması lazım.:)

Özgür olmak kendisi dışında bir varlığa bağımlı olmamaktır.Bağımlı ise kendisi tanrı olmaz zaten.

Ben şimdi diyelim günlük program yazdım. özgür olmadığım için bir sürü engel çıkar o programa uymama.

Tanrı başka tanrıya bağımlı değilse ona engel olan çıkmaz.

tarihinde priest of nature tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 saat önce, HATEM yazdı:

Sen Kur'ânda Ledünnî ilim geçiyor. Konuyu biliyor musun?

Tanımını şöyle yapabiliriz: Duygusal olarak yoğun baskı altında olan bir insanın aklına gelen düşüncelerin İslam'a göre iyi olanları.

Öbürleri de İslam'a göre şeytan vesvesesi. Önemli bir nokta da şu: Her vicdani duygu doğru değildir. Mesela zina yapan ve bunu kötü görmeyen bir kişiye eziyet etmemem için gelen duygu şeytan vesvesesidir,. Zira Diyanet'in bile saklamadığı şekilde zina yapana eziyet etmemiz gerektiği yazar (Nisa 16). Tabii, yapmaya kalkışırsanız -"siz" derken genel olarak konuşuyorum, yapacağınızı zannetmem- hapse girebilirsiniz ve hiç de destek görmezsiniz, ki bu da ayrı bir mevzu.

Bunun doğaüstü olduğunu iddia edebilirsiniz fakat bu sadece iddia olarak kalır, bu iddiayı da kabul etmek için tek bir neden yoktur.

tarihinde Natüralist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, priest of nature said:

Özgür olmak kendisi dışında bir varlığa bağımlı olmamaktır.Bağımlı ise kendisi tanrı olmaz zaten.

Ben şimdi diyelim günlük program yazdım. özgür olmadığım için bir sürü engel çıkar o programa uymama.

Tanrı başka tanrıya bağımlı değilse ona engel olan çıkmaz.

Kimin yazdığı fark etmez, içindeki programın dışına çıkamaz.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, priest of nature yazdı:

Tanrı tek ise ona engel olan çıkmaz.

Kendi yapısı engel çıkabilir.

Sitelerde Paylaş

8 yyda yazılmış deniyor, kaynakta ama 8 yyda kagit var matbaa yok, 8 yyda yazıldıysa zaten orjinal değildir. ilk vahiy muhammed 40 yaşında  indiyse, orjinal kuran büyük olasılıkla m.s. 612 yılı diyelim 10 yıl sürse 620 yılında bitmiş olması gerekiyor. iyide arkadaş ö dönemde kagıt icat edilmediki. nasıl kitap olarak çogaltılıcak.. ilk kagit icadı cinliler m.s. 791..:smashfreak::ders:

Sitelerde Paylaş

en  azından şunu isaptlayın yahuuuu,,, 121. sayfadan oluşan, orjinal kuran nasıl olduda? 631 sayfa oldu, nasıl olduda?bazı ayetler var nerdeyse yarım sayfa,,, toplasan,, 500 ayeti geçmez imkansız! nasıl olduda 6666 ayet oldu.....hadi buyrun açıklayın

ama zıçmadan kokutmadan altınıza etmeden açıklayın bekliyorum..:0_80cbc_37a71a73_L::smashfreak:

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, sağduyu yazdı:

Kimin yazdığı fark etmez, içindeki programın dışına çıkamaz.

38 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Kendi yapısı engel çıkabilir.

Kendine bağımlı olmayan varlık  mantıksal olarak imkansız zaten.

Onun için özgürlük tanımlanırken kendisi dışında bir varlığa bağımlı olmamak diye tanımlanıyor.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, priest of nature yazdı:

Kendine bağımlı olmayan varlık  mantıksal olarak imkansız zaten.

Onun için özgürlük tanımlanırken kendisi dışında bir varlığa bağımlı olmamak diye tanımlanıyor.

Doğru. Fakat Sağduyu'nun bahsettiği onun da bir "programı" olduğuydu, özgür olmadığı değil -sizin tanımınızla-. Laplace'in Şeytanı'ndan kaçamaz, onun özelliklerini kısıtlamadıkça.

Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

en  azından şunu isaptlayın yahuuuu,,, 121. sayfadan oluşan, orjinal kuran nasıl olduda? 631 sayfa oldu, nasıl olduda?bazı ayetler var nerdeyse yarım sayfa,,, toplasan,, 500 ayeti geçmez imkansız! nasıl olduda 6666 ayet oldu.....hadi buyrun açıklayın

ama zıçmadan kokutmadan altınıza etmeden açıklayın bekliyorum..:0_80cbc_37a71a73_L::smashfreak:

Bu Müslüm hikayeleri baydı.

Allahtan sana vahiy geliyor, haydi sen insansın, kafan çalışmıyor, Kuran’ı yazdırmadın diyelim.

Allah’ın da mı kafası çalışmıyor? Yukarıdan parşömen ataydı bari, Ya da vahiyin yazılı bir kopyasını Cebrail’in eline tutuştursaydı, çok mu zor du?

Osman iki şahit bulmuş, onlara güvenerek kuranı yazdırmış, ee nereden bilecez, Osmanın ya da şahitlerin yalan, yanlış şeyler yazdırmadığını?

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, priest of nature yazdı:

Hangi dilde konuşuyor bu tanrı ?

İnsânların konuştuğu dilde.

Tanrı varsa herkes kuldur zaten.:)

Allah (c.c.) var. Ve herkes kul.
Ama Herkes, abdullah değil.
Herkes Allah ism-i şerîfinin kulu değil.
Herkes Rahmânın kulu da değil.
Meselâ Şeytân Mudill olan Allah'ın kulu. (Mudill'in kulu) -Mudil: Dalâlete düşüren Allh demek
Ebûcehil, Müzill olan Allah'ın kulu. (Müzill'in kulu) -Müzîll: Zillete düşüren Allah demek

Kâinâttaki her varlık İstisnâ'sız O'nun kulu. Her biri Allah'ın bir isminin kulu...
O'na kulluk etmeyen varlık yok ama her varlık kendi çapına göre kulluk yapabiliyor.

Ben çok güzel anlatırım ama kafan yinede almıyorsa zorlama istersen.

Bilmediğin ilimden bahsedip durma.Bilmiyorum diyorsun anlat diyoruz anlatamıyorsun.

Bende sallayayayım sende "ahjaj" ilmi bilmiyorsun.:0_80cbc_37a71a73_L:

Bak Ben satır satır cevap veriyorum. Senin yanlışlarını ve anlama kusurlarını gösteriyorum.
Senin gibi ilkel bir yola başvurarak sallama, bilmiyorsun demekle iktifâ etmiyorum. Nerede salladıysan ve hangi yanlış iddiâda bulunduysan onu gösteririm.
Benim salladığımı nerden çıkartıyorsun?
Kur'ânda geçen İlm-i Ledünn kavramını bile duymadığını kendin söyledin.
"Yok Bilmiyorum" diyen sensin.
Bilmediğin konu hakkında başkasını hangi mantıkla bilgisizlikle suçlayabiliyorsun.

Anlatıyoruz işte halâ anlat diyorsun.
Anlatmaya başlamışız, senin mesjından önce bunları yazmışım. Alıntıyı yapıştırdım bak aşağıya
Bahsediyoruz ama, Daha ledünnî ilimden bahsettiğimizi bile anlamamışsın
Zaten sana en başında, ilâhiyat profösörlerinin de anlayamayacağını sana detay vermenin anlamsız olduğunu söylemiştim.
Mesajıma aval aval baktın, Ledünnî ilimden bahsettiğimizin bile farkına varamadın değil mi?:smashfreak:
İşte böyle Her yerde Hakk'ın âyetleri var ama sizler kör ve şapşal olduğunuz için göremez anlamazsınız.
Bak ben senin vâsıtanla hemen mesajı aldım. "Bunun kafa basmıyor anlatma" diyorlar.

4 saat önce, HATEM yazdı:

Sende bunu ilmi anlayacak kapasite yok.seni taklit ediyorum.

Bu sahte ilim uydurup kendi cahilliğini örtmektir.

Yok, yok... Ne ilim var ne de kapasite... Kabûl.
Zâten var desen kendimden şüphe edecem. Allah râzı olsun. 

Ayrıca diğer yorumlara da baktım sayfa Tımarhaneye döndü...

Daha fazla cevaba gerek yok sana.

Sitelerde Paylaş

Daha doğrusu duygusal açıdan baktıkları için insan doğasına uygun fakat gerçekçi olmayan cevaplara ulaşıyorlar.

?

Psikolojik açıdan kolayca açıklanabilir bir şey için neden doğaüstü açıklama bulmaya çalışıyoruz? Olan şeyin neden olduğu belli, nasıl olduğu da belli.

11 dakika önce, HATEM yazdı:

İşte böyle Her yerde Hakk'ın âyetleri var ama sizler kör ve şapşal olduğunuz için göremez anlamazsınız.

Bak ben senin vâsıtanla hemen mesajı aldım. "Bunun kafa basmıyor anlatma" diyorlar.

Görmek, "anlamak" için bilimsel akıl yürütme yerine insani duygulardan hareket edeceksek anlamak istemem zaten.

tarihinde Natüralist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Natüralist Ateist yazdı:

M.Ö. 100 yılında icat ediyorlar, kağıt ise 100 yılında endüstri olarak ortaya çıkıyor diye biliyorum. Arabistan'a gelmesi ise 8. yüzyılın ortalarına dayanıyor.

pardon ismi yanlış yazmışım, kagıdın araplara gelişi, yazıcaktım, m.s. 791.... yanlışlıkla çin yazmışım, düzettiğiniz için teşekkür ederim.

bu aralar moralim bozuk ve uykusuzumda, dalgınlık işte... 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...