Jump to content

Kafayı yemek

Recommended Posts

Peki kiz tipsiz ve kisa boylu biriyse? Bu yuzden kendini cok degersiz hissediyor, yakisikli bir erkekle birlikte olamayacagini dusunuyor. Hatta tipsiz oldugu icin, insanlarin ona saygi gostermedigini dusunuyor. Dogru dusunuyor cunku guzel bir kizsaniz veya yakisikli bir erkekseniz, insanlar size daha cok saygi gosterecektir. Yeni bir ortama girdiginizde size daha iyi davranacaklardir. Dis gorunus onemli.

Peki terapist, bu kiza ne diyecek? Kiz dogru dusunuyor.

Terapist bu kızı topluma kazandırmak için ne söylemesi gerekiyorsa onu söyleyecektir. Söylediği şeyi kendisinin doğru bulması da gerekmez.

Öte yandan şu çirkinlik olayına girersek ben kendimin tipsiz olduğunu düşünmesem bile tipsiz olmak benim için pek sorun değil.

— Bir b*k değil güzellik. Uçar gider. Çirkin olduğun için talihlisin. Biri seninle ilgilendiğinde başka bir şey için olmadığını biliyorsun.

Charles Bukowski

Sitelerde Paylaş
  • İleti 315
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Terapist bu kızı topluma kazandırmak için ne söylemesi gerekiyorsa onu söyleyecektir. Söylediği şeyi kendisinin doğru bulması da gerekmez.

Öte yandan şu çirkinlik olayına girersek ben kendimin tipsiz olduğunu düşünmesem bile tipsiz olmak benim için pek sorun değil.

— Bir b*k değil güzellik. Uçar gider. Çirkin olduğun için talihlisin. Biri seninle ilgilendiğinde başka bir şey için olmadığını biliyorsun.

Charles Bukowski

Dis gorunus onemli. Ben sarisin ve renkli gozluyum. Yeni biriyle tanistigim zaman, bana daha cok guveniyorlar. Daha samimi davraniyorlar.

Sitelerde Paylaş

Cümleler şahsıma söylendiğine göre ben nasıl anlamışsam öyle söylenmiştir. Burada hatalı olan ben değilim. Söylediklerinin tam manası budur. Göster dedin gösterdim. 

İstersem bende senin gibi şeyler yazarım ama bu tartışma için faydalı olmaz. Mesela sakinliğim senin canını sıkıyor. Yazım şeklim yüzünden beni kendini beğenmiş olarak görüyorsun buda seni kızdırıyor. Böyle şeyler söylemek zor değil ama cümle israfı. 

Hiç canımda sıkılmıyor gayet sakinim. :)  Yazdığın bilgilere değer veririm ama şahsıma bulunduğun çıkarımlar işte onlar dikkatimi çekmiyor. Sen haddini bilmez bir hiç kimsesin niye bana bencil demeni ciddiye alayım ki ? Yukarıda yazdığın şeylerin bu yüzden %80 i çöp, değersiz, boş, gereksiz. 

İstediğini de aldığına göre artık tartışmaya son verebiliriz sanırım. 

Sen gerçekten sağlıksızsın arkadaşım. Kafanda hakikaten var.

Ben haddimi gayet iyi bilirim, senin de kendini beğenmiş olduğunu falan düşünmüyorum. Bilakis, özgüveninde sıkıntı var. Bir konunun derinine inildi mi tuhaf bir şekilde alınganlık yapmaya başlıyor, kişiselleştiriyorsun falan... Güzel bir kaçma yöntemi ama ben artık sıkıldım.

Neyse, bir daha kanıtlayamayacağın suçlamalarda bulunmazsan iyi olur. Ben öyle yorumlarım, ben nasıl anlamışsam doğrusu odur falan demelerin de o zaman işe yaramaz. İyi insanımdır, alttan alırım bazen, hakaretleri falan önemsemem, istismar edilmeye de göz yumarım ama bunun limiti var. Ben izin verdiğim kadar edersin.

Sen, daha önce alttan almamı istismar ettin, aynı büyük yalan ve iftiraya burada da başvurdun. Sonra da pişkinlik yapıyorsun.

Senin yerinde olsam özür diler, kapatırdım.

Sitelerde Paylaş

Dis gorunus onemli. Ben sarisin ve renkli gozluyum. Yeni biriyle tanistigim zaman, bana daha cok guveniyorlar. Daha samimi davraniyorlar.

Halo etkisi de tanrı kadar saçma bir şey benim için var olması onu önemli yapmıyor. Bunun saçmalığını göremeyen insanları da hayatıma sokmam. Öte yandan birisine kendimi iyi göstermem gerekliyse (iş, patron, yılda bir kere görüşülen aptal akrabalar ve sayamadığım diğer gereksiz onca şey ) bunun bir sürü yolu var. Benim için sorun olmaz. Kaldı ki sevdiğim bir başkasının hatırı yoksa ben bunları da iplemem.

Sitelerde Paylaş

Burakey adlı arkadaşta kendisinin onun gibi düşündüğünü söylüyor ve bunun en iyisi olduğunu ifade ediyor oysa bu düşüncesi zaten Paradoksiyanın düşüncesiyle aynı ve bu düşünce onu olacaksa şimdi olsuna götürüyor. Bunu göremiyor mu Burakey 

Benim niyetim ''ölücez yok olucaz herşey koca bir hiç'' yerine '' acının  ve düşüncenin olmadığı yere gideceğiz'' şeklinde düşünmesini tavsiye etmekti.. ikiside aynı şeyi ifade etse de benim dediğim düşünüş biçimi daha pozitiftir veya daha az yıkıcıdır diyeyim.. ayrıca ölümün yok oluş olduğu kesin bilgi değilidir de dedim.  bu iki satırım birleştrilince aslında olumlu anlaşılır diye düşünmüştüm ama tabiki sizin anladığınız biçimde anlamakta mümkün. bu durum her üye ve her mesaj içinde geçerli ve kaçınılmaz bir durum sanırım.. bunuda sizin aracılığınızla ifade etmiş olayım..

ben tanrı yoktur/olamazcılardan değilim. şurda insanoğulları olarak felsefe birikimimizi üst üste koyalı 5000 yıl olmuştur bilimi geliştirmeye başlayalı 200 yıl olmuştur  bu çok kısa zamana rağmen büyük işler yaptık..insanoğlu ilerde bedensiz yani ölümsüz bilinci yaratabilir varlığa ve zamana hükmedebilir.. hatta geri dönüp ölmüş olacak olan bizleri ve herkesi  tekrar yaşama bile döndürebilirler.. tanrı bile olabiliriz yani.. sonsuz yok oluş denen şey zaten çelişkilidir..sonsuz biten birşey değil..düşünün yoksun yoksun yoksun bitmiyor ki!  üzerine cila atılmış gibi donup kalacak birşey değil varlık. devinim var ve muhtemelen sonsuz...yukarda dediklerimin olmayacağı veya şuan hayal bile edemeyeceğimiz şeylerin olmayacağı ne malum.. çok uçuk kaçık şeyler yazdıklarım ama imkansız değil..insanoğlu varlığa çıkmıştır ..artık geri dönüşü yok..cosmos ve ötesi olan varlık bizi yok edemeyecek. yaratmak risk içerir varlık madem bizleri yarattı bizde onunla savaşacağız :)

Sitelerde Paylaş

Ben sarışın da değilim, renkli gözlü de değilim.

İnsanlar benle tanıştıktan sonra sıklıkla tanışmadan önce ürktüklerini söyler. Erkeklerse genelde benle tanışmadan önce nefret eder. Fazla göz teması kurmak gibi bir alışkanlığım var, özellikle tanımadıklarıma karşı. Ciddi görünümlüyüm. Hak veriyorum, pek de sevgi dolu bir görüntüm yok.

Şimdi böyleyim diye üzülmeli miyim sence?

Sitelerde Paylaş

Ben sarışın da değilim, renkli gözlü de değilim.

İnsanlar benle tanıştıktan sonra sıklıkla tanışmadan önce ürktüklerini söyler. Erkeklerse genelde benle tanışmadan önce nefret eder. Fazla göz teması kurmak gibi bir alışkanlığım var, özellikle tanımadıklarıma karşı. Ciddi görünümlüyüm. Hak veriyorum, pek de sevgi dolu bir görüntüm yok.

Şimdi böyleyim diye üzülmeli miyim sence?

Uzulmelisin tabi. Ben sarisin ve yesil gozlerimle dikkat cekerken, sen siradan goruntunle insanlari urkutuyorsun.

Sitelerde Paylaş

Böyle bir meselede "sıradan" olmak seni üzecek bir durumsa, psikolojik olarak ne kadar kırılgan olduğunu tahmin edemiyorum. Herkesin ne düşündüğünü bu kadar takıyor musun?

Kaldı ki sıradandan bir üst seviyedeyim, kimse sıradan bir insandan ürkmez.

Saka yaptim, Bir Buçuk. Bir onceki mesajina ne dememi bekliyordun ki? Ben dis gorunusun onemli oldugunu dusunuyorum ve insanlarin hemen hemen hepsi bu gorusu savunurlar.

Kendinizi kandirmayin.

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, investor said:

Uzulmelisin tabi. Ben sarisin ve yesil gozlerimle dikkat cekerken, sen siradan goruntunle insanlari urkutuyorsun.

Dış görünüşünden bahsetme şeklin ozguven degil, tam tersi özgüven eksikliği imajı veriyor. Sanki komplekslisin ve bunu yenmeye çalışıyormuşsun gibi. Darılmaca yok, karşı dan nasıl algılandığını bil diye yazdım. 

Sitelerde Paylaş

Elbette dış görünüş önemli. Bunu reddetmek manasız. Senle tanışan insanlar muhtemelen başta daha sıcak davranacak, benle tanışanlarsa bir raddeden sonra daha güvenli hissedecektir.

Mesele bunu düşünmek bana ne katacak? Sence üzülmeli miyim? 

Herkes kendi görüntüsünü önemser. Bu durumları kronik hale getirip kendine saygını yitirmek yanlıştır sadece.

Sitelerde Paylaş

Elbette dış görünüş önemli. Bunu reddetmek manasız. Senle tanışan insanlar muhtemelen başta daha sıcak davranacak, benle tanışanlarsa bir raddeden sonra daha güvenli hissedecektir.

Mesele bunu düşünmek bana ne katacak? Sence üzülmeli miyim? 

Herkes kendi görüntüsünü önemser. Bu durumları kronik hale getirip kendine saygını yitirmek yanlıştır sadece.

Ne demek istiyorsun? Dis gorunusun onemli oldugunu soyluyorum, hepsi bu.

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, investor said:

Ne demek istiyorsun? Dis gorunusun onemli oldugunu soyluyorum, hepsi bu.

Sanırım gereğinden fazla önem addetmekten ve takıntı haline getirmekten bahsediyor birbuçuk. Pipisi küçük olduğu için bulabildiği en büyük otomobili satın alan insanlar gibi.

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sanırım gereğinden fazla önem arz etmekten ve takıntı haline getirmekten bahsediyor birbuçuk. Pipisi küçük olduğu için bulabildiği en büyük otomobili satın alan insanlar gibi.

Dis gorunus gercekten onemli. Cok onemli degil diyenlere bakmayin. Dis gorunusunuz, davranislarinizi bile guzellestirir.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, investor said:

Dis gorunus gercekten onemli. Cok onemli degil diyenlere bakmayin. Dis gorunusunuz, davranislarinizi bile guzellestirir.

Tamamen önemsizdir demiyorum zaten. Özellikle türkiye gibi ülkelerde dış görünüşünüz size sapık veya flörtöz olarak bakılmasında belirleyici faktör olur. Aynı davranış karşısında türk kızları kimi erkeği sapık, kimini ise flörtöz bir erkek olarak görür.

Edit: her türk kızı aynı değil elbette. "Kezban" diye tabir edilen kızlardan bahsediyorum.

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...