leoniadis

Türk Alevileri Neden Terör Sempatizanı?

Bu konuda 36 ileti var

Evet, geçenlerde Alevilerin çok yoğun yaşadığı bir mahalle olan Okmeydanına gittim. İnanın gördüklerim karşısında şok oldum dersem yeridir. 

Koca mahalle tam anlamıyla terör örgütü hücresine dönüşmüş. 

Söylediklerine göre, bazı yerlere girmek için çok kalabalık olması gerekiyormuş.

Yıllardan beri anlatırlar ya, Türkiye'nin aydınlık yüzü Alevilerdir. Aleviler olmasa, Sunniler Türkiye'ye şeriatı dayatılar.

Bu yüzden bizler, Aydınlık savaşcıları, Atatürkçüler, Alevilere şükretmeliyiz ve minnet duymalıyız.

Yıllardan beri Atatürkçüler kendi aralarında bunları konuştular.

Hala da konuşmaya devam ediyorlardır.

Ama gördüklerim Alevilerin yobazlıkta, Tr Sunnilerinden çok çok farklı olmadığı yönünde...

Sırf Alevi diye, hiçbir vizyonu olmayan lideri koşulsuz şartsız destekliyorlar...

Alevi olsun çamurdan olsun mantığı var.

Bana bile, benim gibi Atatürkçü birisine bile, sunni misin bizden misin diye sordular.

Zaten çevre şartlarını saymıyorum bile, tam bir terör yuvası haline gelmiş. 

İnsan yanlnız yürürken bile, etrafında her zaman rahatsız edici bakışları görmesi inanın çok korkunç birşeydir.

Mahalle insanların nasıl daha rahat yaşayabiliriz mantığıyla değil, gettolaşma ile alevileri sanki dışarıdan gelen düşmana karşı korumak için yapılmış hissini uyandırıyor...

Bütün bunların sonucunda bende çok önemli bir tespit hasıl oldu.

Bu insanlar neden böyle terör sempatizanı ve terörün kucağında yaşıyorlar?
Not: Girdiğim evlerin hiçbirinde ne Atatürk posteri gördüm ne de Türk bayrağı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Asıl terörist sempatizanı olanlar Sünniler ve hatta Türk ateistleridir. 

Aleviler sünniler tarafından hoş karşılanmadıklarını bildikleri için onlarla karışmak istemezler ve Alevi olmayanlara yanaşmazlar. Onlara kız vermezler, onlardan kız almazlar.. Yani evlilik konusunda bile seçicidirler. Kendi aralarında evlenirler. Ama terörist değildirler. İnançlarını ve kendilerini sünni sapıklardan korumaya çalışırlar.  Aleviler terörist etkinliklerde bulunmazlar.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Saçmalamanın lüzumu yok. DHKPC'nin Alevilikle uzaktan yakından ilgisi yok, birtakım Alevilerin terör örgütlerine bulaşması bütün Alevileri terör sempatizanı yapmaz.

Okmeydanı bildim bileli DHKPC'li yuvasıdır, içlerindeki Aleviler de Sünni olanlar gibi teröristtir elbette. 

Aleviler hiçbir zaman terörist faaliyetlerde bulunmamıştır, bulunmaz da. Alevilik yayacağız, bize verilmeyen hakları bu yolla alacağız dememişlerdir.

Ama Alevilikle ilgisi olmayan terör örgütlerine katılan Aleviler vardır, ancak onları bir araya getiren faktör din veya mezhep değildir. Ben onlara vatan haini, terörist, beyni yıkanmış aptal sürüsü diyorum.

Ve evet, Alevilerin ezici çoğunluğu Atatürkçüdür. Kesin olan bir şey varsa o da budur. Kürtçü, DHKPC'li vs Aleviler devede kulak bile değildir, hiçbir şekilde geneli oluşturmazlar.

Benim sülalem de dahil olmak üzere, evinin baş köşesinde Atatürk portresi olmayan Alevi evi görmedim.

Ben de öyle bir eve doğdum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

leoniadis,

din olan alevilikten mi bahsediyorsun, yoksa alevi çocuğu olmak da senin için alevilik mi?

Aleviler, oran olarak daha az yobazlardır. Daha aydınlardır. Okmeydanı terörist yuvasıdır ve inan, içlerinde aleviler de vardır o örgütlerin. Ben de alevi kökenliyim. Aleviler içinde ateizm, diğer kesimlere göre oldukça fazladır. Ve 50-60 yaşındaki akrabalarımla, tanrının varlığını sorguladığım oldu. Elbette biz bir istisnayız, yine de alevilerin Türkiye içinde yüz akı bir toplum olduğunu düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Saçmalamanın lüzumu yok. DHKPC'nin Alevilikle uzaktan yakından ilgisi yok, birtakım Alevilerin terör örgütlerine bulaşması bütün Alevileri terör sempatizanı yapmaz.

Okmeydanı bildim bileli DHKPC'li yuvasıdır, içlerindeki Aleviler de Sünni olanlar gibi teröristtir elbette. 

Aleviler hiçbir zaman terörist faaliyetlerde bulunmamıştır, bulunmaz da. Alevilik yayacağız, bize verilmeyen hakları bu yolla alacağız dememişlerdir.

Ama Alevilikle ilgisi olmayan terör örgütlerine katılan Aleviler vardır, ancak onları bir araya getiren faktör din veya mezhep değildir. Ben onlara vatan haini, terörist, beyni yıkanmış aptal sürüsü diyorum.

Ve evet, Alevilerin ezici çoğunluğu Atatürkçüdür. Kesin olan bir şey varsa o da budur. Kürtçü, DHKPC'li vs Aleviler devede kulak bile değildir, hiçbir şekilde geneli oluşturmazlar.

Benim sülalem de dahil olmak üzere, evinin baş köşesinde Atatürk portresi olmayan Alevi evi görmedim.

Ezici çoğunluğu solcu ve milliyetsiz. Kemalist olduğunu iddia edenlerin çoğu da kemalizm maskesi altında mezhepçilik yapıyor. Çoğu DHKP-C'li ya da PKK'lı bir Alevi'yi seve seve Atatürkçü bir Sünni'ye tercih eder.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aleviler 93'te,Sivas'ta, camide kuran okuyup,namaz kılan ehli müslim sünnileri canlı yayın eşliğinde yakıp ateşe verdi değil mi..

Ah bu Aleviler ah..

Çok kötü bunlar..

Ulan başlığı açan şerefsiz,T.C tarihi boyunca 100 tane Alevi terörist göster bakalım..!Göster hele..!

Ben başbakanından,çaycısına bir milyon sünni terörist sayarım,varmısın iddiasına..?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Vay canına; bütün Aleviler Okmeydanındaki mahalleden mi ibaret ?!:smashfreak:

tarihinde kavak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

DEvir değişti beyler...

Arap Kıçı yalama Partisinin yalakalığını yapıyorsan, milletsin.

Demokrasi, tayyip ve şukelasının yardakçısı olmak artık.

Velakin onun zulmüne, yağmasına, şirretine, kepazeliğine falan karşı geliyorsan, teröristsin.

Yeni Türkiye dedikleri bu işte..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ezici çoğunluğu solcu ve milliyetsiz. Kemalist olduğunu iddia edenlerin çoğu da kemalizm maskesi altında mezhepçilik yapıyor. Çoğu DHKP-C'li ya da PKK'lı bir Alevi'yi seve seve Atatürkçü bir Sünni'ye tercih eder.

Milliyetsiz sensin. Haddini bi bileceksin önce, kendine bakacaksın. Kaç Alevi tanıdın oğlum sen hayatın boyu? 

Asıl sen Kemalizm maskesi adı altında faşistlik, ırkçılık, Alevi ve solcu düşmanlığı yapıyorsun. Bu ilk değil, senin ne olduğunu iyi biliyoruz.

Sana bu Alevi nefreti nereden miras, otur sen onu düşün. 

Bitmek tükenmek bilmez CHP, CHP oy vereni ve Kılıçdaroğlu nefretinin altında da bu yatıyor zaten. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Yurt said:

Kendini alevi sünni diye ortadoğu mezhepleriyle tanımlayandan aydın olur mu?

Alevi kökenli birisi olarak bu saptamanızı çok isabetli buluyorum.

Alevi - Sünni kimlikleri eksenindeki karşıtlıklar tarihsel bakımdan ilerletici bir mücadele doğurmazlar.

Özellikle son dönemlerde Alevilerin de kabile refleksi ile davranmaya evrildiğini, söz ve eylemdeki birtakım yansımalardan görüyoruz. Alevinin alevi olmayana dışlayıcı davranması, "sunni misin bizden misin" diye sorması aleviliğin de suyunun ısınmaya başladığının göstergesi.

Ortadoğu'nun genelinde artık ulus gibi genel kapsayıcı kimlikler savaşın girdabı genişledikçe ciddi aşınmalara uğradı. Artık kabile-dar grup kimliği daha önemli bir toplanma ekseni olma yolunda. Yani, hepimiz kabileleşiyoruz. Bir güç bizi kabileleştiriyor. 

Direnmenin yolu çocuklarımızı evrensel - bilimsel değerlere göre okutmaktan vaz geçmemekten geçiyor. Onlara bilgi seçerken seçici davranmayı öğretmeliyiz. Hiç kimseden de umudu kesmemeliyiz. Direnebiliriz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Meritocracy said:

Sen merak etme, Alevilerin önemli bir kısmı, hele Türk kökenli olanları konu Kürtler olunca, seni aratmayacak kadar faşistleşiyorlar. Sen hangi otlakta otluyorsun, bana bi konum atsana.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sen merak etme, Alevilerin önemli bir kısmı, hele Türk kökenli olanları konu Kürtler olunca, seni aratmayacak kadar faşistleşiyorlar. Sen hangi otlakta otluyorsun, bana bi konum atsana.

Kimmiş Aleviler ben niye hiç tanımıyorum? Tanıdığım hemen hemen tüm Aleviler Kürtleri çok severdi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Just now, Meritocracy said:

Kimmiş Aleviler ben niye hiç tanımıyorum? Tanıdığım hemen hemen tüm Aleviler Kürtleri çok severdi.

Ege, Akdeniz ve İç Anadolu alevileri faşistlikte seni yanlarına çırak almazlar. Git Çankırı'da, Çorum'da, Samsun-Ladik'te veya Balıkesir'de alevi köylerine bir havayı kokla bakalım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Alevilik nedir abi? Aliyi ilk 3 halifeden ustun tutmak degil mi? Yani alinin yolundan gidene alevi deniyor. Alevi ateist nasil oluyor biri aciklayabilir mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Milliyetsiz sensin. Haddini bi bileceksin önce, kendine bakacaksın. Kaç Alevi tanıdın oğlum sen hayatın boyu? 

Asıl sen Kemalizm maskesi adı altında faşistlik, ırkçılık, Alevi ve solcu düşmanlığı yapıyorsun. Bu ilk değil, senin ne olduğunu iyi biliyoruz.

Sana bu Alevi nefreti nereden miras, otur sen onu düşün. 

Bitmek tükenmek bilmez CHP, CHP oy vereni ve Kılıçdaroğlu nefretinin altında da bu yatıyor zaten. 

Yok Aleviler Atatürkçüymüş, yok Aleviler çok aydınmış, yok Aleviler çok hoşgorülüymüş, yok Aleviler çok bilmem neymiş...

Sürekli böyle boş CHP'li propagandalarina maruz kala kala sonunda bu Alevi mezhepçilerinden tiksindim.

Geçen bir facebook grubunda Alevi bir kadınla tartışmıştım. Kurduğu cümle aynen şuydu: "Ben hiç Alevi olup da Atatürk düşmanı ya da vatan haini olan biri görmedim"

E çüş yani! Mezhepçiliğin de bu kadarı görülmemiştir herhalde.

Atatürkçü bir insan Berkin Elvan'ı neden sahiplenir? Hadi çocuk dediniz anladık, ama ailesini bile utanmadan savunuyorlar. Niye çünkü Aleviler.

Aynı şekilde komünist belediye başkanı Maçoğlu. CHP'liler öve öve bitiremiyor bu herifi. Halbuki Atatürk düşmanı Kürtçünün birisi. Ama seviyorlar çünkü Alevi.

Deniz Gezmiş mesela. Ölmeden önce yaşasın halkların kardeşliği, yaşasın marksizm-leninizm gibi günümüzdeki PKK'lıların, DHKP-C'lilerin, anarşist it kopukların attıkların benzer bir slogan atmış. Ama Alevi CHP'liler bu adamı da çok severler, asla toz kondurmazlar. Çünkü Alevi.

Bunun gibi daha sayısız örnek verebilirim.

Çoğunun ölçüsü kemalizm falan değil. Bu kemalist midir, vatansever midir diye bakmıyorlar kimseye. Alevi mi değil mi ona bakıyorlar sadece.

tarihinde Meritocracy tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yok Aleviler Atatürkçüymüş, yok Aleviler çok aydınmış, yok Aleviler çok hoşgorülüymüş, yok Aleviler çok bilmem neymiş...

Sürekli böyle boş CHP'li propagandalarina maruz kala kala sonunda bu Alevi mezhepçilerinden tiksindim.

Geçen bir facebook grubunda Alevi bir kadınla tartışmıştım. Kurduğu cümle aynen şuydu: "Ben hiç Alevi olup da Atatürk düşmanı ya da vatan haini olan biri görmedim"

Atatürkçü bir insan Berkin Elvan'ı neden sahiplenir? Hadi çocuk dediniz anladık, ama ailesini bile utanmadan savunuyorlar. Niye çünkü Aleviler.

Aynı şekilde komünist belediye başkanı Maçoğlu. CHP'liler öve öve bitiremiyor bu herifi. Halbuki Atatürk düşmanı Kürtçünün birisi. Ama seviyorlar çünkü Alevi.

Deniz Gezmiş mesela. Ölmeden önce yaşasın halkların kardeşliği, yaşasın marksizm-leninizm gibi günümüzdeki PKK'lıların, DHKP-C'lilerin, anarşist it kopukların attıkların benzer bir slogan atmış. Ama Alevi CHP'liler bu adamı da çok severler, asla toz kondurmazlar. Çünkü Alevi.

Çoğunun ölçüsü kemalizm falan değil. Bu kemalist midir, vatansever midir diye bakmıyorlar kimseye. Alevi mi değil mi ona bakıyorlar sadece.

Deniz Gezmiş Alevi miymiş? İlk defa duyuyorum. Öyle olduğunu hiç sanmıyorum çünkü onu dediğin gibi çok seven bir yığın insan tanıyorum, bunların Alevi olanlarından da tek bir kere "Deniz Alevi idi" diye bir şey duymadım. İdeolojisi bana hiç uymamasına rağmen vatanseverliği, içtenliği, samimiyeti ve mücadeleci kimliği nedeniyle ben de onu çok severim. 

Kemalizm senin için ölçü. Herkes için ölçü olmak zorunda değil. Benim için değil örneğin. Kaldı ki senin Kemalizm falan bildiğin yok, daha doğrusu epeyce bir ırkçı ve faşistçe görüşlerini Kemalizm sanıyorsun. Atatürk falan bildiğin de yok senin.

Benim için ölçü Atatürk'tür. Kişinin kendisini Atatürkçü, Kemalist olarak tanımlaması bile gerekmiyor, Atatürk'le bir sorunu olmaması, onu sevmesi ve aydınlanmacı devrimlere sahip çıkması yeter. Atatürk sevmeyen insan benim için beş para etmez bir zararlıdır, selam sabah vermem, günahımı bile "ben günahımla mutluyum" deyip vermem.

O yüzden bırak bu takıntıları, ayrıntılarda boğulma. Alevisi Sünnisi yok bu işin. Alevilerin mezhepçilik yapmasını, Alevi bir aileden geldiğim için gayet anlıyor ve belli bir yere kadar hak da veriyorum. Ama bunu politik görüşlerine yansıtmaları, Kılıçdaroğlu'nu sadece bu nedenle desteklemeleri vs en önce benim canımı sıkar, sıkıyor da. Fakat şunu da hemen belirtmeliyim, partili Sünniler de bu adamı çok seviyor ve destekliyor, o yüzden yalnızca Alevilere yüklenmek esas Sünni mezhepçiliği yapmak demektir. Aleviler tarih boyu CHP ve benzeri sol, sosyal demokrat partilere oy vermişlerdir zaten. Bunlar Kılıçdaroğlu sayesinde CHP'ye geçmiş değil, hatta Kılıçdaroğlu Kürt Alevi ve Zaza'ların çoğunlukta olduğu illeri kaybetmiş adamdır. 

Ovacık'ın komünist belediye başkanı Atatürk düşmanı mıdır bilmiyorum, Atatürk ve devrimler hakkındaki düşünceleri hakkında hiç fikrim yok ama belediye başkanı olarak tam da Atatürk'ün idealindeki bir yönetici gibi davranıp yaşadığını görebiliyorum. Umarım Atatürk düşmanı değildir. 

Berkin Elvan ve ailesini sahiplenenler yalnızca Aleviler değil. Bu çarpıtman gerçekten sinir bozucu. Gezi Direnişi'ne katılan ve destekleyen milyonlarca insan bu aileye sahip çıktı, destek oldu çünkü polis bu ailenin yavrusunu açıkça öldürdü. Berkin için yürüyen bütün o milyonlar Alevi miydi? Onların arasındaki Alevileri seçmek adilik değil mi?

Gezi boyunca öldürülen çocukların büyük çoğunluğu Aleviydi ve AKP de tıpkı senin gibi mezhep üzerinden Alevilere pislik atmak için bunu kullandı, başta Berkin olmak üzere.

Alevileri vatan haini ilan ettiğin kaçıncı başlık bu.

Kafayı Alevilerle, Kürtlerle, CHP'lilerle bozmuşsun, tipik sağcı faşist kafaya sahipsin. Biraz değişirsin, açılırsın, öğrenirsin falan deyip tolere ediyor ve her defa açıklama yapıyoruz ama hata ediyoruz. 

Yahu sen Nihal Atsız adlı sapkın faşiste hayran adamsın, senden ben ne bekliyorum ki acaba...

Bak şimdi esas kendime kızdım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

leoniadis,

din olan alevilikten mi bahsediyorsun, yoksa alevi çocuğu olmak da senin için alevilik mi?

Aleviler, oran olarak daha az yobazlardır. Daha aydınlardır. Okmeydanı terörist yuvasıdır ve inan, içlerinde aleviler de vardır o örgütlerin. Ben de alevi kökenliyim. Aleviler içinde ateizm, diğer kesimlere göre oldukça fazladır. Ve 50-60 yaşındaki akrabalarımla, tanrının varlığını sorguladığım oldu. Elbette biz bir istisnayız, yine de alevilerin Türkiye içinde yüz akı bir toplum olduğunu düşünüyorum.

Oran olarak Sunnilerden biraz daha az yobaz olabilirler fakat gördüklerim hiç de onların sanıldığının aksine aydın olmadığını net bir şekilde belirtebilirim. Alevi olsun çamurdan olsun mantığı var.

Bazıları demiş ki, Aleviler Okmeydanı'ndan mı ibaret. Tabiki hayır, fakat Alevilerin en iyi organize ve örgütlendiği yer orası olduğu için, birde başımdan böyle bir olay geçtiği için anlattım. Burada kendilerini daha özgür hissettikleri için gerçek düşüncelerini ortaya koymaktan çekinmiyorlar diye düşünüyorum.

Umarım ben yanılıyorumdur.

Bende çoğunluğunun böyle yaptığını düşünüyorum. Nasıl ki, Fetocular, Atatürkçülük maskesi altında her haltı yemişlerse, bunlarda Atatürkçü maskesini bir yerlere gelmek için kullanıyorlar bana göre

DEvir değişti beyler...

Arap Kıçı yalama Partisinin yalakalığını yapıyorsan, milletsin.

Demokrasi, tayyip ve şukelasının yardakçısı olmak artık.

Velakin onun zulmüne, yağmasına, şirretine, kepazeliğine falan karşı geliyorsan, teröristsin.

Yeni Türkiye dedikleri bu işte..

Ben diyorum Ankara, sen diyorsun götüm kara. Akp ile veya başka siyasi oluşumlarla ilgili bir sözümüz mü oldu bizim ?

Haklısın, Berkin Elvan'a hepimiz üzüldük fakat, cenazesinde bir tane Türk bayrağı görmedim. Ne kadar terör bayrağı varsa cenazeye katılmışlardı ama Atatürk ve Türk bayrağı yoktu...

Deniz Gezmiş Alevi miymiş? İlk defa duyuyorum. Öyle olduğunu hiç sanmıyorum çünkü onu dediğin gibi çok seven bir yığın insan tanıyorum, bunların Alevi olanlarından da tek bir kere "Deniz Alevi idi" diye bir şey duymadım. İdeolojisi bana hiç uymamasına rağmen vatanseverliği, içtenliği, samimiyeti ve mücadeleci kimliği nedeniyle ben de onu çok severim. 

Kemalizm senin için ölçü. Herkes için ölçü olmak zorunda değil. Benim için değil örneğin. Kaldı ki senin Kemalizm falan bildiğin yok, daha doğrusu epeyce bir ırkçı ve faşistçe görüşlerini Kemalizm sanıyorsun. Atatürk falan bildiğin de yok senin.

Benim için ölçü Atatürk'tür. Kişinin kendisini Atatürkçü, Kemalist olarak tanımlaması bile gerekmiyor, Atatürk'le bir sorunu olmaması, onu sevmesi ve aydınlanmacı devrimlere sahip çıkması yeter. Atatürk sevmeyen insan benim için beş para etmez bir zararlıdır, selam sabah vermem, günahımı bile "ben günahımla mutluyum" deyip vermem.

O yüzden bırak bu takıntıları, ayrıntılarda boğulma. Alevisi Sünnisi yok bu işin. Alevilerin mezhepçilik yapmasını, Alevi bir aileden geldiğim için gayet anlıyor ve belli bir yere kadar hak da veriyorum. Ama bunu politik görüşlerine yansıtmaları, Kılıçdaroğlu'nu sadece bu nedenle desteklemeleri vs en önce benim canımı sıkar, sıkıyor da. Fakat şunu da hemen belirtmeliyim, partili Sünniler de bu adamı çok seviyor ve destekliyor, o yüzden yalnızca Alevilere yüklenmek esas Sünni mezhepçiliği yapmak demektir. Aleviler tarih boyu CHP ve benzeri sol, sosyal demokrat partilere oy vermişlerdir zaten. Bunlar Kılıçdaroğlu sayesinde CHP'ye geçmiş değil, hatta Kılıçdaroğlu Kürt Alevi ve Zaza'ların çoğunlukta olduğu illeri kaybetmiş adamdır. 

Ovacık'ın komünist belediye başkanı Atatürk düşmanı mıdır bilmiyorum, Atatürk ve devrimler hakkındaki düşünceleri hakkında hiç fikrim yok ama belediye başkanı olarak tam da Atatürk'ün idealindeki bir yönetici gibi davranıp yaşadığını görebiliyorum. Umarım Atatürk düşmanı değildir. 

Berkin Elvan ve ailesini sahiplenenler yalnızca Aleviler değil. Bu çarpıtman gerçekten sinir bozucu. Gezi Direnişi'ne katılan ve destekleyen milyonlarca insan bu aileye sahip çıktı, destek oldu çünkü polis bu ailenin yavrusunu açıkça öldürdü. Berkin için yürüyen bütün o milyonlar Alevi miydi? Onların arasındaki Alevileri seçmek adilik değil mi?

Gezi boyunca öldürülen çocukların büyük çoğunluğu Aleviydi ve AKP de tıpkı senin gibi mezhep üzerinden Alevilere pislik atmak için bunu kullandı, başta Berkin olmak üzere.

Alevileri vatan haini ilan ettiğin kaçıncı başlık bu.

Kafayı Alevilerle, Kürtlerle, CHP'lilerle bozmuşsun, tipik sağcı faşist kafaya sahipsin. Biraz değişirsin, açılırsın, öğrenirsin falan deyip tolere ediyor ve her defa açıklama yapıyoruz ama hata ediyoruz. 

Yahu sen Nihal Atsız adlı sapkın faşiste hayran adamsın, senden ben ne bekliyorum ki acaba...

Bak şimdi esas kendime kızdım.

Berkin Elvan'ın cenazesinde Atatürk posterleri veya Türk bayrakları neden mevcut değildi? Ya da terör bayraklarının ne işi vardı? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Haklısın, Berkin Elvan'a hepimiz üzüldük fakat, cenazesinde bir tane Türk bayrağı görmedim. Ne kadar terör bayrağı varsa cenazeye katılmışlardı ama Atatürk ve Türk bayrağı yoktu...

Berkin Elvan'ın cenazesinde Atatürk posterleri veya Türk bayrakları neden mevcut değildi? Ya da terör bayraklarının ne işi vardı? 

Ne pis insanlarsınız be...

O cenazeye milyonlar aktı. Hepsi mi Aleviydi, cahil? Madem bir tane bile Türk bayrağı yoktu ise, bunun sorumlusu nasıl Aleviler olur? Alevi olmayan çoğunluk da mı Aleviciydi, milliyetsizdi?

Gezi'de ölen Alevi çocuklar da Kürtçü, DHKPC'li filan mıydı? 

PKK'lı köpekler bütün direniş boyu her yerdeydi, direnişin azalarak sonlanmasına da bunlar neden oldu. Cenazelere katılmalarından ve bayrak adını verdikleri pislikleri taşımalarından daha doğal bir şey yok. E Berkin Elvan'ın ana babası HDP'liydi zaten, o yüzden onların cenazesine katılmaları daha da doğal.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ne pis insanlarsınız be...

O cenazeye milyonlar aktı. Hepsi mi Aleviydi, cahil? Madem bir tane bile Türk bayrağı yoktu ise, bunun sorumlusu nasıl Aleviler olur? Alevi olmayan çoğunluk da mı Aleviciydi, milliyetsizdi?

Gezi'de ölen Alevi çocuklar da Kürtçü, DHKPC'li filan mıydı? 

PKK'lı köpekler bütün direniş boyu her yerdeydi, direnişin azalarak sonlanmasına da bunlar neden oldu. Cenazelere katılmalarından ve bayrak adını verdikleri pislikleri taşımalarından daha doğal bir şey yok. E Berkin Elvan'ın ana babası HDP'liydi zaten, o yüzden onların cenazesine katılmaları daha da doğal.

O cenazeye milyonlar aktı ama bir Türk bayrağını çok gördüler. Bunun sorumlusu tabiki, tek başına aleviler değildir. Ama sorumlularından birisi hatta belki de en büyüğü alevilerdir. Terör paçavralarının bayrağı dalgalanırken, benim Türk bayrağım orada çok görülüyor....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O cenazeye milyonlar aktı ama bir Türk bayrağını çok gördüler. Bunun sorumlusu tabiki, tek başına aleviler değildir. Ama sorumlularından birisi hatta belki de en büyüğü alevilerdir. Terör paçavralarının bayrağı dalgalanırken, benim Türk bayrağım orada çok görülüyor....

sen bir provokatörsün Türk Alevileri Terör sempatizanıymış. Ben Ankaralı Bektaşiyim sen benim kadar Türk olabilir misin? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İyi ya, sen kapıp gideydin bayrağını...

Manyak mıdır nedir...

Kafayı Alevilerle bozmuşsunuz, malum toplumsal bilinçaltı sizi çok pis esir almış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ulan Aleviler kadar başınıza taş düşsün. nedir bu adamların sizden çektiği. ya sizin başka işiniz yok mu. sabahtan akşama kadar Alevilerden mi konuşuyorsunuz :0_80cbc_37a71a73_L:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.