Jump to content

Kafayı yemek

Recommended Posts

• İleti 315
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Just now, Paradoksiya said:

Aklıma yatmayan hiçbir şeyi onaylamak zorunda değilim. 

Din ile bilim arasındaki fark bu. Aklına yatmak zorunda değil. Bilim kaya gibi karşında durur. Aklima yatmıyor demekle ona zarar veremezsin. Hoşuna gitse de, gitmese de 5 büyük maymundan birisin ve bir memelisin. 

Sitelerde Paylaş

Yetiştirilme tarzınla bilimsel gerçekleri karşılaştırmaya çalışıyorsun. Şu etik değil, bu etik değil diyorsun. İyi de biz burda gerçeklerden konuşuyoruz, aslanın ceylanı yemesi etik mi?

Ali Ağaoğlu'ndan etkilenmiyorsun diye evrimsel psikolojiyi çöpe mi atalım? Yoksa karşı bir argümanın var mı?

Hımm. O zaman sana göre bir adamın kıskançlıktan karısını öldürmesi de doğal? Sonuçta içgüdü, evrimsel biyoloji falan. Aslan'ın ceylanı yemesiyle, 90 yaşındaki adamın 18 yaşındaki kıza hallenmesinin alakası yok bence.

Sitelerde Paylaş

Hımm. O zaman sana göre bir adamın kıskançlıktan karısını öldürmesi de doğal? Sonuçta içgüdü, evrimsel biyoloji falan. Aslan'ın ceylanı yemesiyle, 90 yaşındaki adamın 18 yaşındaki kıza hallenmesinin alakası yok bence.

Aslan da ceylan da 90 yasindaki adam da 18 yasindaki kiz da evrimle geldiler. Dusuncelerini evrim sekillendirdi. Bunu anlaman gerek.

tarihinde investor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Biz bir dengeden bahsediyoruz. Doğadan da kopmamak ama hakları da savunmaktan bahsediyoruz. İki insanın rızasından bahsediyoruz, tecavüzle ne alakası var. Git bir kitapçıya, Freud'un Uygarlığın Huzursuzluğu kitabını al ve oku.

Halen karşıt bir argüman göremiyorum yazdıklarında.

Sitelerde Paylaş

O zaman 90 yaşındaki adamı eleştirecek bir durumun yok? 

Yazdiklarimi okumuyor musun? Evrimle geldik ama egitim aldik. Bugun 3-4 tane kadinla evlenmem diyorum, neden diyorum sence?

Sen hayat anlamsiz diyorsun, ben ilkel canlilar oldugumuzu anlayinca, bu dunyada yasamak istemiyorum diyorum ya. Bunlarin sebebi bile evrim.

Ne dusunursen, dusun, sen evrimle gelen bir canlisin. Dusuncelerin de evrimle sekillendi.

Sitelerde Paylaş

ne güdüymüş arkadaşş:)  insanda temelinde yırtıcı bir hayvandı ama sosyalleşti. şiddet ve cinsellik gibi temel güdülerini bastırmayı öğrendi. maaş alıp birilerinin kapısında kul olmak güdülerimize uygun mu?  güdülerini bastırıp sosyalleşen insan davranışlarını  sadece dişilik güdüsü üzerine inşa etmeye kalkarsanız eksik konuşmuş olursunuz..ve haliyle yanlış..

Sitelerde Paylaş

Yetiştirilme tarzınla bilimsel gerçekleri karşılaştırmaya çalışıyorsun. Şu etik değil, bu etik değil diyorsun. İyi de biz burda gerçeklerden konuşuyoruz, aslanın ceylanı yemesi etik mi?

Ali Ağaoğlu'ndan etkilenmiyorsun diye evrimsel psikolojiyi çöpe mi atalım? Yoksa karşı bir argümanın var mı?

Çöpe atmayalım da gerçek bir bilimmiş gibi de davranmayalım.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Paradoksiya said:

Müslüman değilim. Fakat olsam da müslüman kafasıdır bu demek neyin nesi? Bana doğru gelmeyen bir konuyu eleştirdim. Benim konumun altında tartışıldığı için. Yoksa Anibal kimle yatmış, ne yemiş, ne içmiş umrumda değil. Burda herkes belli başlı insanları onaylamak mı zorunda? Kafalar pırıl pırıl.

Zaten bana da sorarsan, size ne ya benim cinsel falan neyse hayatımdan? 

Sorun beni onaylaman değil. Asıl mesele, insanın bu doğasını anlaman. Beş parmağın beşi elbette bir değil, yani her kızın tercihi farklı olacak, ama kızların en büyük sorunu, kendilerini anlamamalırıdır. Neyse, eğer insan doğasını anlarsan, hani diyordun ya, nasıl ölümü hazmedebiliyorsunuz, işte o noktada kendine sağlam basamaklar sağlamış olursun. Kendini tanımanın en iyi yolu, başkalarını tanımaktan geçer. 

woody-allen-photo-u48?w=650&q=60&fm=jpg

Woody Allen, yaş 56, yanındaki kız senin yaşında ve karısı... Oluyor işte, böyle bu işler. Eğer bu işler neden oluyor bilirsen, bu işlerin üzerinde etki alanın olur. 

Ha, ondan sonra, güzelim diyorsun, konuya vakıf ol, olabilirsin, sen bir çizginin üzerinde nadir kızlardan birisin ki buradasın ve eminim ki çokta sağlam duvarların var, sünepeleri dışarıda tutacak. Güzel olmanla değil, zeki olmana burada kattığın bilgiyle hayatını yönlendirmekle, o özel kişi olmak yolunda, bir çizginin daha üstüne çıkabileceğinden hiç kuşkum yok. Ama asla unutma, sen bir kızsın, altı üsüt bir kız, dünyayı bırak erkekler kurtarsın, sen onlara "Kurtarılacak dünya var, kurtar" diye işaret eden ol. Islak olsanda, gözyaşın değil, derinlerinde bir şey olsa da, içini acıtan değil, ılık bir nefes çıkıyorsa, bıkkınlıktan değil, senin sana güç katan kadın kadar yumuşak ama çelik kadar sert aklından aldığın güçle yoğrulsun hayatın, ok?

Bunun yolu belli, başarabileceğin kati olan, kendini aklen zirveye, hep bir sonraki zirveye taşımak.

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, Paradoksiya said:

İşte mesela... Bu, yani kadına böyle yapmak doğal değil. Çünkü, erkek, vicdanı din falan tarafından iğfal edilmiş ve kadının dokunulmaz olan seçme hakkını tanımaz hale gelmiş. 

Akıl melekeni bu doğrularla geliştirdiğinde...

- Lan, ben kadınım, canım isterse 90 yaşındaki adamla da olurum, sen nesin ki benim en doğal hakkımı elimden almaya çıkıyorsun, seni seçmiyorum, bu kadar, daha? 

Diyebilmek ve bunu tüm gerçeklik, çıplaklık ve sağlamlığınla ifade edebilir, o ilkel zavallıyı, tarumar edebilme gücüne kavuşursun, ok?

Sitelerde Paylaş

Zaten bana da sorarsan, size ne ya benim cinsel falan neyse hayatımdan? 

Sorun beni onaylaman değil. Asıl mesele, insanın bu doğasını anlaman. Beş parmağın beşi elbette bir değil, yani her kızın tercihi farklı olacak, ama kızların en büyük sorunu, kendilerini anlamamalırıdır. Neyse, eğer insan doğasını anlarsan, hani diyordun ya, nasıl ölümü hazmedebiliyorsunuz, işte o noktada kendine sağlam basamaklar sağlamış olursun. Kendini tanımanın en iyi yolu, başkalarını tanımaktan geçer. 

woody-allen-photo-u48?w=650&q=60&fm=jpg

Woody Allen, yaş 56, yanındaki kız senin yaşında ve karısı... Oluyor işte, böyle bu işler. Eğer bu işler neden oluyor bilirsen, bu işlerin üzerinde etki alanın olur. 

Ha, ondan sonra, güzelim diyorsun, konuya vakıf ol, olabilirsin, sen bir çizginin üzerinde nadir kızlardan birisin ki buradasın ve eminim ki çokta sağlam duvarların var, sünepeleri dışarıda tutacak. Güzel olmanla değil, zeki olmana burada kattığın bilgiyle hayatını yönlendirmekle, o özel kişi olmak yolunda, bir çizginin daha üstüne çıkabileceğinden hiç kuşkum yok. Ama asla unutma, sen bir kızsın, altı üsüt bir kız, dünyayı bırak erkekler kurtarsın, sen onlara "Kurtarılacak dünya var, kurtar" diye işaret eden ol. Islak olsanda, gözyaşın değil, derinlerinde bir şey olsa da, içini acıtan değil, ılık bir nefes çıkıyorsa, bıkkınlıktan değil, senin sana güç katan kadın kadar yumuşak ama çelik kadar sert aklından aldığın güçle yoğrulsun hayatın, ok?

Bunun yolu belli, başarabileceğin kati olan, kendini aklen zirveye, hep bir sonraki zirveye taşımak.

Vay, o son sozler ne oyle.. Beni bile etkiledi :D

Sitelerde Paylaş
41 minutes ago, Paradoksiya said:

Kendimden örnek vereyim o zaman. 19 yaşındayım. Güzel sayılırım, belki çok güzelimdir. Bir barda babam yaşında asılan insanlar oldu. Ve inan tek hissettiğim tiksinti. 90 yaşındaki bir adamın 18-19 yaşındaki adamı alfa olarak görmesi mümkün değil. Ali ağaoğlu mesela. Sevgilisi çok genç. Benden en fazla 2-3 yaş büyüktür. Adam 63 yaşında. Burda konu ali ağaoğlunun alfalığı değil bence. Kadının anormalliği.

Bu noktada, işin teorik altyapısından çıkıp, ihtisasa dair alt yapısını irdelemek, elzem oluyor Paradoksiya...

İnsan belli, bir biyolojik makina.. Karşında da 90 yaşında bir adam. İlk soru şu nerdne bileceksin onun 90 yaşında olduğunu, düşün, takvimin icat edilmesine daha 50 bin yıl var?

Elbette bunu, kırışıklardan, yüzdeki lekelerden vs anında tanıyacak, onun o yaşta olmayacağına anında kara vereceksin. Çünkü, bu senin genetik progrmaında var, sen bir dişisin.

Bunu alakalı bilimle irdelersek....

1. Bu kadar yaşlı görünen, belini doğrutlamktan aciz falan filan adamın, ki kabaca bir ayağı çukurda, sen gebe kalınca, doğumunda yanında değil, mezarda olması daha olası. Niye kendini erkeksiz bu riske ve ötesindeki çocuk büyütme riskine atasın ki? 

2. Daha sıkı bir bomba, içindeki hassas spektrometre, sequencer vs. İnsanlarda ürem, yenilenme falan, malum hücrelerin bölünerek çoğalmasıyla olur. Bu kadar "yaşlı" görünen adam, yeterince hücre üretemeyen adamdır elbette. Sebebi de, telomer kısalması denen bir vakadır. Hücreler her bölünmede, kromozomların ucundaki telomerlerin birazını kaybeder. bu genç kalmak için hücre üretemeyen kişinin, üremek için yeterince sağlıklı sperm üretmesi çok olası değil. Dahası, büyük ihtimalle, bu spermlerde aynı telomer sorunu ile sana gelecek ve doğan çocuğun kendini yenileme kabiliyeti daha zayıf olacak. 

Basitçe, temel iki mevzu bu. Ve sen hiç bir eğitim almadan, anında dişi içgüdülerinle bunları analiz edip, tiksinerek ondan uzak durmayı beceriyorsun. İşte dişinin gücü. Neyse...

Fakat, karşına biri çıksa, gayet genç, zinde, aktif ve tam sen gibi düşünen, seni anlayan... Unutma, takvim daha icat olmadı, ne yapardın? 

Konu bu aslında, aşırı faraziye ile gidiyorsunuz. Kadın, üreme yetenpği, doğacak çocuğun hayatta kalma kabiliyeti düşük olacak erkeği otomatikman reddeder zaten, ki bilinen insan türünde 90 yaşında olup, aksine sağlıklı döl verecek birini bulamazsınız. VE kadın bunu eğitimin almadan bilir, sırtını döner zaten. 

Buna ne denir, buna yavşaklık denir, yani, olmayacak uçta bir örneği gösterip, amanda şöyle böyle demek. Yahu atatürk öldüğünde 57 yaşındaydı, ne 90 yaşından bahsediyorsunuz ki?

Peki 57 yaşında kim var, mesela o civarda Tom Cruise var. Acaba kaç 18 yaşındaki kız atlar gözü kapalı?  Ve kaç kişi, 20 yaşındaki kaç erkeği cebinden çıkarırtom cruise, bir düşün bakalım?

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, Burakey said:

18 yaşındaki bir kız 56 yaşındaki adamı ne yapacak. güdüsü gereği devamlı seks mi yapıyor bunlar.:) kafalar ,ruhlar uyuşmaz .keyif aldıkları ne muhabbetleri olur ne ortak eğlenceleri ne de neşeleri..

Bundan emin olma, tam tersine, çok çok daha keyifli muhabbetleri olabilir...

Ama asıl mesele o değil. Muhabbet, ortak zevkler falan hikayedir, olay başka noktalarda gelişir. Basitçe, aynı dünya görüşüne sahip olmak gibi. 

Sitelerde Paylaş

Aslan, bir kaplan haremi olan aslana saldirir, haremi olan aslan yenilirse kacar gider. Yenen aslan haremin yeni efendisidir, ilk isi yendigi aslandan olan yavrulari oldurmektir. Kaplanlar seyirci kalir, cunku yavrularinin soyunun gucsuz bir aslandan degil guclu bir aslandan devam etmesini isterler. Ayrica kendilerini koruyacak erkegin de guclu ve bu gucu ispat etmesini isterler. Bu dogal secilimdir. Woody allen'in esi de onu bu mekanizma sayesinde secmis olabilir. Para = güç..

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, Burakey said:

18 yaşındaki bir kız 56 yaşındaki adamı ne yapacak. güdüsü gereği devamlı seks mi yapıyor bunlar.:) kafalar ,ruhlar uyuşmaz .keyif aldıkları ne muhabbetleri olur ne ortak eğlenceleri ne de neşeleri..

Lenny Kravitz 53 yaşında ve kaç tane 18 yaşında kız Lenny'ye burun kıvırır düşünmek lazım. Statü olarak alfalardan bahsediyoruz. Kahvede batak atan emmilerden değil. 

Sitelerde Paylaş
Just now, NotFound said:

Aslan, bir kaplan haremi olan aslana saldirir, haremi olan aslan yenilirse kacar gider. Yenen aslan haremin yeni efendisidir, ilk isi yendigi aslandan olan yavrulari oldurmektir. Kaplanlar seyirci kalir, cunku yavrularinin soyunun gucsuz bir aslandan degil guclu bir aslandan devam etmesini isterler. Ayrica kendilerini koruyacak erkegin de guclu ve bu gucu ispat etmesini isterler. Bu dogal secilimdir. Woody allen'in esi de onu bu mekanizma sayesinde secmis olabilir. Para = güç..

Paraya indirgemek yanlış olur. Arkadaşımız ali ağaoğlu örneğini veriyor ve igreniyor. Haklı da... çünkü orada sadece para var ama sosyal statü açısından düşünüldüğünde ali agaoglu ile birlikte olması utanç verici. Mesela ali agaoglu yerine ali koç versek, aynı mide bulantısı olacak mı?  Veya 50'ye yaklaşmış cem yılmaz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...