Jump to content

Bu kıyafetle dolaşamazsın, izin vermiyorum!

Recommended Posts

IMG_6969.JPG.6514a2ae70e7e3b9df2e0f9788922d15.JPGİstanbul, Şişli'deki Maçka Parkı’nda özel güvenlik görevlisinin bir kadına "Bu kıyafetle parkta dolaşmana izin vermiyorum, memelerini açamazsın" diyerek saldırdığı görüntüler sosyal medyada tepki gördü.

“Samet Özçelik” adlı Twitter kullanıcısı, olaya ilişkin görüntüleri sosyal medyada paylaşarak yaşananları şöyle aktardı:

“Maçka parkı güvenliği bu akşam bir kadına ‘bu kıyafetle parkta dolaşmana izin vermiyorum, memelerini açamazsın’ dedi ve polis çağırdı. Tacize şahit olduk ve kadını savunduk. Halk tepki göstermeseydi bir kadın kıyafetinden dolayı parktan atılacak, dahası gözaltına alınacaktı. Şeriat bir gecede gelmeyecek deniyor ya hani, işte bunlar hep şeriatın sesleri. Geliyor arkadaşlar. Siz de şahit olduğunuzda lütfen ses çıkarın, taciz edilenlere destek olun.”

Sitelerde Paylaş

Eskiden en fazla tip tip bakarlardı, şimdi polise şikayet etme cüretinde bulunabiliyorlar. Bunlara yüz vermemek lazım,  her yüz verildiklerinde bunlar daha da cüretleniyorlar. 

Videosunuda izledim , her olayda halk böyle bir tepki verebilirse, yobazlar bu kadar rahat hareket edemezler.

Sitelerde Paylaş

Böyle şeyleri gördükçe hiç üzülmüyorum Müslümanların zulüm ve nefret görmesine dünyada,çünkü onları görmelerinin sebebi dinlerini herkese dayatan insanlar olmalarıdır.Kız transparan bir şey giymiş,ondan saldırmış güvenlik görevlisi,sosyal medyada,haberlerde böyle yazıyordu,etraftakiler de polis çağırmışlar

http://www.hurriyet.com.tr/macka-parkinda-neler-oldu-anlattilar-40535347

Umarız ceza alır o görevli..

Benim acıdığım ülkenin çağdaş kesimidir...

Sitelerde Paylaş

Niye inanmayalım? Biz ABD'yi sizin gibi özgürlüklerin Kabe'si olarak görmüyoruz Hacı Abi. ABD dünya gericiliğinin başıdır. 

Hadi oradan.....

ABD'de her türlü eğilim var. Nazizm de var, komünizm de. İslam da var, budizim de. İnanç ve düşünce özgürlüğü deyince akla gelen tek ülke ABD'dir. Bu konularda başka hiç bir ülkede olmayan bir özgürlük var.

Bunu sizin anlamanız zor. Çünkü özgür değilsiniz ve özgürlüğün ne olduğu bilmiyorsunuz. Ama özgürlük konusunda ahkam kesmekten utanmıyorsunuz.

ABD halkını cahil olarak görmek en büyük cehalettir.

Sitelerde Paylaş

ABD hukumeti bilime onem verebilir, ama bu, halkinin bilimci oldugunu gostermiyor. Turk halki kadar olmasa da, ABD halki da cahildir.

ABD ve Avrupa'da yasayan insanlarla konusun, aradaki farki bile anlayabiliyorsunuz.

tarihinde investor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, haci said:

İnanç ve düşünce özgürlüğü deyince akla gelen tek ülke ABD'dir.

Düşünce değil de inanç diyelim ona. İnanç özgürlüğü diye diye laikliği çürüttü şerefsizler. 

ABD kurumsal olarak akla saldırma misyonuna sahiptir. Akıl yerine hurafeyi getirmek ABD'nin büyük projesidir.

Sitelerde Paylaş

Düşünce değil de inanç diyelim ona. İnanç özgürlüğü diye diye laikliği çürüttü şerefsizler. 

ABD kurumsal olarak akla saldırma misyonuna sahiptir. Akıl yerine hurafeyi getirmek ABD'nin büyük projesidir.

Hala bilmediğin bir ülke hakkında ahkam kesiyorsun...Hem de hiç bilmiyorsun. Daha da kötüsü düşünce özgürlüğünün de ne olduğunu bilmiyorsun, inanç özgürlüğünün de..

Türkiye'yi çok iyi temsil ediyorsun. Tayyip neden bu kadar adi diye düşününce sen ve senin gibiler aklıma geliyor.. Siz olmasanız Tayyip de olmaz...
Ne acı...

Hacı...

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Robespierre said:

ABD'nin değil. Ama ABD'de gayet nüfuzlu olan çeşitli güruhların böyle bir misyonu vardır. 

Fakat, pek bilinmeyen ve çok eskiden beri iş başında olan bir diğer misyon, arap emperyalizmi yani, bu konuda en aktif, en güçlü misyondur, dünya çapında. 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, haci said:

Hadi oradan.....

ABD'de her türlü eğilim var. Nazizm de var, komünizm de. İslam da var, budizim de. İnanç ve düşünce özgürlüğü deyince akla gelen tek ülke ABD'dir. Bu konularda başka hiç bir ülkede olmayan bir özgürlük var.

Bunu sizin anlamanız zor. Çünkü özgür değilsiniz ve özgürlüğün ne olduğu bilmiyorsunuz. Ama özgürlük konusunda ahkam kesmekten utanmıyorsunuz.

ABD halkını cahil olarak görmek en büyük cehalettir.

Amerika da komünizm yasaktır. Asarlar, pardon, gaz odasına, elektrikli sandalyeye falan yollarlar direk. 

Yeraltında belki ama, alanen komünizm ile iştigal edemezsin orada.

Sitelerde Paylaş

Amerika da komünizm yasaktır. Asarlar, pardon, gaz odasına, elektrikli sandalyeye falan yollarlar direk. 

Yeraltında belki ama, alanen komünizm ile iştigal edemezsin orada.

Hayır. ABD'de komünizm yasak olmadığı gibi arada bir başkan seçimlerine katılır..

En son 1978'de başkanlık seçimlerine katılmıştı. Yılını yanlış yazmış olabilirim ama reklamlarını hala çok iyi hatırlıyorum.

ABD'de kimseyi politik görüşlerinden ve parti tuttuğundan dolayı cezalandırmamışlardır.

Pedofiliyi ve ırza geçmeleri şiddetle cezalandırırlar elbette.

Anibal sana ABD ceza hukukuna bir göz atmanı tavsiye ederim. Senin-benim gibi ağzı bozukları da, küfrettikleri politikacı ve amme hizmetcisi olmaları koşulu uile, cezalandırmazlar.

Yani istersen president'in anasına, bacısına, karısın ve kızına en galiz küfürler yapabilirsin. En fazla sana teşekkür edebilirler..

Bunları bilmiyordun değil mi Anibal.. Bak bugün Hacı'dan birşeyler öğrendin..

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, haci said:

Hayır. ABD'de komünizm yasak olmadığı gibi arada bir başkan seçimlerine katılır..

En son 1978'de başkanlık seçimlerine katılmıştı. Yılını yanlış yazmış olabilirim ama reklamlarını hala çok iyi hatırlıyorum.

ABD'de kimseyi politik görüşlerinden ve parti tuttuğundan dolayı cezalandırmamışlardır.

Pedofiliyi ve ırza geçmeleri şiddetle cezalandırırlar elbette.

Anibal sana ABD ceza hukukuna bir göz atmanı tavsiye ederim. Senin-benim gibi ağzı bozukları da, küfrettikleri politikacı ve amme hizmetcisi olmaları koşulu uile, cezalandırmazlar.

Yani istersen president'in anasına, bacısına, karısın ve kızına en galiz küfürler yapabilirsin. En fazla sana teşekkür edebilirler..

Bunları bilmiyordun değil mi Anibal.. Bak bugün Hacı'dan birşeyler öğrendin..

Sen rosenberg'leri biliyorsun di mi?

Sitelerde Paylaş

ABD Ortadoğu'da resmen şeriat ile yönetilen iki ülke ile silah arkadaşıdır. İsrail ve Suudi Arabistan. Arap baharı yapıyoruz diye AKP benzeri Muslim Brothers'ı iktidara taşımak istedi. ABD dünyanın hiçbir bölgesinde laik/seküler/halkçı iktidarlarla dost olmaz. Nerde bir dinci pislik var onu bulurlar, ona para ve silah verirler. 

Taliban, El Kaide, Işid, İhvan ve çeşitli şeriatçı cemaatlerin tamamı ABD ile dosttur. İlginçtir, ABD Işid ile savaştığı halde Işid ABD ile savaşmıyor! ABD hesapta PKK'lılar ile birlikte Işid'in başkentine saldırıyor değil mi? E, bu mına kodumun Işid'i niçin bir tane bile ABD hedefini vurmadı? Işid Fransa'da karikatür dergisi bastı, İngiltere'de konser bastı, Türkiye'de gece kulübü bastı ama ABD'ye karşı bir tane eylemi yok. Niye? İsrail orda işte. Gidip birkaç kelle uçursunlar, ABD'nin bir çığlığını duyalım hele. Olmuyor değil mi? Olmaz tabi. 

Sitelerde Paylaş

Sen rosenberg'leri biliyorsun di mi?

Rosenberg'ler komünist oldukları için idam edilmediler. Atom bombasının sırlarını Sovyetlere verdikleri için idam edildiler.

Esas suçlu adam idi.. Ama karısı da ona katılmıştı. Savcılık konuşmalarını ve diğer casusların isimlerini ifşa etmelerini istedi.

İfşa etmediler. Amaç onları idamla korkutup Sovyet casus şebekesini ortaya koymaktı. Yasak olan komünist partisi değil.. Casusluk yasaktı..

Sitelerde Paylaş

Hee. Komünist olanlar direkt olarak casus yani. E, peki sovyetler batı ajanlarına aynı muameleyi yapınca niye o "özgür dünya" ciyaklıyordu?

Hala anlamıyorsunuz. Türk kafası ile anlamanız da imkansız...

Casusluk ayrı bir olay ve cezası ölüm... ABD'de casusluk yasal değil. Hiç bir ülkede yasal değil.

Komünist olup da düşmana sır satan komünist olduğu için cezalandırılmıyor. Casus olduğu için cezalandırılıyor.

Yasak olmamasına rağmen komünistleri kimse sevmez ABD'de..

Ama onlar bile Amerikalılara göre ateistler kadar aşağılık değillerdir.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu başlıktaki bütün mesajları dikkatle okudum, bir tarafta Robespierre'den antiemperyalist savunma, diğer yandan hacı'dan Abd savunması...

Bu ikili tartışmada kendi görüşümü paylaşmam için önce kendimi tanıtayım, 1973 yılından günümüze dek aralıksız komunist mücadelenin içindeyim, yaşamım Abd gibi emperyalistlere karşı mücadeleyle geçti, bu durum düşmanı tahlil etmeye engel değildir, ancak düşmanı her zaman haksız görmek gibi bir yanılgı içinde olduğumuzu bazen göremiyoruz maalesef.

Emperyalizm diyor ki "Her ne sebepten olursa olsun benim bir gücüm var, gücüme göre de projemi yürütürüm, beni istemiyorsan hodri meydan" diyor.

Emperyalizm haksızlık yapmıyor, işini yapıyor, işte burayı anlamakta biz antiemperyalistler zorluk çekiyoruz.

Oysa emperyalizmin karşısında milyarları bulan koca bir halk var, halkın kendisi bu güce karşı bir şey yapmıyorsa o halde işini yapan emperyalizmin şuçu da olmuyor.

Örneğin Türk halkı Türkiye Cumhuriyeti'ne, Atatürk'e sahip çıkmıyorsa ne diye emperyalizmi suçlayalım?

Bilmem anlatabildim mi ben bu tartışmadaki temel sorunu böyle düşünüyorum...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...