Jump to content

Kuzey Kore Yalanları

Recommended Posts

Bu forumda bir hayli Abd'ci varmış:89:

Üstelik Abd'cilikte tayyip ellerine su dökemez, tayyip hiç olmazsa BOP eşbaşkanıyım deme dürüstlüğünü gösterdi.

Tabi bu forumdaki Abd'cilere göre BOP da işgal projesi değildir...

BOP eş başkanıydı sahiden, bunu söylemesi de dürüstlüğünden değil alçaklığındandı. Diyarbakır yıldız olacak, gelişeceğiz, süper olacağız falan deyip hava yapıyordu. BOP eş başkanı olduğu o kadar gerçek ki, AKP'liler bu iş hatırlatıldığında "haa, o mu? Ya o proje kapandı, artık başkan filan değil" diyor. Değil gerçekten de. Ama BOP projesi elbette başka ortaklarla sürüyor. Bizimki beceriksiz çıktı, şımardı, Ortadoğu'daki etkisini yitirdi. Başka nedenler de var. 

Burada kimse ABD'ci değil bilgivehis. Sadece gerçekçi. Bütün suç ABD'nin deyip kendi ahmaklığımızı, beceriksizliğimizi, başarısızlığımızı perdelemek ve üstüne bir de çok vatansever görünmek meselemiz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 374
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Burada kimse ABD'ci değil bilgivehis. Sadece gerçekçi. Bütün suç ABD'nin deyip kendi ahmaklığımızı, beceriksizliğimizi, başarısızlığımızı perdelemek ve üstüne bir de çok vatansever görünmek meselemiz.

Sayın Türk, keşke forumu dediğiniz gibi gerçekleri bulmaya çalışan ama bunu yaparken de asılsız iddialara başvurmayan olarak görebilseydim.

ABD kapitalist diyoruz, illuminati yapıyon diyorlar.

ABD işgalci diyoruz, bir yeri işgal etmedi diyorlar.

ABD artık psikolojik projelerle işgal ediyor diyoruz, yok biz geri zekalıyız diyorlar.

Tamam biz geri zekalıyız ama bunu dinlerle, eğitim sistemiyle sağlayan ABD projesi diyoruz, hani örnek ver diyorlar.

Ahan da ABD projelerini gösteriyoruz, Feto-Pkk-Evren-Tayyip bunun sonuçları diyoruz, e oy vermeyin o halde gibi bütün gerçekleri inkar eden basit cevaplar görüyoruz...

Sayın Türk, siz belki dürüst olabilir Abd hayranlarının ve militanlarının  teorik yanıltmacalarına belki kapılabilirsiniz ancak bu tür oyunları yetmişli yıllarda yaşamış birine sökmez, çünkü kültür emperyalizminin dünü ve bugününü ayırt edecek kadarım...

Evet bütün suçu başkalarına yüklemek kendimizi ayıklamaz, biz nasıl gerizekalıysak aynı şekilde bizi bu hale getireni de görmemek olmaz.

Ne var ki, bu forumda Abd sütten çıkarılıyor, tek suçlu gerizekalılar görülüyor, bu gerçekçilik değil kayırmacılıktır...

Bu anlayışa göre dinler de muhammed de hiç bir suç işlememiştir, tek suçlu halktır.

O halde dinlere karşı olmanın  veya onlar aleyhinde davranmanın da bir anlamı kalmıyor, nasıl olsa tek suçlu bulunmuştur(?).

Sitelerde Paylaş

Sayın Türk, keşke forumu dediğiniz gibi gerçekleri bulmaya çalışan ama bunu yaparken de asılsız iddialara başvurmayan olarak görebilseydim.

ABD kapitalist diyoruz, illuminati yapıyon diyorlar.

ABD işgalci diyoruz, bir yeri işgal etmedi diyorlar.

ABD artık psikolojik projelerle işgal ediyor diyoruz, yok biz geri zekalıyız diyorlar.

Tamam biz geri zekalıyız ama bunu dinlerle, eğitim sistemiyle sağlayan ABD projesi diyoruz, hani örnek ver diyorlar.

Ahan da ABD projelerini gösteriyoruz, Feto-Pkk-Evren-Tayyip bunun sonuçları diyoruz, e oy vermeyin o halde gibi bütün gerçekleri inkar eden basit cevaplar görüyoruz...

Sayın Türk, siz belki dürüst olabilir Abd hayranlarının ve militanlarının  teorik yanıltmacalarına belki kapılabilirsiniz ancak bu tür oyunları yetmişli yıllarda yaşamış birine sökmez, çünkü kültür emperyalizminin dünü ve bugününü ayırt edecek kadarım...

Evet bütün suçu başkalarına yüklemek kendimizi ayıklamaz, biz nasıl gerizekalıysak aynı şekilde bizi bu hale getireni de görmemek olmaz.

Ne var ki, bu forumda Abd sütten çıkarılıyor, tek suçlu gerizekalılar görülüyor, bu gerçekçilik değil kayırmacılıktır...

Bu anlayışa göre dinler de muhammed de hiç bir suç işlememiştir, tek suçlu halktır.

O halde dinlere karşı olmanın  veya onlar aleyhinde davranmanın da bir anlamı kalmıyor, nasıl olsa tek suçlu bulunmuştur(?).

İnan bana ben Muhammed'i de dinleri zerre kadar suçlamam, onlarla uğraşmam. Din nasıl suçlu olabilir? 

Forumda yıllardır okuduğum bir cümle vardır. Senin bu düşüncenle paralel bir cümledir o. Derler ki "Benim sorunum insanlarla değil, dinle. Ben dinin yok olmasını istiyorum, onunla mücadele ediyorum".

Hayatımda duyduğum en büyük kandırmaca, en büyük yanlıştır bu. Dinleri yaratanlar, onlara inananlar, onları kullananlar bizzat insanlardır, ben de dinle değil insanlarla uğraşırım. Dinden bana ne? Din dediğin saçma salak bir şey, Muhammed ise ne olduğu belli olmayan dandik bir figür. Nesiyle uğraşayım dinin?

İnsandır benim referansım. Gerçeklerdir. Onlara neye inandıklarını göstermeye çalışırım yalnızca. Muhammed'le, dinle falan uğraşmam.

ABD sütten çıkarılmıyor bu forumda. ABD kültür emperyalizmi yapıyorsa bunu gelip tek başına yapmıyor. Buluyor mis gibi birtakım işbirlikler, seçiyor mis gibi etki ajanları, satın alıyor, eğitiyor ve salıveriyor. Bütün bunları yapıyor diyelim. Kiminle yapıyor arkadaşım? Biz esas bununla uğraşacakken ne diye kalkıp ABD'yle uğraşıyoruz?

ABD düşman falan değil. Biz aptalız, beceriksiziz, tembeliz ve suçu hep başkalarına atıp ağlamayı öğrenmişiz.

ABD'yi, ülkenin eğitim müfredatını belirlesin diye içeri sokan sensin. ABD'nin yaptığı yardımları iç edip sanayiye, şuna buna çevirmeyip cebine indiren sensin. Devrimlerden sonra tarikatları, cemaatleri, şeyhleri hocaları dışarı salıp halkının beynini yıkayan sensin. Köy enstitülerini komünist fahişe yetiştiriyor diye yaygara koparanlara yenik düşüp kapatan sensin. Cemaatleri cazip oy merkezi haline getiren, hatta devrimlerden sonra akın akın çarşafını atıp başını açmış kadını türbana sokan yine sensin.

Al bugün... Her yer Arap dolmuş, Karadeniz'e kadar toprağını satın almış. Ülkenin her metrekaresi Arapça tabelalarla dolmuş, konu komşun Türkçe bilmez çarşaflı Araplar olmuş. Kadınını kızını taciz ediyor, toplaşıp seni dövüyor rahat rahat. Kuruş vergi vermeden iş yeri açıyor, ücretsiz sağlık hizmeti alıyor, sınava girmeden gidip üniversitende okuyor. Ana okulunca Arapça öğreniyor senin çocuğun artık.

Bak esas emperyalizm nerede şimdi.

Sitelerde Paylaş

Bak esas emperyalizm nerede şimdi.

Abd ve işbirlikçilerinin yaptıkları değil halkın duruşu önemli diyorsun.

Peki ben farklı mı diyorum, ben de aynısını söylüyor ve aynı düşünceye sahibim.

Benim demek istediğim, nasıl halkın duruşunu esas alıyorsak Abd ve işbirlikçilerinin yaptıklarının etkisine dikkat çekmek.

Örneğin, dini icat edenlerin ve dincilerin ne gibi film çevirdiklerini anlatmadan dindarları sadece suçlamakla doğru yapmış olmayız.

Bir insana geri zekalısın demeyle ona hiç bir şey anlatamayız, geri zekalı olmasının arkasındaki nedenleri, dayanakları anlatmalıyız.

Daha doğrusu sen gerçekleri anlat da varsın geri zekalılığa devam mı eder yoksa isyan mı eder onu kendine bırakalım ama önce anlatalım.

İşte benim itirazım bu forumda halkın üzerindeki bütün etkenler yok sayılarak halk geri zekalı denilip çıkılıyor.

Oysa bu ülkede insanlar daha doğuştan dine ve sömürüye uyarlanıyor, başka bir şey görmüyor, görmesi, öğrenmesi engelleniyor, programlanmış bir et yığını haline getiriliyor.

Bu gerçekler yokmuş gibi salt geri zekalı demekle gerçekçi olmuyoruz...

Sitelerde Paylaş

Abd ve işbirlikçilerinin yaptıkları değil halkın duruşu önemli diyorsun.

Peki ben farklı mı diyorum, ben de aynısını söylüyor ve aynı düşünceye sahibim.

Benim demek istediğim, nasıl halkın duruşunu esas alıyorsak Abd ve işbirlikçilerinin yaptıklarının etkisine dikkat çekmek.

Örneğin, dini icat edenlerin ve dincilerin ne gibi film çevirdiklerini anlatmadan dindarları sadece suçlamakla doğru yapmış olmayız.

Bir insana geri zekalısın demeyle ona hiç bir şey anlatamayız, geri zekalı olmasının arkasındaki nedenleri, dayanakları anlatmalıyız.

Daha doğrusu sen gerçekleri anlat da varsın geri zekalılığa devam mı eder yoksa isyan mı eder onu kendine bırakalım ama önce anlatalım.

İşte benim itirazım bu forumda halkın üzerindeki bütün etkenler yok sayılarak halk geri zekalı denilip çıkılıyor.

Oysa bu ülkede insanlar daha doğuştan dine ve sömürüye uyarlanıyor, başka bir şey görmüyor, görmesi, öğrenmesi engelleniyor, programlanmış bir et yığını haline getiriliyor.

Bu gerçekler yokmuş gibi salt geri zekalı demekle gerçekçi olmuyoruz...

Çünkü bu başlıkta tartıştığımız konu ülkemiz ve ABD ilişkileri değil, Kuzey Kore idi. Bu ülkenin sapkın diktatörünün yaptıklarını, ABD karşıtlığı adı altında pazarlaması ve birilerinin de ona aferin, ne güzel yapıyor demesiydi. Aynı şeyi bir başka eli kanlı sapkın olan Saddam için de yapmışlar. İnanamıyor insan.

Yoksa ben de ABD ve Türkiye, içerideki esas hainler, satılmışlar vs vs hakkında çokça yazıp çizdim, ABD hayranı ve savunucusu olup "ABD ne eylerse güzel eyler, onun varlık amacı dünyaya barış ve demokrasi götürmek, o olmasaydı bugün ülkemiz çok daha kötü durumda olurdu, şeriat gelmediyse bunu ona borçluyuz" diyen acayip tiplere tartıştım. 

ABD kötü, pis, katil de diğerleri neden iyi, ABD'yi şeytan ilan edip onunla mücadele ediyor olmak neden bir din halini almış, onu konuştuk. Manyağın biri iki füze yapıp sağı solu tehdit ediyor, kendi halkı sefalet içinde (Kuzey Kore, İran vb), bu manyak amacının ABD'ye meydan okumak olduğunu söyleyince hemen destek görüyor.

ABD yine iyi duruyor valla. "Şşt, kendine gel, görmüyorum sana" dediği anda kuyruğu kıstırıp "Affet abi" filan diyorlar sonra. Ama bu destekçiler bunların hiçbirini görmeyip bu kenar mahalle dilberlerine güzelleme çekiyor.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 hours ago, malta erigi said:

@Robespierre yuh sana! Hangi gazların kullanıldığı, insanlarin ne şekilde öldüğü ortada. Neyini inkar ediyorsun? Ermeni meselesi yüzünden refleks mi oldu inkar etmek sizde? Savundugun adamlara bak, saddam ve kim jong denen dombili. Pol pot da yiğit-aslandı değil mi?

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2012/12/121203_halabja

BBC tam bir orospu çocuğu gibi davranmış. Yine her zamanki gibi ince bir propaganda yazısı döşemiş. Hiçbir kıymeti yok. Tamamen yalan.

İngiltere Irak'a saldıran kuduz sürülerin içinde başı çekiyordu. Kendi katliamlarına böyle bir dayanak ve perdeleme yapmışlar. İngilizler Irak'ın güneyine, Basra'ya girdiler. Orada yaptıklarını da günün birinde birisi çeker, önlerine koyar.

Savaşın bir tarafının yazdığı propaganda yazısını ciddiye almamı mı bekliyorsun? İngiltere Halepçe"nin intikamını alan bir intikam meleği yani, öyle mi? Naapak, inanak mı?

Gezegenimizde en fazla katliamı yapanlar, İngiltere ve onun büyük kolonisi olan ABD'dir. Bütün tarih boyunca yapılmış katliamların en az 100 katını bu barbarlar yapmıştır.

Talabani'nin falan görüşlerine başvurmuşlar bir de. Aq it sürüleri.

Sitelerde Paylaş

ABD Türkiye'nin düşmanıdır.

PKK'yı silahlandıran, şeriatçıları güçlendiren ABD'dir.

Benim annem öğretmendi. 70'li yıllarda Diyarbakır'da ilkokul öğretmenliği yaptı. Okulda sadece annem oruç tutuyordu. Bütün öğretmenler onunla dalga geçiyor, niye akşama kadar aç duruyorsun diye takılıyorlardı. Böyle bir toplum, bugün Arap bokuna bulandı, ortaçağ çukuruna yuvarlandı. 

Türkiye'nin okumuş sınıflarını zehirleyen batı emperyalizmidir. Okumuş sınıflarımız, devrimcilerimiz, aydınlarımız, aydınlanmacı kadrolarımız büyük bir soykırıma uğradı.

Türkiye'de misyoner okulu arıyorsanız Bilgi Üniversitesi'ne bakın. Koç Üniversitesi'ne, Sabancı Üniversitesi'ne, Boğaziçi Üniversitesi'ne bakın. Türkiye'deki gericileşmenin merkezi onlardır. Oradan yetişen okumuş cahiller bu ülkeyi ortaçağ çukuruna attı.

Orta Anadolu çomarları Türkiye'yi ele geçirme yeteneğine hiçbir zaman sahip olamazdı. Batılı tarzda yetişmiş bir entelektüel olan 2. Mehmet, Konya'ya saldırıp onları ezdi. O zamandan 80'lere gelene kadar Orta Anadolu çomarları İstanbul egemenliği altındaydı. 1980'lere geldiğimizde batı bu durumu değiştirdi. İstanbul egemenliğini yıktı, yerine cehaletin iktidarını kurdu. Çünkü İstanbul merkezli Türkiye'nin kendisine rakip olabileceğini biliyordu. Oysa Konya merkezli Türkiye bir ortaçağ devletidir. 

Şeriatçı bok çuvallarının iki eli ile bir kalemi düzeltme yeteneği yoktur. Bu barbar sürüsünü bu ülkenin başına geçiren ABD'dir. Seçim meçim hikaye. Seçim daha önceden belirlenmiş olan kişinin koltuğa oturtulma ritüelidir seçim. 

Şeriatçıların da, PKK'nın da şefi, sahibi, efendisi ABD'dir. Sadece sonuçlar ile ilgileniyorsunuz. Oysa bir de sebepler var. Sebepleri göremiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Seküler arap devletlerini islamcı bok çukuruna çeviren ABD ve siyasal islam işbirliğidir.  Yüz milyarlarca dolar para dökerek, Afganistan'da mücahitleri beslediler, benzer yöntemi Suriye'de de kullandılar. Sizin gibi eğitimli insanların Türkiye'yi islam vebasından kurtarma çabaları da o yüzden çok küçük kalır.

Sitelerde Paylaş

Bence, ABD'nin Uzakdoğu ve Ortadoğu politikası birbirinden farklıdır. Kuzey Kore sorunu soğuk savaşın bir uzantısı. Fakat Ortadoğu'da istikrar sağlanmamalıdır. Yinon planı hakkında bilginiz varsa, nedenini de anlarsınız.

Sitelerde Paylaş

Bence bu konuyu biraz araştır. Türkiye 70'li yıllarda küçük ve büyükbaş hayvancılıkta ABD'den sonra ikinci sıradaydı. Birçok tarımsal üründe hala dünyada bir ağırlığımız var. Anadolu'daki bitki çeşitliliği Avrupa kıtasının 10 katı kadardır. Yani oldukça verimli ve zengin bir arazinin üzerindeyiz. 

Bugün emperyalizme teslim olmuş olan hükümet, köylüye tarlasını ekmeme karşılığı para ödüyor. Tekrar ediyorum, tarlanı ekmiyorsun boş bırakıyorsun gidip devletten para alıyorsun. Böyle bir sistem kuruldu. O emperyalist misyonerler halkı bunun iyi birşey olduğuna ikna etmek için dansöz gibi dolaştırıldılar. 

Gıda en stratejik sektörlerin başında gelir. Aklımızı başımıza toplarsak, bu alanda bir dev olmamız çok zor değil. Hiç kimseyi de küçümseme, Türkiye sadece tarım ile bile çok büyük bir refah yaratabilir.

İnsanlar eskiden köyde yaşadıkları için mecburiyetten birşey üretmek zorundaydı. Ama şehirlere göç yaygınlaşınca, köylerin çoğu boşaldı. Şehirlerde rahata alışan bir insanı köyde çiftçilik veya reçberlik yaptıramazsın.

Birde nüfus sürekli artmıştır. Buna parelel, köylerin boşalmasıyla insanlar köydeki varlıklarını ekmeyi bırakmışlardır.

Bunun nedeni budur. Yoksa sadece dediğin şeyler küçük nedenlerden biri olabilir.

Peki hangi veriye dayanarak Türkiye'nin küçük ve büyük baş hayvancılıkta Abd'den sonra ikinci geldiğini söylüyorsun...

Sitelerde Paylaş

Saddam döneminden beter olmaları ıraklilarin kendi ahmakliklari. Saddam'in nasil bir cani olduğunu degistirmez bu. Benim universitede en sevdigim profum irakliydi ve saddam'in gebermesinden gayet memnundu. 

Perincek ve avanesi milliyetçiliğin bokunu cikardi. Nasyonel sosyalistler ne kadar solcuysa, vatan partililer de o kadar solcu. Abd karsitligi solcuouga ölçü olamaz. Sığ bir bakış acisi bu. Musloşlar da abd karşıtı ona bakarsan... merkez yonetim kurulunda yaşar okuyan var partinin. Komunistligi mi kalmis artik?

Amerika her dönemde sana saldırsa, sen yenilse bu senin halkının suçu olacak. Bu kadar aptalca ve insanlık dışı yorumu nasıl atabiliyorsunuz anlamış değilim. Tamam Abd güçlü fakat bu kadar da malı yalanmaz ki....

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, zenzaraggi said:

Peki hangi veriye dayanarak Türkiye'nin küçük ve büyük baş hayvancılıkta Abd'den sonra ikinci geldiğini söylüyorsun...

Somut verilere dayanarak bunu söylüyorum. Rakamlar yani. 1980'den önce Türkiye'deki besi hayvanlarının sayısı, ABD'den sonra 2. sıradaydı. O zamanlar okullarda "Türkiye kendi kendine yeten 7 ülkeden biridir" denirdi. Türkiye'deki peynir çeşidi İtalya ve Fransa'dakilerden çok daha fazlaydı. Doğu Anadolu'da büyük hayvan sürülerimiz vardı. Kars tek başına bütün Türkiye'ye yetecek kadar peynir üretebilirdi. Çeşitli ve bol miktarda hayvansal ürünümüz vardı. 

Bütün bunları bir pembe tablo çizmek için yazmıyorum. Tabii ki çok eksikler ve hatalar da vardı. Ancak o potansiyel akılcı şekilde yönetilse, bugün tamamen farklı bir ülke olurduk. Bu süreç parçalanmıştır. Ülkesini seven herkes bu potansiyelin niçin yerle bir edildiğini düşünmelidir. 

Anadolu toprakları çok çeşitli ve verimli bitkilere sahiptir. Avrupa'da uygarlık çok geç gelişmiştir çünkü toprak verimsizdir. Büyük bir zenginliğin üzerindeyiz ama kullanamıyoruz. 15 senedir bedevi işgali altındayız. Okumuş sınıflarımız kendi toprağından kopmuş, bu ülkeyi geliştirecek düşünceler yerine, kişisel intikamlarını almanın peşinde koşuyorlar. 

Cehaletten ben de nefret ediyorum ama ülkemden asla nefret etmiyorum. Yukarda tartışma yaptığım insanlar ile aramdaki temel fark bu. Onlar hayatını cehenneme çeviren barbarlardan intikam almak istiyor. Ben de o barbarlardan nefret ediyorum ama onları dönüştürüp adam edebileceğimize inanıyorum. Bu topraklar ve bu cumhuriyet 60'lardan başlayıp 80'lere kadar süren altın nesil yaratmıştır. Tekrar yapabiliriz. 

60'ların iklimi Edip Cansever'i, Ahmed Arif'i, Cemal Süreya'yı, Melih Cevdet Anday'ı, Oğut Atay'ı, Moğollar'ı, Fikret Kızılok'u, Cem Karaca'yı ve daha nicelerini yarattı. Sadece bu kuşak bizim bu ülkeye olan inancımızı güçlendiriyor. 

Sitelerde Paylaş

@Robespierre ben pes ettim. Katliamın fotoları ortada, hala inkar ediyorsun. Daha fazla ne kanıt sunulabilir bilmiyorum. O yüzden pes.

@zenzaraggi sen önce düzgün konuş. Adam gibi mesaj yazıyoruz, n'oluyor öyle mal yalamak falan? Kuzey kore ve ırak özelinde tartışıyoruz ve evet 2 yönetim de batı tarafından hizaya getirilmeyi hak ediyor. Bunun güce tapmakla alakası yok. Öyle olsa akp'li olurduk. Benim ölçüm medeniyet, hurriyet ve demokrasi. Kim jong tombalağına karşı ve saddam canisine karşı elbette abd taraftarıyım. 

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Robespierre said:

Somut verilere dayanarak bunu söylüyorum. Rakamlar yani. 1980'den önce Türkiye'deki besi hayvanlarının sayısı, ABD'den sonra 2. sıradaydı. O zamanlar okullarda "Türkiye kendi kendine yeten 7 ülkeden biridir" denirdi. Türkiye'deki peynir çeşidi İtalya ve Fransa'dakilerden çok daha fazlaydı. Doğu Anadolu'da büyük hayvan sürülerimiz vardı. Kars tek başına bütün Türkiye'ye yetecek kadar peynir üretebilirdi. Çeşitli ve bol miktarda hayvansal ürünümüz vardı. 

Bütün bunları bir pembe tablo çizmek için yazmıyorum. Tabii ki çok eksikler ve hatalar da vardı. Ancak o potansiyel akılcı şekilde yönetilse, bugün tamamen farklı bir ülke olurduk. Bu süreç parçalanmıştır. Ülkesini seven herkes bu potansiyelin niçin yerle bir edildiğini düşünmelidir. 

Anadolu toprakları çok çeşitli ve verimli bitkilere sahiptir. Avrupa'da uygarlık çok geç gelişmiştir çünkü toprak verimsizdir. Büyük bir zenginliğin üzerindeyiz ama kullanamıyoruz. 15 senedir bedevi işgali altındayız. Okumuş sınıflarımız kendi toprağından kopmuş, bu ülkeyi geliştirecek düşünceler yerine, kişisel intikamlarını almanın peşinde koşuyorlar. 

Cehaletten ben de nefret ediyorum ama ülkemden asla nefret etmiyorum. Yukarda tartışma yaptığım insanlar ile aramdaki temel fark bu. Onlar hayatını cehenneme çeviren barbarlardan intikam almak istiyor. Ben de o barbarlardan nefret ediyorum ama onları dönüştürüp adam edebileceğimize inanıyorum. Bu topraklar ve bu cumhuriyet 60'lardan başlayıp 80'lere kadar süren altın nesil yaratmıştır. Tekrar yapabiliriz. 

60'ların iklimi Edip Cansever'i, Ahmed Arif'i, Cemal Süreya'yı, Melih Cevdet Anday'ı, Oğut Atay'ı, Moğollar'ı, Fikret Kızılok'u, Cem Karaca'yı ve daha nicelerini yarattı. Sadece bu kuşak bizim bu ülkeye olan inancımızı güçlendiriyor. 

Eğer niyetiniz buysa, önce ABD ile falan uğraşmayı bırakın. 

Bir de siyah/beyaz düşünmeyin. Öyle bir geri zekalısınız ki, kafanız en fazla iki şeye çalışıyor. ABD düşmanı yada ABD yalakasısı, hiç başka yol yok, üçüncüsü yok. Bana ne ABD'den, moron.. Ona düşman olmamı gerektirecek bir haltta yok, onun yalakası olmamı gerektirecekte. ABD orda bir ülke işte, Şili, Güney Afrika veya Kamboçya ne kadarsa o kadar. 

Önce ABD ile uğraşmayı bırakıp, kendinizin nerde yanlış yaptığına bakacaksınız. Siz bu salaklıklarda ısrar eder, böyle ebleh ebleh yaşarsanız, ABD Gider FRansa gelir, O gider öbürü gelir, siz hala burlarada zavallı zavallı bir takım dış mihraklar diye sayıklar durursunuz. 

Şeriatçı, dinci yobazlardan zerre farkınız yok. 

Önce kendinizi adam edin. Martavallarla, masallarla falan kendinizi kandırmayı bir bırakın. Neymiş, 80 öncesi Türkiye hayvan işinde ikinciymiş te... Ufak at biraz, sallama böyle bir tarafından. 80 öncesinde de sağdık biz, o zamanları da biliriz. 

Gidin kendinizi düzeltin önce. Gerçekler öyle ki, herşeyi düzeltecek kadar şey var içlerinde. 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, malta erigi said:

ben pes ettim. Katliamın fotoları ortada, hala inkar ediyorsun. Daha fazla ne kanıt sunulabilir bilmiyorum. O yüzden pes.

Bu haberi yazan kişinin ismi yok. Bir Belçikalı ile birlikte bölgeyi gezdiğini söyleyen bir kişinin yazdığı bir haber... Haberi yayınlayan kanal, Irak savaşında savaşan taraf olarak yer alan İngiltere'ye ait. Yani savaşın tarafı ama ona inanmakta hiçbir beis görmüyorsun. İngiltere ve ABD Halepçe olayını bahane ederek Irak'a saldırdı. O bahaneyi bir hikaye gibi anlatan, saldırgan tarafa ait bir yayını güvenilir ve tarafsız buluyorsun. Mesele de bu zaten.

Şunlar komik değil mi?

Önce şunu söylüyor:

"Herkes ölmüştü; ama herşeyin bir-iki saniye içinde gerçekleştiği belliydi. Yaşlı bir adam ekmeğini ısırırken ölmüştü. Bir başkasının ise gülümsemesi sanki bir fıkranın ortasında asılı kalmıştı."

Daha sonra şunu:

"Zaman azdı. Iraklılar bizim orada olduğumuzu biliyordu; bizim oraya inişimiz sırasında helikopterlerimize ateş açmışlardı."

Helikopterlerine ateş açılıyor, ama bunlar (bir muhabir bir de Belçikalı) büyük bir cesaretle bölgeye girip ekmeği ısırırken ölen adamı görüyorlar. Nasıl tam ısırırken ölmüş acaba? Taş mı kesilmiş? Zamanı da mı durduruyormuş bu kimyasal silah. Belli değil.

Sanki bölgeye sadece kendileri gitmiş gibi bir hava vermişler ama haberin yayınlandığı sayfada görünen bir fotoğrafı Türk bir fotoğrafçı çekmişti. Demek ki o fotoğrafçı da helikopterine açılan ateşten kurtulup o bölgeye inmiş. Indiana Jones gibi gazetecilerin buluşma noktası imiş demek ki burası.

"Bu nedenle sayma işlemimiz acele ve yetersiz olmuştu. Ama 5 bin ceset olduğunu tahmin ediyorduk. Bazıları da dağ yolundan İran'a geçmeye çalışırken dağ eteklerinde ölmüştü.

Bu rakam kesin olmasa da Halepçe saldırısı konusunda uzman kişilerce kabul görmüş bulunuyor."

Uzman kişiler madem bu sayıyı oturdukları yerden hesaplayabiliyor, keşke hiç zahmet edip gitmeselermiş. Uzman şöyle bir bakıp söyleyebilirmiş bunlara.

Bak Malta kardeş, ben Sovyetler Birliği yıkılırken komünisttim. Bu şerefsizleri o zamandan beri tanırım. Romanya'da yaptıkları sokak tiyatrolarını da bilirim. Bana kanıt olarak hiçbir şekilde BBC MMC haberi getirme. Saddam Hüseyin mahkemeye çıktı. Ben yapmadım dedi, kanıtlayamadılar. Benim için mesele o noktada bitmiştir. İstedikleri kadar uzmana rakam hesaplatsınlar bundan sonra.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, anibal said:

ABD orda bir ülke işte, Şili, Güney Afrika veya Kamboçya ne kadarsa o kadar. 

Embesil!

Şili, Güney Afrika ve Kamboçya Türkiye'ye karşı silah kullanan bir örgüte 200 tır dolusu silah mı verdi?

O kadar silahı nerene soktun da sakladığını sanıyorsun!

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Robespierre said:

Bu haberi yazan kişinin ismi yok. Bir Belçikalı ile birlikte bölgeyi gezdiğini söyleyen bir kişinin yazdığı bir haber... Haberi yayınlayan kanal, Irak savaşında savaşan taraf olarak yer alan İngiltere'ye ait. Yani savaşın tarafı ama ona inanmakta hiçbir beis görmüyorsun. İngiltere ve ABD Halepçe olayını bahane ederek Irak'a saldırdı. O bahaneyi bir hikaye gibi anlatan, saldırgan tarafa ait bir yayını güvenilir ve tarafsız buluyorsun. Mesele de bu zaten.

Şunlar komik değil mi?

Önce şunu söylüyor:

"Herkes ölmüştü; ama herşeyin bir-iki saniye içinde gerçekleştiği belliydi. Yaşlı bir adam ekmeğini ısırırken ölmüştü. Bir başkasının ise gülümsemesi sanki bir fıkranın ortasında asılı kalmıştı."

Daha sonra şunu:

"Zaman azdı. Iraklılar bizim orada olduğumuzu biliyordu; bizim oraya inişimiz sırasında helikopterlerimize ateş açmışlardı."

Helikopterlerine ateş açılıyor, ama bunlar (bir muhabir bir de Belçikalı) büyük bir cesaretle bölgeye girip ekmeği ısırırken ölen adamı görüyorlar. Nasıl tam ısırırken ölmüş acaba? Taş mı kesilmiş? Zamanı da mı durduruyormuş bu kimyasal silah. Belli değil.

Sanki bölgeye sadece kendileri gitmiş gibi bir hava vermişler ama haberin yayınlandığı sayfada görünen bir fotoğrafı Türk bir fotoğrafçı çekmişti. Demek ki o fotoğrafçı da helikopterine açılan ateşten kurtulup o bölgeye inmiş. Indiana Jones gibi gazetecilerin buluşma noktası imiş demek ki burası.

"Bu nedenle sayma işlemimiz acele ve yetersiz olmuştu. Ama 5 bin ceset olduğunu tahmin ediyorduk. Bazıları da dağ yolundan İran'a geçmeye çalışırken dağ eteklerinde ölmüştü.

Bu rakam kesin olmasa da Halepçe saldırısı konusunda uzman kişilerce kabul görmüş bulunuyor."

Uzman kişiler madem bu sayıyı oturdukları yerden hesaplayabiliyor, keşke hiç zahmet edip gitmeselermiş. Uzman şöyle bir bakıp söyleyebilirmiş bunlara.

Bak Malta kardeş, ben Sovyetler Birliği yıkılırken komünisttim. Bu şerefsizleri o zamandan beri tanırım. Romanya'da yaptıkları sokak tiyatrolarını da bilirim. Bana kanıt olarak hiçbir şekilde BBC MMC haberi getirme. Saddam Hüseyin mahkemeye çıktı. Ben yapmadım dedi, kanıtlayamadılar. Benim için mesele o noktada bitmiştir. İstedikleri kadar uzmana rakam hesaplatsınlar bundan sonra.

O kadar yalan dolana batmışsın ki... 

ABD, Halepçe diye girmedi geri zekalı Irak'a... Kuveyte girince girdi, canlı izledik diyoruz sana, gerzek. 

Saddam'ın katliamları tek halepçe değil, sürüsüne bereket. UTanır insan azıcık, Saddam gibi bir barbarı savunmaya.. 

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Robespierre said:

Embesil!

Şili, Güney Afrika ve Kamboçya Türkiye'ye karşı silah kullanan bir örgüte 200 tır dolusu silah mı verdi?

O kadar silahı nerene soktun da sakladığını sanıyorsun!

Bana ne? Ne diyom sana gerzek, beni enterese etmiyor bunların hiç biri...

Son 3 yılın icraatlerine bakıyoruz, Türkiye eliyle ayağıyla kendini çizdirdi. Bu, bu kadar basit. ABD sialh vermişmişte.. Hemde iki yüz tır haaaaa.. Peki Türkiye'nin malum mit trıları püskevit mi götürüyordu?

Embesil değil, utanmaz arlanmaz bir yalancısınız sadece...

Ha, Halepçe diyorsun pis yalancı... Biz Halepçe'Yi Savaş AY'dan öğrendik, yüzyüze..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...