Jump to content

Evrim Agaci ve yapilan yorumlar...

Recommended Posts

Evrim Agaci'nin facebook sayfasina uyeyim ve paylasimlarin altina yapilan yorumlari gorunce, gercekten sasiriyorum.

Insanlar bu kadar aptal olabilir mi? Turkiye'de en basarili bilim sayfasina uyeler, dinlerinden kurtulmuslar ama hic degismemis, bilimi hic anlamamislar. 

Bir musluman sayfasina yapilan yorumlardan hicbir farklari yok bence. Sadece dinlerini birakmislar ama "musluman kafalari" ayni. 

Dikkatimi ceken baska bir sey daha var. Paylasimlarin altina gereksiz bir sekilde din elestirisi yapiliyor. Ben bunu hic anlamiyorum. Dinden bize ne? O kadar komik bir sey ki bu... Dini elestiriyor, dincileri elestiriyor, ama kendisi musluman kafasini birakip, bilimsel dusunmeyi ogrenememis. Her seye eskisi gibi "musluman kafasi" ile bakiyor. Sacma sapan yerlerde konuyu dine bagliyorlar.

Bence insanlarin cogu boyle. Cok az kisi, dinini birakip, bilimsel dusunme yetisini kazanabiliyor.

Sitelerde Paylaş

Evrim savunuculuğu da din savunuculuğu da "avam" bir halde yapılıyor bir kısım tarafından, değil mi?

Haklısın. Konu bilimsel, konunun anlatıldığı ve tartışıldığı yer bir bilim sitesi ama işe hemen dine saldırı ya da din savunuculuğu karışıyor.

Biraz da normal. Ülkede uzun süredir bilime düşman olan ve din baskısı yapan bir iktidar ve onun ateşli savunucusu milyonlarca cahil var. Bilim ve özelde evrim, İslamcıların en nefret ettiği düşmanlardan biri, belki birincisi. Aynı anda korkulu rüyaları. Eğitim müfredatındaki kırıntıyı bile politize edip kaldırdılar, evrimciler ve ateistler de buna tepkili.

Yani hem kızıyorum hem kızamıyorum...

Sitelerde Paylaş

Gercek anlamda bilim konusulmasina daha seneler var .

Gerçek anlamda bilim konuşmak ne oluyor acaba ? Mümkünse '' Yalandan bilim konuşmak'' konusunda bir kaç örnek alabilir miyim. Dikkat edelim örnek '' Bilim konuşmamak'' adına olmayacak.

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gerçek anlamda bilim konuşmak ne oluyor acaba ? Mümkünse '' Yalandan bilim konuşmak'' konusunda bir kaç örnek alabilir miyim. Dikkat edelim örnek '' Bilim konuşmamak'' adına olmayacak.

Gercek anlamda diyorum sorun mu var ?

Sitelerde Paylaş

Evet var, 

Sahte ve sozde bilimler konusuna gonderme yaptim ***

tarihinde administrator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrim konusunda toplumca çok geri kaldık maalesef.MEB'in ülkemize verdiği zararı terör örgütleri vermemiştir.

Newsweek, evrim teorisinin dünyada nüfusları büyük oranda Müslüman olan ülkelerde tartışıldığını, 2011 yılında yapılan evrim teorisi karşıtlığıyla ilgili bir araştırma sonuçlarına göre, Darwin'in evrim teorisine en fazla karşı çıkılan ülkenin yüzde 75 oranla Suudi Arabistan olduğu, bu ülkeyi de yüzde 60 oranla Türkiye'nin izlediği belirtti.

http://www.sozcu.com.tr/2017/dunya/son-dakika-evrim-teorisinin-mufredattan-cikarilmasi-dunyada-genis-yanki-uyandirdi-1909587/

Tabi burada dediği karşı çıkanlar bilmiyorum diyenler değil,ona da dikkat etmek lazım.Yakın zamanlarda başka bir ankette de kabul edenler oranı olarak birkaç Müslüman ülkenin ötesinde olduğumuzu görmüştüm PEW'in bir anketinde.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...