Jump to content

Matematik ve Cihat

Recommended Posts

“Cihat bilmeyen çocuğa matematik öğretmenin faydası yok”

Bu sözü söyleyen kafa, TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nun AKP’li üyesi Ahmet Hamdi Çamlı.

Cihat demek islamda kendinden olmayanı öldürmek demek.

Bu kafa, kendinden olmayanı öldürmeyi ama bunu matematiksel hesaplarla yapmayı savunuyor.

Bunu savunmakla kalmıyor zorunlu eğitime dahil edilmesini istiyor.

Cihatlı matematik veya matematikli cihat nasıl olacak?

Bu eğitimden geçenler, matematik ile buldukları silahlarla toplu katliam yapacaklar.

İcat ettikleri silahları muhtemelen minare şeklinde, muhammedin taşşağı şeklinde tasarlayacaklar.

Tabi adı matematkli cihat olunca haliyle matematikli cihat silahlarıyla bilimsel diye övünecekler.

Böylece 21. asırda islam yeni bir cihat icat etmiş olacak, ve kendinden olmayanı topluca öldürme formülünü islama kazandırmanın onurunu taşıyacaklar.

Orta Anadolulu cihatçı Türklere hayırlı olsun, muhammedleri onları cennete gönderecektir...

Sitelerde Paylaş

Bunlar beni çok küfürbaz yaptı. Kurallara aykırı olduğu için burada yazmıyorum ama haberleri okudukça acaip yaratıcı küfürler ediyorum. Meclis başkanı da meclise atatürk portresi asılmayacak demiş. Şimdi bu hıyar göreve başlamadan yemin etti. Tabi yalan yere yemin ediyor. Bu bir sorun değil onlar için. Çünkü müslümler yalancıdır. Dinleri onları yalana teşvik eder. 

Sitelerde Paylaş

“Cihat bilmeyen çocuğa matematik öğretmenin faydası yok”

Bu sözü söyleyen kafa, TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nun AKP’li üyesi Ahmet Hamdi Çamlı.

Cihat demek islamda kendinden olmayanı öldürmek demek.

Bu kafa, kendinden olmayanı öldürmeyi ama bunu matematiksel hesaplarla yapmayı savunuyor.

Bunu savunmakla kalmıyor zorunlu eğitime dahil edilmesini istiyor.

Cihatlı matematik veya matematikli cihat nasıl olacak?

Bu eğitimden geçenler, matematik ile buldukları silahlarla toplu katliam yapacaklar.

İcat ettikleri silahları muhtemelen minare şeklinde, muhammedin taşşağı şeklinde tasarlayacaklar.

Tabi adı matematkli cihat olunca haliyle matematikli cihat silahlarıyla bilimsel diye övünecekler.

Böylece 21. asırda islam yeni bir cihat icat etmiş olacak, ve kendinden olmayanı topluca öldürme formülünü islama kazandırmanın onurunu taşıyacaklar.

Orta Anadolulu cihatçı Türklere hayırlı olsun, muhammedleri onları cennete gönderecektir...

Care : Yurtdisi

Sitelerde Paylaş

Reisinin lütfuyla şoförlükten vekilliğe yükselmiş bir zat, bir cahil zibidi beyanı... Normal bir vekil insanın en azından badem şeklinde amigdalası vardır beyninde. Ama lütufla vekil insan olmuş Ahmet Hamdi Çamlı'nın badem kadar normal insan amigdalasına sahip olmadığı iyice anlaşılmaya başladı.

Sitelerde Paylaş

Matematik türkiyeli müslümanların korkulu rüyası. Allah'ın matematik hatası miras bölüşümünde fazla veriyor ve Türkiye'nin yıllık cari açığı 2016 yılında 32 milyar dolar. Başka hiçbir veri olmasa, yalnız bu ikisi akp'yi ve islamı sorgulama nedeni olabilecek unsurlar. Bu ikisine ilaveten;

Açlık sınırı 1,518 TL
Yoksulluk sınırı 4,945 TL.
Asgari ücret 1,404 TL

Hangi hükümet vatandaşlarının, asgari ücretin açlık sınırının altında olduğunu öğrenmesini ister? Hangi hükümet vatandaşlarının, aynı potansiyele sahip olmasına rağmen, geride bir ekonomik program uyguladığını öğrenmesini ister? Ülkelerin kişibaşı gelir sıralamasına bakarsak;

Fransa gsmh : 2,8 trilyon dolar.
İtalya gsmh : 2,2 trilyon dolar.
Türkiye gsmh : 800 milyar dolar.

Fransa ve İtalya ile potansiyelimiz aynı, şartlarımız eşit ama ekonomilerimiz arasında uçurum var. AKP bu tür hesapları yapabilecek matematik bilen vatandaş istemediği için dindar nesil yetiştirmeyi öne sürdü. Türkiye'de hiçkimse akademik matematik çalışmalarında veya akademik biyoloji çalışmalarında canlı hücrelere video yüklemeyi başaran bilim adamı göreceğimizi zannetmesin. Elinde tesbih çeken sakallı profesörleri göreceğimiz yolda gidiyoruz biz.

Sitelerde Paylaş

İslam'da matematik,cihad sonrası lazım olur..

Doğru bir ifade..

Cihad sonrası ganimet,cariye,cizye,köle paylaşımı için hesap yapmak gerekecek..

Hepsi tayyibe veya onun konumundakine gideceğine göre hesap boşa gidecek...

Muhammed yüzlerce esir kadını becermiş, hep bana rabbana demiş, bir de kulp uydurmuş, esir kadınlar için birbirinizi kırmayın verin bana adaleti(?) uygulamış. 

Şimdi peygamberin adı reis oldu, reis peygamber gemiler eşittir gemicik matematiği yürüttü, bakalım matematikli cihatta daha neler yürütülecek...

Sitelerde Paylaş

imamhatip okumuş islami cihat nedir bilen müslüman gençler, sonradan matematiğe yönelmiyorlar asla.
ama iktisad veya mühendisliğin ilgili alanlarında matematik okumuş gençler dine rahatlıkla yöneliyorlar.
yani matematik beyin yıkamıyor veya rögar kapağı gibi kirli şeyleri gözardı etmek için kullanılamıyor hiç.
ama islamın tüm pislikleri, önceden matematikte akademik branş kazanan birisini bile etkisi altına alabiliyor.

Sitelerde Paylaş

islamın tüm pislikleri, önceden matematikte akademik branş kazanan birisini bile etkisi altına alabiliyor.

Bu etki altına alma olayı ne kadar bilinse de tartışılması gerekir.

Akademik ünvanlı birinin her şeyi bilen olma keskinliği yok, diğer yandan dine inanma veya çıkar için inanıyor görünme gibi dinin kendine çeken bir çok avantajı var.

Zira din denen olgu sadece bir inanç merkezi değil, daha doğrusu inanç merkezi hayali bir örgütün görüntüsüdür, aslında güçlü, silahlı bir şirket veya Türkiye'de olduğu gibi bazı yerlerde devlet haline gelmiştir.

Başlıkta olduğu gibi din örgütü devleti ele geçirince matematiğe cihatı yani kendinden olmayanı öldürme eğitimini şart koşabilmektedir.

Bu yüzden dini sadece inanç merkezi olarak görmek bizleri yanıltır, dinin dünya çapına yayılmış bir terörist örgüt ama aynı zamanda şlrket veya devlet olduğu gerçeğini görmemiz gerekir.

Bu noktada tartışılması gereken şudur, her ne olursa olsun din bu gücü nereden ve nasıl alıyor, bu sorular yeterince tartışılmazsa matematikli cihat eğitimi naralarına da yeterince cevap bulamayız... 

tarihinde bilgivehis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Murat Muratoğlu matematikli cihat için çok güzel bir yazı yazmış, ismini de "Cihat bilmeyen çocuğa matematik öğretirsen..." koymuş, ama ben bu yazının adını "Hadi len! o zaman!" koydum, yazıyı okursanız anlarsınız...

http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/murat-muratoglu/cihat-bilmeyen-cocuga-matematik-ogretirsen-1943380/

tarihinde bilgivehis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...