Jump to content

Tayyit'ten kurtulmak için önce Kılıçdar'dan kurtulmamız şart

Recommended Posts

Daha önce hiç Halk Partisi bu kadar rezil, ezik, aciz ve sefil duruma düşmemişti. Adam sadece partiyi HDP ve Fethullah'ın kuyruğu haline getirmekle kalmadı, kendi pis fikirleriyle CHP'lileri de zehirledi.

Şundan kesinlikle eminim ki Kılıçdaroğlu asla ve asla Metin Feyzioğlu, Ümit Kocasakal, Sinan Oğan, Ali Koç gibi kemalistleri başkan adayı yapmaz. Mutlaka Fethullahçı, liboş ya da HDP'li olan birisini yapacaktır. Sonucunu da tahmin edersiniz artık.

O yüzden bir an evvel bu heriften kurtulmamız gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Kılıçdaroğlu referandum sonrası hem beceriksizliğini hem de koltuk sevdalısı olduğunu hepimize gösterdi. Kendisi bırakıp gitmeyecek. Partinin genel başkan seçiminde tüm turkiye'ye bir iyilik yapıp yeni bir başkan seçmesi gerekiyor. O da ne zaman bilmiyorum. Yani 2019 seçimlerinden önce mi sonra mı bilmiyorum. Zaten açıkçası turkiye'nin mevcut siyasi ikliminde tayyipin karşısına kimi aday çıkartırsan çıkart kaybedecek. Fetöydü, darbeydi derken adam yerini iyice sağlamlaştırdı. Perinçek'in bile bi kahraman ilan etmediği kaldı herifi.

Sitelerde Paylaş

Daha önce hiç Halk Partisi bu kadar rezil, ezik, aciz ve sefil duruma düşmemişti. Adam sadece partiyi HDP ve Fethullah'ın kuyruğu haline getirmekle kalmadı, kendi pis fikirleriyle CHP'lileri de zehirledi.

Şundan kesinlikle eminim ki Kılıçdaroğlu asla ve asla Metin Feyzioğlu, Ümit Kocasakal, Sinan Oğan, Ali Koç gibi kemalistleri başkan adayı yapmaz. Mutlaka Fethullahçı, liboş ya da HDP'li olan birisini yapacaktır. Sonucunu da tahmin edersiniz artık.

O yüzden bir an evvel bu heriften kurtulmamız gerekiyor.

Kemalist Ali Koç kimdir acaba?

Sitelerde Paylaş

Sorun Kılıçdaroğlu mu?

Kılıçdaroğlu giderse bu ülke ekonomik refaha kavuşacak mı?

Tayyip gidecek mi?

Din faşizmi bitecek mi?

Eğitim sistemi kalitesi yükselecek mi?

Halk Avrupa bilincine ulaşacak mı?

Bölünme çabaları sona erecek mi?

Din çatışmaları bitecek mi?

Bunların hepsinin nedeni Kılıçdaroğlu mu?

Bu kadar zırcahil olursanız elbette bu kadar sorunu KIlıçdaroğlunda ararsınız.

Sorunun kaynağı kapitalizmdir, bunu anlamadıktan sonra öküz altında buzağı ararsınız...

Sitelerde Paylaş

Sorun Kılıçdaroğlu mu?

Tayyip gidecek mi?

Din faşizmi bitecek mi?

Sorunun kaynağı kapitalizmdir, bunu anlamadıktan sonra öküz altında buzağı ararsınız...

Çözüm gibi görünüp aslında tam tersi etki yapması sebebiyle bence yapılan bir eleştiri bu. Cahillik değil, çok basit ve net bir analiz.

Çünkü insanlar RTE ile KK arasında bir karşılaştırma yapıyor ve KK alternatif olabilecek bir çözüm değil sonucuna varıyor. Çözüm gibi görünüyor/sunuluyor ama tam tersi RTE'ye hizmet ediyor, oyları RTE'de durmasını sağlıyor, oy transfer edemiyor. Ülke yine zaman kaybediyor.

10 seçime daha gidilse bu tablo değişmez çünkü iyi bir insan olabilir ama alternatif bir lider değil.

RTE'nin karşısına dişli bir alternatif konulmalı. Bu bir kadın olabilir, çünkü seçim dönemlerinde bir kadına ahlaksızca saldırmanın toplum gözünde mağduriyet yaratma etkisi bir artı özellik olacaktır.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, bilgivehis said:

Sorun Kılıçdaroğlu mu?

Tayyip gidecek mi?

Din faşizmi bitecek mi?

Böyle saçma bir yazı yazıp, üstüne de insanları cahil ilan etmek büyük cesaret. Cahil cesareti dedikleri bu mu acaba? 

Sitelerde Paylaş

Böyle saçma bir yazı yazıp, üstüne de insanları cahil ilan etmek büyük cesaret. Cahil cesareti dedikleri bu mu acaba? 

Cahil demek konu hakkında bilgisiz demektir, ülkenin kurtuluşunu herhangi bir liderin gitmesinde aramak için önce dünyanın ve ülkenin yapısını incelemek gerekir.

Olaylara geniş açıdan bakılmazsa işte böyle ülkenin kaderi ve kurtuluşu bir kişinin gitmesinde aranır, oysa gerçek böyle mi?

Her şeyden önce bu ülkeyi yöneten ve bu ülkenin dizginleri kimin elinde olduğu bilincine sahip olunmalıdır.

Kılıçdaroğlu'nun veya bir başka liderin gitmesi veya gelmesiyle kurtuluş geleceğini düşünmek bu gibi konularda hiç bir bilgiye sahip değil demektir.

Bu ülkeyi kapitalizm yönetirken, ve ülkenin ekonomisinden tutun bütün varlığı yine kapitalizmin elindeyken bir kişinin gitmesi-gelmesi hiç bir şeyi değiştirmeyeceğini anlamanız gerekir.

Ama bu gerçeği ilk iletimde sanki duvara söylemişim gibi hiç bir tahlil yapmadan kurtuluşu kişi bazında aramanız elbette konu hakkında cahil olduğunuzu gösterir.

Oysa ilk iletimde de değindim, sorunun kaynağı bireysel değil, küreseldir.

Bu ülkede küresel egemenliğe toplumsal tepki olmadığı müddetçe bireysel çözümler çözüm değil oyalamacadır...

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, bilgivehis said:

Cahil demek konu hakkında bilgisiz demektir, ülkenin kurtuluşunu herhangi bir liderin gitmesinde aramak için önce dünyanın ve ülkenin yapısını incelemek gerekir.

Olaylara geniş açıdan bakılmazsa işte böyle ülkenin kaderi ve kurtuluşu bir kişinin gitmesinde aranır, oysa gerçek böyle mi?

Her şeyden önce bu ülkeyi yöneten ve bu ülkenin dizginleri kimin elinde olduğu bilincine sahip olunmalıdır.

Kılıçdaroğlu'nun veya bir başka liderin gitmesi veya gelmesiyle kurtuluş geleceğini düşünmek bu gibi konularda hiç bir bilgiye sahip değil demektir.

Bu ülkeyi kapitalizm yönetirken, ve ülkenin ekonomisinden tutun bütün varlığı yine kapitalizmin elindeyken bir kişinin gitmesi-gelmesi hiç bir şeyi değiştirmeyeceğini anlamanız gerekir.

Ama bu gerçeği ilk iletimde sanki duvara söylemişim gibi hiç bir tahlil yapmadan kurtuluşu kişi bazında aramanız elbette konu hakkında cahil olduğunuzu gösterir.

Oysa ilk iletimde de değindim, sorunun kaynağı bireysel değil, küreseldir.

Bu ülkede küresel egemenliğe toplumsal tepki olmadığı müddetçe bireysel çözümler çözüm değil oyalamacadır...

"Kılıçdaroğlu'nu değiştireceğinize devrim yapın" gibi bir önerme çocukça. Biz zaten devrimimizi yapıp cumhuriyetimizi kurduk. Laik, demokratik, hukuk devletimizde boktan bir iktidara sahip olmak gibi bir sorunumuz var ve bunun çözümü etkili bir muhalefet. Bu muhalefet demokratik yollarla iktidara gelir ve tayyip zihniyetinden kurtuluruz. Bunun demokrasideki çözümü budur. Vandallığı kabul etmeyen herkes cahil mi? O zaman savunduğun kılıçdaroğlu da cahil. Bıraksın vekilligi, eline kalaşnikof alıp dağa çıksın. Içi boş sözler, başka birşey degil. Muhalefet liderini sevmiyoruz, öyleyse kapitalist sistemi değiştirmeliyiz? Böyle saçma yorum görmedim. Dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı.

Sitelerde Paylaş

"Kılıçdaroğlu'nu değiştireceğinize devrim yapın" gibi bir önerme çocukça. Biz zaten devrimimizi yapıp cumhuriyetimizi kurduk.

Olayı biraz çözmüşsün ama biraz tam değil.

Kılıçdaroğlunu göndermek çözüm değil demek kılıçdaroğlunu savunmak değildir, çözümün yanlış yerlerde arandığını vurguladım burayı anlamamışsın.

Biz sadece feodalizme son verdik, Cumhuriyet sosyalist bir devrim değil kapitalizme geçiştir, bugüne kadar yaşadığımız sistem kapitalist sömürü sistemidir.

Halkçı devrime bir adım daha yaklaşmış olduk, bu anlamda Atatürk'ü büyük bir devrimci olarak kabul ediyorum.

Yaşamakta olduğumuz kapitalist sömürü sistemini yıkmadan seçimlerden medet beklemek konu üzerinde yeterli bilgiye sahip olmamak ve Atatürk'ü anlamamak demektir.

Atatürk, kapitalist sistemi devrimci demokratik halkçı devrime hazırlamak için getirmişti, altı okun hedefinden de anlaşılır, işte şimdi toplumsal devrim zamanıdır ama bu ülke halkından pek de umudum kalmadı...

Sitelerde Paylaş
Just now, bilgivehis said:

Olayı biraz çözmüşsün ama biraz tam değil.

Kılıçdaroğlunu göndermek çözüm değil demek kılıçdaroğlunu savunmak değildir, çözümün yanlış yerlerde arandığını vurguladım burayı anlamamışsın.

Biz sadece feodalizme son verdik, Cumhuriyet sosyalist bir devrim değil kapitalizme geçiştir, bugüne kadar yaşadığımız sistem kapitalist sömürü sistemidir.

Halkçı devrime bir adım daha yaklaşmış olduk, bu anlamda Atatürk'ü büyük bir devrimci olarak kabul ediyorum.

Yaşamakta olduğumuz kapitalist sömürü sistemini yıkmadan seçimlerden medet beklemek konu üzerinde yeterli bilgiye sahip olmamak ve Atatürk'ü anlamamak demektir.

Atatürk, kapitalist sistemi devrimci demokratik halkçı devrime hazırlamak için getirmişti, altı okun hedefinden de anlaşılır, işte şimdi toplumsal devrim zamanıdır ama bu ülke halkından pek de umudum kalmadı...

Modası geçmiş fikirler bunlar. Iletişim çağındayız ve dünya globalleşiyor. Halkçı devrim dediğin bizi kuzey kore'den beter hale getirir. Turkiye halkı cahil, lümpen ve şovenisttir. Manitu bizi yozgatlının, konyalının yapacağı devrimden korusun. Bilgili, kültürlü, eğitimli ve yüzü batıya bakan elitlerin iktidarına ihtiyaç var.

Sitelerde Paylaş

Modası geçmiş fikirler bunlar. Iletişim çağındayız ve dünya globalleşiyor. Halkçı devrim dediğin bizi kuzey kore'den beter hale getirir. Turkiye halkı cahil, lümpen ve şovenisttir. Manitu bizi yozgatlının, konyalının yapacağı devrimden korusun. Bilgili, kültürlü, eğitimli ve yüzü batıya bakan elitlerin iktidarına ihtiyaç var.

Hah şimdi anlaşmaya başladık:)

İyi güzel diyorsun ama yüzü batıya dönenlere kapitalizm izin vermeyeceğine göre yine toplumsal devrim gerekmiyor mu?

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, bilgivehis said:

Hah şimdi anlaşmaya başladık:)

İyi güzel diyorsun ama yüzü batıya dönenlere kapitalizm izin vermeyeceğine göre yine toplumsal devrim gerekmiyor mu?

Izin verir, neden vermesin? Vermese ne yapacak? Savaş mı ilan edecek? En fazla yapacağı 80 darbesi gibi, guney amerika ulkelerindeki darbeler gibi casus hareketleridir. Devlet, devlet olursa böyle şeyler de olmaz. 

Almanya da mağlup, ingiliz ve abd'nin merhametine kalmış bir devletti. Ustelik bunlar 2 tane dünya savaşına sebep olup, ikisini de kaybetti. O harap vaziyetten Avrupa'nın en güçlü devleti haline gelmeleri 20 yıl bile sürmedi. Paranoyaları, komplo teorilerini bırakmak lazım. Çalışan ve eğitime, bilime yatırım yapan ülke kazanır. Biz aslında uzaya gideriz ama amerika izin vermiyor diyen kisinin, bilmem ne kadar maden var ama lozan yüzünden çıkartamıyoruz diyen dinciden farkı yok. 

Sitelerde Paylaş

Müftülere resmi nikah kıyma yetkisi verilmesi icin yasa tasarısı meclise gelmiş. Laik cumhuriyetin altını yavaş yavaş oyuyorlar. Kadir mısıroğlunun verdiği bir örnek vardı, jiletle bir halatın her gün birer lifini kesmekle ilgili, aynı o hesap işte bu. Yeterince lif kesilip zayıflayınca laik cumhuriyet halatı kopuverecek.

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslında bana göre bu ülkede ilan etmekten başka Cumhuriyet diye bir şey kalmadı, var olanlar zaten ilan edilene kadar formaliteden ibaret görünüyor.

Bir defa tek adam yönetimi Türkiye Cumhuriyetine aykırıdır ama gel gör ki bunu sizin de belirttiğiniz gibi bu ülkenin yüzde ellilik yobazları anlayamaz.

Ne var ki, bu ülke o yüzde ellilik yobazların sikine-götüne göre yönetiliyor, diğer ellilik kesim ise ayrışmadan başka bir şey bilmiyor.

İşte bu yüzden bu ülkede batıya bakan taşşaklı bir adamı istemezler, illa ki dinci, diktatör, kıvıran olacak.

Biz Avrupa kapitalist olduğu halde neden dışlamıyoruz, çünkü bunun cevabını Atatürk yüz yıl önce vermiştir.

"Asıl savaşımız şimdi başlıyor" sözüyle "adam ol sen de kalkın" demiştir, tabi bu ülke insanı çok da anladı(?)...

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, bilgivehis said:

Biz Avrupa kapitalist olduğu halde neden dışlamıyoruz, çünkü bunun cevabını Atatürk yüz yıl önce vermiştir.

"Asıl savaşımız şimdi başlıyor" sözüyle "adam ol sen de kalkın" demiştir, tabi bu ülke insanı çok da anladı(?)...

Imzamdaki vecize de Ataturk'e ait. Ancak ilginç sekilde türkçe olarak aradığında bulamıyorsunuz. Ingilızce olarak aratırsan kaynak bol. Resmen sansürlemişler. Ben 37 yaşımda yeni öğrendim, şans eseri ingilizce bir belgesel seyrederken. Ortalık uydurma atatürk vecizesi kaynıyor ama bu sözü türkçe olarak hiç bir yerde yok.

Sitelerde Paylaş

Imzamdaki vecize de Ataturk'e ait. Ancak ilginç sekilde türkçe olarak aradığında bulamıyorsunuz. Ingilızce olarak aratırsan kaynak bol. Resmen sansürlemişler. Ben 37 yaşımda yeni öğrendim, şans eseri ingilizce bir belgesel seyrederken. Ortalık uydurma atatürk vecizesi kaynıyor ama bu sözü türkçe olarak hiç bir yerde yok.

Bende imzalar gözükmüyor. Ne yazıyor acaba?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...