Jump to content

Anibal aileme hakaret etti.

Recommended Posts

Sahsima yapilan hakaretler umrumda degil ama yukardaki mesajin son bölümunde anibal aileme hakaret etmistir.

Bu densiz cok oldu, yoneticiler anibali koruma politikasina son vermeli ve gerekeni yapmali artik.

Anibal ailene hakaret hakaret etmemiş Anticiğim. Klasik süper zenci analojisini, rahatsız edici olduğunu iyi bildiği için kullanmış. Ona göre de Tanrı o terbiyesiz mi terbiyesiz süper zenci biliyorsun. Allah yerine onu koyar, farklı görevler atfeder vb. 

Anibal bilgisi, bilim adamlığı, entelektüalitesi dışında da benim şu forumda gördüğüm en terbiyeli, en ahlaklı, en düzgün birkaç kişiden biridir. Ağzı bozuktur, inanırları çok rahatsız edici sözcük ve benzetmeler kullanır ama ben daha tek bir kişiye küfür ettiğini görmemişimdir. Kendisi en ağır küfürleri yer, anasına bacısına denmedik laf kalmaz, ondan bile şikayetçi olmadığı gibi, üstüne alınmaz. Ama işte onun yazdıklarını insanlar üstüne alınıyor, sanki kendisine edilmiş küfür veya hakaret gibi bakıyor cümlelerine. 

Senden bunları anlamanı veya benim gibi bakmanı beklemiyorum elbette, rahatsız olman önemli bir gerekçe.

Ancak yöneticilerin onu koruduğu düşüncen de gerçeği pek yansıtmıyor. Bilim forumu moderatörü olan bu adam, şikayetler nedeniyle yönetim tarafından birçok kez uzaklaştırma almış, cezası bittikten sonra dönmüş ve en ufak bir şikayette bulunmadan yazmaya devam etmiştir.

Kaldı ki eskisi kadar yazmıyor, hatta bazen aylarca uğrayamıyor. O yüzden yöneticilerin onu koruduğunu söylemen pek gerçekçi değil.

Sitelerde Paylaş

Sahsima yapilan hakaretler umrumda degil ama yukardaki mesajin son bölümunde anibal aileme hakaret etmistir.

Bu densiz cok oldu, yoneticiler anibali koruma politikasina son vermeli ve gerekeni yapmali artik.

Bilmiyorum diyemediği için küfür ve hakarete    başvuran ateistlerden biri.

yöneticilerde küfür edemekleri için bunları kullanıyorlar.

Sitelerde Paylaş
33 minutes ago, Ten Ten said:

Bilmiyorum diyemediği için küfür ve hakarete    başvuran ateistlerden biri.

yöneticilerde küfür edemekleri için bunları kullanıyorlar.

Hem imla yanlışı yapıp hem iftira atmışsın, +1 point. Buradaki "de" ayrı yazılır, "bunları" ---> kimleri? Sakin ol genç. Boş boş germe ortamı. Kanıtlarla gel bize.

Sitelerde Paylaş

Anibal ailene hakaret hakaret etmemiş Anticiğim. Klasik süper zenci analojisini, rahatsız edici olduğunu iyi bildiği için kullanmış. Ona göre de Tanrı o terbiyesiz mi terbiyesiz süper zenci biliyorsun. Allah yerine onu koyar, farklı görevler atfeder vb. 

Anibal bilgisi, bilim adamlığı, entelektüalitesi dışında da benim şu forumda gördüğüm en terbiyeli, en ahlaklı, en düzgün birkaç kişiden biridir. Ağzı bozuktur, inanırları çok rahatsız edici sözcük ve benzetmeler kullanır ama ben daha tek bir kişiye küfür ettiğini görmemişimdir. Kendisi en ağır küfürleri yer, anasına bacısına denmedik laf kalmaz, ondan bile şikayetçi olmadığı gibi, üstüne alınmaz. Ama işte onun yazdıklarını insanlar üstüne alınıyor, sanki kendisine edilmiş küfür veya hakaret gibi bakıyor cümlelerine. 

Senden bunları anlamanı veya benim gibi bakmanı beklemiyorum elbette, rahatsız olman önemli bir gerekçe.

Ancak yöneticilerin onu koruduğu düşüncen de gerçeği pek yansıtmıyor. Bilim forumu moderatörü olan bu adam, şikayetler nedeniyle yönetim tarafından birçok kez uzaklaştırma almış, cezası bittikten sonra dönmüş ve en ufak bir şikayette bulunmadan yazmaya devam etmiştir.

Kaldı ki eskisi kadar yazmıyor, hatta bazen aylarca uğrayamıyor. O yüzden yöneticilerin onu koruduğunu söylemen pek gerçekçi değil.

Bilim adamı ama bir şey bildiği yok.

Bilmediği içinde sıkışınca  süperzenci  tanrısına başvuruyor.

Anibal dışında ateist bilim adamları yok mu?Bu koruma neden?

Sitelerde Paylaş

Bilim adamı ama bir şey bildiği yok.

Bilmediği içinde sıkışınca  süperzenci  tanrısına başvuruyor.

Anibal dışında ateist bilim adamları yok mu?Bu koruma neden?

Di mi, sen öyle iyi biliyorsun ki mesela, dünyanın en iyi okullarında en sağlam disiplinlerden geçmiş, bilgisi herkesçe bilinen ve saygı duyulan aktif bir bilim adamının bir şey bilmediğini iddia edebiliyorsun.

Benim kimseyi koruduğum yok, o adamın da buna ihtiyacı yok. Onun hakkında açılan 1973739234982. başlıktır muhtemelen bu. Ve muhtemelen yine umurunda olmayacak, hatta haberi bile olmayacak...

Süper zenci teknik olarak çok sağlam bir argümandır bu arada. Becerebiliyorsanız ona yok deyin, yoklayın madem.

Onu yoklamak bizim için çok basit. 

Sitelerde Paylaş

Di mi, sen öyle iyi biliyorsun ki mesela, dünyanın en iyi okullarında en sağlam disiplinlerden geçmiş, bilgisi herkesçe bilinen ve saygı duyulan aktif bir bilim adamının bir şey bilmediğini iddia edebiliyorsun.

Benim kimseyi koruduğum yok, o adamın da buna ihtiyacı yok. Onun hakkında açılan 1973739234982. başlıktır muhtemelen bu. Ve muhtemelen yine umurunda olmayacak, hatta haberi bile olmayacak...

Süper zenci teknik olarak çok sağlam bir argümandır bu arada. Becerebiliyorsanız ona yok deyin, yoklayın madem.

Onu yoklamak bizim için çok basit. 

Dehri dreimaili gibi yöneticiler  nerede anibal ve hacı gibilerden  daha faydalıydı onlar.Bilgilerini paylaşırken küfür etmezlerdi.

2008  yılından beri ateistforuma üyeyim.Gerçek isimlerini bilmesemde teist ve ateist arkadaşlarım oldu.

Antiateistde teist arkadaşlarımdan biri .Kendisi jeoloji muh.

Anibalin süper zencisi sağlam arguman değildir.Bilinmeyene karşı bilinmeyen ile itiraz eden ateist olamaz.Teist olur.

Teistler kendi aralarında bu argumanı kullanabilirler.

Teist olarak biliniyorum ama teist değilim.Teistlerin çoğu  soru sormasını bilmiyor.Onlar adına soru soran biriyim sadece.sormayada devam edeceğim.

Sitelerde Paylaş

Dehri dreimaili gibi yöneticiler  nerede anibal ve hacı gibilerden  daha faydalıydı onlar.Bilgilerini paylaşırken küfür etmezlerdi.

2008  yılından beri ateistforuma üyeyim.Gerçek isimlerini bilmesemde teist ve ateist arkadaşlarım oldu.

Antiateistde teist arkadaşlarımdan biri .Kendisi jeoloji muh.

Anibalin süper zencisi sağlam arguman değildir.Bilinmeyene karşı bilinmeyen ile itiraz eden ateist olamaz.Teist olur.

Teistler kendi aralarında bu argumanı kullanabilirler.

Teist olarak biliniyorum ama teist değilim.Teistlerin çoğu  soru sormasını bilmiyor.Onlar adına soru soran biriyim sadece.sormayada devam edeceğim.

Burada çok değerli insanlar var, örneğin Dehri ülkenin en iyi üniversitelerinden birinde fizik hocasıydı, forumda uzun süredir yazmıyor. Gitmesine, küsmesine neden olanlar vardı, kendince çok da haklıydı.

DreiMalAli yine öyle. Ama o hala aktif, sadece aşırı yoğun olduğu için eskisi gibi uğrayamıyor. Hala takip eder ara, çok sevdiğim bir dostumdur. 

Antiateist de kendi alanında bilgili, eski ve çok terbiyeli biridir. Ayrıca hep söylediğim gibi, burada çok değerli, bilgili, nitelikli teist arkadaşlar da oldu.

Şunu belirtmem gerek ki ben Anibal çok bilgilidir, süperdir derken herhangi bir başkasıyla kıyas yapmadım, bilgisi nedeniyle o ne derse doğrudur demek istemedim, o varken kimseye bilim hakkında laf etmek düşmez demedim. Böyle düşünmüyorum zaten, o kadar deli değilim.

Ama Anibal'le, hakim olduğu bilimsel bir konuda tartışıp da sen bilgisizsin, cahilsin, bir şey bilmiyorsun demek aptallıktan da öte bir şey. Bilimle haşır neşir, konusunda uzman kişiler bir konu hakkında tartışabilir ki burada çokça tartışmışlardır, hiçbiri bir diğeri bilgisizsin, cahilsin diye suçlamaz, konu neyse onu tartışır. Bu forumdaki en ağır bilimsel tartışmalar evrim konusunda, yine ateistler arasında yaşanmıştır, adeta kıyametler kopmuştur, birbirlerine girmişlerdir ama tartışma asla kişiselleşmemiştir, arada komik hakaretler edilse bile tartışmadan sonra hepsi can ciğer kuzu sarması olmuştur. Bilim tartışmak başka bir şey, başka bir kültür.

Süper Zenci argümanı tam da söylediğin nedende dolayı çok sağlamdır. Bunca bilinen dururken bilinmeyen bir saçmalığa, bir diğer saçmalıkla yanıt vermek en doğrusudur aslen. Tanrı varsa Süper Zenci neden olmasın? Onun olmadığını nasıl kanıtlayacaksın? O da sana bir dolu şey söylüyor ve yapıyor ama görünmüyor işte? 

Ateist için sorun yok, diğer tanrılar nasıl yoksa Süper Zenci de yok. Bu kadar.

Sen niye teistler adına soru soruyorsun ki? Onlar soru sormayı bilmiyor da ne demek? Salak mı onlar?

Sorularını gayet de iyi soruyor ve inandıkları değerleri savunuyorlar. Senin yardımına, sözcülüğüne, avukatlığına ihtiyaçları yok, sana böyle bir yetki verdiklerini de sanmıyorum.

Sen kendin neye inanıyor ve savunuyorsan onunla ilgili yazıp çiz. Karmaşaya neden olmaz, ciddiye alınırsın.

Müslüman olmayan biri Müslümanlığı savunamaz, onun adına sağlam sorular soramaz. Gönül işidir çünkü bu.

Sormaya kalktığında kısa süre sonra çuvallarsın, saçmalarsın. 

Sitelerde Paylaş

Anibal, MIT mezunuydu, degil mi?

Evet. 2,5 yaşında okuma yazmayı çözüyor, koyu Müslüm bir aileden geldiği için sıkı inançlı. Kalkıp İslam, fıkıh, bilmem ne öğrenmek için Mısır'a, El Ezher'e gidiyor, epey süre eğitim alıyor, sonra her yol o lanet evrime çıktığı için bunda bir terslik var deyip MIT'ye biyoloji okumaya gidiyor, mühendislik de lazım diye düşünüp aynı okulda bilgisayar mühendisliği mi ne, bir de onu okuyor, buraya dönüp Tübitak da dahil olmak üzere birçok yerde çalışıyor, doç, oluyor, hocalık yapıyor vb. Sanıyorum en son prof oluyordu. Gidip aylarca çöllerde fosil filan tarar bu.

Adam bildiğin manyak. Az rastlanır bir tip. Her bakımdan ilginç bir karakter.

Bir gün bir Müslüman arkadaş ona, küfürlü konuştuğu vs için kızmış ve diğer ateistler gibi ol demişti. 

Anibal'in verdiği cevap önemli. "Benim diğer ateistlerden farkım, sizin seviyenize inmede, sizin dilinizi konuşmada bir beis görmemem" demişti. Gerçekten görmüyor, hiç umursamıyor. Nedeni açık...

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet. 2,5 yaşında okuma yazmayı çözüyor, koyu Müslüm bir aileden geldiği için sıkı inançlı. Kalkıp İslam, fıkıh, bilmem ne öğrenmek için Mısır'a, El Ezher'e gidiyor, epey süre eğitim alıyor, sonra her yol o lanet evrime çıktığı için bunda bir terslik var deyip MIT'ye biyoloji okumaya gidiyor, mühendislik de lazım diye düşünüp aynı okulda bilgisayar mühendisliği mi ne, bir de onu okuyor, buraya dönüp Tübitak da dahil olmak üzere birçok yerde çalışıyor, doç, oluyor, hocalık yapıyor vb. Sanıyorum en son prof oluyordu. Gidip aylarca çöllerde fosil filan tarar bu.

Adam bildiğin manyak. Az rastlanır bir tip. Her bakımdan ilginç bir karakter.

Haha, dusunsene, anibal eskiden namaz filan kiliyordu, tespih cekiyordu :D

MIT'ye kac yasinda gitmis peki? Islam egitimi yuzunden baya gec kalmis olmali, degil mi?

Sitelerde Paylaş

Haha, dusunsene, anibal eskiden namaz filan kiliyordu, tespih cekiyordu :D

MIT'ye kac yasinda gitmis peki? Islam egitimi yuzunden baya gec kalmis olmali, degil mi?

Tabii canım, beş vakit namaz, tespih, su gibi Arapça, Kur'an vs her şey var. Amacı evrimi yerle bir etmek falan, "Ama olmadı; heyhat, her yol evrime çıkıyordu" dedikten sonra kalkıp bilime koşuyor zaten.

Fethullah'ı filan iyi tanıyor, henüz palazlanmadığı dönemde epeyce sohbetleri olmuş. Ne kadar cahil bir pislik olduğunu bizzat kendisi görmüş bir tip.

MIT'ye muhtemelen liseden sonra gitti herhalde ama yaşı olması gerekenden küçüktür belki, o kadar ayrıntısını bilemiyorum.

Anibal'in İslam'ı bu kadar iyi bilmesi (muhtemelen birçok Türk alimden bile iyi bilmesi) tesadüf ya da entelektüel bir ilgiden ibaret değil. Adam gitmiş yerinde okumuş, pratik etmiş, bunu yaparken de içten bir Müslüman'mış.

Gerçekten çok ilginç, az rastlanır bir karakter. 

Sitelerde Paylaş

Belki de anibal'in dindarlarla kufurlu konusmasi, eski hayatina olan bir kizginliktan geliyordur. Eski halini hatirliyor ve kendisine kiziyor belki.

Peki anibal, Turkiye'de taninan biri mi? Onu taniyor olabilir miyiz?

tarihinde investor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Belki de anibal'in dindarlarla kufurlu konusmasi, eski hayatina olan bir kizginliktan geliyordur. Eski halini hatirliyor ve kendisine kiziyor belki.

Kesin olarak yok. Onu kimse zorlamamış ki kızsın. Adam gitmiş yerinde öğrenmiş ve esasen bilime bulaşmasına din neden olmuş bir şekilde. 

Yazılarında, olayları olguları değerlendirişinde en ufak bir kişisel öfke, kin, kalıntı, şu bu yok. Tamamen aksansız bir beyni var onun.

Onu tanıyor muyuz bilmiyorum, merak da etmiyorum şahsen. Yani hiç oturup bunu düşünmedim. Ondan yararlanıyor olmak, var olduğunu ve bir şeyler yaptığını bilmek yetiyor.

Sitelerde Paylaş

Kesin olarak yok. Onu kimse zorlamamış ki kızsın. Adam gitmiş yerinde öğrenmiş ve esasen bilime bulaşmasına din neden olmuş bir şekilde. 

Yazılarında, olayları olguları değerlendirişinde en ufak bir kişisel öfke, kin, kalıntı, şu bu yok. Tamamen aksansız bir beyni var onun.

Onu tanıyor muyuz bilmiyorum, merak da etmiyorum şahsen. Yani hiç oturup bunu düşünmedim. Ondan yararlanıyor olmak, var olduğunu ve bir şeyler yaptığını bilmek yetiyor.

Neden kizmasin ki? Islam yuzunden gencligi elinden gitmis. Ben, bu sebep yuzunden 20 yasindaki kizlarla yattigini dusunuyorum.

Sitelerde Paylaş

Az önce asagidaki cümlenin hakaret olmadigini savundunuz ? 

"Biliyon di mi süper zenciyi ,gene sülaleni onun altından geçirmek istiyor musun"

Size uzunca bir cevap yazdim ama sonra düsundum ve ne geregi var dedim. Neden ugrasiyorum, neden kim icin vaktimi harciyorum. Tanimadigim ve hayatta muhtamelen karsilasmayacagim sanal insanlar icin mi ?

Sil gitsin. Bunlari savunana birsey anlatilmaz.

Sitelerde Paylaş

Neden kizmasin ki? Islam yuzunden gencligi elinden gitmis. Ben, bu sebep yuzunden 20 yasindaki kizlarla yattigini dusunuyorum.

Hayır, tepkisel, kızgın bir ateist olmadığını söylemek bile tuhaf geliyor, nerede kaldı kızgın diye düşünmek. Son derece gerçekçi, rahat bir adam.

Özel hayatı hakkında burada yorum yapmak da çıkarımda bulunmak da bize düşmez, ayrıca doğru değil.

Sitelerde Paylaş

Hayır, tepkisel, kızgın bir ateist olmadığını söylemek bile tuhaf geliyor, nerede kaldı kızgın diye düşünmek. Son derece gerçekçi, rahat bir adam.

Özel hayatı hakkında burada yorum yapmak da çıkarımda bulunmak da bize düşmez, ayrıca doğru değil.

Simdi dusundum, biraz tuhaf oldu, haklisin. Kendi burada yazdigi icin soylemistim ben.

Sitelerde Paylaş

"Biliyon di mi süper zenciyi ,gene sülaleni onun altından geçirmek istiyor musun"

Size uzunca bir cevap yazdim ama sonra düsundum ve ne geregi var dedim. Neden ugrasiyorum, neden kim icin vaktimi harciyorum. Tanimadigim ve hayatta muhtamelen karsilasmayacagim sanal insanlar icin mi ?

Sana, ailene küfür ettiğini düşünüyorsan raporlar, olmadı admine mesaj yazar ve haber verirsin Antiateist. Başlık açmanın anlamı ne? 

Seni gayet anlıyor ve rahatsız olma, şikayet etme hakkını en baştan teslim ediyorum. Bırak onu, ben sana şaka olarak salak desem ve sen ondan da rahatsız olup silinmesini istesen hakkındır. Benim ölçüm, muhatabımın rahatsız olmasıyla doğru orantılı. Ama ikimiz de rahatsız değilsek ufak tefek hakaretimsiler önemsiz. 

Anibal'e gelince...

Üslubu değişiktir, rahat konuşmayı sever, bazen rahatsız edicidir ancak asla kişilere ve ailelerine hakaret küfür etmez, onları hedef almaz. Küfür edecek olsa direkt muhatabına eder zaten, adam onu bile bir kerecik yapmış değildir.

Kimseden bu üslubu, bu sözcükleri tolere etmesini bekleyemeyiz. Ama ben şahsen bildiğim, gördüğüm gerçeği yazıyorum.

Bir de yöneticiler onu koruyor falan demişsin ki en küçük bir gerçekliği yok, çünkü anibal uzun süredir pek aktif değil, yeni arkadaşlar onu tanımıyor bile.

Ne zaman raporladın, kaç kere şikayet ettin bu tartılmanızda da yöneticiler onu koruyor diyorsun...

Bu başlığı onlara mesaj attın mı mesela, veya raporladın mı? 

Sitelerde Paylaş
56 minutes ago, ANTİATEİST said:

Kes zırlamayı...

Hakikat, hakaret olmaz, olamaz... 

Soru basit, istiyor musun? 

Hakaret demeden önce, senin, bizim ecdadımızı kardeşini düzen aşşağılık ensest sapıklar olarak gördüğün hakaretini bir aklına getir evvela. Sen ebnim dedeme, ebeme, ensest nahsulü derken, onları kardeşini düzen sapıklar olarak sylerken hakaret olmuyor mu ha?

Anlıyoruz ızdırabını... Biliyorsun, süper zenci senin bu zımbırtılarını kanırtacak, gevretecek, öyle kalacaksın. Ve elinde sadece bu koz kalıyor. 

Hakikati söylemek mi hakaret, yoksa hakikati inkar edip bir de onu söyleyene hakaret ediyor diye lavuklamak mı hakaret?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...