Jump to content

Yaratılışçılara sorulan sorular

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba, eminim hepimiz kaçmaya çalışsakta yeri geldiğinde bir dini sohbetin içinde kendimizi bulabiliyoruz. Bu durumlar için merak ettiğim karşı tarafı kitlemek, mavi ekran hatası verdirmek, ve cevaplamaları için onları kıvrandırdığınız sorularınız nelerdir? 

Ben kendimden örnek veriyim. Bu aralar sorduğum da cevap alamadığım,  karşı tarafın saçmalamasına neden olan sorum şu oluyor. 

Öncelikle kuran bütün insanlara gönderildi dimi?  Cevap Evet.  Sonra sorum geliyor.

23 yıl geçmiş kuran inmiş  ve kurallar hazır.Tüm insanlar bundan sorumlu peki bu zaman dan ortalama 800 küsür yıl sonra keşfedilen Amerika kıtasında ki insanlar hiç bişeyden habersiz ölüp gitmeleri sonucu bu insnalara ne oluyor?

Verilen bazı cevaplar.

-Cennete giderler.

-Oraya da peygamber gönderildi. (isimleri ney? (zorttttttt) error verdi)

-Bitaneside bakara 62 yi sundu ;  Şüphe yok ki, iman edenler, yahudiler, hıristiyanlar ve sabiîler, bunlardan her kim Allah'a ve ahiret gününe gerçekten iman eder ve salih amel işlerse elbette Rabbleri katında bunların ecirleri vardır, bunlara bir korku yoktur, bunlar mahzun da olacak değillerdir.

Ohh dedim ayrımcılığa bak. Sen namaz kılcan,  oruç tutcan adam allaha ahirete inancak cennete gidecek adaletiniz yamuk arkadaş.. 

-eeee kem küm :)

Sizlerinde böyle örnek sorularınız varsa paylaşmanızı isterim. 

Teşekkürler. 

tarihinde Carnegia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Soru: Kuran ve islam bu kadar mükemmelse ,dünyayı yöneten,uzayda fink atan,bilimin doruklarında gezen Amerikalılar,Avrupalılar,Japon'lar vs neden islamiyete geçmez ki?

Bu adamlar beyinsiz mi?İşin ucunda sonsuza kadar yanmak var be..?Sen kuranı okuyup( kesin okumamıştır,buradan da vurmaya devam edebilirsin) anlamışsın,atom altı parçacıklarını çarpıştıran insanlar niye anlayamıyor?

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...

Bir tane de ben yazayım:

"Tanrı neden evreni yarattı?"

"Sanatının anlaşılması için. Nasıl bir sanatçı sanatının anlaşılmasını isterse, Allah da öyle ister."

"Sanatçı neden sanatının anlaşılmasını ister?"

"Büyüklüğünün anlaşılması için."

"Neden öyle ister?"

"Bilinmek istediği için."

"Neden öyle ister?"

"Sanatının anlaşılması için. Bana ne diye böyle saçma sorular soruyorsunuz?"

"Kısır döngüye girdik şimdi... Allah, bilinmek istediği için mi bilinmek istedi? Bu ne biçim mantık?"

"..."

Sitelerde Paylaş
On 04.08.2017 at 12:12, Carnegia yazdı:

Arkadaşlar merhaba, eminim hepimiz kaçmaya çalışsakta yeri geldiğinde bir dini sohbetin içinde kendimizi bulabiliyoruz. Bu durumlar için merak ettiğim karşı tarafı kitlemek, mavi ekran hatası verdirmek, ve cevaplamaları için onları kıvrandırdığınız sorularınız nelerdir? 

Ben kendimden örnek veriyim. Bu aralar sorduğum da cevap alamadığım,  karşı tarafın saçmalamasına neden olan sorum şu oluyor. 

Öncelikle kuran bütün insanlara gönderildi dimi?  Cevap Evet.  Sonra sorum geliyor.

23 yıl geçmiş kuran inmiş  ve kurallar hazır.Tüm insanlar bundan sorumlu peki bu zaman dan ortalama 800 küsür yıl sonra keşfedilen Amerika kıtasında ki insanlar hiç bişeyden habersiz ölüp gitmeleri sonucu bu insnalara ne oluyor?

Verilen bazı cevaplar.

-Cennete giderler.

-Oraya da peygamber gönderildi. (isimleri ney? (zorttttttt) error verdi)

-Bitaneside bakara 62 yi sundu ;  Şüphe yok ki, iman edenler, yahudiler, hıristiyanlar ve sabiîler, bunlardan her kim Allah'a ve ahiret gününe gerçekten iman eder ve salih amel işlerse elbette Rabbleri katında bunların ecirleri vardır, bunlara bir korku yoktur, bunlar mahzun da olacak değillerdir.

Ohh dedim ayrımcılığa bak. Sen namaz kılcan,  oruç tutcan adam allaha ahirete inancak cennete gidecek adaletiniz yamuk arkadaş.. 

-eeee kem küm :)

Sizlerinde böyle örnek sorularınız varsa paylaşmanızı isterim. 

Teşekkürler. 

he he he

sen ahmaksan millet naapsın

kuranı bilmiyor islamı bilmiyor veya biliyor yanlış anlatılmış

bu insanlar cennetliktir

çünkü mesuliyetleri yoktur

Sitelerde Paylaş

Geçenlerde bu forumlarda okuduğum bir örnek üzerine ultra müslimin birine sordum;
+ Birader, Allah adildir, hatta "adil-i mutlak"tır diyorsun. Yani suçsuz yere kimseyi cezalandırmaz diyorsun. Pekii o zaman doğuştan engelli çocukların ne suçu var ki öyle doğuyorlar?
- Kardeşim o çocuk ana-babasına imtihan olsun diye öyle yaratılıyor. Allah ana-babasını "bana isyan edecekler mi?" diye sınava tabi tutuyor. Sabredip şükrederlerse mükafatları cennet etmez de Allaha isyan ederlerse cehenneme gidiyorlar..

+ Pekii sevgili müslim kardeşim, hayvanlar imtihana tabi mi? Yani bu dünyadaki günah-sevaplarından dolayı öbür dünyada cennete cehenneme gidiyorlar mı? Örneğin eşşek cenneti veya zürafa cehennemi diye bir yer var mı?
- Hayır efendim. Hayvanlar zaten hayatlarını Allah'ı zikrederek ve ona şükrederek geçirirler. Öbür dünyaları yoktur. Zira ruhları yoktur.
+ Çok güzel.. Sondan ikinci soru.... (Darbe geliyor !) ; Allah hatalı üretim yapar mı? Ya da hatalı yaratım diyelim.
- Sümme haşa ! O nasıl kelime? Alemleri yaratan Allah nasıl hatalı bir şey yaratabilir. Herşeyin bir kararı bir hükmü vardır. O minvalde yaratılır..
+ Allahüekber ! Pekii hayvanlardan bazıları neden engelli doğuyor o zaman? 8 bacaklı inek, iki kafalı yılan, doğuştan kör at vs vs....
- ...............
+ ????

- ........... Ben bir ikindi namazı eda edeyim..

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, İlluminatus yazdı:

Allah kendine yetebilecek sonsuz bilgide kudrette güçlü bir varlık ise neden işlerinde yardımcı olarak melekleri kullanmış örnek direk kendisi muhammede görünebilecekken neden cebraili görevlendirmiş

bedr savaşında 6 bin melek müslümanların yanında savaştıysa neden uhudda savaşmadı? 

melekler Allaha cc yardım etmiyor

Cenabı Hak hertürlü eksiklikten münezzehtir

Melekler Cenabı Hakkın efalini tesbih ediyor

tek vazifeleri bu sadece tesbihat

şu karşı olduğunuz İslam hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz

ama yine de karşısınız ben de bunu anlamıyorum

arkadaşım bilmiyorsan aç bi kitap oku kendini geliştir

ama beyin lazım bunları yapabilmek için o da sizde yok maalesef

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, adeist yazdı:

Geçenlerde bu forumlarda okuduğum bir örnek üzerine ultra müslimin birine sordum;
+ Birader, Allah adildir, hatta "adil-i mutlak"tır diyorsun. Yani suçsuz yere kimseyi cezalandırmaz diyorsun. Pekii o zaman doğuştan engelli çocukların ne suçu var ki öyle doğuyorlar?
- Kardeşim o çocuk ana-babasına imtihan olsun diye öyle yaratılıyor. Allah ana-babasını "bana isyan edecekler mi?" diye sınava tabi tutuyor. Sabredip şükrederlerse mükafatları cennet etmez de Allaha isyan ederlerse cehenneme gidiyorlar..

+ Pekii sevgili müslim kardeşim, hayvanlar imtihana tabi mi? Yani bu dünyadaki günah-sevaplarından dolayı öbür dünyada cennete cehenneme gidiyorlar mı? Örneğin eşşek cenneti veya zürafa cehennemi diye bir yer var mı?
- Hayır efendim. Hayvanlar zaten hayatlarını Allah'ı zikrederek ve ona şükrederek geçirirler. Öbür dünyaları yoktur. Zira ruhları yoktur.
+ Çok güzel.. Sondan ikinci soru.... (Darbe geliyor !) ; Allah hatalı üretim yapar mı? Ya da hatalı yaratım diyelim.
- Sümme haşa ! O nasıl kelime? Alemleri yaratan Allah nasıl hatalı bir şey yaratabilir. Herşeyin bir kararı bir hükmü vardır. O minvalde yaratılır..
+ Allahüekber ! Pekii hayvanlardan bazıları neden engelli doğuyor o zaman? 8 bacaklı inek, iki kafalı yılan, doğuştan kör at vs vs....
- ...............
+ ????

- ........... Ben bir ikindi namazı eda edeyim..

Hayvanlar imtihana tabiidir

hadisde Peygamber sav buyurdu Ahirette kısa boynuzlu uzun boynuzludan hakkını alacak

Cenabı Hakkın sanatında hata kusur yoktur

normalin varyasyonu olan sakat insan veya hayvan doğumları bir çok hikmete binaendir:

Cenabı Hakkın her daim yeniden tekrar yarattığını yoktan varettiğini gösteriyor

her zaman aynı sistemde kusursuz bir yaratılış olsaydı

bir tezgahtan seri üretim gibi veya otomatikmiş gibi yanlış düşünülebilirdi

halbuki Cenabı Hak daima yeni yaratmaktadır.

Bazı müslümanların bilmemesi dini suallerin cevabının olmadığını göstermez

Bediüzzamanın Risale i Nur Külliyatında sorduğunuz her sorunun cevabı olduğu gibi

sizin de aklınıza gelmeyen sorular ve cevapları vardır

Risale i Nur Külliyatına burdan ulaşabilirsiniz.:

tarihinde dr.Kemal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, dr.Kemal yazdı:

Tanrınızın eksiksiz olduğunu iddia edip aynı cümle içerisinden kendine tesbih etmekle görevli melekler olduğunu yazıyorsunuz

buradaki çelişkiyi görmekten acizmisiniz?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, dr.Kemal yazdı:

şu karşı olduğunuz İslam hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz

ama yine de karşısınız ben de bunu anlamıyorum

arkadaşım bilmiyorsan aç bi kitap oku kendini geliştir

ama beyin lazım bunları yapabilmek için o da sizde yok maalesef

Yukarıda zaten belirtmişler verdiğin cevabın içinde bile çelişki var  bence de beyin lazım

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cenabı Hakkın sanatında hata kusur yoktur

normalin varyasyonu olan sakat insan veya hayvan doğumları bir çok hikmete binaendir:

Cenabı Hakkın her daim yeniden tekrar yarattığını yoktan varettiğini gösteriyor

her zaman aynı sistemde kusursuz bir yaratılış olsaydı

bir tezgahtan seri üretim gibi veya otomatikmiş gibi yanlış düşünülebilirdi

halbuki Cenabı Hak daima yeni yaratmaktadır.

Ne zırvaladın beee. Şimde allah herşeyi 0 dan yarattığını göstermek içinmi sakat yaratıyor . Hiç olmazsa biraz biyoloji bilir insan . Dünya görüşünüz gerçekten çok aşırı sapkın . Bu islam insanın beynini bir örümcek ağı gibi sarıyor. Herşeye zorlama ezbere cevaplar veriyorsunuz ve içiniz rahat ediyor.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlara ( özellikle dindar bir çevrede büyüyenlerine ) İslamın hak din olduğu yalanı öyle bir lanse edilmişki , artık sorgulamaya kapalılar. Önüne yüzlerce , binlerce kanıt getirsende , o kanıtları gözüne soksanda anlamayacak karşındaki. Çünkü sorgulama ve aklını kullanma yetisini kaybetmiş. Bu çok çok acı bir şey. Bu kadar kanıt olmasına rağmen , bir şekilde gözlerini yumup kendilerini kandırmaya devam etmeleri dinci sistemin beyin yıkama konusunda ne kadar başarılı olduğunun kanıtıdır.

Kaydedebilecekleri en büyük ilerleme , ılımlı bir müslüman olup " Bu gerçek islam değil." demek bu insanların. Bu adamdan nasıl verimli bir birey olmasını bekleyebilirsin ki? Dolayısıyla , dogmatik bir zihniyete sahip birinin aklını kullanıp düzgün argüman getirmesini beklemek boş bir umut. Bu dogmaya karşı çıkmak yerine Orta doğu din geleneğini günümüz etiğine göre lanse etmek istiyorlar . Çünkü din onların gece üstlerine örttükleri yorgan gibi. O olmadan üşüyeceklerini , rahatsız olacaklarını sanıyorlar. Yalnız Kurt olmak istemiyorlar. Bundan dolayı , yanlışları doğru kabul edip yaşamak istiyorlar. Caner Taslaman  , Edip Yüksel gibi cahil dogmatik zihniyetlerde bunu pompalıyor. Ellerindeki dogmayı günümüz etiğine uygun ve bilimsel göstermek için bin takla atıyorlar.

12 dakika önce, Teratti yazdı:

Herşeye zorlama ezbere cevaplar veriyorsunuz ve içiniz rahat ediyor.

Cehennem korkusu , cennet arzusu ve küçüklükten beri yıkanmış beyin , dogmayı doğru kabul etmek için üretebildiği kadar yalan üretiyor . Ve onların hepsi dogmalarını haklı çıkarmayı umdukları için dediğin gibi ezberlerle ve doğru saydıkları yanlışlarla içlerini rahatlatıyor. Bu insanların topluma yararı olamaz. İslam , Musevilik , farklı bir inanç veya dogmatik bir ideolojiyi kabul eden bir şeye İNANAN birinden topluma ve insanlığa yarar gelmez. İnanmak/İman etmek düşük zeka , cehalet ve korkaklık göstergesidir.

tarihinde Tutunamayan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayvanlar imtihana tabiidir

Kuran'da böyle bir konu var mı?
Yok dayanağınız sadece hadis ise ;

"Dünya balığın üzerindedir. Balık başını sallayınca dünyada depremler olur” (İbni Kesir, 2/29; 50/1)
“Uğursuzluk üç şeydedir, at, ev ve kadın” (Buhari 76/53)
“Hadis erkektir, onu adamların erkek olanları sever, kadın olanları da sevmezler.” (Ibn Kuteybe, S. 81. El Fakih ve’l-Mütefakkih: II/76)
''Karga fasıktır” (Buhari 59/16; Hanbel 2/52)

Gibi yaklaşık 400 bin zırva için ne buyurursunuz?

Sitelerde Paylaş
On 25.05.2018 at 01:20, dr.Kemal yazdı:

he he he

sen ahmaksan millet naapsın

kuranı bilmiyor islamı bilmiyor veya biliyor yanlış anlatılmış

bu insanlar cennetliktir

çünkü mesuliyetleri yoktur

Ne güzel adil bir sınav dimi.

Sitelerde Paylaş

Allah, imtihan filan elbette yok da, biz konuyu hayvanları davranışlarından sorumlu tutabilir ve cezalandırabilir miyiz açısından ele alalım.

Tabii ki böyle bir düşünce çok saçma olur. Bunu kesinlikle yapamayız. Hayvanlar iyi kötü algısına sahip değillerdir. Bize kötü gelen davranışlarından dolayı asla hayvanları cezalandıramayız. Böyle bir şey yapmayı düşünmek bile abes olur. Hayvanları eğitmek için de ceza yöntemi uzmanlarca önerilmemektedir. Daima ödül sistemi kullanılmalıdır. Ceza hayvanı strese sokar ve eğitimini olumsuz etkiler.

Dolayısıyla hayvanların yaptıklarından sorumlu tutulup cezalandırılacaklarını öne süren hadis mi ne zırıltıysa hiç kaale alınacak bir yanı yoktur. Zaten kötülük yapılmış bitmiş, tekrar yapılması olasılığı da kalmamış bir öbür dünyada sen şunu yaptıydın sen bunu tuttuydun davasının saçma sapan yararsız bir şey olduğu apaçıktır. Adalet suçun tekrarını önlediği için adalettir. Öyle gecikmiş saçma sapan bir sözde adaletin hiç bir anlamı yoktur. Sen dünyadayken şunu ettiydin de seni cezalandıracam! Öyle saçma sapan iş olmaz. 

Bu cehennemdi azaptı saçmalıkları zaten yağmaya çıkacak haydutları nefretle kışkırtmak için uydurulmuş düzmeceler. "Onları yağmalayın öldürün onlar cehennemlik pislikler siz ölürseniz cennete gideceksiniz!" He he görürsem söylerim geri vahşi yağmacılar...

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, dr.Kemal yazdı:

header-object.png

burada her sorunuza cevap verilmiş bi zahmet okuyun beni yormayın

Bu mălum Tanrı derdini bir türlü anlatamamış ve sürekli insanların yardımına ihtiyacı var.

Kendisi bunların bencil, yalancı, yandaş vs. gibi huyları olduklarını bilmiyor mu ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...