Jump to content

Fatih Akın'dan 'Rojava' konulu film sinyali

Recommended Posts

Fatih Akın

Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın, Suriye'de IŞİD'e karşı savaşan ve Rojava olarak da bilinen Kuzey Suriye'de özerklik ilan eden, PYD'ye bağlı Halk Savunma Birlikleri (YPG) ve Kadın Savunma Birlikleri (YPJ) hakkında bir proje yapacağını duyurdu.

Daha önce de 'Kesik/The Cut' filmiyle Ermeni Soykırımı'na odaklandığı filmiyle izleyici karşısına çıkan ve  tartışmalı konulara değinmekten çekinmeyen Akın, Instagram hesabından kadın bir savaşçının resminin olduğu posteri  'yeni proje' ve 'direniş' etiketleri ile paylaştı.

Posterde, "IŞİD'i ez. YPG ve YPJ'li özgürlük savaşçılarını destekle. Rojava'daki demokratik devrimi savun" yazıyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 hour ago, seremın said:

Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın,

Sana tek şey soracağım Seremın, bu lavuğa "Türk asıllı Alman" diyorsun. Adamın ailesi Karadenizli. Sürmene'den göç etmişler. İki kuşak sonra adam "Türk asıllı" oluvermiş. Sen kendine Kürt diyorsun sanırım. Peki birisi sana "Kürt asıllı Türk" dese ne olur? Bu herif 2 kuşakta Alman olmuş ama sen Türklüğü niçin kabul etmiyorsun?

Sitelerde Paylaş
25 minutes ago, Robespierre said:

Sana tek şey soracağım Seremın, bu lavuğa "Türk asıllı Alman" diyorsun. Adamın ailesi Karadenizli. Sürmene'den göç etmişler. İki kuşak sonra adam "Türk asıllı" oluvermiş. Sen kendine Kürt diyorsun sanırım. Peki birisi sana "Kürt asıllı Türk" dese ne olur? Bu herif 2 kuşakta Alman olmuş ama sen Türklüğü niçin kabul etmiyorsun?

Bu işler avrupa'da böyle. Abd'de böyle birşey yok, hepsi amerikalı. Ancak bu tarafa gectin mi "pakistan asıllı ingiliz, vb" deniyor. Artniyet aranacak bir durum yok yani.

Sitelerde Paylaş

kürtler zannediyorum ki normal şartlar altında  katrilyon dolar harcasalardı bile işid'in  onlara sağladığı propaganda fırsatını elde edemezlerdi. 

geçenlerde online bir oyunda bolivyanın bilmem ne şehrinde yaşayan biri ile konuştum. eleman türkiyede olduğumu öğrenince "suriye'ye sınırınız yakın mi" diye sordu. sonra da  "ışid'e karşı savaşan  ypj ypg'yi biliyo musun" diye sordu.. içimden "vay babayın kemiği" dedim. "ulan, taa dünyanın öteki ucunda haritada arasam bulamayacağım bi şehirde yaşıyorken sen nerden duydun bu isimleri" diye şaşkınlık geçirdim..

bu örgütün ismi dünyanın her yerine yayılmış. o filmi fatih akın yapmasa başka bir yönetmen yapacak..

Sitelerde Paylaş

Bu IŞID olayında "öfkeli sünni gençler" 'den nasıl bu noktaya geldiğimiz konusunda şaşkınım zaten.

Google Abi'ye sorun, IŞID'a karşı kim savaşıyor diye, dünya ordularının yarısı falan çıkacak. Bu durumda IŞID'dan beklenen dünyanın geri kalanını yenilgiye uğratması mıydı acaba?

Zamanında Rambo bile alamadı Afganistan'ı, bu YPG herkes için çok "steril" ve tehlikesiz bir kahraman. Gerçi bizimkiler kızıyor ama pek kızmıyor gibiler, yani kızıyorlar ama kızmasak mı belki şeklinde, sanırım günün birinde kahraman "Kürt" ordusu noktasında da gelebiliriz. Ama pek emin değilim.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, malta erigi said:

Bu işler avrupa'da böyle. Abd'de böyle birşey yok, hepsi amerikalı. Ancak bu tarafa gectin mi "pakistan asıllı ingiliz, vb" deniyor. Artniyet aranacak bir durum yok yani.

Tamam. Bende de artniyet yok. Türkiye'de de bu işler böyle olsun. Almanlar Müslüman Türk'ün torununu Alman sayıyorsa, ben de mesela Hrant Dink'i Türk saymaktan büyük bir zevk duyarım. Ermeni asıllı Türk. Kesinlikle art niyet olmadan söylüyorum. Olmaz mı?

Sitelerde Paylaş
Just now, Robespierre said:

Tamam. Bende de artniyet yok. Türkiye'de de bu işler böyle olsun. Almanlar Müslüman Türk'ün torununu Alman sayıyorsa, ben de mesela Hrant Dink'i Türk saymaktan büyük bir zevk duyarım. Ermeni asıllı Türk. Kesinlikle art niyet olmadan söylüyorum. Olmaz mı?

Olur. Benim baba tarafım kürt ama ben hep kendimi türk olarak tanıtıyorum mesela. bugüne kadar hiç kendimi kürt diye etiketlemedim. Zaten doğru da olmaz. Anne tarafı selanik'li. Sadece babadan gelmiyor genler. 

Sanırım sorun bunu istemeyenlere zorla kabul ettirmeye çalışınca çıkıyor. Hrant'ın buna itirazı olacağını zannetmiyorum. Hatırladığım kadarıyla çok seviyordu turkiye'yi.

Sitelerde Paylaş

Olur. Benim baba tarafım kürt ama ben hep kendimi türk olarak tanıtıyorum mesela. bugüne kadar hiç kendimi kürt diye etiketlemedim. Zaten doğru da olmaz. Anne tarafı selanik'li. Sadece babadan gelmiyor genler. 

Sanırım sorun bunu istemeyenlere zorla kabul ettirmeye çalışınca çıkıyor. Hrant'ın buna itirazı olacağını zannetmiyorum. Hatırladığım kadarıyla çok seviyordu turkiye'yi.

Yahudilerde soy anneden devam edermiş :)))

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, malta erigi said:

Türkiye'de selanik göçmeni olan belki milyonla insan var. Hepsi yahudi mi?

İslamcılar için bütün Selanikliler Yahudi. Aslında böyle düşünmelerinin sebebi Atatürk düşmanlığı. Atatürk'ü Yahudi dönmesi olarak gösterip rahatlıyorlar. Bizim içimizden aklı başında bir devrimci çıkmaz diye düşünüyorlar, haksız da sayılmazlar.

Sitelerde Paylaş
Just now, Robespierre said:

İslamcılar için bütün Selanikliler Yahudi. Aslında böyle düşünmelerinin sebebi Atatürk düşmanlığı. Atatürk'ü Yahudi dönmesi olarak gösterip rahatlıyorlar. Bizim içimizden aklı başında bir devrimci çıkmaz diye düşünüyorlar, haksız da sayılmazlar.

Yahudi olsam gücenmezdim, o da masal beriki de ama değilim. Kafayı yemiş müslümler. Sanırım adamların bu kadar başarılı olması onları delirtiyor.

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, Robespierre said:

Tayyip resmen israil'deki insanları suça teşvik etti. Israil dışişleri de twitter'dan tayyipe ağzının payını verdi.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, musakgunduz said:

Buda yukarıda söylediğimi kanıtlar niteliktedir. Bunların hepsi değil ama çoğu katıksız vatan hainidir.

Tayyip Erdoğan'ı eleştirmek vatan hainliği mi lan çomar!

tarihinde Robespierre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ulan adamların peygamberi kendı peygamberliğini kanıtlamak için bir ara Kıble'yi Kudüs yapıyor Tevrat'a ve Yahudiler'e yağ çekiyor şimdi bu saf gelip tüm Yahudiler hain diyor senin peygamberin o hainlere kendinin peygamber olduğunu kanıtlamak için kaç takla attı biliyor musun lan?

tarihinde Desert Wind tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...