Jump to content

Manipüle Edilmek

Recommended Posts

Geçmişte iyi niyetli olduğum için, herkesi kendim gibi sandığım için özellikle iş hayatında çok kullanıldım. Ben de bazı tecrübeler edindim; kibar olmamak, bencil olmak, birlikte çalıştığın kişilerin kuyusunu kazmak v.s.

Siz kendinizi karaktersiz ve yavşak insanlara karşı nasıl koruyorsunuz? Bu insanların gerçek yüzlerini, niyetlerini nasıl anlıyorsunuz? Kendilerini kamufle etmekte o kadar başarılılar ki...

Sitelerde Paylaş

Geçmişte iyi niyetli olduğum için, herkesi kendim gibi sandığım için özellikle iş hayatında çok kullanıldım. Ben de bazı tecrübeler edindim; kibar olmamak, bencil olmak, birlikte çalıştığın kişilerin kuyusunu kazmak v.s.

Siz kendinizi karaktersiz ve yavşak insanlara karşı nasıl koruyorsunuz? Bu insanların gerçek yüzlerini, niyetlerini nasıl anlıyorsunuz? Kendilerini kamufle etmekte o kadar başarılılar ki...

Bir tanıdığımla bi ticaret planı üzerine konuşuyorduk;Şöyle bir iş var kar oranı 1 e 10 dyordu.

Ertesi zamanlarda tekrar muhabbet etme fırsatımız olucan kendisine bu işe girmek istediğimi söyleyince 1 e 4 kazanırız dedi.

Oysa daha bir kaç zaman önce 1 e 10 kar oranından bahsediyordu.

O anda benden alacağı paranın bir kısmını cebine atıp kalanıyla ticaret yapmak istediğini anladım.

Zannedersem herhangi bir yöntem yok ahlaksızları anlamak için sadece herkese ama herkese karşı ''savunma duvarı'' koymak gerekiyor.

Saygılar...

Sitelerde Paylaş

Birinci kural "iyi niyetimden, herkesi kendim gibi sandığımdan kullanıldım" diyenlere güvenmemek. Baksana, sen bile başkalarının kuyusunu kazdığını itiraf ediyorsun.

Sitelerde Paylaş

Birinci kural "iyi niyetimden, herkesi kendim gibi sandığımdan kullanıldım" diyenlere güvenmemek. Baksana, sen bile başkalarının kuyusunu kazdığını itiraf ediyorsun.

Evet özellikle böyle diyenlere güvenmemek gerekiyor çünkü bu insanlar kazık yemiş, bazı şeyleri yaşayarak tecrübe etmişlerdir.

Sitelerde Paylaş

Gerek iş hayatımda, gerekse özel hayatımda bu tarz insanlarla çok karşılaştım.Onlar gibi olmak asla istemedim tam tersine onlara inat kendimi hiç bozmadan 33 yaşıma geldim. Doğal bi koruma iç güdüsüyle hareket ediyorum. Kimseye güvenmiyorum sadece hayatımda olan 4 5 özel insan haricinde, onlar biliyorum ki her zaman yanımda.. Çok kalabalık bir çevre sahibi olmak her zaman beraberinde hayal kırıklıkları getiriyor. O yüzden az ve öz insan edinerek kendini koruyabilirsin. Bu kimseyle konuşmıycan anlamına gelmiyor sadece onları sınırından içeri sokmayacaksın. İş hayatında, özel hayatında  kendini asla bozmamak çok önemli  çünkü adam gibi adam olmak herkesin harcı değil.Bırak onlar napıyorsa yapsınlar sonları vicdan azabı olacakttır.. 

Sitelerde Paylaş

Is hayatinda bu olaylarin oldugunu cok duyuyorum. Ornegin sana ne yaptilar?

Bana yapılanlar için kendimi suçluyorum. X kişi değil de ben haksızlığa uğruyorsam bu benim hatam. Ben bundan birkaç yıl önce eğitim seviyesi oldukça düşük insanlar arasında çalışmıştım. Birkaç karaktersiz insana samimi davranıp o ortama uyum sağladığım için kendimden utanıyorum. İşten ayrıldıktan sonra bazı şeylerin farkına vardım. Arkadaş zannettiğin kişi en ufak bir hatanı müdüre yetiştiriyor, sana patronluk taslayan seni sürekli aşağılamaya çalışan kişinin ilkokul mezunu olduğunu öğreniyorsun bunları aşağılık komplesksinden yapıyormuş ve daha birçok örnek verebilirim. Müdürü avcunun içine alıp yönetmek, adam kayırma, yalakalık v.s.

Eğitimli insanlarla da çalıştım ve tabii ki bazı sorunlar oldu ama bu kadar kafama takacağım bir şey yaşamadım.

Sitelerde Paylaş

Aynı şeyleri sen de yapıyorsan, insanlara nasıl karaktersiz ve yavşak diyebiliyorsun?

Aynı şeyleri yapmadım henüz. Maalesef acımasızlaştım. Kendimi koruyabilmek yerimi garantileyebilmek için kötülük yapmam gerekiyorsa yapmaya çalışırım. Başka bir seçeneğim var mı sence? Sen yurtdışında yaşadığın için anlayamıyorsun.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Pollini said:

Ben kendimi insanlardan uzak tutarak, mecburen gorusmek zorunda oldugum insanlarla da fazla samimi olmayarak koruyorum. Fazla samimi oldugun her insan bokunu cikarir iyi niyetinin. 34 yasindayim, tek bir dostum yok artik. 10 sene oncesine kadar arkadas ve dost sayim gunluk attigim adim kadardi. Once birkacinin beni savdigini farkettim ve caktirmadan uzaklastim, bir kisminin da kotu niyetli oldugunu ogrendikten sonra usulca uzaklastim, gecen sene son 10 kucukluk arkadasimla cikarci olduklari icin alakayi kesmistim. 1 ay kadar once de son dostum ve ayni besikte buyudugum arkadasimla fesat oldugu icin gorusmeme karari aldim. Suan o kadar duruyum, o kadar huzurluyum ki anlatamam. Iyi niyetli insanlarin sayisi yok denecek kadar az kaldi artik. Mecburen gorustugum is arkadaslarimla da arama bir cizgi koydum, o cizgiyi hic bozmuyorum. Bu sekilde koruyorum kendimi, yakinlasmadigin surece kendini uzecek olaylar yasamazsin..

tarihinde NotFound tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayatımdan dostluk kavramını çıkardım diyebilirim. İnsanlarla çok çabuk samimi olmamaya özen gösteriyorum. Kendimi bir koruma çemberinin içine aldım. Kolay kolay kimseyi almıyorum. 

İnsanlardan gördüğüm olumsuz tavırlar sonucunda biraz agresifleştiğimi söyleyebilirim. Ama hiçbir zaman özümü bozmadım. Kimseye yanlış yapmadım. Onlar gibi olmadım yani. Ama insan biraz yalnızlaşıyor. Zamanla da yalnızlığı daha çok sevmeye başlıyorsunuz. Anti sosyal miyim? Hayır. İstediğim zaman gayet iyi iletişim kurabiliyorum. Farklılık yalnızlığı da beraberinde getiriyor.

Sitelerde Paylaş

Manipüle edilmekten korkuyorsan insanlarla pek samimi olmayacaksın. Çünkü insanlar birbirini manipüle etmeye meraklıdır. Hele de saf olanları...

Mesela ben eskiden fazlasıyla saftım. Herkesle samimi olmaya çalışan biriydim. Sonra seçici olmaya başladım ve biraz azaldı çevrem, sonra artık maksimum seçiciliğe geldiğim için kimseye dost gözüyle bakmıyorum. En fazla bazı arkadaşlarla uzun süre takılıp sıkılmaktan kurtuluyorum o kadar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...