Jump to content

Ülkenin gidişatı

Recommended Posts

34 minutes ago, Abdul Alhazred said:

Kırmızı renkli cümleye katılmıyorum. Hergün bir Atatürk farklı alanlarda Türkiye'ye ve dünyaya geliyor ama eğitim ve diğer bazı kötü şartlardan bu insanlarımız körelip yok oluyorlar. Özelliklede eğitim ve doğru zamanda doğru işte yer edinememe.

Bir şeyi gözden kaçırıyorsunuz. 

Atatürkün, atatürk olabilmesi... Bugün her gün yeni bir atatürk gelse, kimse, bilmez, tanımaz, göçer gider. 

Yeni bir atatürk'ün çıkması için, öncelikle, milletin kurtarılacak bir ülke olduğunu görmesi, anlaması lazım. Ama malum çomarlar ve göt kıllarına sorarsan, koca dünya bizi kıskanıyor, öyle böyle değil, büyüklerden en büyük ülke biziz. 

Avrupa'nın falan sessizliği de buradan geliyor. Çünkü, kendi kendini boğan, yok eden milleti uyandırmanın alemi yok. 

Bizm yapabileceğimiz, bu gaflet ve dalalet içindeki milleti uyandırmak, memleketin elden gittiğini gözlerine sokmak. 

Sitelerde Paylaş

Bir şeyi gözden kaçırıyorsunuz. 

Atatürkün, atatürk olabilmesi... Bugün her gün yeni bir atatürk gelse, kimse, bilmez, tanımaz, göçer gider. 

Yeni bir atatürk'ün çıkması için, öncelikle, milletin kurtarılacak bir ülke olduğunu görmesi, anlaması lazım. Ama malum çomarlar ve göt kıllarına sorarsan, koca dünya bizi kıskanıyor, öyle böyle değil, büyüklerden en büyük ülke biziz. 

Avrupa'nın falan sessizliği de buradan geliyor. Çünkü, kendi kendini boğan, yok eden milleti uyandırmanın alemi yok. 

Bizm yapabileceğimiz, bu gaflet ve dalalet içindeki milleti uyandırmak, memleketin elden gittiğini gözlerine sokmak. 

Peki bunu nasıl yapabiliriz? Biz de kendi içimizde örgütlenmeliyiz. Cemaatler yıllardır örgütlü çalışıyorlar. Fetö dedikleri sadece bir tanesi. 

Ama bunu yaparken izm leri bir kenara bırakmalıyız çünkü farklı fikir akımlarından aynı hedefte olanlar çok fazla.

Sitelerde Paylaş

Türkiyenin çomar olarak nitelendirilen  %50 sini uyandırabilmemiz mümkün değil. Onlar bir hayal aleminde yaşıyorlar. Kinci, cahil, sabit fikirli ve kolayca manipüle edilebilir bir ruh halindedir. Bizi vatan haini ve terörist gibi görüyorlar. Manyaklar yani. Bu insanlar düzeltilemez. Ama belki çocukları düzelebilir. Fakat ne yazık kı eğitim sistemini mahvettiler. İnternet üzerinden bilgiye erişimin kolay olması yeni nesilin yobazlaşmamasına etkide bulunabilir. Fakat şuan mevcut kitle satırla adam doğrama kapasitesine sahip. Adamlar tanka kafa atıyor. Şahsen ben böyle bir insanı muhatap alıp düzeltmeye çalışmam. Düzelmez çünkü. Türkiye'yi iyi günler beklemiyor arkadaşlar. Kutuplaşma en üst düzeyde. Laik kesimin basılacak damarı kalmadı artık. Patlamaya hazır bomba gibiyiz.

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, sophistic said:

Türkiyenin çomar olarak nitelendirilen  %50 sini uyandırabilmemiz mümkün değil. Onlar bir hayal aleminde yaşıyorlar. Kinci, cahil, sabit fikirli ve kolayca manipüle edilebilir bir ruh halindedir. Bizi vatan haini ve terörist gibi görüyorlar. Manyaklar yani. Bu insanlar düzeltilemez. Ama belki çocukları düzelebilir. Fakat ne yazık kı eğitim sistemini mahvettiler. İnternet üzerinden bilgiye erişimin kolay olması yeni nesilin yobazlaşmamasına etkide bulunabilir. Fakat şuan mevcut kitle satırla adam doğrama kapasitesine sahip. Adamlar tanka kafa atıyor. Şahsen ben böyle bir insanı muhatap alıp düzeltmeye çalışmam. Düzelmez çünkü. Türkiye'yi iyi günler beklemiyor arkadaşlar. Kutuplaşma en üst düzeyde. Laik kesimin basılacak damarı kalmadı artık. Patlamaya hazır bomba gibiyiz.

İşte o noktada çok ciddi yanılıyoruz. 

Amanda adalet diyerek bilmem kaç yüz kilometre yürümek, bu kitle hesabıyle, ayakkabı eskitmekten başka bir şey değildir. Onlar için, adalet, onların işine gelen şey zaten, daha ne olsun?

Yapacağınız şey, o kitleye yönelik taktiklerle yaklaşmak. Peki nasıl? Basit, onların tekniklerini, taktiklerini kullanın. Çok ilginç bir şekilde, kendi taktiklerine karşı acayip savunmasızdırlar. Mesela, osmanlı torunuyuz diyenlere mi:

osmanlida-oglancilik_1414037.jpgnlı torunuyuz

Şimdi bunu ahda osmanlı diye gösterirseniz, yemez. Olay basit. Koskoca osmanlı niye battı sanıyorsun?

Evet, oğlancılık falan onlarca, medeniyetler batıran şeyler. Onların tatkitğini, onlara karşı kullandın. NE diyecek, tarih mi biliyorda, sana osmanlının batı sebeplerini sayacak, saysa kaç yazar bu saatte?

Sitelerde Paylaş

Bunları osmanlı torunu diye kandırdılar. Bilmiyordu ki cahiller nerden bilsinler. Yok dedem osmanlı dan, büyük dedem osmanlı için savaştı. Ne için savaştı deden be mangostar ufak beyinli. Atatürk 3-5 sene daha yaşasaydı eğer şuan bu durumda olur muyduk ya. Her geçen gün ayrı bi olay ayrı bi din saçmalıklarıyla uğraşıp duruyor. Ülke içinden çıkılmaz hal aldı resmen. Ekonomisi, turizmi, siyasi durumları, askeri olayları hepsi ayrı bi dert. Sanmayın ki birden oldu. 15 yıldır bunun için uğraşıyorlar. Kimse sesini çıkarmayıp susarsa da 6 sene sonra bitmiş bi vaziyette olucaz. Sesimizi çıkarsak nolur, ona da ayrı bi parantez açsak içerden el sallarız, haklısınız..

Sitelerde Paylaş

Dostum sorun da bu zaten biz ülkemizi sevdiğimiz için bu haldeyiz. Bak yobazlara umurlarında mı ülke. Bataklığa soktular resmen. Har vurup harman savurmaları, ihaleleri birbirlerine vermeleri vs vs daha bir sürü pislik. Bu ülkeyi sevenler bizleriz. Bu konuda Atatürk örneği var en bariz. Ülkeyi ne sömürgecilere ne yobazlara bırakmadı. O da basıp gidebilirdi. 

Optimum, bu gerçekten sen misin? 

Bu nasıl bir değişim? Ne kadar gerçekçi, ne kadar mantıklı, ne kadar güzel şeyler yazmışsın? Ve ilginç olanı gerçekten çözmüşsün ki bu sık rastlanır bir şey değil.

Nasıl mutlu olduğumu anlatamam. Azılı bir şeriatçıdan bir dinsize (veya ateist, o kadarını bilmiyorum) dönüşmen de şaşırtmıştı ama bu kadar değil. Çünkü sen Atatürk'ten de nefret eder, İstiklal Mahkemeleri'nde astığı dinci yobazları savunurdun. O yüzden politik düşüncelerinin bu denli değişmesi ve bakış açının tam tersi yönde dönüşmesi esas güzel olan.

Çok sevindim. Çok içten söylüyorum, çok sevindim. Seni ömrü billah unutmam daha... Sen değişim değil, basbayağı dönüşüm geçirmişsin.

Bu arada IFeelGood ben. Kendimi tanıtayım da "beni bu kadar tanıyan bu yazar kimmiş" deme.

Sitelerde Paylaş

Optimum, bu gerçekten sen misin? 

Bu nasıl bir değişim? Ne kadar gerçekçi, ne kadar mantıklı, ne kadar güzel şeyler yazmışsın? Ve ilginç olanı gerçekten çözmüşsün ki bu sık rastlanır bir şey değil.

Nasıl mutlu olduğumu anlatamam. Azılı bir şeriatçıdan bir dinsize (veya ateist, o kadarını bilmiyorum) dönüşmen de şaşırtmıştı ama bu kadar değil. Çünkü sen Atatürk'ten de nefret eder, İstiklal Mahkemeleri'nde astığı dinci yobazları savunurdun. O yüzden politik düşüncelerinin bu denli değişmesi ve bakış açının tam tersi yönde dönüşmesi esas güzel olan.

Çok sevindim. Çok içten söylüyorum, çok sevindim. Seni ömrü billah unutmam daha... Sen değişim değil, basbayağı dönüşüm geçirmişsin.

Bu arada IFeelGood ben. Kendimi tanıtayım da "beni bu kadar tanıyan bu yazar kimmiş" deme.

Uzun zaman oldu Ifeelgood. Seni gördüğüme ben de çok sevindim. :)

Mutlu ettiysem ne mutlu bana. Sizler daha değerlisiniz. 

Aydınlandım Ifeelgood. O kadar şey yaşadım ki tahmin bile edemezsin. Bu değişimi bunlara borçluyum. Birgün kitap haline getirmeyi planlıyorum.

Geçmişimi üzülerek hatırlıyorum şimdilerde. Akıl hapishanesinde yasıyormuşum. Aklımı başkalarına kiraya vermişim. Zamanımı heba etmişim. Ama sonunda zihnimi özgür bıraktım. Milyonlarca atom bombası patlıyor şimdilerde zihnimde. Nöronlarımı hissediyorum. Güzel oldu ve devamı gelecek. Şimdi ise onların zihinlerini açmak için mücadele ediyorum. Dincilerden umudum yok diğerleri benim radarımda artık. Yoksa dünya yaşanmaz bir hale gelecek.

Bu arada geçmişte kalbini kırmış isem affını diliyorum. Cahildim bilmiyordum :)

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
18 hours ago, sophistic said:

Montaj diyorlar ama :lol: Kafa basmıyor ki. Kıskabıyorkar bizi! Böyle fotoğraflari servis edip bizi ecdadımızdan soğutmak istiyorlar :wacko: Cevap hazır. Ben bunlarla uğraşmaktan usandım artık. OnlarI amin olarak kabul ediyorum.

Evet, montaj diyecekler.. Diyoruz ya, mesele resim değil. Mesele basit: "Neden battı sanıyorsunuz koskoca osmanlı? Dış mihrak falan demeyip dört kıtaya diz çöktüren ümmet, neden felak oldu sanıyorsun? Cihadı bırakıp ibneliğe sarılmasalar batar myıdı o şanlı ecdadın nesli?"

Vereceği cevap her ne olursa olsun, kendi ayağına sıakacaktır zavallı osmanlı torunu... 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uzun zaman oldu Ifeelgood. Seni gördüğüme ben de çok sevindim. :)

Mutlu ettiysem ne mutlu bana. Sizler daha değerlisiniz. 

Aydınlandım Ifeelgood. O kadar şey yaşadım ki tahmin bile edemezsin. Bu değişimi bunlara borçluyum. Birgün kitap haline getirmeyi planlıyorum.

Geçmişimi üzülerek hatırlıyorum şimdilerde. Akıl hapishanesinde yasıyormuşum. Aklımı başkalarına kiraya vermişim. Zamanımı heba etmişim. Ama sonunda zihnimi özgür bıraktım. Milyonlarca atom bombası patlıyor şimdilerde zihnimde. Nöronlarımı hissediyorum. Güzel oldu ve devamı gelecek. Şimdi ise onların zihinlerini açmak için mücadele ediyorum. Dincilerden umudum yok diğerleri benim radarımda artık. Yoksa dünya yaşanmaz bir hale gelecek.

Bu arada geçmişte kalbini kırmış isem affını diliyorum. Cahildim bilmiyordum :)

Saygılarımla

Bir aydınlanma geldi diyorsun.:)

Her ne olduysa, neden olduysa çok iyi olmuş, çok güzel olmuş optimum. İnsan merak etmiyor değil, eğer söylediğin gibi kitap yazar da ayrıntısıyla anlatırsan ilk alanlardan biri olacağımı bil. Yazmalısın da. Çünkü sen gerçekten değişim değil, basbayağı başkalaşım yaşamışsın. İyi ki öyle olmuş, gerçekten çok sevindim.

Beni geçmişte hiç kırmadın, ben azılı ateist sen azılı şeriatçı olarak tartıştık ve birbirimize söylememiz gerektiğini düşündüğümüz şeyleri söyledik. İnsan böyle durumda ne kızar, ne de alınır.:)

Bu arada, Tayyip önünde sonunda gidecek. Başkan olsun bir, dibe tam vuralım, ne olacaksa ondan sonra olacak.

Politik olmaktan çıktı, ciddi bir sosyal sorun halini aldı bu durum. Toplumumuz ağır hasta. 

İleride topum bilimciler, sosyologlar bu süreci ciddi ciddi irdeleyip yazacaklar. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...