Jump to content

RTE devsirme bir lider mi?

Recommended Posts

Biliyorsunuz, Osmanli fethettigi topraklardan yeniyetme gencleri getirerek

onlar arasindan parlak, gelecek vaad edenleri okutur ve

devlet islerini gormeleri uzere mevki sahibi yapardi,

devsirmelerden sadrazam, yani padisahtan sonraki en yetkili ve etkili kisi bile cikmistir.

Bu bir asimilasyodur.

Gerci osmanli da ne irkcilik, ne de milliyetcilik vardi.

Bu gibi politik cereyanlar sonradan cikmistir ve

Osmanli ya gelisi de Avrupa da yayilmasina nazaran gec olmustur.

Fakat Turkiye de millet bilincini olusturan ve tutan cimento islevindeki 

kavram ve anlayis bir Turk olarak kendini bu vatana ait hissetme duygusudur.

Gerci korelmistir bu duygular, erozyona ugramistir ve,

hele de Anadolu topraklarinda bircok halk birlikte yasadigi icin 

Turk olmayan veya kendini Turk addetmeyen bircok kimseler vardir.

Gerci bu bir harmoni ve zenginliktir, Amerika gibi halklarin birarada yasadigi bir ulkede bile

millet olma bilinci -yaratildigina- gore Turkiye de haydi haydi olurdu fakat cook uzun bir zamandir

asilanmayan ve hatta aksi, yani ayrimcilik empoze edilen halklar arasindaki farkliliklarin dikkat

cekildigi bir donemden gectik...

RTE nin kendini bir Gurcu dur. Yani Turk degildir ve birini devsirme yapmak icin

daha iyi bir koz goremiyorum ben. Bu bakimdan uygun bir adaydir. Kendisindeki 

cevher farkedilmistir, hic suphesiz liderlik vasiflarina sahip bir politikacidir ve 

dis odaklar tarafindan desteklenerek kariyerinde yukselerek sonunda TR nin ilk baskani

olmak yolunda emin adimlarla ilerlemektedir.

Benimkisi komplo teorisi olabilir ama devsirme oldugunu dusunuyorum RTE nin...

Bircok Ortadogu ve hatta Avrupa nin da liderlerinin kuresel sermayenin yerel aktorleri oldugunu dusunuyorum.

Sitelerde Paylaş

Türkiye kendisi gibi yarım ada olan pek çok ülke gibi kuzey-güney değil de doğu-batı istikametinde uzanır. Buna ilave olarak coğrafyasının yüksekliği ve arızası da eklenince, harika bir doğal  savunmaya sahiptir. Zaten Atatürk de Milli mücadelede askeri stratejiyi bu derinlik üzerine kurmuştu. İngilizlerin uyarılarına rağmen Yunan ordusu Anadolu içlerine ilerledikçe başına gelenleri biliyorsun.

Bu durumu siyaset de de düşünebilirsin. Velev ki dediğin gibi olsun. Devlet er geç kuşatır,

Sitelerde Paylaş

Sosyolojik açıdan Bir insanın devşirme olması, yada bir millete aidiyet duygusu beslememesi, o insanda idealist fikirler ve çalışmalar olmayacağı anlamına gelmez.

Yada o insanın beşeri coğrafyanın kuklası olarak yönetime gelmesi devşirme olmasından kaynaklanmaz. Tüm Gürcü vatandaşlara yapılan en büyük haksızlıktır. 

Asıl sorun Bir insanın karanlık güçlerin maşası olması aşamasında verdiği tavizlerdir. 

Teokrasi deki gibi insanın ruhunu şeytana satması ile eş değer olmasıdır. bizim aklımızın alamayacağı kadar  derin localarda oturan gizli tiranlara özenmesi ve kendini bu tiranlar gurubunda görmek istemesi RT yi hilkat garibesi totaliter  cüce lider yapmış olabilir.

Ama asıl gerçek, gizli siyon*st güçlerin ortadoğu cografyasını şekillendirmek adına rt yi sag gösterip sol vuran, karmaşa ve kaostan beslenen bu yaratığı, laik ve cumhuriyetci bir ülkeyi  parçalamak için kullanmasıdır.

Türkiyenin başına RT nin gelmesi ile diktatör bir arap liderin Türkiyeye cumhurbaşkanı olması arasında hiç bir fark yoktur.

Çünkü Bu ülkeye düşman addedilen en azılı teröristler ile RT nin arasında çok fark vardır. RT teröristlerinde teröristidir. Lakin maymun medya bu teröristi bize sıradan bir lider gibi kamufle etmektedir. RT denen yaratığı bir yere zincirleyin ve kamçılayın ancak o zaman içindeki korkunç yaratığı görürsünüz. RT tüm dünyaya kısa zaman sonra kaos getirecek insan yaşamı çok korkunç bir sürece girecektir. Fetönün bu asırda yetiştirdiği insan yiyen troll lideri RT dir  Öyle tehlikelidir ki kendi annesi fetöyü bile yemiştir. 

Bazı okurlar bu yazımı abartılı buluyor olabilir. Keşke abartmış olsaydım .. Keşke ben yanılsaydım. Orta doğuda milyonlarca Sefil halkın katledilmesinde ilk sebep bu yamyam trolldür. Unutulmamalıdır ki 1930 larda hitlerin 7 kıtada milyonlarca hayranı varken dünyanın kurtarıcısı olarak görülürken, bazı aydın yazarlar hitlerin ölüm ve yıkım getireceğini söylediklerinde herkes gülüyor idi. Nazi kamplarını kendi gözleri ile görene kadar alman siviller ona tapıyorlardı..

Bu saf ülke insanı RT ve avanesinin saray duvarlarında kurşuna dizilene kadar gerçek yüzünü göremeyecektir. . Tıpkı Çavuşeski ve eşi gibi..    

Sitelerde Paylaş

Sosyolojik açıdan Bir insanın devşirme olması, yada bir millete aidiyet duygusu beslememesi, o insanda idealist fikirler ve çalışmalar olmayacağı anlamına gelmez.

Yada o insanın beşeri coğrafyanın kuklası olarak yönetime gelmesi devşirme olmasından kaynaklanmaz. Tüm Gürcü vatandaşlara yapılan en büyük haksızlıktır. 

Asıl sorun Bir insanın karanlık güçlerin maşası olması aşamasında verdiği tavizlerdir. 

Teokrasi deki gibi insanın ruhunu şeytana satması ile eş değer olmasıdır. bizim aklımızın alamayacağı kadar  derin localarda oturan gizli tiranlara özenmesi ve kendini bu tiranlar gurubunda görmek istemesi RT yi hilkat garibesi totaliter  cüce lider yapmış olabilir.

Ama asıl gerçek, gizli siyon*st güçlerin ortadoğu cografyasını şekillendirmek adına rt yi sag gösterip sol vuran, karmaşa ve kaostan beslenen bu yaratığı, laik ve cumhuriyetci bir ülkeyi  parçalamak için kullanmasıdır.

Türkiyenin başına RT nin gelmesi ile diktatör bir arap liderin Türkiyeye cumhurbaşkanı olması arasında hiç bir fark yoktur.

Çünkü Bu ülkeye düşman addedilen en azılı teröristler ile RT nin arasında çok fark vardır. RT teröristlerinde teröristidir. Lakin maymun medya bu teröristi bize sıradan bir lider gibi kamufle etmektedir. RT denen yaratığı bir yere zincirleyin ve kamçılayın ancak o zaman içindeki korkunç yaratığı görürsünüz. RT tüm dünyaya kısa zaman sonra kaos getirecek insan yaşamı çok korkunç bir sürece girecektir. Fetönün bu asırda yetiştirdiği insan yiyen troll lideri RT dir  Öyle tehlikelidir ki kendi annesi fetöyü bile yemiştir. 

Bazı okurlar bu yazımı abartılı buluyor olabilir. Keşke abartmış olsaydım .. Keşke ben yanılsaydım. Orta doğuda milyonlarca Sefil halkın katledilmesinde ilk sebep bu yamyam trolldür. Unutulmamalıdır ki 1930 larda hitlerin 7 kıtada milyonlarca hayranı varken dünyanın kurtarıcısı olarak görülürken, bazı aydın yazarlar hitlerin ölüm ve yıkım getireceğini söylediklerinde herkes gülüyor idi. Nazi kamplarını kendi gözleri ile görene kadar alman siviller ona tapıyorlardı..

Bu saf ülke insanı RT ve avanesinin saray duvarlarında kurşuna dizilene kadar gerçek yüzünü göremeyecektir. . Tıpkı Çavuşeski ve eşi gibi..    

RTE asla kursuna dizilmeyecektir. Tam tersine sani yuruyecektir.

RTE nin kurucu lider olarak goruldugu 2. bir Turkiye nin temelleri atilmis durumdadir.

Ve Turkiye nin bu durumdan kurtulmasi oldukca uzak bir ihtimal olarak degerlendirilmelidir.

Turkiye her anlamda kusatilmis bir ulkedir.

Yani siyasi kurumlarindan askeriyesine, universitelerinden vakiflarina ve medyasina kadar.

Turkiye nin mevcut sisteminde kalacagi gorusu safdil bir yanilmacadan ibarettir.

Sitelerde Paylaş

Yazınız nereden bakarsanız bakın tutarsızlıklarla dolu bir yazı olmuş.

Osmanlı'daki devşirme mantığını pek bilmediğiniz belli. Aslında yazınızın başında, bir miktar bununla ilgili bilgi vermişsinizdir. Bunun Ulu Önder Recep Tayyip Erdoğan Hazretleriyle uzaktan yakından alakası olduğunu düşünmen, senin bal gibi art niyetli baktığını gösterir.

Sitelerde Paylaş

RTE modern liderlik vasıfları taşıyan birisi değildir. Kendisi cahil, kaba, sığ bir insandır. Entelektüel değildir. İletişimden anlamaz, diplomatik dile hakim değildir. Ayrıca kaypak, yalancı ve sahtekardır. Halkımızın çoğunluğu cahildir. Aydınlarımız ve akedemisyenlerimizin çoğunluğu ya yalaka ya da korkak oldukları için halkı aydınlatma görevini yerine getirememektedirler. Böyle bir ortamdan nemalanarak yükselişe geçen bu şahsiyet aslında dışarıdan bakıldığında son derece aşağılık bir seviyededir. Karizması falan yoktur. Görmemiş cahil kadınlarımızın şehir efsanesidir. Sonuç olarak;

-Karizmatik lider_______değildir

-Dönüşümcü lider____hiiiç değildir

-İşlevsel lider_____değil

-Stratejik lider____güldürmeyin :D

Nedir bu adam? Otoriter lider mi? Benim üzerimde hiç bir otoritesi yok. Ülkenin yarısı hergün ana avrat küfür ediyor. 

Bu adam kendi kendini yiyecek. Az sabır...

Sitelerde Paylaş

RTE modern liderlik vasıfları taşıyan birisi değildir. Kendisi cahil, kaba, sığ bir insandır. Entelektüel değildir. İletişimden anlamaz, diplomatik dile hakim değildir. Ayrıca kaypak, yalancı ve sahtekardır. Halkımızın çoğunluğu cahildir. Aydınlarımız ve akedemisyenlerimizin çoğunluğu ya yalaka ya da korkak oldukları için halkı aydınlatma görevini yerine getirememektedirler. Böyle bir ortamdan nemalanarak yükselişe geçen bu şahsiyet aslında dışarıdan bakıldığında son derece aşağılık bir seviyededir. Karizması falan yoktur. Görmemiş cahil kadınlarımızın şehir efsanesidir. Sonuç olarak;

-Karizmatik lider_______değildir

-Dönüşümcü lider____hiiiç değildir

-İşlevsel lider_____değil

-Stratejik lider____güldürmeyin :D

Nedir bu adam? Otoriter lider mi? Benim üzerimde hiç bir otoritesi yok. Ülkenin yarısı hergün ana avrat küfür ediyor. 

Bu adam kendi kendini yiyecek. Az sabır...

Yükelmesinde önemli bir etken daha var onu da ben ekleyim, kapitalistlerin desteği...

Sitelerde Paylaş

Turkiye de darbelerin yapilmasinin onunde veya sonunda mutlaka ABD, NATO, Pentagon, CIA ve saire yer almis.

Askeriyedeki ust darbe kadrolari gorunmez, gizli bir elin, kulaklarina fisildayan belirsiz bir sesin varligindan bahseder.

Bu gorunmez, gizli el ABD dir aslinda.

Simdi gunumuze gelecek olursak, GenelKurmay ve dahi kuvvet komutanlari kademesi devsirilmis kuklalardir.

Turk milleti adina ve hesabina vazife icra etmez bunlar.

Onlari o makam ve mevkilere tasiyanlarin dumen suyuna girmislerdir. Bu dogal bir sonuctur, cunku

kendilerini o makam ve mevkilere getirenlere boyunlarinin borcu vardir.

Turkland iste boyle kusatilmis vaziyettedir, icten fethedilmistir, tabii bu olan bitenin arkasinda ABD nin yuksek stratejik dehasi yatar.

avam cahil ve bilincsizdir, gudulen koyun misalidir halleri.

Zannederler ki kendilerini yoneten siyaset elemanlari halk icin ve halk menfaatine calismaktadir.

Oysa bu buyuk bir kandirmacadan ibarettir.

Sitelerde Paylaş

RTE asla kursuna dizilmeyecektir. Tam tersine sani yuruyecektir.

RTE nin kurucu lider olarak goruldugu 2. bir Turkiye nin temelleri atilmis durumdadir.

Ve Turkiye nin bu durumdan kurtulmasi oldukca uzak bir ihtimal olarak degerlendirilmelidir.

Turkiye her anlamda kusatilmis bir ulkedir.

Yani siyasi kurumlarindan askeriyesine, universitelerinden vakiflarina ve medyasina kadar.

Turkiye nin mevcut sisteminde kalacagi gorusu safdil bir yanilmacadan ibarettir.

Dediklerinden bir fikir edinemedim. Düzen mi kaos mu?

Sitelerde Paylaş

Bu konunun ragbet gormemesini anlayamiyorum.

Ulkenin bir devsirme lider tarafindan yonetilmesinden daha buyuk bir beka problemi olamaz herhalde.

Ustelik muhalefet ve askeriye de ayni halde.

MHP zaten AKP ye katildi. Hem islamci hem de milliyetci nesiller yetistirme derdinde herhalde bunlar.

Sitelerde Paylaş

Arkadaş, ne alaka devşirme falan ? 

Tayipi çocukluktan itibaren bu önemli görev için mı yetiştirmişler diyorsun?  Çok uçuk bir iddia bu. 

Bu memlekette büyükleri bir yerlerden gelmeyen kaç kişi var ? Bu ülke kafkaslardan , balkanlardan, orta doğudan anadoluya kaçarak canlarını kurtaran insanlar tarafından kurulmuştur. 

Tayipin de dedeleri gürcistan batum tarafından gelmiş. Batum gürcistanın acarya vilayetine bağlıdır, ve bu acarya eyaletinin nüfusun çoğunluğu müslüman gurcu ve diğer halklardan oluşur. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...