Jump to content

19 SİSTEMİ SADECE BİR MUCİZEDİR

Recommended Posts

• İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Emre benim din kardeşim sayılır, onunla olan tartışmalarımın sizi ilgilendirdiğini sanmıyorum. 

Çok bilmiș pabucumun dindarı; burası bir forum !

Burada yazılanlar, umumidir.

Rahatsız oluyorsanız, özel mesaj yöntemini kullanınız.

Sitelerde Paylaş
Just now, kavak said:

Çok bilmiș pabucumun dindarı; burası bir forum !

Burada yazılanlar, umumidir.

Rahatsız oluyorsanız, özel mesaj yöntemini kullanınız.

ahahaha sinirini bozdum değil mi ? :)

1 minute ago, Emre_1974tr said:

"inadım inat , yazılanları bile okumam kaf dağındayım" diyorsun hala yani :)

İşte bunu aşabildiğinde birşeyler değişecek Antiateist.

Selam

Ahh emre ahh :)

Sitelerde Paylaş

bu iki hadis redçisi   müslümana sorabilir misiniz?

"apaçık, detaylı, yeterli, tefsilatlı kur'ana bakarak muhammed'ten sonra başka bir elçinin geleceğine  dair bir bilgi var mı" diye :) 

bunlardan biri, apaçık detaylı yeterli tefsilatlı kur'ana bakarak, muhammed için o hatemül enbiya yani son peygamber diyecek.. öteki de o hatemül enbiya ama hatemül resul değil, başka elçiler de gelebilir diyecek.. ve bu ikisi daha sonra koro halinde kur'anın apaçık, detaylı, yeterli, tefsilatlı olduğunu iddia edecek:)

Sitelerde Paylaş
Just now, ANTİATEİST said:

Emre bildiğim kadarıyla geleneksel dini kabul etmiyor Malta Eriği.

Resad'ın öldürülmesini savunacağını sanmıyorum.

Emrenin üstüne gitmemeye çalışıyorum artık.

Konuyla ilgili varsa düşüncelerimi dile getirir, kendisiyle tartışmaya girmem.

Valla bence yanlış biliyorsun. Bir sürü tebliğ yaptığı konu var ve gayet de gelenekselci görünüyor. Yalnızca taslaman ve benzerleri gibi kıvırtmasyon ve eklemeler var ama bunların tümü sunni inancını beraat ettirmeye yönelik hareketler. Adam ayete kendinden söz bile ekliyor muho'yu aklamak için. Belki bir cubbeli değil ama sünni müslüm olduğundan eminim.

Sitelerde Paylaş

Antiateist tartışmaya girebilmen için önce biraz tevazu, yazılanları okuman lazım zaten. Biraz da gayret tabii. İnşallah ileride...

Malta Eriği; neler saçmalıyorsun, sizin gibi yobaz fanatikler öyle sapkınlıklar yapar.

İslam'a göre ise kimseye tokat daha atamazsın.

Selam

Sitelerde Paylaş
Just now, Agnostik Ludingirra said:

bu iki hadis redçisi   müslümana sorabilir misiniz?

"apaçık, detaylı, yeterli, tefsilatlı kur'ana bakarak muhammed'ten sonra başka bir elçinin geleceğine  dair bir bilgi var mı" diye :) 

bunlardan biri, apaçık detaylı yeterli tefsilatlı kur'ana bakarak, muhammed için o hatemül enbiya yani son peygamber diyecek.. öteki de o hatemül enbiya ama hatemül resul değil, başka elçiler de gelebilir diyecek.. ve bu ikisi daha sonra koro halinde kur'anın apaçık, detaylı, yeterli, tefsilatlı olduğunu iddia edecek:)

Antiateist son resul diyemez. Çünkü bunların 19 dinine göre reşat'a vahiy geliyordu. Hatta edip kendisine de vahiy geldiğini söylüyor ama ona itibar eder mi bilmem.

Sitelerde Paylaş

Antiateist son resul diyemez. Çünkü bunların 19 dinine göre reşat'a vahiy geliyordu. Hatta edip kendisine de vahiy geldiğini söylüyor ama ona itibar eder mi bilmem.

hepsi kendi inancını doğru kabul ettiği için metnin üzerinde oluşan bu ayrışmayı "kalplerdeki hastalığa" veya en yumuşak tabirle "cehalete" bağlıyorlar.

halbuki itiraf etseler rahatlayacaklar. sıkıntı insanlarda değil, kitabın kendisinde. bir tanrıdan beklenmeyecek kadar kötü bir yazım diline sahip olmasında.. ama gel de anlat :)

tarihinde Agnostik Ludingirra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, Emre_1974tr said:

Çaprazlamadan bahseden ayet nefsi müdafadan bahsediyor:

http://emre1974tr.blogspot.com.tr/2012/12/maide-33te-istenen-nefsi-mudafa-ve.html

Kardeş senin nefsi mudafadan anladığın bu mu?

Eger bir hirsiz evine girerse ve sen onu öldürürsen bu nefsi mudafaadır. Hatta bu senaryoda bile hırsızı yatak odanda öldürme ile mutfakta öldürme arasında fark vardır. Sen yakaladığın hırsızın uzuvlarını kesersen bu adalet değil sadizm olur. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...