Jump to content

Ölmek istiyorum artık...

Recommended Posts

18 yasındayım bıktım artık bu hayattan. 6-7 senedir evden dışarı çıkmıyorum. Kendine güvensiz,ezik,korkak birisi olmak istemiyorum artık. Küçükkende çekingen biriydim ama sonra daha fazla içine kapanmaya başladım. Liseye başladım ama çok berbat bir 4 yıl yaşadım. Her günüm alay edilmekle geçti insanlar suratima baktiğında anliyolardı ne kadar ezik biri oldugumu. Düşündükce kötü oluyorum. Unutmaya çalısıyorum o günleri. Ama liseye gidenleri gördügümde ister istemez koyuyo insana. İnsanlarla iletişimim çok zayıf, evde durmaktan insanlarla konuşmayi unuttum. En ufak işleri bile yapamıyorum bakkala gitmek bile zor geliyor bana. Mesela bugun eve misafir gelicek, dunden beri dusunuyorum kafama takıyorum. Bıktım artık insanlar nasıl bu kadar rabat olabiliyolar? Yaşıtlarıma bakıyorum diger insanlara bakiyorum güzel bir hayatları var ama benim hayatim ilkokulda lisede hep alay edilmekle,dışlanmakla geçti. Cok duygusal bir yapım var. En ufak olaydan etkileniyorum. İnsanları kıramıyorum. O yüzden bu hale geldim. Keske hic dogmasaydim bazen intihar edesim geliyo ölmek istiyorum. Insan yasamadan bilemiyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

18 yasındayım bıktım artık bu hayattan. 6-7 senedir evden dışarı çıkmıyorum. Kendine güvensiz,ezik,korkak birisi olmak istemiyorum artık. Küçükkende çekingen biriydim ama sonra daha fazla içine kapanmaya başladım. Liseye başladım ama çok berbat bir 4 yıl yaşadım. Her günüm alay edilmekle geçti insanlar suratima baktiğında anliyolardı ne kadar ezik biri oldugumu. Düşündükce kötü oluyorum. Unutmaya çalısıyorum o günleri. Ama liseye gidenleri gördügümde ister istemez koyuyo insana. İnsanlarla iletişimim çok zayıf, evde durmaktan insanlarla konuşmayi unuttum. En ufak işleri bile yapamıyorum bakkala gitmek bile zor geliyor bana. Mesela bugun eve misafir gelicek, dunden beri dusunuyorum kafama takıyorum. Bıktım artık insanlar nasıl bu kadar rabat olabiliyolar? Yaşıtlarıma bakıyorum diger insanlara bakiyorum güzel bir hayatları var ama benim hayatim ilkokulda lisede hep alay edilmekle,dışlanmakla geçti. Cok duygusal bir yapım var. En ufak olaydan etkileniyorum. İnsanları kıramıyorum. O yüzden bu hale geldim. Keske hic dogmasaydim bazen intihar edesim geliyo ölmek istiyorum. Insan yasamadan bilemiyor.

psikolojik destek almanız gerekiyor. hiç ertelemeden bir an önce bunu yapın. 

Sitelerde Paylaş

Fiziksel bir engelin yoksa, çekingenlik, aşılamayacak bir sorun değil. Bilhassa 18 yaşındaki bir insanın geleceğiyle ilgili karamsar olması için bir sebep yok.

Artık "nasıl olsa bu sorunu aşacağım" demelisin.

Psikolojik desteğe ek olarak, tiyatro kursuna gidersen mesela, insanlarla diyolog yetenegini geliştirmiş olursun.

Sitelerde Paylaş

psikolojik destek almanız gerekiyor. hiç ertelemeden bir an önce bunu yapın. 

ben piskolijik destek aldım hiç işe yaramad kendi dünaysını bana lansetmek istiyor herşey gülük gülüstlık bence kendisi bunu yenmesi gerkir esk avlayıcı toplayıcı sistemde erkek belki bir oramanada kenedini buluncaya kadat mücadele veriyordurlar piskariste gitse uyuşturcu haplar vercek ve o yeşil reçteli ilaçalrın bağımlısı olacak bence kendi o torbayısını yırtıp içinden çıkmalı

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Buraya ayda neredeyse ortalama 100(!) kiși üye oluyor, fakat bunlardan bir yada ikisi burada yazma cesareti gösteriyor. Gerisi ödleğin teki bence.

Sizin ise 600´ün üzerinde iletiniz var, yani çekingenliğinizi biraz fazla abartmıșsınız bence.

Ayrıca ben bu yașıma geldim ve hayatta insanlar hakkında öğrendiğim birșey varsa, oda her insanın zayıf ve güçlü yanları olduğudur.

Değișmek istiyorsanız, zayıf yönlerinizi tespit edip, onların üzerinde üșenmeden çalıșmanız gerekli.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsanlara ve yerleşik ahlak yapısına çok önem veriyorsun, sorunun kaynağı budur.

Ne insanlar ne de ahlak denen kavram senin zan ettiğin kadar önemli değildir.

Biraz insanlıktan biraz da herkese adapte edilmiş yaşam biçiminden uzaklaşırsan normale dönersin.

Her şeyden önce "Herkes ne der!?" gibi ilkel düşüncelerden sıyrılmalısın.

Neden ezik oluyormuşsun, o seni küçümseyenler senden farklı değil, tek fark, kendini ezik görme düşüncesine saplanmandır.

O seni küçümseyenler kendi değersizliklerini senin üzerinden gizliyorlar, sen de bunu yutuyorsun.

Liseye kadar gelmişsin, bu bir başarı değil mi? Bu ülkede liseye kadar okumak için nice insanlar ne fedakarlıklara razı olup da okuyamadığını biliyor musun?

Üstelik yaşın daha genç, ilerde bugünkü düşüncene güleceğinden adım gibi eminim...

Sitelerde Paylaş

Boyle bir vucudun olsaydi, cekingen olur muydun?

b123240ecd26de34c4e44f6891d592be.jpg

Bende çekingenim.Psikiyatriste gittim.İlaç vermekten başka bir şey yaptıkları yok.

Çekingenliğin güç kuvvet eksikliği ile alakası yok.

İnsanları  kırmaktan çekinen biri maddi ve manevi yönden ne kadar güçlü olursa olsun gene çekinir.

Bir istekte bulunamaz insanlardan.Zar zor kısık bir sesle istekte bulunsa bile isteğinin yerine getirilmesi için çaba harcamaz.:(

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım kusura bakmada bi derdin mi var ailesel falan ? Korkak olmak istemiyosan korkma? Seni korkutan nedir? Çekinmek istemiyosan çekinme çekindiğin şey nedir? Şimdi bu kadar basitmi diyenler olcak evet bu kadar basit. Herşeyi yapabilirsin herşeyi yenebilirsin yeterki iste. Kendine ben çekingenim dersen tabiki çekingen olursun. Doğrusu kafamı doldurdun korktuğun şey nedir merak ettim açıkcası? Bide istemiyorum diyosun kafana kork diye silah dayayan mı var ki öyle olsa bile en azından bi nedenin olurdu :) psikolog falan boş iş beyninde bitirmezsen psikoloğun yedi ceddi gelse düzelmiceksin. Bak ben başladım bile. Sen mükemmel bi insansın! Buraya yazma cesareti gösterdiğin içinde asla korkak değilsin. En kısa zamanda bunu atlamanı umuyorum

Sitelerde Paylaş

Ateist fikir seni çok iyi anlıyorum ben de yaşadıklarını yaşadım hatta yasiyorum. orada demiski en ufak işleri yapamiyorum evden çıkamıyorum bakkala gitmeye bile gücüm kalmadi. Gidemiyorum olmuyor demiş verdiğiniz öneri psikiyatra git spor kulübüne yazıl tiyatroya git(bunları siz yapabiliyorsunuz)? kendi pencerenizden bakmayin. Ben size aciklayayim sorun kendisine dışarıda her hangi bir işte tutunabilmis mı? Uzun zamandır utangaç cekingen insanlarin icinde kendisi olamayan birini ilk iş günü kapı dışarı ettiler mı etmediler mi? ateist fikir sizlerden  ona destek olmanızı onun penceresinden bakarak empati kurmanizi gerçekten uyguladığı zaman kesinlikle etkili bir şeyler yazmanızı istemiş. 

Sitelerde Paylaş

Ateist fikir seni çok iyi anlıyorum ben de yaşadıklarını yaşadım hatta yasiyorum. orada demiski en ufak işleri yapamiyorum evden çıkamıyorum bakkala gitmeye bile gücüm kalmadi. Gidemiyorum olmuyor demiş verdiğiniz öneri psikiyatra git spor kulübüne yazıl tiyatroya git(bunları siz yapabiliyorsunuz)? kendi pencerenizden bakmayin. Ben size aciklayayim sorun kendisine dışarıda her hangi bir işte tutunabilmis mı? Uzun zamandır utangaç cekingen insanlarin icinde kendisi olamayan birini ilk iş günü kapı dışarı ettiler mı etmediler mi? ateist fikir sizlerden  ona destek olmanızı onun penceresinden bakarak empati kurmanizi gerçekten uyguladığı zaman kesinlikle etkili bir şeyler yazmanızı istemiş. 

önerilerin hepsi de gerçekten uygulandığı zaman, gerçekten işe yarayan şeyler.

yaşadığınız problemler, sandığınız kadar büyük problemler değil. fakat problemlerin içinden dış dünyaya baktığınız sürece, her tarafınızda o problemi göreceksiniz. bunu kimse sizin yerinize çözemez. yeter deyip her gün aynı şekilde yaptığınız ve düşündüğünüz şeyleri, artık aynı şekilde yapmayı veya düşünmeyi bırakmanız gerekiyor. dediğim gibi: bunu kimse sizin yerinize yapamaz. kendinizi bu duruma iten sizlersiniz. kimse sizi gir la gir diye içinde bulunduğunuz duruma bastırıp sokmuyor. girdiğiniz gibi, çıkmanız gerekiyor. 

sanıyor musunuz ki, hayat sizlere, bizlere davrandığından daha sert davranıyor? bu, yalnızca sizlerin gittikçe daralmasına izin verdiğiniz konfor alanına büzüşmenizden kaynaklanıyor. hayat kavga gerektiriyorsa, kavga etmelisiniz. yüzleşme gerektiriyorsa, yüzleşmelisiniz. eğer siz kaçmaya meyilliyseniz, mekan değiştirmeden bunlardan kaçmaya çalışmak, sizi kendi içinize kapatır. iyi düşünülmemiş bir kaçış planının kurbanısınız ve bu kötü planı yapanlar da yine sizlersiniz. 

dediğim gibi. bu önerilerin hepsi de gerçekten işe yarayan şeyler. yalnızca, yapmanız gerekiyor.

özetle:

- depresyondakilere ne önerirsiniz?

- depresyondan çıksınlar.

Sitelerde Paylaş

Depresyon bir hastalik. Depresyondan cikin demekle olmaz. Siz daha depresyonun ne oldugunu, neden oldugunu bile bilmeden konusuyorsunuz. Depresyonun da cesitleri var. Sen, major depresyonda olan birine, depresyondan cik diyemezsin. O kadar salak ve bilgisizsiniz ki, bos bos konusuyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Depresyon bir hastalik. Depresyondan cikin demekle olmaz. Siz daha depresyonun ne oldugunu, neden oldugunu bile bilmeden konusuyorsunuz. Depresyonun da cesitleri var. Sen, major depresyonda olan birine, depresyondan cik diyemezsin. O kadar salak ve bilgisizsiniz ki, bos bos konusuyorsunuz.

anlamanız için kolaylaştırılmış bir yazıyı anlamamışsınız.

başka bir örnek:

- kanser olanlara ne önerirsiniz?

- tedavi olsunlar

depresyonda olan birini kolundan tutup çıkartabiliyorsanız, buyrun yapın. bunun dışında bulunabileceğiniz tek yardım türü, yol göstermektir. yolları da yukarda gösterdik.

- tedavi ol

- etkinlikte bulun

...

sanıyorsunuz ki, problemleriniz o kadar gerçek ve büyük ki, sizinle birlikte çevrenizde ya da anlattığınız herkes de sizinle oturup evet ya vay tüh ah oy demeli ki siz de kendi durumunuzu olumlayabilesiniz. hayır. sizi o duruma iten kendinizsiniz. tedavi olun. yukardakileri uygulayın. olmuyorsanız da, içinde bulunduğunuz durumu sorun etmeyin.

eğer sizin bildiğiniz başka bir yöntem varsa, evde uygulanabilecek, onu yazın, kurtarın gençleri; biz de görelim zekanız kaç okka.

Sitelerde Paylaş

anlamanız için kolaylaştırılmış bir yazıyı anlamamışsınız.

başka bir örnek:

- kanser olanlara ne önerirsiniz?

- tedavi olsunlar

depresyonda olan birini kolundan tutup çıkartabiliyorsanız, buyrun yapın. bunun dışında bulunabileceğiniz tek yardım türü, yol göstermektir. yolları da yukarda gösterdik.

- tedavi ol

- etkinlikte bulun

...

sanıyorsunuz ki, problemleriniz o kadar gerçek ve büyük ki, sizinle birlikte çevrenizde ya da anlattığınız herkes de sizinle oturup evet ya vay tüh ah oy demeli ki siz de kendi durumunuzu olumlayabilesiniz. hayır. sizi o duruma iten kendinizsiniz. tedavi olun. yukardakileri uygulayın. olmuyorsanız da, içinde bulunduğunuz durumu sorun etmeyin.

eğer sizin bildiğiniz başka bir yöntem varsa, evde uygulanabilecek, onu yazın, kurtarın gençleri; biz de görelim zekanız kaç okka.

Sen, depresyonun ne oldugunu, neden oldugunu ogren, ondan sonra konusursun.

Sitelerde Paylaş

Sen, depresyonun ne oldugunu, neden oldugunu ogren, ondan sonra konusursun.

yukarda öneriler verdik. gelip, okuduklarınızı bile anlamadığınız halde ortalığı karıştırmaya çalıştınız. şimdi siz de önerin diyoruz.

- sen öyle onu da ondan onu ele...

gibilerinden konuyu kişiselleştiriyorsunuz.. önereceğiniz bir şey varsa - belli ki kendinizi depresyon konusunda bilgili sanıyorsunuz- bizi aydınlatın.

yoksa, kendi sorunlarınızın anlaşılması üzerine, sizin de psikolojik destek almanızda yarar olabilir.

konu üzerine: buraya dertlerini yazabilecek kadar kendinde olan bir insana: madem bu denli kendindesin, bazı şeyleri yapabilecek durumdaysan, bunlar tek tek de olsa, parça parça da olsa gerçekleştirmeye çalış diyoruz.

Sitelerde Paylaş

Yazmış olduğun mantıklı bi yorum göremiyorum ? Elaleme laf atacağına madem biliyosun ne olduğunu akıl ver olur mu? Oturup salak gibi depresyonun anlamını tartışıcak değiliz.

Sitelerde Paylaş

Sacma sapan oneriler vermeyin. "Kafada bitiyooooo", "Depresyondan cik", "Herkesin derdi var" filan...

Bu verdiginiz ornekler, sizin bilgisizliginizi gosteriyor.

Cocuk, cekingen. Bu nedenle depresyonda. Cekingenlik, hayatinin her alanini etkiledigi icin zor durumda. Bu nedenle olmek istedigini yazmis.

Siz simdi cekingenligin ne demek oldugunu da bilmezsiniz. "18 yasimda ben de oyleydim, sonra baktim ki kimse kimseyi umursamiyoooooo, bunu farkedince duzeldim, kafada bitiyo haciiiiiiiiiiiiii" dersiniz.

Bilmeden konusuyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Sacma sapan oneriler vermeyin. "Kafada bitiyooooo", "Depresyondan cik", "Herkesin derdi var" filan...

Bu verdiginiz ornekler, sizin bilgisizliginizi gosteriyor.

Cocuk, cekingen. Bu nedenle depresyonda. Cekingenlik, hayatinin her alanini etkiledigi icin zor durumda. Bu nedenle olmek istedigini yazmis.

Siz simdi cekingenligin ne demek oldugunu da bilmezsiniz. "18 yasimda ben de oyleydim, sonra baktim ki kimse kimseyi umursamiyoooooo, bunu farkedince duzeldim, kafada bitiyo haciiiiiiiiiiiiii" dersiniz.

Bilmeden konusuyorsunuz.

Ben öyle bişey yazmış mıyım ? Hayatlarımızı bilmeden böyle konuşmanda saçmalık. İnsanların öyle dertleri varki depresyon onlara bi ödül olurdu abartılıcak bişi yok, senin tavsiyelerini bekliyoruz heyecanla buyurun lütfen.

Sitelerde Paylaş

Ben öyle bişey yazmış mıyım ? Hayatlarımızı bilmeden böyle konuşmanda saçmalık. İnsanların öyle dertleri varki depresyon onlara bi ödül olurdu abartılıcak bişi yok, senin tavsiyelerini bekliyoruz heyecanla buyurun lütfen.

"psikolog falan boş iş beyninde bitirmezsen psikoloğun yedi ceddi gelse düzelmiceksin."

Bunu sen yazmadin mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...