Jump to content

Tanrı iletişim merkezi çalışmıyor?

Recommended Posts

• İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, karamsarhuman yazdı:

6666 ayetin tamamıda, bilimi örnek alarak yazılmıştır, buda ispattır.6666 ayetin tamamı bilimden örnek alınarak yorumlanmıştır, bunun asıl nedeni ise, orjinal kuranın tahrif olmasından kaynaklanmaktadır. meallar yazılırken, 1400 yıl öncekı orjinal kuran olmadıgı için()tahrif) ister arapça olsun ister türkçe ister farklı bir dilde olsun sonuçta, herkesın yazdıgı kuranlar farklı yazılmıştir ayet isimleri aynı olmasına ragmen anlamları ve yorumları farklı yazılmıştır. bilimsel olmuyan ahzap süreleride ve diğer ayetlerde, melacilerin kendi yorumlarına göre açıklanmıştır, kimisi? muhamedi sünni göstermiş kimiside? şii kimiside? aliyi peygamber göstermiştir. ayetlerin hangisi gerçek? şii kuranımı? sünni kuranımı? selevi kuranıım:? ambeli kuranımı?sen hanefi kuranına inanıyorsun diye hanefi kuranının gerçek oldugu ve ispat oldugu anlamı taşımıyor. islamda namz yok, bunu ispatladık, salati var, 1400 yıl önce mekkede bir evde toplanılır. ve muhamede zikir şeklinde ayın yapılırdı . bunu evirdiler çevirdiler .namaz şekline soktular mealciler. sen tut. hiçri takvime göre ve kum saatine 4 vakıt kuşluk ve gece oluncaya dek salati dularını. 5 vakit namaz haline getir. sonradı takvimi kullan sonrada saat belirle o zaman gidin kutupta oruç tutun bakalım çünkü saate göre kutuptada oruç tutulmalıdır..kutupta  6 ay gün batmıyor diye değil, kutuplarda oruç tutmayı deneyin. saat farkı, gün farkı, gece gündüz farkı, değil, bir tane müslüman görmedim, kutupta hiç müslüman yok..kum saatine göre kutupta namz kılınmaz oruç tutarsanız 6 ay beklemek zorundasınız. çinki hiçri takvime göre saat yok. sadece gece gündüz var...1400 yıl önceki kuranın kitap olduğunu düşünücek kadar zavallı teistlersiniz.(parşöment)

2 saat önce, HATEM yazdı:

Kur'ân, Hiç değişmeksizin bize ulaşmıştır.
Çünkü Kur'an Bir kitap değildir.
Kur'ân Yazılı bir metin, sâhifelerden oluşan bir mushâf değildir.
Kur'ân, Bir Kelâmdır. Sözdür, sestir.
İşitilerek ezberlenmiş ve günümüze kadar gelmiştir.
Kur'ân hâfızları topluca vefât etmeden, Kur'ân değişimez.
Kur'ânın korunması,, sözden yazıya transkript edilmiş kitâpların akıbetine bağımlı olmaz.

5 saat önce, karamsarhuman yazdı:

seninle ciddi anlamda iddiaya girelim, o zaman bana evindeki musafın 1400 yıl önce yazıldığını, ciddi anlamda ispatla, bende 

müslüman olucam, eğer ispatlıyamaz isen,sen deist olucaksın.mesele kuranın kelami değil, asıl mesele 1400 yıl önce matbaanın

olmayışıdır, hangi dönem? hangi şartlarda kuran tahrif olmadı, diyorsun, ispatın nedir? 

hangi dönemlerde? kuran kitap olarak yazıldı ve çogaltıldı, matbaanın icadı, m.s. 1500 yıllar. arada 900 yıl var. incil tahrif olmuşsa tevrat tahrif olmuşsa kuran neden tahrif olmasın, üstelik parşomente yazıldığı gerçeği var iken, nerden bilicez? kuranın  gerçek oldugunu.

ayrıca, kuran 1400 yıldır nasıl korundu?

tevrat 10 emir ve tablet olarak indi.

incilde öyle. kuranda parşöment veya tablet olarak indi. 

alimler kuranı nasıl korudu? hangi dönem korudu?

ilk kuran nerde çoğaltıldı? 

çok fena sallıyorsunuz ama ben yemem bunu, ilk kuran ebubekir dönemınde kitap haline getirilmiş.

matbaanın icadı m.s. 1500 . ebu bekir dönemi m.s. 573.. m.s. 634. muhammede aynı yaşta nerdeyse? 

o zaman kim kitap yazdı arkadaş mantıklı cevap versene bana işkembeden sallamadan.

ama bana mantıklı cevap veremez isen deist oldun demektir. ona göre mantıklı yaz..

bana mantıklı cevap vericek müslüman aranıyor, hemde acil! 1400 yıl önceki kuranın korunduğunu bana isaptlayın.. biri bana bu arapçayı türkçeye çevirsin arkadaş, ne yazdığını görelim.. ayrıca gerçek kuranın ingilterede ne işi var? 

neden? arabistanda mekkede değilde ingiltere??? yok öyleeee bedava ispat harbi gerçekçi taş fırın ispat olucak..

ingiilterdeki orjial mushaf 121 sayfa , ne alaka???? 6666 ayet? nasıl olduda 121 sayfa birden 631 sayfa oldu...biri bana mantıkl ıcevap versin

eşek gib anırarak teist olucam....

8 yyda yazılmış deniyor, kaynakta ama 8 yyda kagit var matbaa yok, 8 yyda yazıldıysa zaten orjinal değildir. ilk vahiy muhammed 40 yaşında  indiyse, orjinal kuran büyük olasılıkla m.s. 612 yılı diyelim 10 yıl sürse 620 yılında bitmiş olması gerekiyor. iyide arkadaş ö dönemde kagıt icat edilmediki. nasıl kitap olarak çogaltılıcak.. ilk kagit icadı cinliler m.s. 791..:smashfreak::ders:

en  azından şunu isaptlayın yahuuuu,,, 121. sayfadan oluşan, orjinal kuran nasıl olduda? 631 sayfa oldu, nasıl olduda?bazı ayetler var nerdeyse yarım sayfa,,, toplasan,, 500 ayeti geçmez imkansız! nasıl olduda 6666 ayet oldu.....hadi buyrun açıklayın

ama zıçmadan kokutmadan altınıza etmeden açıklayın bekliyorum..:0_80cbc_37a71a73_L::smashfreak:

Hop şşşşşşt, hooop
Şşşşşşşt dayıı
Dayııııııı

Uyan uyaaann
Hoooop
Sen ne sayıklıyon öyle

Hah kak bakim şööle
Dur bi kendine gel
Bak bakim şuna bi daaa Önceki sefer gösterdiğimde kuzuları sayıyordun uykusuzdun heralde
Bak bakim bi daha bak.
Dur gözlük de vereyim

2 saat önce, HATEM yazdı:

Kur'ân, Hiç değişmeksizin bize ulaşmıştır.
Çünkü Kur'an Bir kitap değildir.
Kur'ân Yazılı bir metin, sâhifelerden oluşan bir mushâf değildir.
Kur'ân, Bir Kelâmdır. Sözdür, sestir.
İşitilerek ezberlenmiş ve günümüze kadar gelmiştir.
Kur'ân hâfızları topluca vefât etmeden, Kur'ân değişimez.
Kur'ânın korunması,, sözden yazıya transkript edilmiş kitâpların akıbetine bağımlı olmaz.

Allah zihin açıklığı versin.
@Teflon un da ayılması 1-2 hafta kadar sürmüştü.

Gözlükle bakman da anlamana yetmediyse şu tartışmayı (Teflon ile Hatem arasındaki) incele.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, HATEM yazdı:

Allah (c.c.) var. Ve herkes kul.
Ama Herkes, abdullah değil.
Herkes Allah ism-i şerîfinin kulu değil.
Herkes Rahmânın kulu da değil.
Meselâ Şeytân Mudill olan Allah'ın kulu. (Mudill'in kulu) -Mudil: Dalâlete düşüren Allh demek
Ebûcehil, Müzill olan Allah'ın kulu. (Müzill'in kulu) -Müzîll: Zillete düşüren Allah demek

Hadi be zırva yaratıcısı, Sen koyu hristiyan katolik bir aileden doğsa idin bu mesajında Christ güzellemeleri yapacaktın, Muhammed’e de yalancı peygamber diyecektin. Yalan deme çarpılırsın.

Bu işler böyledir, din, inanç bunlar senin elinde olmayan, beyin yıkama faaliyetleridir. 

Beynini kullan, alet olma.

Haydi naş şimdi.

Sitelerde Paylaş
On 22.04.2019 at 17:09, karamsarhuman yazdı:

Şimdi anladın mı mes'eleyi karamsar? 
Ba'zı bilgiler (gerçekler) vardır ki Düşünceye boyut atlatır,
Temelsiz Karmakarışık akıl yürütmeler,, bir bakmışsın Buharlaşıp gitmiş.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Phocas yazdı:

Hadi be zırva yaratıcısı, Sen koyu hristiyan katolik bir aileden doğsa idin bu mesajında Christ güzellemeleri yapacaktın, Muhammed’e de yalancı peygamber diyecektin. Yalan deme çarpılırsın.

Bu işler böyledir, din, inanç bunlar senin elinde olmayan, beyin yıkama faaliyetleridir. 

Beynini kullan, alet olma.

Haydi naş şimdi.

Ne anladında zırva dedin gerçekten merâk ediyorum. Nereye takıldın ne anladın?
Şimdi Katolik bir aileden doğsaydım Müslümânlara düşmân olurmuşum gibi bişey söylemişsin.
Şimdi yukarı bakıyorum nerden bunu çıkardığını bulmaya çalışcam. Evhâmını bir çözeyim de ona göre cevap vereceğim.

Evet anlaşıldı,
Ben ne anlatmaya çalışıyorum sen nerdesin, senin kafa binbeşyüz.
Ben şeytân da kul demişim,  katolik de kul demişim, ateist de kul demişim sen oraya takılmamışsın, onlar nasıl kul, biz nasıl kul oluyoruz? Bi anlat îzâh et dememişsin de,
Herkesin kaderini,, insânlardan bağımsız zannettiğin Allah'ın belirlediğini düşünerek,,
Son derece ilkel bir vizyon ile, 
yine İrâde hürriyetimizin olmadığını tevehhüm ederek,,
Kendi suçunu veyâ suçluların suçunu Allah'a atmaya çalışmışsın. 
Eksik bilgin sebebiyle, Katolik de olsak Müslümân da olsak Allah istediği için oluyoruz sonucunu çıkartmışsın.
Ortada bir suçlu varsa biz suçlu değiliz suç Tanrıdadır veyâ sizin iddiâ ettiğiniz tanrıdadır demek istemişsin.

Ama konu senin zannettiğin gibi değil ...

Düşünemiyeceksen bile farzet,
İki ihtimâli de farzet (hesaba kat),, senin zannettiğin gibi Kâinâtın yaratıcısı olan bir tanrı yoksa, O, suçlu da olamaz.
Gerçi sizin derdiniz Tanrıdan çok Teistler iledir, size göre mücâdele edilmesi gereken ve korktuğunuz Tanrı Teistlerdir.
Böyle olduğu için eğer ateistsen Müslümânların tanrısından yola çıkarak aslında Müslümânları mantıksızlıkla suçluyorsunuz. Doğru mu Doğru.
Evet, senin iddiâ ettiğin gibi Tanrı yoksa, suçlu olan bir tanrı da olmaz. Mantıksız inançlara sâhip olma suçuyla suçlu olanlar teistler olmuş olur.

Bakalım müslümânlar suçlu mu?

Yine Farzet ki, Müslümânların inandıkları gibi bir tanrı var.
Ya'nî, mantıksız olduğuna inandığın Müslümâların Tanrısının vâr olduğunu farzet.
İslâmda ta'rif edilen Tanrı, Herşeyi bilen bir tanrıdır...
Ve bütün Evren, aslında Onun içindedir. Mekânın mekânıdır O...

Böyle bir Tanrının egemenliğindeki Evrende, ve Dünyâda,,
En üstün bir mahlûk olan insânın cinsiyeti, Doğum târihi, Coğrâfî konumu, zenginliği ve fakirliği  ve ilâ âhir hiçbir şey tesâdüflere terk edilemez.

Herşeyi bilen bir Tanrının evreninde Tesâdüfün olamayacağını bilmelisin.

Müslümânların tanrısının Evreninde tesâdüfe ve hatâya  yer yoktur çünkü her yer Hakk ile doludur.
Hakk ile dolu olan bir mekânda bütün işler istihkâka (hakedişe) göre yürür.

Bizi insânların varlığı, zannedildiği gibi Ana rahmine düştüğümüz ânda başlamaz. 
Hakk Teâlânın ilminde başlar,, Hakk Teâlânın ilmindeki a'yân-ı sâbite âleminde başlar.
O mertebeden inerek, nice aşamalardan sonra en suflî âleme ya'nî maddî âleme gelir.

Özümüz bitkiler ve hayvânlar âlemine uğrayabilir nice seneler bu âlemlerde dönüp durabilir.

Allah-u âlem,  Dünyâdaki başlangıç konumumularımız (Cinsiyet, coğrâfi konum, ana babamız) konusunda belirleyici olan,, 

A'yân-ı sâbite âlemindeki yokluk düzeyimiz dâhil olmak üzre uğradığımız bütün âlemlerdeki durumlarımızdır.

Dünyâda doğuncaya kadar her vatanda istihkâk ve liyâkatimize  uygun olarak yaratılırız.
En başından en sonuna kadar, Bizim O'ndan taleplerimize uygun olarak Allah bizi her ân sürekli yaratır.
Doğum öncesi geçtiğimiz dolandığımız vatanları hatırlamayız. Şuuraltımızda hepsinin kaydı olsa gerektir.

Bu Bahsettiğim konuya Mebde' ve Meâd derler. Ben biraz işin Mebde' kısmından çok az bahsettim.
Mesnevî de de devreyi arşiye adıyla geçer. Evliyâullahın konu hakkında Detaylı bilgisi vardır. 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, HATEM yazdı:

Şimdi anladın mı mes'eleyi karamsar? 
Ba'zı bilgiler (gerçekler) vardır ki Düşünceye boyut atlatır,
Temelsiz Karmakarışık akıl yürütmeler,, bir bakmışsın Buharlaşıp gitmiş.

unutma günde 3 ögün tok karınla olucak, sakın ilaçlarını ihmal etme, günde 3 ögün deizm alıcaksın. biraz acıtıcak ama, sonra alışırsın.

hoşuna bile gider.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, HATEM yazdı:

Bizi insânların varlığı, zannedildiği gibi Ana rahmine düştüğümüz ânda başlamaz. 
Hakk Teâlânın ilminde başlar,, Hakk Teâlânın ilmindeki a'yân-ı sâbite âleminde başlar.
O mertebeden inerek, nice aşamalardan sonra en suflî âleme ya'nî maddî âleme gelir.

Özümüz bitkiler ve hayvânlar âlemine uğrayabilir nice seneler bu âlemlerde dönüp durabilir.

Allah-u âlem,  Dünyâdaki başlangıç konumumularımız (Cinsiyet, coğrâfi konum, ana babamız) konusunda belirleyici olan,, 

A'yân-ı sâbite âlemindeki yokluk düzeyimiz dâhil olmak üzre uğradığımız bütün âlemlerdeki durumlarımızdır.

Dünyâda doğuncaya kadar her vatanda istihkâk ve liyâkatimize  uygun olarak yaratılırız.
En başından en sonuna kadar, Bizim O'ndan taleplerimize uygun olarak Allah bizi her ân sürekli yaratır.
Doğum öncesi geçtiğimiz dolandığımız vatanları hatırlamayız. Şuuraltımızda hepsinin kaydı olsa gerektir.

Bu Bahsettiğim konuya Mebde' ve Meâd derler. Ben biraz işin Mebde' kısmından çok az bahsettim.
Mesnevî de de devreyi arşiye adıyla geçer. Evliyâullahın konu hakkında Detaylı bilgisi vardır. 

Varsayımsal mistik düşünceler realiteden uzak, subjektif, varyasyon gösteren,  şizofrenik, tuhaf şeylerdir. Sizin durum bu.

Hayatın kendisi Tanrı’nın yokluğunun kanıtıdır. Hayatta herşeyin bir nedeni ve sonucu vardır. Neden-sonuç ilişkisini anlarsan Tanrı da ortadan kaybolmaktadır.

Tanrı bilgisizliğin adıdır. 

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Phocas yazdı:

Varsayımsal mistik düşünceler realiteden uzak, subjektif, varyasyon gösteren,  şizofrenik, tuhaf şeylerdir. Sizin durum bu.

Hayatın kendisi Tanrı’nın yokluğunun kanıtıdır. Hayatta herşeyin bir nedeni ve sonucu vardır. Neden-sonuç ilişkisini anlarsan Tanrı da ortadan kaybolmaktadır.

Tanrı bilgisizliğin adıdır. 

Senin Topunu patlattım, daha şişiremessin.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, HATEM yazdı:

Senin Topunu patlattım, daha şişiremessin.

Anlamamışsın, yazıklar olsun.

Git şimdi elektrik prizine eline değdir ve öncesinde evliyaullahlarından veya direkt Allah’ından yardım dile.

Cesaret edebilirmisin?

Neden-Sonuç ilişkisini bilince Tanrı yok olur, bunu unutma.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, inanır yazdı:

İsmini ve ne olduğunu bilmediğim tanrıya  hergün dua ediyorum.

Hiç cevap gelmiyor.

Beni yaratan tanrı  benim  konuştuğum dili anlamıyor galiba.

O zamân yanlış yere, yanlış usulle dûa ediyorsun?
Suya ihtiyâcın varsa, ırmak bulman, su kuyusu araştırman veyâ Markete gidip Su reyonuna yönelmen lâzım.
Irmağa yönelmiyorsan, Suyun Nerde satıldığını bilmiyorsan, Su kuyusu açmayı bilmiyorsan, Veyâ suya ulaşmak için hareket etmiyorsan,, Suya ulaşman elbette mümkün olmaz.

İsmini ve ne olduğunu bilmediğin Tanrıya dûa etme. Edersen sonuç bellidir.
İsimlerini ve mâhiyetini bildiğimiz Allah'â dûâ et.
O'na yaraşır bir Usül ve erkân ile Edep ve huşû ile...

Allah'ın mâhiyetini, zât'î ve subûtî vasıflarınıii Peygamber Efendimiz açıklamıştır.
Onun gösterdiği yolda gereği gibi gidersen Allah ile bir iletişim yolu bulabilirsin. 

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, HATEM yazdı:

O zamân yanlış yere, yanlış usulle dûa ediyorsun?
Suya ihtiyâcın varsa, ırmak bulman, su kuyusu araştırman veyâ Markete gidip Su reyonuna yönelmen lâzım.
Irmağa yönelmiyorsan, Suyun Nerde satıldığını bilmiyorsan, Su kuyusu açmayı bilmiyorsan, Veyâ suya ulaşmak için hareket etmiyorsan,, Suya ulaşman elbette mümkün olmaz.

İsmini ve ne olduğunu bilmediğin Tanrıya dûa etme. Edersen sonuç bellidir.
İsimlerini ve mâhiyetini bildiğimiz Allah'â dûâ et.
O'na yaraşır bir Usül ve erkân ile Edep ve huşû ile...

Allah'ın mâhiyetini, zât'î ve subûtî vasıflarınıii Peygamber Efendimiz açıklamıştır.
Onun gösterdiği yolda gereği gibi gidersen Allah ile bir iletişim yolu bulabilirsin. 

yıllarca ismi belli olan Allah'a dua ettikde ne oldu ?

Sonuç sıfır.

Fatiha süresinden daha iyi dua mı var?Fatiha süresinde usul hatası var mı?

Alıntı

Fatiha Suresi Türkçe Okunuşu

• 1- Bismillahirrahmānirrahīm.
  • 2- Elhamdü lillāhi rabbil'alemin
  • 3- Errahmānir'rahim
  • 4- Māliki yevmiddin
  • 5- İyyāke na'budü ve iyyāke neste'īn
  • 6- İhdinessırātel müstakīm
  • 7- Sırātellezine en'amte aleyhim ğayrilmağdūbi aleyhim ve leddāllīn

Fatiha Suresi Meali(Anlamı)

• 1- Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
  • 2- Hamd o âlemlerin Rabbi,
  • 3- O Rahmân ve Rahim,
  • 4- O, din gününün maliki Allah'ın.
  • 5- Ancak sana ederiz kulluğu, ibadeti ve ancak senden dileriz yardımı, inayeti.
  • 6- Hidayet eyle bizi doğru yola,
  • 7- O kendilerine nimet verdiğin mutlu kimselerin yoluna; o gazaba uğramışların ve o sapmışların yoluna değil.

Sitelerde Paylaş
On 24.04.2019 at 10:54, inanır yazdı:

iskender evrenesoğlu Allah  ile iletişim kurma anı.

?

Bir de bunun karilarla kucak kucağa Almanya'daki evinde fasıl yaparken çekilmiş videosu var.

Demek ki bu adam tanrı ile iletişimi geçebiliyor. Ona vermiş istediğini?

Bununla ilgili bir konu acmistim

G?

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, inanır yazdı:

yıllarca ismi belli olan Allah'a dua ettikde ne oldu ?

Sonuç sıfır.

Fatiha süresinden daha iyi dua mı var?Fatiha süresinde usul hatası var mı?

Sonuç alamadıysan, Problemi Kendinde aramalısın, Tanrı da arama karanlığından uzaklaşmalısın.
Çünkü Sonuç alanlar var.
Binlerce Evliyânın Allah ile iletişime geçtiklerini ve kerâmetlerini okuyoruz ve biliyoruz.
Bizzat ben, çok kerâmete şâhid oldum.

İnkâr ettiğin bir Tanrıya dûa ettiğini ve iletişime geçemediğini söylüyorsan, iletişime geçememenden daha doğal bir şey olamaz.
İnkâr etmiyorum ve samîmi dua ediyorum diyorsan,
İ'tikadını düzelt diyorum doğru eylemlerle dene diyorum, İletişime geçmek maksadıyla değil, kulluk görevini ifâ için ibâdetini yap diyorum.
Böyle yaparsan sonuç alırsın. Ya da sonuç almışları görürsün. Sende kerâmetlere şâhid olursun.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, HATEM yazdı:

Sonuç alamadıysan, Problemi Kendinde aramalısın, Tanrı da arama karanlığından uzaklaşmalısın.
Çünkü Sonuç alanlar var.
Binlerce Evliyânın Allah ile iletişime geçtiklerini ve kerâmetlerini okuyoruz ve biliyoruz.
Bizzat ben, çok kerâmete şâhid oldum.

İnkâr ettiğin bir Tanrıya dûa ettiğini ve iletişime geçemediğini söylüyorsan, iletişime geçememenden daha doğal bir şey olamaz.
İnkâr etmiyorum ve samîmi dua ediyorum diyorsan,
İ'tikadını düzelt diyorum doğru eylemlerle dene diyorum, İletişime geçmek maksadıyla değil, kulluk görevini ifâ için ibâdetini yap diyorum.
Böyle yaparsan sonuç alırsın. Ya da sonuç almışları görürsün. Sende kerâmetlere şâhid olursun.

o evliyaların isimlerini   versene?nelerine şahit oldun?

O evliyaların ne ile geçindiklerini yazarsan öğreniriz kerametlerinin kaynağını.:)

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...
15 minutes ago, mirasyedi said:

@Emre Karaköse  @KuranMumini2698 Allah ile nasıl  iletişim kurabilirim?

Allah  iletişim için hangi yöntem ve dili kullanıyor?

Şura 51. Allah bir insanla ancak vahiy yoluyla, yahut perde arkasından konuşur. Yahut bir elçi gönderip, izniyle ona dilediğini vahyeder. Şüphesiz O yücedir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...