Jump to content

Başlığa katkı veya kovulma seçimi...

Recommended Posts

Ateist forumda başlığın birinde yönetici birini uyarıyor, "Ya katkı sağla ya da rahatsız edici yararsız mesajlarda bulunma" diyor, uyarılan kişi de "Engelle, fark etmez" diyor.

Bu nokta benim çok ilgimi çekti, başlığa aleyhte veya leyhte eleştirel veya yapıcı bir katkı sağlamak varken "neden kovulma tercih edilir?".

Burası beni bir hayli düşündürdü, yani kovulmayı tercih eden kişi "Ya başlığı sulandırırım ya da kovulurum" gibi bir seçimi tercih etmesinin ardındaki neden nedir?.

Diyelim ki, şahıs trollük yapmak istiyor ama hiç bir yorumda bulunmadan bunu doğrudan yapmak istemesi trollük kitabına da uymuyor.

İşte burada aklıma şu geliyor, bazıları kendi kendine dinci faşist diktatörlüğe yaranmak için aklınca trollük yapmak istiyor ama beceremiyor.

Bilemiyorum arkadaşlar, şimdilik aklıma bu kadarcık şeyler geldi, bu konuda sizlerin görüşleri olayı aydınlatacak ve troll dünyasının bu forumda yeri olmayacağı anlaşılacaktır...

Sitelerde Paylaş

Yani "Beğenmiyorsan, Ekşi sözlükten yazar mı getirelim" demek istiyorsun, bu dalga geçmek olmuyor mu niyetin nedir? 

Sende önüne gelene patlama :) Ekşi sözlüğün yazar alım şekli, 10 entry girdikten sonra sıraya sokulursun. Sıra sana gelince moderatör yorumlarını inceler sonrada üyeliğini onaylar veya onaylamaz. Bu sırada 10 entryin ( hali hazırda var olan yazarlar görmek istemediği sürece) diğer yazarlara gözükmez. 

Üyelik onaylanmazsa da yorumları uçurursun sorun çözülür.

Mantıklı ama uğraştırıcı, yine de en azından bir yöntem.

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, NotImportant said:

Sende önüne gelene patlama :) Ekşi sözlüğün yazar alım şekli, 10 entry girdikten sonra sıraya sokulursun. Sıra sana gelince moderatör yorumlarını inceler sonrada üyeliğini onaylar veya onaylamaz. Bu sırada 10 entryin ( hali hazırda var olan yazarlar görmek istemediği sürece) diğer yazarlara gözükmez. 

Bununla uğraşacak kadar yonetici yok. Bir admin var bir de hacı.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, kavak said:

Peki, buraya üye olupta, hiç yorum yapmayanlara ne denir ?

Ayda neredeyse 100´e yakın kiși üye oluyor, fakat 99% hiç yorum yapmıyor.

Var mı, bunun bir mantığı ?:smashfreak:

Mevcut korku iklimi ile alakası vardır. 1 tweet yüzünden hapse giren insanlar var türkiyede. Yazanların yarısı yurtdışında yaşıyor. 

Sitelerde Paylaş

Mevcut korku iklimi ile alakası vardır. 1 tweet yüzünden hapse giren insanlar var türkiyede. Yazanların yarısı yurtdışında yaşıyor. 

Üye olduktan sonra, yelkenler suya mı düșüyor ?

Olabilir. Insanların düștüğü hallere bir bakın. Millet özgürce iki kelime yazamaz oldu.

Güzel memleketimin sonu pek hayırlı gözükmüyor maalesef.

Sitelerde Paylaş

Güzel memleketimin sonu pek hayırlı gözükmüyor maalesef.

Şu andaki sistem dinci-faşizmin kendisidir, bunun anlamı kendinden olmayan herkesi bir şekilde etkisiz hale getiriyor ve devam edecek demektir.

Bu yüzden bazıları sisteme uyum için çıkarı gereği ya susuyor ya da yaranmak için her yolu deniyor.

İşte faşizmi yaşatan da bu susmak ve yaranmak noktasıdır.

Faşizm insanların bütün iş-aş kapılarını yani ekonomiyi elinde tutuyor, burada insanlar sakal-bıyık noktasına düşürülmüş durumda.

Hitler'in yaptığı gibi bütün olası muhalif örgütler etkisizleştirilmiş, buradan tek çıkış noktası faşizmin eknominin ipini elinden kaçırmasına bağlı.

O da mümkündür, çünkü faşizm üretmez var olanı bitirir, bu da onun sonu demektir...

Sitelerde Paylaş

Notımportant anlatmak istediğimi güzel bir şekilde aktarmış teşekkür ediyorum benim ki sadece bir öneri başka neler yapılabilir bilmiyorum

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...