Jump to content

Kuzey Kore Yalanları

Recommended Posts

Bu iki isim de sosyalistlerin sayesinde var olabilmişlerdir. Turan Dursun'un komünist olmadığını belirttim. Makalelerini 2000'e Doğru dergisinde biz yayınladık. Şüphesiz ki kendisi çok büyük bir cesaret ile ortaya çıkıp o makaleleri yazmıştır. Ama onun yazdıklarını yayınlama cesaretini de Doğu Perinçek göstermiştir. Doğu Abi bu cesareti göstermese, bugün Turan Dursun ismini bilmiyor olabilirdik.

Sana samimiyetle birşey söyleyim. Ben KDHC'yi zaten sosyalist olarak görmüyorum. Hiçbir sosyalist de zaten KDHC'yi sosyalist kabul etmez. İdeal ve savunulacak bir model yok ortada. Ancak KDHC'de başka birşey var. KDHC emperyalist sisteme karşı çıkarak ayakta kalınabileceğini gösteriyor. Nitekim Hürriyet gazetesi yazarı KDHC'yi son duvarın arkası diyerek anlatıyor. Onlara göre içeriden kaçanları tutmak isteyen bir duvar oysa bizim için emperyalizmin karşısına çekilmiş olan bir duvardır o. KDHC'yi sosyalist saiklerle savunmaya çalışmıyorum. ABD İran'a saldırsa, İran'ı da aynı kıskançlıkla savunurum.

ABD'nin komünizmi durdurmak istemesi pek mantıklı değil. Onun hesabı Rusya ve Çin'in doğusunda, kara Asya'sında sağlam bir dayanak elde etmek. Kore'nin güneyini işgal edip orada bir hükümet kurdurdu ama Kuzeye çekilmiş olan Kore devletinin varlığı onu korkutuyor. Dert bu. Yoksa ideolojik bir konumlanış yok.

Bu forumda ulusalcı, milliyetçi insanların sesi yüksek çıkıyor. KDHC konusunu konuşurken, Türkiye'yi de düşünerek meseleye bakılması gerektiğini düşünüyorum. Milliyetçi ve yurtseverler, batı medyasının komik yalanları ve ideolojik şartlanmaların ötesinde bir bakışa artık gelmelidir. KDHC aslında milliyetçilik için bir modeldir. Hürriyet'te yayınlanan yazıyı iyi okuyun. KDHC'de sürekli olarak vatan sevgisini işleyen müzikler ve afişler olduğundan bahsediliyor. Sosyalist ve enternasyonalist bir kimlik değil, milliyetçi bir hava hakim. Buna dikkat etmenizi rica ediyorum.

KDHC bir modeldir. Eğer Türkiye'ye yönelik batı saldırılarını bertaraf etmek daha huzurlu, daha güvenli, daha müreffeh bir hayat istiyorsak KDHC'yi ideolojik şartlanmaların ötesinde incelemek gerekiyor.

E, hani KDHC'ye turist gidemiyordu? Hani gidenler rehber eşliğinde belli yerlere götürülüyordu? Sen nasıl gidip oradaki sefaleti göreblidin?

Buradan bile Perinçek'e pay çıkarmayı başarmışsın ya, pes doğrusu Robespierre. :) İnanılmazsın yeminle. Perinçek olmasa da Turan Dursun bildiklerini mutlaka yazar ve yayınlatacak yerler bulurdu. Bundan en küçük bir şüphem yok. Ben ne yazık ki hiçbirini okumadım ama bu adamın bir yığın kitabı var ve insanlara ulaşabilmiş. Ama Kur'an çözümlemelerini değil de kendi değişimini, hayatını da anlattığı bir kitabı varmış, onu mutlaka okuyacağım. Sanıyorum Din Bu serisinde anlatıyor. 

Kuzey Kore modelinin örnek alınacak hiçbir yanı yok, onların milliyetçilik anlayışı basbayağı delice. Dünyadan korkarak yaşanır mı Robespierre? Bu adamların dünyadan korkma nedenleri emperyalizm, kapitalizm şu bu değil, bildiğin diktatörlüklerinin yıkılmasını engellemek. Halk, bizi senelerce kandırmışsın, bildiğin Truman Show yaşatmışın deyip ayaklandığı anda biter bu bu ülke. Bu nasıl bir kafa, nasıl bir dünyadır, senin aklın bunları nasıl alabiliyor, onu da ben anlamıyorum. Zavallılar bir turist görse uzaylı görmüş gibi şaşırıyor. İnanılır gibi bir hal değil. 

Ben ne milliyetçilik ne de başka herhangi bir şey adına böyle bir yaşamı kabul etmem asla, normal de saymam. Bunun adı delilik, sapkınlık. Sen koskoca bir insan topluluğunu hapset, dünyayla bağlarını koparıp iletişime kapa, kendi koyduğun sapkın kurallara uymaya zorla, adına da emperyalizmden korunma de.

Şaka gibi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 374
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 hour ago, Türk Ateist said:

Buradan bile Perinçek'e pay çıkarmayı başarmışsın ya, pes doğrusu Robespierre. :) İnanılmazsın yeminle. Perinçek olmasa da Turan Dursun bildiklerini mutlaka yazar ve yayınlatacak yerler bulurdu. Bundan en küçük bir şüphem yok

Ama öyle inanmakla, şüphe duymamakla olmuyor ki bu işler ablam. Turan Dursun kendi ağzı ile, hiçbir yayınevinin kitaplarını basmadığını söylemiştir. 2000'e Doğru Turan Dursun'un yazılarını haftalık makale olarak yayınladı. Sırf bu sebepten birçok sayı için toplatma kararı çıkarıldı. Kur'an Yakıldı kapağını dün gibi hatırlıyorum. 30 seneye yakın zaman geçmiş. Sadece dergiye gelen cezalar değil, ateist yayın yapmanın daha birçok bedeli vardır bu ülkede. Aydınlıkçılar sevgili Turan Dursun'u bu yolda yalnız bırakmadı. Bununla gurur duyuyorum. Yazmayım mı bunu?

Kaldı ki, sen solcuların ateizmini ciddiye almıyorum dedin diye yazdım bunu. Bizim ateizmimizi ciddiye almıyorsun ama biz bu işin kesen bıçağıyız. Neyse. Canın sağolsun senin.

uzey Kore modelinin örnek alınacak hiçbir yanı yok, onların milliyetçilik anlayışı basbayağı delice. Dünyadan korkarak yaşanır mı Robespierre? Bu adamların dünyadan korkma nedenleri emperyalizm, kapitalizm şu bu değil, bildiğin diktatörlüklerinin yıkılmasını engellemek.

Senin bağımsız Türkiye gibi bir hayalin var mı bilmem. Ama ülkeni bağımsız hale getirebilirsen Türk Ateist, sen de korkmalısın! Bu son derece hakiki ve haklı bir korkudur.

Sitelerde Paylaş

bildiğin diktatörlüklerinin yıkılmasını engellemek.

Peki KDHC'yi yönetenlerin hiçbir ideali, hiçbir iddiası yoksa niçin teslim olmuyorlar? Nedir onları engelleyen? Otursunlar ABD ile masaya, ne istiyorlarsa versinler iş bitsin. Bir anda KDHC'nin el değmemiş doğası, bozulmamış tarımı, otantik mekanları bütün batılıların ilgi odağı olmaz mı? Kim Jong Un zaten batılı eğitim aldı. Bir orta yol illa bulunur.

İlkesiz bir insanın ABD ve bütün batı ile çatışarak iktidarda kalmaya çalışması mantıklı bir yol mu?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Robespierre said:

Ama öyle inanmakla, şüphe duymamakla olmuyor ki bu işler ablam. Turan Dursun kendi ağzı ile, hiçbir yayınevinin kitaplarını basmadığını söylemiştir. 2000'e Doğru Turan Dursun'un yazılarını haftalık makale olarak yayınladı. Sırf bu sebepten birçok sayı için toplatma kararı çıkarıldı. Kur'an Yakıldı kapağını dün gibi hatırlıyorum. 30 seneye yakın zaman geçmiş. Sadece dergiye gelen cezalar değil, ateist yayın yapmanın daha birçok bedeli vardır bu ülkede. Aydınlıkçılar sevgili Turan Dursun'u bu yolda yalnız bırakmadı. Bununla gurur duyuyorum. Yazmayım mı bunu?

Kaldı ki, sen solcuların ateizmini ciddiye almıyorum dedin diye yazdım bunu. Bizim ateizmimizi ciddiye almıyorsun ama biz bu işin kesen bıçağıyız. Neyse. Canın sağolsun senin.

Senin bağımsız Türkiye gibi bir hayalin var mı bilmem. Ama ülkeni bağımsız hale getirebilirsen Türk Ateist, sen de korkmalısın! Bu son derece hakiki ve haklı bir korkudur.

Anladığım kadarıyla, köpek gibi bağlı, özgürlüğü falan olmayan, bir köle sürüsünden ibaret bir toplumu olan bağımsız bir türkiye istiyorsun. 

Senin için insanların özgür olması mı, yoksa, onların devlet denen bir şeyin kölesi olması mı makbul?

SSCB'deki falan komünizmin yıkılmasının sebebi, eşit vatandaşlar ve çok daha eşit bir devlet ve devlet sınıfı ortaya çıkarmasıdır. Bu kaçınılmazdır ve komünizmin handikapıdır. 

Komünizmin var olabilmesi için, devletin de bir birey kadar eşit olması gerekir ki, imkanı olmaz. Düşün, koca devletin her vatandaştan herhangi bir kadar varlığı olacak, mümkün mü?

Sitelerde Paylaş
On 09.08.2017 at 23:28, Robespierre said:

Ha, buraya asılan Hürriyet gazetesi yazarı yalan söylüyor ama senin henüz bulamadığın videodaki doğru. Çünkü her halükarda KDHC kötü olmak zorunda. Niçin? Çünkü ABD'ye kafa tutuyor. Bravo sana!

Hürriyet yazarı yalan söylemiyor , Ona ne gösteriliyorsa onu yazıyor.

Bahsettiğim videoyu aramadım bile , ama ekipin adını biliyorum , 'Vice News'. Bence boş bir gününde otur bütün videolarını seyret, gerçekten çok başarılılar.

Orda izlediğime göre , Bu k.koreli yetkililer yılda bir-kaç tane uluslararası gazateci kabul ediyor ve tüm geziyi mizansen bir şekilde organize ediyorlar. 

Mesela bir kütüphaneyi ziyaret ediyorlar, gerçekten müthiş modern ve içinde yok Yok, bilgisayarlar bölümünde bir öğrenci ile röportaj yaptırtıyorlar, genç de ne ezberletildiyse onu anlatıyor. Bu arada yan gözle diğer bilgisayarlara baktığımızda , diğer gençlerin boş google ekranına boş boş baktığını görüyoruz. Trajikomik .

Ayrıca baskentteki güzel binalara bakıp ülke hakkında bir intiba oluşturmak, eski afganistan fotoğraflarına bakıp eskiden kadınlar özgürmüş simdi burka giyiyor demek gibi. O güzel binalarda yaşıyanlar , azınlığında azınlığı. Ülkede korkunç bir elitizm de var. 

Ben yine de k.kore kötüdür demiyorum , sanki dünyanın kalanı büyük refah içinde yüzüyor da , koreliler tek sefalet çeken. Ben sadece gerçek ne ise onu istiyorum.  İzole olduğu içinde ordan gelen her görüntüye şüphe ile yaklaşıyorum 

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, KAM said:

Hürriyet yazarı yalan söylemiyor , Ona ne gösteriliyorsa onu yazıyor.

Bahsettiğim videoyu aramadım bile , ama ekipin adını biliyorum , 'Vice News'. Bence boş bir gününde otur bütün videolarını seyret, gerçekten çok başarılılar.

Orda izlediğime göre , Bu k.koreli yetkililer yılda bir-kaç tane uluslararası gazateci kabul ediyor ve tüm geziyi mizansen bir şekilde organize ediyorlar. 

Mesela bir kütüphaneyi ziyaret ediyorlar, gerçekten müthiş modern ve içinde yok Yok, bilgisayarlar bölümünde bir öğrenci ile röportaj yaptırtıyorlar, genç de ne ezberletildiyse onu anlatıyor. Bu arada yan gözle diğer bilgisayarlara baktığımızda , diğer gençlerin boş google ekranına boş boş baktığını görüyoruz. Trajikomik .

Ayrıca baskentteki güzel binalara bakıp ülke hakkında bir intiba oluşturmak, eski afganistan fotoğraflarına bakıp eskiden kadınlar özgürmüş simdi burka giyiyor demek gibi. O güzel binalarda yaşıyanlar , azınlığında azınlığı. Ülkede korkunç bir elitizm de var. 

Ben yine de k.kore kötüdür demiyorum , sanki dünyanın kalanı büyük refah içinde yüzüyor da , koreliler tek sefalet çeken. Ben sadece gerçek ne ise onu istiyorum.  İzole olduğu içinde ordan gelen her görüntüye şüphe ile yaklaşıyorum 

Kuzey kore, ahanda şöyle bir nükleer deneme yaptım diyor. Velakin, bu denemenin yaratacağı etkileri gösteren hiç bir şey görülmüyor uydulardan. Yani korenin nükleer güç iddiaları fos olabilir. Basitçe, bir kaç ufak tefek atom bombası belki olabilir, ama bahsettiği hidrojen bombası çapında bir gücü olduğuna dair bir emare yok. 

Bunu da aslında kendi halkını avsutmak için yapıyor, bu da belli. Tıpkı bizim malum medyanın askeri helikopter falan gibi şeyleri şişirme merakı gibi. Ne yapmıştı Sabah, PC oyunun intro videosunu, süper yerli helikopterin gece operasyonu diye göstermişti falan...

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, anibal said:

Kuzey kore, ahanda şöyle bir nükleer deneme yaptım diyor. Velakin, bu denemenin yaratacağı etkileri gösteren hiç bir şey görülmüyor uydulardan. Yani korenin nükleer güç iddiaları fos olabilir. Basitçe, bir kaç ufak tefek atom bombası belki olabilir, ama bahsettiği hidrojen bombası çapında bir gücü olduğuna dair bir emare yok. 

Bunu da aslında kendi halkını avsutmak için yapıyor, bu da belli. Tıpkı bizim malum medyanın askeri helikopter falan gibi şeyleri şişirme merakı gibi. Ne yapmıştı Sabah, PC oyunun intro videosunu, süper yerli helikopterin gece operasyonu diye göstermişti falan...

Bu benim aklıma yatmıyor çünkü gördüğüm kadarıyla k.kore halkının avutulmasına falan gerek yok.

Insanlar gerçekten başlarındaki diktatöre tapıyorlar. K.koreden kaçan kızlardan birinin röportajını izlemiştim (kaçma sebebi de canini kurtarabilmek , daha iyi bir yaşam için değil. Korede soy kurutma diye ceza var , ailenden biri bir suç işlerse adamın tüm sülalesini idam ediyorlar) , kıza baba kim öldüğünde ne hissetmiştin diye soruyorlar , kız da kıyametin geldiğini sanmistim , üzüntüden kalbim ağrımıştı, 3 gün ağladım gibi cevaplar verdi. Yanı o meşhur cenaze törenindeki ağlamalar gerçekmiş. 

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, anibal said:

Anladığım kadarıyla, köpek gibi bağlı, özgürlüğü falan olmayan, bir köle sürüsünden ibaret bir toplumu olan bağımsız bir türkiye istiyorsun. 

Bravo! Çok nefis anlamışsın. Tam olarak bunu istiyorum.

Tabi ya,  "köpek gibi bağlı" "bir köle sürüsünden ibaret" bir toplum istiyorum. Ben de günlerdir  ben ne istiyordum, ne istiyordum diye dolanıp duruyordum. İşte doktor teşhisi koydu.

Akıllı bir adamsın. Sosyalistlerin söylediğinden anlaya anlaya bunu mu anladın?

Kore liderlerini birer ruh hastası manyak olarak görmeye bayılıyorsunuz. Madeline Albright'a gazeteci soruyor, Irak saldırıları sonucu 500 bin civarında çocuk öldü. Sizce buna değdi mi? Albright gülümsüyor, zor bir soru ama sanırım değdi!

İşte bu kancık sürüsünü rasyonel insanlar, bu manyakların yönettiği toplumları da özgür toplumlar sanıyorsunuz. Kore bugüne kadar hiçbir ülkeye haksız yere saldırmadı. Kimseyi tehdit etmedi. Kimseyi sömürmedi ama sizin gözünüzde Kore cani manyaklardan oluşuyor. Batı ise özgür.

Sorduğun sorular çirkin çarpıtmalar içeriyor. Biraz daha ahlak ve izan zeminine oturmaya çalış.

Sitelerde Paylaş

Kendim kuzey koreye gitmesem de, beraber çalıştığım yakın iş arkadaşım açlıktan kırılan k.kore halkı için uluslar arası gıda yardım organizasyonu vasıtasıyla gönderilen tahıl gemisinde 2. kaptanlık yapmıştı, anlattığı şeyler kimyon denen herifin ne sapık ve ciğeri beş para etmez bir herif olduğunu insanın suratına çarpan cinstendi, gemiden gıda yardımı tahliye olur olmaz k.kore dışına gönderilmek üzere limandaki başka bir gemiye yüklenmiş, yani bu yük gelmeden kimyon denen pislik herif çoktan dışarıda bir yerlere yükü satmış bile!! bu ciğersiz yaratığı tanımanız için yazmak istedim..

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Ebu Kafir said:

k.kore dışına gönderilmek üzere limandaki başka bir gemiye yüklenmiş, yani bu yük gelmeden kimyon denen pislik herif çoktan dışarıda bir yerlere yükü satmış bile!!

Senin arkadaşın yükün aktarıldığı diğer gemiyi takip mi etmiş? Nerden biliyor başka bir yere satıldığını? Belki o gemi alıp bir hangara götürdü. Belki senin arkadaş uluslararsı bir limana yükü indirdi, o gemi alıp yerel bir limana dağıtıma götürdü? O yakın iş arkadaşın geminin nereye gittiğini nerden biliyor? 

Ciğersiz sensin! ABD'ye kafa tutan bir ülkenin liderine öyle uluorta laf edilmez. Edepsizlik yapma!

Sitelerde Paylaş

Limandaki gemi acentesinden sorup öğreniyorlar nereye gideceğini, taktığın ideolojik gözlük beynine ket vurmuş senin, bir takım ön kabullerin ve ideolojik tabuların var, bu sebeple yaptığın analizlerin zerre kıymeti kalmıyor hepsi belli bir düşünceyi desteklemek üzere şekilleniyor, bu yüzden sapık diktatörleri bile destekleyip aynı yatağa girmekten geri durmuyorsun, yazık..

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Ebu Kafir said:

Limandaki gemi acentesinden sorup öğreniyorlar nereye gideceğini,

Hadi ya? İçlerine bir şüphe düşüyor, gemi acentesine soruyorlar o da acı gerçeği söyleyiveriyor öyle mi?

Peki Kim Jong Un böyle birşey yapıyor da ona o kadar iftira eden batı medyası bunu öğrenemiyor mu? Nereye satmış olabilir o kargoyu? Satın alan da mı açıklamıyor? Böyle bir şeyi bir tek sen ve yakın arkadaşın mı biliyor?

Saçma sapan konuşmayı bırak.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Robespierre said:

Bravo! Çok nefis anlamışsın. Tam olarak bunu istiyorum.

Tabi ya,  "köpek gibi bağlı" "bir köle sürüsünden ibaret" bir toplum istiyorum. Ben de günlerdir  ben ne istiyordum, ne istiyordum diye dolanıp duruyordum. İşte doktor teşhisi koydu.

Akıllı bir adamsın. Sosyalistlerin söylediğinden anlaya anlaya bunu mu anladın?

Kore liderlerini birer ruh hastası manyak olarak görmeye bayılıyorsunuz. Madeline Albright'a gazeteci soruyor, Irak saldırıları sonucu 500 bin civarında çocuk öldü. Sizce buna değdi mi? Albright gülümsüyor, zor bir soru ama sanırım değdi!

İşte bu kancık sürüsünü rasyonel insanlar, bu manyakların yönettiği toplumları da özgür toplumlar sanıyorsunuz. Kore bugüne kadar hiçbir ülkeye haksız yere saldırmadı. Kimseyi tehdit etmedi. Kimseyi sömürmedi ama sizin gözünüzde Kore cani manyaklardan oluşuyor. Batı ise özgür.

Sorduğun sorular çirkin çarpıtmalar içeriyor. Biraz daha ahlak ve izan zeminine oturmaya çalış.

Sosyalistlerin hülyalarını bilmem, hoş bilirim de şeyimde olmaz. Ama işte  kuzey kore halkının durumu tam olarak bu.

Kore'nin kime saldırıp saldırmadığı, haklı olup olmadığı başka bir martaval. Ama kendi insanlarının köpek gibi yaşadığı tartışılmaz bir gerçek. 

Kore'de hiç cani manyak görmedim aslında, zira yöneticilerini görmedim, resimleri, heykelleri saymazsan. Fakat, radyoda kim bilmem ne denen cani konuşmaya başlayınca, herkesin yüzünü dönüp, yaptığı işi de bırakıp onu dinlediğini defaten gördüm. Ve bu anda insanların yüzündeki dehşeti, korkuyu da. Memnunum aslen, onları görmediğime, böyle dehşet verne bir canavarı görmeyi istemem şahsen.

Sırf komünizm hülyanızı temsil ediyor diye, bu canilere, bu manyaklara prim verdiğinizi farkedin. Yarın çıkar, amanda gerçek komünizm bu değil diye zırvalarsınız birde. Kuzey kore, sosyalist, komunist falan değil, bildiğin zalim diktatörlük sadece. Böyle salak salak çıkışlarla, sadece zalimin palasını sallıyorsunuz.

Ve an itibarıyla, ABD kore'yi dümdüz ederse, akacak kanın vebali de bu zalim kore liderlerinin olacaktır.

Sitelerde Paylaş

Olmaz olur mu? Hem d ene biçim var...

Bağımsız olmak demek her bakımdan güçlü ve onurlu olmak demek zaten. Ekonomin güçlü, halkın sağlam, bilim ve teknoloji üretiyorsun vs vs demek.

O zaman niye korkayım ki? Bağımsız bir ülke kimden, neden korksun? Güçlü bir ülkeyi gelip sömüremezler. 

Yok ben solcuların ateizmini ciddiye almıyorum demedim. Komünizm öyle gerektirdiği için ateist olmuş komünistlerin ateizmini ciddiye almıyorum dedim. İdeolojik .

Oysa ateizm tamamen bireysel bir durum ve dayatmayla, zorlamayla veya ideolojik nedenlerle ateist olmak pek de matah bir şey değil. Ama senin üstüne alınmana üzüldüm çünkü ne seni kastettim ne de sana benzer arkadaşları. Hem benim elimde cetvel yok ki birilerinin ateizmini ölçeyim. Bir genelleme yaptım sadece, komünizm nedeniyle ateist olmanın veya oldurmanın hiçbir önemi-değeri olmadığını anlatmaya çalıştım. 

Peki KDHC'yi yönetenlerin hiçbir ideali, hiçbir iddiası yoksa niçin teslim olmuyorlar? Nedir onları engelleyen? Otursunlar ABD ile masaya, ne istiyorlarsa versinler iş bitsin. Bir anda KDHC'nin el değmemiş doğası, bozulmamış tarımı, otantik mekanları bütün batılıların ilgi odağı olmaz mı? Kim Jong Un zaten batılı eğitim aldı. Bir orta yol illa bulunur.

İlkesiz bir insanın ABD ve bütün batı ile çatışarak iktidarda kalmaya çalışması mantıklı bir yol mu?

Orayı yönetenler yok, yöneten var. Babadan oğula geçen iğrenç bir sistem var orada. Şimdiki manyak da devrimi yapan manyağın torunu işte. Bu hepsinden daha manyak, daha sapkın, daha azgın bir tip. 

İdealleri yok, sadece diktatörlüğünü sürdürüp keyfine bakma ve sahip olduğu Tanrısal gücü (halkın gözünde bunlar bir bildiğin Tanrı gibi, ne derlerse o oluyor, bunlardan korktukları kadar başka hiçbir bir şeyden korkmuyorlar) kaybetmeme derdi var.

Son manyak batılı eğitim almadı, batıda eğitim aldı. Batı kültüründen etkilenmesin diye hemen hiç yalnız bırakmamış, tepesinden ayrılmamışlar. Buna rağmen etkilenmiş ve batıda tadını aldığı zevkleri gizli gizli sürdürüyor.

Batıdan, ABD'den köpek gibi korkma ve kendince tehdit etme nedeni sadece bu Robespierre. Adam bildiğin akıl hastası, suçlu. İşlediği suç korkunç bir insanlık suçu. Umarım o halk o sapkınlardan kazasız belasız, en azından minimum zararla kurtulup özgürlüğüne kavuşur.

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, anibal said:

Ve an itibarıyla, ABD kore'yi dümdüz ederse, akacak kanın vebali de bu zalim kore liderlerinin olacaktır.

ABD'nin dökeceği her damla kan kendi kudurmuşluklarının, orospu çocukluklarının sonucudur! Kore'ye saldırmaları için hiçbir mantıklı sebep yok. Tıpkı Irak'a, Afganistan'a, Suriye'ye saldırmalarında hiçbir mantıklı sebep olmaması gibi.

ABD tarihin gördüğü en büyük askeri güce sahip oldu. Dünyanın her köşesinde, istediği gibi insan öldürebiliyor. Ama aynı zamanda ABD dünyanın en büyük nefretinin de odağındadır. ABD yönetimine temas etmiş olan herkes, onları mazur gören, destekleyen, onlara uşaklık eden herkes bıçakların üzerinde yaşıyor. Belki tam olarak anlayamıyorlar, ama onların kanına susamış, onları şişmiş domuz leşleri gibi kan denizinde yüzdürmek isteyen milyonlar var.

Kore'ye atacağınız her kurşun, sizden başlamak üzere en az 5 kuşak torunlarınızın hesabına işlenecek bir suçtur. Bu yaptıklarınızdan dolayı mutlaka ama mutlaka kanınız dökülecektir. Dünyada yaşayan akıl ve ahlak sahibi olan herkes, bütün devrimciler ayaklarınıza bakacak, en ufak bir sendelemenizde anasının memesine sarılan aç bebeler gibi boğazınıza yapışacağız. Kanınızı döküp çıkan müziği dinleyeceğiz.

Yapabildiğiniz bütün katliamları yapın. Dökebildiğiniz kadar kan dökün. Elinizde avucunuzda ne kadar silah varsa, hepsini kullanın. Bütün yalanlarınızı söyleyin. Hepsi bittiğinde karanlıkta parlayan nefretimizi göreceksiniz. 

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, Türk Ateist said:

Batıdan, ABD'den köpek gibi korkma ve kendince tehdit etme nedeni sadece bu Robespierre.

Bunda bir mantık hatası var. Tek derdi kendi zevklerini gerçekleştirmek olan bir insan dik durmaz, direnmez, kafa tutmaz. Tam aksine bir şekilde uzlaşıp kendini garanti altına almaya çalışır. Neden çatışsın ki? Trump gelir gelmez KDHC ile oturup konuşma niyetini dile getirdi. Kore yönetimi bu niyete icabet etse ne olurdu? 

Çatışmak inançlı insanların işidir.

Ha, Kore'deki babadan oğula geçen sistemi onaylamak mümkün değil. Ama asıl meselelerin yanında bu çok minik bir detay.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Robespierre said:

ABD'nin dökeceği her damla kan kendi kudurmuşluklarının, orospu çocukluklarının sonucudur! Kore'ye saldırmaları için hiçbir mantıklı sebep yok. Tıpkı Irak'a, Afganistan'a, Suriye'ye saldırmalarında hiçbir mantıklı sebep olmaması gibi.

ABD tarihin gördüğü en büyük askeri güce sahip oldu. Dünyanın her köşesinde, istediği gibi insan öldürebiliyor. Ama aynı zamanda ABD dünyanın en büyük nefretinin de odağındadır. ABD yönetimine temas etmiş olan herkes, onları mazur gören, destekleyen, onlara uşaklık eden herkes bıçakların üzerinde yaşıyor. Belki tam olarak anlayamıyorlar, ama onların kanına susamış, onları şişmiş domuz leşleri gibi kan denizinde yüzdürmek isteyen milyonlar var.

Kore'ye atacağınız her kurşun, sizden başlamak üzere en az 5 kuşak torunlarınızın hesabına işlenecek bir suçtur. Bu yaptıklarınızdan dolayı mutlaka ama mutlaka kanınız dökülecektir. Dünyada yaşayan akıl ve ahlak sahibi olan herkes, bütün devrimciler ayaklarınıza bakacak, en ufak bir sendelemenizde anasının memesine sarılan aç bebeler gibi boğazınıza yapışacağız. Kanınızı döküp çıkan müziği dinleyeceğiz.

Yapabildiğiniz bütün katliamları yapın. Dökebildiğiniz kadar kan dökün. Elinizde avucunuzda ne kadar silah varsa, hepsini kullanın. Bütün yalanlarınızı söyleyin. Hepsi bittiğinde karanlıkta parlayan nefretimizi göreceksiniz. 

Geç bu martavalları...

Barış anlaşması yapmayan, Kuzey kore..

Senin adana, tepene füze atacağım diyen kuzey kore.. 

Ama nasıl oluyorsa, haklı olanda kuzey kore... 

Aynen işte, ABD'lileri şişmiş domuz leşleri gibi suda yüzdürmek isteyenlerin başında Kuzey kore geliyor. 

Ve evet, hal böyleyken, ne yapacak ABD, gel beni gebert,diye bakacak mı?

KAranlıkta parlayan nefretini göremeyiz de, boş umut içinde olma hiç, zira coninin bombasının ışığı pek kesiftir, pek çoktur, görülmez senin o mum ışığı kadar bile olmayan nefretin.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, anibal said:

Geç bu martavalları...

Barış anlaşması yapmayan, Kuzey kore..

Senin adana, tepene füze atacağım diyen kuzey kore.. 

Ama nasıl oluyorsa, haklı olanda kuzey kore... 

Aynen işte, ABD'lileri şişmiş domuz leşleri gibi suda yüzdürmek isteyenlerin başında Kuzey kore geliyor. 

Ve evet, hal böyleyken, ne yapacak ABD, gel beni gebert,diye bakacak mı?

KAranlıkta parlayan nefretini göremeyiz de, boş umut içinde olma hiç, zira coninin bombasının ışığı pek kesiftir, pek çoktur, görülmez senin o mum ışığı kadar bile olmayan nefretin.

Ergen gibi yazışmak mı istiyorsun? Benim babam senin babanı döver...

Anglo Amerikan ve Anglo Saksonların kısa bir hakimiyet dönemi oldu. Geldikleri gibi gidecekler. Bu rengi, tipi bozuk çipil ırk dünyayı yönetmek istedi ama boyundan büyük bir işe kalkıştığını görecek.

Roma Kartaca'yı yendiğinde Kartaca topraklarına girdi, önlerine çıkan herkesi öldürdü. Kartacalıların kuyularına taş yığdı, tarlalarına tuz döktü. Anglo Amerikan ve Anglo Saksonları böyle bir son bekliyor. Daha önce hiç kimsenin sahip olmadığı güce ulaştılar, daha önce hiç kimsenin ulaşmadığı nefretin odağındalar. Bütün dünya bunların pembe derilerine iştahla, arzuyla bakıyor. İktidarlarının ucu görünüyor. Şimdi farketmiyorsun, ama ayağının altındaki toprağın aniden çöktüğünü hissedeceksin anibal. Bizim kuşak Anglo Saksonların yıkılışına ve acı çığlıklarına şahit olacaktır.

Sitelerde Paylaş
39 minutes ago, Robespierre said:

Ergen gibi yazışmak mı istiyorsun? Benim babam senin babanı döver...

Anglo Amerikan ve Anglo Saksonların kısa bir hakimiyet dönemi oldu. Geldikleri gibi gidecekler. Bu rengi, tipi bozuk çipil ırk dünyayı yönetmek istedi ama boyundan büyük bir işe kalkıştığını görecek.

Roma Kartaca'yı yendiğinde Kartaca topraklarına girdi, önlerine çıkan herkesi öldürdü. Kartacalıların kuyularına taş yığdı, tarlalarına tuz döktü. Anglo Amerikan ve Anglo Saksonları böyle bir son bekliyor. Daha önce hiç kimsenin sahip olmadığı güce ulaştılar, daha önce hiç kimsenin ulaşmadığı nefretin odağındalar. Bütün dünya bunların pembe derilerine iştahla, arzuyla bakıyor. İktidarlarının ucu görünüyor. Şimdi farketmiyorsun, ama ayağının altındaki toprağın aniden çöktüğünü hissedeceksin anibal. Bizim kuşak Anglo Saksonların yıkılışına ve acı çığlıklarına şahit olacaktır.

Bu kafayla daha böyle çok darı görürsünüz. 

Düşman olduğun değil, tuttuğun taraf yanlış. Kuzey Kore, insanlık olarak utanmamız gereken yerlerin açık ara önde başında gelir. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...