Jump to content

Anibal aileme hakaret etti.

Recommended Posts

3 hours ago, Ten Ten said:

Dehri dreimaili gibi yöneticiler  nerede anibal ve hacı gibilerden  daha faydalıydı onlar.Bilgilerini paylaşırken küfür etmezlerdi.

2008  yılından beri ateistforuma üyeyim.Gerçek isimlerini bilmesemde teist ve ateist arkadaşlarım oldu.

Antiateistde teist arkadaşlarımdan biri .Kendisi jeoloji muh.

Anibalin süper zencisi sağlam arguman değildir.Bilinmeyene karşı bilinmeyen ile itiraz eden ateist olamaz.Teist olur.

Teistler kendi aralarında bu argumanı kullanabilirler.

Teist olarak biliniyorum ama teist değilim.Teistlerin çoğu  soru sormasını bilmiyor.Onlar adına soru soran biriyim sadece.sormayada devam edeceğim.

İkiyüzlü bir yavşak olmanın anlamı var mı sence?

TEistlerin argümanını nedne onlara karşı kullanmayacakmışız ki?

Ateist argüman belli: Nerde, hani bu tanrı?

Teistin zırvası da belli: Amanda o görülmez, edilmez tutulmaz da.. 

Hımm, görülmeyen, edilmeyen ama var olan bişey nasıl oluyorda var oluyor, o halde gene görünmeyen edilmeyen süper zencinin varlığını neden kabul etmiyorsunuz?

Hem amanda aha doğru budur diyorsunuz, doğrunun kıstası bu diyorsunuz, sonra kendi koyduğunuz doğruyu da, kıstası inkar ediyorsunuz. Nedir bu ikiyüzlülük böyle?

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
On ‎28‎.‎7‎.‎2017 at 15:28, Ten Ten yazdı:

Anibalin süper zencisi sağlam arguman değildir.Bilinmeyene karşı bilinmeyen ile itiraz eden ateist olamaz.Teist olur.

Yanılıyorsun. İroni sağlam bir yöntemdir ve Sokrates'in ana yöntemidir. Sokrates'i idama götürdü, ayrı... Karşı tarafı en rahatsız eden yöntem ironi yöntemidir.

Buna parodi de eşlik eder ve format verir. Örneğin Pastafaryan dini parodi bir dindir. Gerçek din değildir. O yüzden Pastafaryanlar teist değildir.

Fakat anibal alenen sinkaflı küfür ediyor. Tamam süper zenci ama süper zencinin tartışmacının ailesine sülalesine uyguladığı eylemi sinkaflı ifade etmek terbiyesizliktir. Biz insan türü olarak aşkı yücelten kültür geliştiren bir türüz. Biz aşka yüceltilmiş değerler atfederiz, basite indirgemek insanlık kültürünü değersizleştirmektir.

Forumda küfür sözcükleri için yazılım bazlı otomatik bir önlemin gerekliliğini daha önce dile getirdim ama dikkate alınmadı. Yazılımın sözlüğü dar tutulmalı. Yazılımı atlatmak için sürekli biçimde yazım hilelerine başvuranlar geçici uzaklaştırmalarla cezalandırılmalı.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, democrossian yazdı:

Yanılıyorsun. İroni sağlam bir yöntemdir ve Sokrates'in ana yöntemidir. Sokrates'i idama götürdü, ayrı... Karşı tarafı en rahatsız eden yöntem ironi yöntemidir.

Buna parodi de eşlik eder ve format verir. Örneğin Pastafaryan dini parodi bir dindir. Gerçek din değildir. O yüzden Pastafaryanlar teist değildir.

Fakat anibal alenen sinkaflı küfür ediyor. Tamam süper zenci ama süper zencinin tartışmacının ailesine sülalesine uyguladığı eylemi sinkaflı ifade etmek terbiyesizliktir. Biz insan türü olarak aşkı yücelten kültür geliştiren bir türüz. Biz aşka yüceltilmiş değerler atfederiz, basite indirgemek insanlık kültürünü değersizleştirmektir.

Forumda küfür sözcükleri için yazılım bazlı otomatik bir önlemin gerekliliğini daha önce dile getirdim ama dikkate alınmadı. Yazılımın sözlüğü dar tutulmalı. Yazılımı atlatmak için sürekli biçimde yazım hilelerine başvuranlar geçici uzaklaştırmalarla cezalandırılmalı.

Süper zenciye becermek dışında bir özellikler yüklemiyor.

Bu bilimsel olarak kolaylıkla çürütülür.Bu yüzden çürük arguman.

Ayrıca bu argumanı hakaret etmek için  kullanıyor.

Sitelerde Paylaş
On 07/28/2017 at 16:21, Türk Ateist yazdı:

Burada çok değerli insanlar var, örneğin Dehri ülkenin en iyi üniversitelerinden birinde fizik hocasıydı, forumda uzun süredir yazmıyor. Gitmesine, küsmesine neden olanlar vardı, kendince çok da haklıydı.

DreiMalAli yine öyle. Ama o hala aktif, sadece aşırı yoğun olduğu için eskisi gibi uğrayamıyor. Hala takip eder ara, çok sevdiğim bir dostumdur. 

Antiateist de kendi alanında bilgili, eski ve çok terbiyeli biridir. Ayrıca hep söylediğim gibi, burada çok değerli, bilgili, nitelikli teist arkadaşlar da oldu.

Şunu belirtmem gerek ki ben Anibal çok bilgilidir, süperdir derken herhangi bir başkasıyla kıyas yapmadım, bilgisi nedeniyle o ne derse doğrudur demek istemedim, o varken kimseye bilim hakkında laf etmek düşmez demedim. Böyle düşünmüyorum zaten, o kadar deli değilim.

Ama Anibal'le, hakim olduğu bilimsel bir konuda tartışıp da sen bilgisizsin, cahilsin, bir şey bilmiyorsun demek aptallıktan da öte bir şey. Bilimle haşır neşir, konusunda uzman kişiler bir konu hakkında tartışabilir ki burada çokça tartışmışlardır, hiçbiri bir diğeri bilgisizsin, cahilsin diye suçlamaz, konu neyse onu tartışır. Bu forumdaki en ağır bilimsel tartışmalar evrim konusunda, yine ateistler arasında yaşanmıştır, adeta kıyametler kopmuştur, birbirlerine girmişlerdir ama tartışma asla kişiselleşmemiştir, arada komik hakaretler edilse bile tartışmadan sonra hepsi can ciğer kuzu sarması olmuştur. Bilim tartışmak başka bir şey, başka bir kültür.

Süper Zenci argümanı tam da söylediğin nedende dolayı çok sağlamdır. Bunca bilinen dururken bilinmeyen bir saçmalığa, bir diğer saçmalıkla yanıt vermek en doğrusudur aslen. Tanrı varsa Süper Zenci neden olmasın? Onun olmadığını nasıl kanıtlayacaksın? O da sana bir dolu şey söylüyor ve yapıyor ama görünmüyor işte? 

Ateist için sorun yok, diğer tanrılar nasıl yoksa Süper Zenci de yok. Bu kadar.

Sen niye teistler adına soru soruyorsun ki? Onlar soru sormayı bilmiyor da ne demek? Salak mı onlar?

Sorularını gayet de iyi soruyor ve inandıkları değerleri savunuyorlar. Senin yardımına, sözcülüğüne, avukatlığına ihtiyaçları yok, sana böyle bir yetki verdiklerini de sanmıyorum.

Sen kendin neye inanıyor ve savunuyorsan onunla ilgili yazıp çiz. Karmaşaya neden olmaz, ciddiye alınırsın.

Müslüman olmayan biri Müslümanlığı savunamaz, onun adına sağlam sorular soramaz. Gönül işidir çünkü bu.

Sormaya kalktığında kısa süre sonra çuvallarsın, saçmalarsın. 

Müslümanlığı savunmuyorum.

Tanrı tanımları ile tanrıya verilen özellikler içinden bilimsel olarak çürütelemeyenleri hatta desteklenenleri savunuyorum.

Oktay sinanoğlu paul davies gibi bilimadamları tanrıya boşuna mı inanıyorlar.

Anibal hakaret etmek dışında bilgi vermez.Verdikleride yanlıştır.

Hacı kopyalar yapıştırır.Bilim feneri forumunda rezil edilmiş biridir.

Burada yönetici olduğu için bilgili kişileri istemez.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Ten Ten said:

Süper zenciye becermek dışında bir özellikler yüklemiyor.

Bu bilimsel olarak kolaylıkla çürütülür.Bu yüzden çürük arguman.

Ayrıca bu argumanı hakaret etmek için  kullanıyor.

Öncelikle, hakaret veya küfür etmek için süper zenciye falan ihtiyacımız yok, yeterli ekipmana sahibiz vesselam...

Evet, süper zencinin başka bir özelliği yok, olması da gerekmiyor. 

Bilimsel olarakta o kadar kolay çürütülür ki o kadar olur. 

Sorun, süper zenciyi tabi tutacağın her bilimsel argümanın, aynı zamanda senin tanrını da çürütecek olmasıdır sadece, hepsi bu. 

Sitelerde Paylaş

Tanrı tanımları ile tanrıya verilen özellikler içinden bilimsel olarak çürütelemeyenleri hatta desteklenenleri savunuyorum.

Tanrı tanımı denen şeyler içinde, bilimsel olarak geçerli olan hiç bir argüman, özellik falan yoktur. Birileri amanda nedne inanıyor madem diyerek sayıklamakta, apaçık zırvalamaktır ki, adına otoriteye başvurma zırvalığı denir.

Birisi elbette tanrıya inanabilir. Hiç bir bilimsel falan gerekçe cs. de gerekmez. Ama illa inanıyorum öyleyse hakikat diyorsan, herkesin de süper zenciye inanma hakkını sana hatırlatmak icap eder. 

Evet, herkesin tanrıya ya da süper zenciye inanma hakkı bakidir. İnsanlığa, insan aklına, insan ilmine apaçık ve muazzam bir hakaret olan, düşünen insana edilebilecek en büyük, en galiz küfür olan tanrıya inanmak nedne makbul oluyor da, sizi düzen düzmece süper zenciye inanmak kötü oluyor?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Ten Ten yazdı:

Tanrı tanımları da tanrılara verilen özellikler de insan uydurması olduğu için çürütülmesi zor değil. Sizin soru, argüman sandığınız şeylerin hepsi, sahip olduğumuz bilimsel bilgi nedeniyle açıkça yok edilmiş bilinen tanrılar yerine yenilerini üreten teologların zırvası. Bu tanımların hiçbiri de akla ve mantığa sığmaz, yüzde yüz gerçek dışı zırvalardır. Oturup bu delilerin, çıkarlarını kollamak adına üretip durduğu hayali kahramanları çürütmeye uğraşmak da bir başka delilik. 
Kısaca, bilimsel bilgi çoğaldıkça tanrıların tanımları da değişir durur. 

Tanrı'ya inanmak için bilimsel bilgiye gerek yok. Aslında inanmamak için de yok ama inanmayanların çoğu mecburen bilime biraz daha fazla yaklaşır çünkü sorularına yanıt bulmak zorundadır. Ama Tanrı inanırı için böyle bir zorunluluk yok, Tanrı yaptı bitti der ve çıkarsın. Tanrı varken bilime ihtiyaç olmaz ki. 

Kısaca, bilimi taciz eden şey, bilime musallat olan, bilimden geçinenler bizzat Tanrı ve din inanırlarıdır aslen. 

Anibal forum için büyük şanstır, bence değerlendirmeye bak. Anibal de Hacı da çok değerlidir, ben şahsen ikisinden de çok şey öğrenmiş ve yararlanmışımdır.

Bu iki adam da tamamen aksansız düşünürler. Benim için en önemli şey de budur şahsen.

Sitelerde Paylaş

Her inanan daha inanmakla kendine küfür etmiş oluyor.

Ne demek! varlığını kanıtlayamadığın bir hayale inanacaksın sonra da bu küfürü ilahi kudret olarak kutsayacaksın.

Üstelik inanç öyle bir küfür ki, uydurma hayal olduğu için onu çürütecek başka bir kanıta dahi ihtiyaç yoktur...

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Propionate yazdı:

Evet, anibal gibi bir bilimci forumda bulunmali. Ornegin evrim hakkinda biri yazi yaziyor, anibal gelip duzeltiyor ve ben de diger kisiye sinir oluyorum. Madem bilmiyorsun, neden yaziyorsun, degil mi?

Öğrenmek için soramaz mı?

Eskiden forumda daha çok bilimadamı vardı.

Evrimin sözlük anlamı dışında evrim hakkında ne öğrendin anibalden? :)

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Ten Ten yazdı:

Öğrenmek için soramaz mı?

Eskiden forumda daha çok bilimadamı vardı.

Evrimin sözlük anlamı dışında evrim hakkında ne öğrendin anibalden? :)

Cok sey ogrendim. Eskiden okumuyordum cunku gicik gicik konusup, cok kufur ediyordu. Simdi de ayni. Midem bulanarak okuyorum, napalim?

Digerleri evrimi bilmiyor ama evrimi anlatiyor. Bu yuzden sinir oluyorum. Yanlis bilgi veriyorlar.

Sitelerde Paylaş
50 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Başlık sahibinin alıntı yaptığı kelimelerde ben herhangi bir küfür, hakaret göremedim, tam aksine inananların inanmakla kendine hakaret ettikleri imasını gördüm...

Bir daha oku.En sonunda yazmış.

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, Ten Ten said:

Fesupanallah..!!

..Bilimsel olarak çürütülemeyen diye bir şey yok. Çürütülemiyor dediğin zaten bilimsel değildir. Bilimsel bilgi değildir. En kabadayısı bilinmeyendir. Yani god of the gaps.

Destekleyen de yok. "0". Sayıyla sıfır. Destekliyor zannedilenlerin hepsi aslen birer "non sequitur". Yani oradan o sonuç çıkmıyor, sadece yamanıyor.

Peki sen şimdi Oktay'la Paul tanrıya inandıkları için mi inanıyorsun? Deme yahu! Bütün düzeneğin bunun üzerine mi kurulu! Senin kendi aklın yok mu?!

Tanrıcıların bir bölümü aklını sözde ilahi kitaplara ipotek ettirir. Kendi içinde bir kısmı 19'a, bir kısmı hassas ayar safsatasına. vb..

Bir kısmı da bu tip ünlü inanırlara. Kendi aklı yoktur bunların muhtemelen. Girişte bırakırlar.

Senin yazdıklarından da zaten kendi aklına güvensizliğin kendini belli ediyor.

Onca teraneyle geldin buraya; termodinamikten girdin, yok tanrı doğadır vb. ne idüğü belirsiz şeylerden falandan çıktın..ne oldu?

Hepsi defaatle elinde patladı.

E niye onca uğraştın o zaman birader; getireydin ya o konularla ilgili Oktay'ın ve Paul'ün beyanlarını..İş orada biteydi?

Bunu halen yapabiirsin..Getirsene şu adamların inançlarına dayanak teşkil eden en kabadayı söylemlerini..Özellikle Sinanoğlu'nun..Davies'inkiler zaten bilindik.

Ki bildiğim kadarı ile Davies dahi bu konuda senin kadar kör inatçı, rijit değil.

Bu adamlar bak ne güzel işte "inanıyorlar"..Zaten daha ötesini de yapamazlar. Anca inanırlar. Mesajı bir de bu tarafından al istersen.

Ayrıca hadise buysa eğer, o vakit ateist bilim adamları ile deistleri tokuşturalım, çıkan sonuca göre hareket edelim. Bu mudur gele gele geldiğin nokta?

Ki saçma da olsa, böyle bir tokuşmadan çıksa çıksa deizm zararlı çıkar. Teizmin muhtemelder ki esamesi anca okunur.

Anibal kantarın topuzunu kaçırıyor doğru. Hatırı sayılır bir süredir yazarken dimağı değil,  yılların bıkkınlık ve yılgınlığı ağır basıyor belli ki..

Ancak Anibal bundan başka ne yazmış da etmiş diyorsan eğer, oturup arşivlere bakacan. Yazdıklarını sana giydirdiklerinden ibaret sanman, armut piş ağzıma düş tarzın için gayet normal..

Forumu ne kadar eşelediğine dair foyan da meydana çıkmış oldu böylece.

Ayrıca forumda (en baştan beri, yani epey bir süredir) bilgili adamlar istenmiyorsa, yapay bir şeçilim varsa..

Yani (if then) forum halihazırda bilgisizlerden oluşuyorsa;

E o zaman defol git yazma burada!

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, teflon yazdı:

Fesupanallah..!!

..Bilimsel olarak çürütülemeyen diye bir şey yok. Çürütülemiyor dediğin zaten bilimsel değildir. Bilimsel bilgi değildir. En kabadayısı bilinmeyendir. Yani god of the gaps.

Destekleyen de yok. "0". Sayıyla sıfır. Destekliyor zannedilenlerin hepsi aslen birer "non sequitur". Yani oradan o sonuç çıkmıyor, sadece yamanıyor.

Peki sen şimdi Oktay'la Paul tanrıya inandıkları için mi inanıyorsun? Deme yahu! Bütün düzeneğin bunun üzerine mi kurulu! Senin kendi aklın yok mu?!

Tanrıcıların bir bölümü aklını sözde ilahi kitaplara ipotek ettirir. Kendi içinde bir kısmı 19'a, bir kısmı hassas ayar safsatasına. vb..

Bir kısmı da bu tip ünlü inanırlara. Kendi aklı yoktur bunların muhtemelen. Girişte bırakırlar.

Senin yazdıklarından da zaten kendi aklına güvensizliğin kendini belli ediyor.

Onca teraneyle geldin buraya; termodinamikten girdin, yok tanrı doğadır vb. ne idüğü belirsiz şeylerden falandan çıktın..ne oldu?

Hepsi defaatle elinde patladı.

E niye onca uğraştın o zaman birader; getireydin ya o konularla ilgili Oktay'ın ve Paul'ün beyanlarını..İş orada biteydi?

Bunu halen yapabiirsin..Getirsene şu adamların inançlarına dayanak teşkil eden en kabadayı söylemlerini..Özellikle Sinanoğlu'nun..Davies'inkiler zaten bilindik.

Ki bildiğim kadarı ile Davies dahi bu konuda senin kadar kör inatçı, rijit değil.

Bu adamlar bak ne güzel işte "inanıyorlar"..Zaten daha ötesini de yapamazlar. Anca inanırlar. Mesajı bir de bu tarafından al istersen.

Ayrıca hadise buysa eğer, o vakit ateist bilim adamları ile deistleri tokuşturalım, çıkan sonuca göre hareket edelim. Bu mudur gele gele geldiğin nokta?

Ki saçma da olsa, böyle bir tokuşmadan çıksa çıksa deizm zararlı çıkar. Teizmin muhtemelder ki esamesi anca okunur.

Anibal kantarın topuzunu kaçırıyor doğru. Hatırı sayılır bir süredir yazarken dimağı değil,  yılların bıkkınlık ve yılgınlığı ağır basıyor belli ki..

Ancak Anibal bundan başka ne yazmış da etmiş diyorsan eğer, oturup arşivlere bakacan. Yazdıklarını sana giydirdiklerinden ibaret sanman, armut piş ağzıma düş tarzın için gayet normal..

Forumu ne kadar eşelediğine dair foyan da meydana çıkmış oldu böylece.

Ayrıca forumda (en baştan beri, yani epey bir süredir) bilgili adamlar istenmiyorsa, yapay bir şeçilim varsa..

Yani (if then) forum halihazırda bilgisizlerden oluşuyorsa;

E o zaman defol git yazma burada!

Anibalin avukatları teker teker ortaya çıkıyor. :)

2006 yılından beri forumdayım.

Arşivlere bakmadığımı iddia etmende saçmalık.

uzayda cisimler enerji kaybetmez diyen

evrenin hacmi yok diyen benim gözümde dünya düz diyenden farksızdır. :)

Sitelerde Paylaş

Anibalin avukatları teker teker ortaya çıkıyor. :)

2006 yılından beri forumdayım.

Arşivlere bakmadığımı iddia etmende saçmalık.

uzayda cisimler enerji kaybetmez diyen

evrenin hacmi yok diyen benim gözümde dünya düz diyenden farksızdır. :)

Olay anibalin avukatlığı falan değil. Gerçekler.

Şundan bundan başka ne yazmış dersen eğer açık seçik yalan söylemiş olursun.

Biz sadece yüzüne vurduk. Foyanı meydana çıkarttık. Hoşuna gitmedi tabii.

Evren ve hacim mevzusu senin olayı termoslar ve öklid geometrisine indirgemene bir gönderme..

Evren enerji kaçırıyor ondan soğuyor diyen neden farksızdır onu de sen hele :)

2006'dan beri forumdaysan durum daha da acı.

O zaman ki kullanıcı adların neydi merak ettim?

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...