Jump to content

Erdoğan'ın Milis Güçleri ve 15 Temmuz

Misafir

Recommended Posts

Balistik incelemenin yapılmadığını nerden biliyorsun? Balistik inceleme otopsi sayılmaz. Bedenlerden çıkan mermiler incelenmiştir muhtemelen. Ama askerlerin kullandığı makineli tüfeklerin attığı mermiler, tabanca mermisi gibi bedenin içinde kalmaz. Çoğunlukla bedeni parçalayarak diğer taraftan çıkar. 

Çok sayıda insanın karıştığı sokak çatışmalarında ölen insanların kim tarafından öldürüldüğünü bulmak için kamera kayıtları ve insanların tanıklıklarına da başvurulur. Çoğu zaman balistik incelemeden bunu tespit etmek imkansızdır. 

Sivilleri Erdoğan'a bağlı milislerin öldürdüğünü sadece Fethullahçılar ve onların kuyruğunda dolanan ahmak liberaller söylüyor. O çatışmaların içinde bulunan hiçbir insandan bugüne kadar böyle bir açıklama duyulmadı. Ama tabii ki Fethullahçılar ve ahmak liberallerin böyle birşey duymalarına gerek yok. Onlara kendi mabadlarının sesi yetiyor.

http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/can-atakli/balistik-raporlar-neden-aciklanmiyor-1933084/ 

Attığım görgü tanıklarının,aile yakınlarının falan ifadelerine bakmadın mı,elbette hepsini onlar öldürmedi ama için içindeydi o milisler..

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, yeniçeri53 said:

Perinçeğe yakışan Tayyiple değil Kemal beyle anlaşmasıdır.

Abi Kemal Kılıçdaroğlu'nun ne olduğunu anlamadık mı hala? Bu adam Tesev kurucu üyesidir. Ulusalcıları, Atatürkçüleri idare etmeye çalışıyor. Hepsi bu. HDP'nin kuyruğunda dolaşan solumsulardan hiçbir farkı yok. Perinçek ile görüşür, bazen ulusalcıları memnun edecek işler de yapabilir ama bütün bunlar durumu idare etmek içindir. Onun ajandası, planı programı tamamen farklıdır.

Kılıçdaroğlu CHP'nin Gorbaçov'udur.

Ha, CHP tabii ki bizim partimizdir. Aydınlıkçılar CHP'nin kılına zarar gelmesini istemez. Sandık başına gittiğimizde elimiz her seferinde kendi partimiz ile CHP arasında gider gelir. 

Doğu Abi Tayyip Erdoğan ile herhangi bir anlaşma yapmadı. Aydınlıkçılar öncelikle anti emperyalisttir. Emperyalizmin iki önemli örgütü PKK ve Fethulah örgütüdür. Tayyip Erdoğan bu ikisi ile çatıştığı sürece, biz bu politikaları destekleriz. Biz hiçbir hükümete PKK'ya ve Fethullah'a vurma, onlara şefkatli davran demeyiz, diyemeyiz. Bu konular dışında Tayyip Erdoğan ile hiçbir ortak noktamız, anlaşmamız falan yoktur.

Sitelerde Paylaş

Darbe önceden biliniyordu. Bunda herkes hemfikir. Peki ama devlet biraz erken davranıp bunu önleyebilir miydi? İnsanlar çoğunlukla, evet engellenebilirdi diye düşünüyor. Ama belki de engellenemezdi. Belki öngörülemez başka işler ortaya çıkabilirdi. Belki o zaman sadece ayağa yapışan kenenin kıçı kopartılırdı, kafa derinin içine kaçar ve bedeni zehirleyebilirdi.

İnsanlar garip. Darbeyi yapan yerine darbeyi engelleyemeyeni suçluyor. E, be kardeşim darbecinin hiç mi suçu yok?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Robespierre said:

Abi Kemal Kılıçdaroğlu'nun ne olduğunu anlamadık mı hala? Bu adam Tesev kurucu üyesidir. Ulusalcıları, Atatürkçüleri idare etmeye çalışıyor. Hepsi bu. HDP'nin kuyruğunda dolaşan solumsulardan hiçbir farkı yok. Perinçek ile görüşür, bazen ulusalcıları memnun edecek işler de yapabilir ama bütün bunlar durumu idare etmek içindir. Onun ajandası, planı programı tamamen farklıdır.

Kılıçdaroğlu CHP'nin Gorbaçov'udur.

Ha, CHP tabii ki bizim partimizdir. Aydınlıkçılar CHP'nin kılına zarar gelmesini istemez. Sandık başına gittiğimizde elimiz her seferinde kendi partimiz ile CHP arasında gider gelir. 

Doğu Abi Tayyip Erdoğan ile herhangi bir anlaşma yapmadı. Aydınlıkçılar öncelikle anti emperyalisttir. Emperyalizmin iki önemli örgütü PKK ve Fethulah örgütüdür. Tayyip Erdoğan bu ikisi ile çatıştığı sürece, biz bu politikaları destekleriz. Biz hiçbir hükümete PKK'ya ve Fethullah'a vurma, onlara şefkatli davran demeyiz, diyemeyiz. Bu konular dışında Tayyip Erdoğan ile hiçbir ortak noktamız, anlaşmamız falan yoktur.

Sayın kardeşim Robespierre baştada şunu belirttim CHP Ulusalcı seçmenin partisidir.Aydınlıkçı bilinçli bir Ulusalcıdır. O zaman CHP de görev alacaksınız.CHP de Genel başkanlığı alacaksınız! CHP MKY sini oluşturacaksınız.Partiyi Bekaroğullarına ,Tanrının Kullarına Sağlarlara,Beşiktaş Belediye başkanı vardı adını unuttum işte bunlara bırakmayacaksınız.Çünkü Parti zaten sizin ideolojinizdir.Ben CHP seçmeni olarak senin fikirlerinin dışında değilimki? Hangi CHP seçmeni şahsen sizin fikirlerinize karşıdır? Ha takdir etselerde Perinçeği sevmeyebilirler.Ona bakarsan Bende Kılıçdaroğlunun her fikrine katılmam!Fakat ben tıpış tıpış yörüyorsam oda bana mecburdur!Çünkü ben tabanım ,seçmeniyim. Mesele şudur :CHP yi şu zamanda  yıpratamayız.Kol kırılacak yen içinde kalacak.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Esas patron kim ona bakacaksınız? RTE nin esas patronu ABD değildir.ABD tali olandır.RTE nin esas patronu Yobaz Türk halkı,Kadir Mısırlıoğlu gibi fikir babalarıdır.ABD ye ancak göz kırpabilir.Onun içindirki RTE Fetoyu alt etmiştir.Çünkü Fetonun Esas patronu varken o Esas patron olarak ABD yi Pentagonu CIA yı kabul etmiştir.Kemal Beyinde Esas Patronu Ulusalcı Türk Halkıdır. TESEVcimidir? Bilmem ama  oraya göz kırpmaktan ileriye geçemez.

Sitelerde Paylaş

MİT müsteşarı hakan fidan ile hulisi akar, 15 temmuz'un akşam saatlerinde kalkışmanın başında darbeyi yöneten isimlermiş gibi yapıp TSK'daki darbe heveslisi subayları trollediler. Hakan fidan ile Hulisi akar, Tayyip'in talimatlarıyla uyum içinde, gerçek niyetlerinin darbe yapmak değil, darbe yaparmış gibi yapıp, galeyana gelen fetöcü subayları avlamak olduğunu iyi sakladılar ve başarılı oldular. Hakan fidan ile Hulisi akar, self-coup sırlarına vakıf çok kritik iki isim oldukları için halen görev başındalar ama Tayyip bu iki isimden nasıl kurtulacak ben de merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş
On 12.08.2017 at 17:41, ekremaktaş said:

Ne gibi

15 Temmuz da ki " Fetö " kod isimdir. Bunun doğrusu CİA-Gladio dur. Bunu söküp atan bir ülke de kıçı kırık bir iki sakallı ile silahlı guruplar oluşturursan başına neler gelir?... Tayyip cahildir ama salak değil.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, albastı said:

15 Temmuz da ki " Fetö " kod isimdir. Bunun doğrusu CİA-Gladio dur. Bunu söküp atan bir ülke de kıçı kırık bir iki sakallı ile silahlı guruplar oluşturursan başına neler gelir?... Tayyip cahildir ama salak değil.

15 temmuz'da gördüğümüz bir avuç avanak mı gladyo yani? Türkiye'de Amerikan gladyosu var buna "eyvallah" ama otel adresini esnafa soran, cnntürk'te gazetecilerle yumruklaşan, köprünün bir başını tutup öbürünü boş bırakan, "biz darbe yapıyoruz" diye bağırırcasına uçakları ankara üzerinde boş boş dört döndüren, koskoca tankları sivillere kaptıran bu aveller mi gladyo, anlamadım.

15 temmuzdan sonrası daha da kötü. 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, ekremaktaş said:

15 temmuzdan sonrası daha da kötü. 

Gladio yalanları ile beyniniz uyuşturuluyor, farkında değilsiniz.

15 Temmuz'da başarılı olsaydılar Suriye gibi olacaktık. Söylüyoruz inanmıyorsunuz. Tayyip Erdoğan'a olan nefretiniz ağır basıyor ama gerçek bu. 

Bir tanrı varsa gerçekten bu tanrı Tayyip Erdoğan'ı seviyor. Bir adam bu kadar mı doğru zamanda doğru yerde olur, bu kadar mı ballı olur, akıl alır gibi değil.

Yaşı yetenler hatırlar. Nurettin Sözen SHP'li İstanbul belediye başkanı idi. Adamın belediye başkanlığı döneminde kuraklık oldu. İnsanlar camilerden kovalarla evine su taşıyordu. Tayyip Erdoğan seçimi kazandı o sene her tarafı sel götürdü. Adam geldikten sonra evlerdeki çeşmeler çalışmaya başladı. Bu adamın balı, şansı hep yaver gitti. İnanılır gibi değil.

15 Temmuz gecesi gerçekten Gladio tuzağa düştü. 1950'lerden sonra Türkiye devleti içine yuvalanan Gladio ilk defa çok kötü çuvalladı ve 60 yıllık birikiminin büyük kısmını heba etti. Bu olay Tayyip Erdoğan'ın şansına, onun dönemine denk geldi. Bu işi planlamaya ve becermeye onun çapı, gücü yetmez. Türk devleti gerçekten bağırsaklarını temizleme şansı yakaladı. O şans da Erdoğan'ın iktidarına denk geldi. Yapacak birşey yok.

2 hours ago, ekremaktaş said:

uçakları ankara üzerinde boş boş dört döndüren, koskoca tankları sivillere kaptıran bu aveller mi gladyo, anlamadım.

O uçaklar boş boş dönmedi. Herşey bir yana askeri darbe önceilkle halkı ve bürokrasiyi sindirme operasyonudur. Uçaklar sonik ses patlamaları ile halkın psikolojik direncini kırıyordu. Her savaş önce kafada kazanılır. 

Sitelerde Paylaş

Tutuklattığı fetöcülerin çoğunu kendi getirdi oralara. Kanunlarla, terfilerle o(Tayyip) gladio(!!!) ya yol açtı!!!

Tamam, fetönün darbesi iyi bir şey demiyoruz.

Ama Tayyip de fetönün yapacağı şeylerin aynısını yapıyor. (Din devleti)

Sevinmemiz için hiç bir neden yok. 

Tayyibi sevmemiz için hiç bir neden yok.

Laik ve çağdaş Türkiyeyi kurtarmanın tek yolu bir iç savaş.

Ve Tayyip de buna oynuyor. İç savaş çıkmadan kalıcı bir devlet kuramayacağını biliyor.

İç savaşın provasını 15 Temmuzda yaptı. Ve o tarihten sonra insanlar devam silahlandırıldı.

Ve hala muhalifleri birer terörist olarak göstererek düşman ilan ediyor.

Büyük bir gösteri/protesto oldumu milislerini sokağa süreceği garanti.

Tayyipten bizim gibi demokrat ve laik insanlara hiç bir hayır gelmez. 

Tayyip karşıtı olmak da fetöcü olmakla eş anlamlı değildir.

Al birini vur öbürüne. 

Kullanışlı dini bulmuşlar, millet dikmekte yarış yapıyorlar. "Allah-Kuran" de, domalt milleti.

"Domalan" değil "domaltan"  olmak için Perinçek felan hepsi Tayyipci oldu. Sapla saman ayrılıyor. Çağdaş-Laik-demokratlarla dinci-gerici-Osmanlıcılar ayrılıyor. Solcu vatanseverler ile sağcı emperiyalister ayrılıyor. 

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, poiuz said:

Ama Tayyip de fetönün yapacağı şeylerin aynısını yapıyor. (Din devleti)

Fethullahçılar din devleti mi istiyordu? Din devletinden kasıt ne? Mesela Fethullah Mavi Marmara olayında net bir şekilde İsrail'i destekledi. Önemli bir gösterge daha, Fethullahçılar kelime-i şahadet'ten Muhammed'in adını silmişlerdi. 

La ilahe illallah yeterlidir diyorlardı. Muhammeden resullulah'a gerek yok diyorlardı. Üzerinde sadece La ilahe illallah yazan çeşitli dökümanlar yayınladılar. İbrahimi dinler safsatası, dinlererası diyalog falan. Bunlardan din devleti çıkar mı?

Ha, bu göstergelerin tamamı anlamsız da olabilir. Hepsini insanları yanıltmak için, dönemsel bir taktik falan olarak yapmış olabilirler. Ama bu küçük bir ihtimal. Fethullah hareketi, İslam üzerine yükselmiş, basbayağı bir New Age tarikatıdır. Scientology gibi birşey.

Bu acayip varlık bir devlet kurma yeteneğine ve isteğine sahip olabilir mi? Bilemeyiz. Ama çok şüpheli. Belki de Armageddon'u çıkarmayı hedefliyorladı. Bunu da bilemeyiz. Hakikaten bilemeyiz. 

Fethullah örgütü hakikaten karanlık, gizemli, garip bir yapıdır. Ben 15 Temmuz'da devleti ele geçirmekten çok, devleti dağıtmak amacı ile hareket ettiklerini düşünüyorum. İç savaş çıkarmak, bir işgale zemin oluşturmak ya da İran ile savaş çıkarmak. Bunların hepsi aynı kapıya çıkar. Türkiye devletini dağıtmak, parçalamak. Bence amaç buydu. Yani din devleti kurmaya çalıştıklarını sanmıyorum.

Tayyip Erdoğan din devleti kurmaya çalışıyor mu? Elhak o gerçekten buna çalışıyor. Ama başarabilir mi? Batı, Rusya ve hatta Çin İslamcılar ile çatışma halinde iken bu çok zor bir ihtimal. Zaten Tayyip Erdoğan artık sadece tek kişi. Şu an AKP örgütü ile çatışma halinde. Bu son badireden de sıyırabilir mi? Eh, bu da neticede sadece bir tek insan. AKP teşkilatı ile çatışmak çok zorlu bir iş. Bir noktada sendeleyeceğini düşünüyorum. Sendelediği anda ise, vahşi köpekler tarafından parçalanan bir geyik gibi bir anda yok olacaktır.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Robespierre said:

Fethullahçılar din devleti mi istiyordu? Din devletinden kasıt ne? Mesela Fethullah Mavi Marmara olayında net bir şekilde İsrail'i destekledi. Önemli bir gösterge daha, Fethullahçılar kelime-i şahadet'ten Muhammed'in adını silmişlerdi. 

La ilahe illallah yeterlidir diyorlardı. Muhammeden resullulah'a gerek yok diyorlardı. Üzerinde sadece La ilahe illallah yazan çeşitli dökümanlar yayınladılar. İbrahimi dinler safsatası, dinlererası diyalog falan. Bunlardan din devleti çıkar mı?

Ha, bu göstergelerin tamamı anlamsız da olabilir. Hepsini insanları yanıltmak için, dönemsel bir taktik falan olarak yapmış olabilirler. Ama bu küçük bir ihtimal. Fethullah hareketi, İslam üzerine yükselmiş, basbayağı bir New Age tarikatıdır. Scientology gibi birşey.

Bu acayip varlık bir devlet kurma yeteneğine ve isteğine sahip olabilir mi? Bilemeyiz. Ama çok şüpheli. Belki de Armageddon'u çıkarmayı hedefliyorladı. Bunu da bilemeyiz. Hakikaten bilemeyiz. 

Fethullah örgütü hakikaten karanlık, gizemli, garip bir yapıdır. Ben 15 Temmuz'da devleti ele geçirmekten çok, devleti dağıtmak amacı ile hareket ettiklerini düşünüyorum. İç savaş çıkarmak, bir işgale zemin oluşturmak ya da İran ile savaş çıkarmak. Bunların hepsi aynı kapıya çıkar. Türkiye devletini dağıtmak, parçalamak. Bence amaç buydu. Yani din devleti kurmaya çalıştıklarını sanmıyorum.

Tayyip Erdoğan din devleti kurmaya çalışıyor mu? Elhak o gerçekten buna çalışıyor. Ama başarabilir mi? Batı, Rusya ve hatta Çin İslamcılar ile çatışma halinde iken bu çok zor bir ihtimal. Zaten Tayyip Erdoğan artık sadece tek kişi. Şu an AKP örgütü ile çatışma halinde. Bu son badireden de sıyırabilir mi? Eh, bu da neticede sadece bir tek insan. AKP teşkilatı ile çatışmak çok zorlu bir iş. Bir noktada sendeleyeceğini düşünüyorum. Sendelediği anda ise, vahşi köpekler tarafından parçalanan bir geyik gibi bir anda yok olacaktır.

Robbe sen müslümansin degil mi?
Ben fetönün dinlerarasi dialogunu o kadar önemli bulmadim cünkü din zaten kullanilmak icin, Tayyip de kendi icin kullandi.

Iyi yürümese de az cok bir demokrasimiz vardi. Laik ve cagdas bir devlet olmaya calisiyorduk. Ve son 15yil bize bircok sey ögretti.Son bes yilda irticanin ne kadar tehlikeli oldugunu görmüs ve tatmis olsak da ondan önceki 10 yil demokrasi adina azinlik olmanin ne demek oldugunu ögrendik. Yeni tecrübeler kazandik.
Ateistin ateist gibi yasayabildigi, müslümanin müslüman gibi yasayabildigi bir sistem hedefimiz. 
Bu yüzden laiklik önemli.

Fetö de, Tayyip de laik devleti yikmak istiyorlar(di). 
Sonra...
Fetö, ABD güdümlü olacakdi. ABDnin istedigi kadar "ilimli".
Tayyip ise Osmanli hayallerini yasiyordu, ortada kaldi. 
Bir yerlere yamanmaya calisiyor.

Ama ikisinin de ilk hedefi TCyi yikmakti.

Tayyibe takilan "dogucu"lari da anlayamiyorum, Bati karsiti görünüp cözümlerin Asyada olduguna inananlari.
Arap kültürünü yayan AKPli Türkiye hangi doguya acilacak? Medineyeti yakalamis Japon ve Cine mi? Koreye mi? Rusa mi? 
Acilsak acilsak Afganistana, Pakistana aciliriz!
Ya da Türk devletlerini Araplastirmak mi misyonumuz?

Dedigin gibi Tayyip tökezleyince...
ic savas cikarmadan gidecek mi acaba!?
Tayyibi bölünmeden atlatabilirsek yine bir MILLET olabiliriz,

Iyi günler

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, poiuz said:

Robbe sen müslümansin degil mi?
Ben fetönün dinlerarasi dialogunu o kadar önemli bulmadim cünkü din zaten kullanilmak icin, Tayyip de kendi icin kullandi.

Müslümanlıkla alakam yok.

Dinlerarası diyalog, ve kelime-i tevhidin değiştirilmesi Fethullah'ın Müslüman olmadığını gösteriyor. Ha, müslüman değiller de iyi bir halt değiller. Dediğim gibi, bunlar New Age dini akımlardan biri. Zaten Nurcular baştan beri mikroplu bir gruptur. Bunların piri Saidi Nursi de İngilizler ile fazla aşna fişna yapıyordu. Onun çıkardığı Fethullah da gitti ABD'nin kucağına oturdu.

Tayyip Erdoğan gençliğinden beri bir radikal İslamcı'dır. Akıncılar örgütünün üyesidir. Bütün siyasi kariyerini din devleti kurmak için harcadı. 

Fethullah öyle değil. O bir vaiz olsa da siyasi kariyerini Komünizmle Mücadele Dernekleri'nde başlattı. Baştan beri ABD ve onun uzantılarında çalıştı. Hep batıcı bir adamdı. Samimi bir şeriatçı olduğunu sanmıyorum.

Bence formül şöyle; Fethullah'ın şeriat kurmaya gücü var ama niyeti yok. Erdoğan'ın şeriat kurmaya niye var ama gücü yok. Nitekim Tayyip Erdoğan'ı bugüne taşıyan güç aslında Fethullah örgütünden başkası değildir.

1 hour ago, poiuz said:

ic savas cikarmadan gidecek mi acaba!?

Niyeyse kötümser değilim birader. Kötü şeyler olacağını düşünmüyorum. Erdoğan muhtemelen hastalık ya da ölüm sebebi ile iktidardan ayrılacak ama iç savaş falan... Uzak ihtimal geliyor bana.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...