Jump to content

KADIN DÖVÜLÜRMÜ? DÖVÜLMEZMİ?

Recommended Posts

Tamam, sorun değil.

Ben hiç küsmedim, kendinize dert etmeyiniz. :)

Hayatın maalesef kadınlardan ziyade erkeklerden yana olduğu așikar. Bunu Tanrı(!) tasdikli kutsal kitaplarda bile görmek mümkün.

Öyle tabi biz yinede görevizi yapıp bilgilendirmeye çalıştıgımız kadarını yapıyoruz

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma dedik ya ? Biz burda dindardan mı ondan mı şundanmı onu tartışmıyoruz. Ben diyorum dövmek nedir sen diyosun dindardan gelmez sadece eee nereye varıcaksın merak ettim ? Evet sadece dindar yapmaz tabi eee yani ? 

Dostum, bence Ajda Pekkan gibi çok gerginsiniz galiba. :)

Bazı forumdașlar âlenen müslümanları ișaret ettiler, bende onlara istinaen yazdım.

Neyse sanırım, durum șimdi biraz berraklaștı.

Sitelerde Paylaş

Türkler islamiyeti kabul ettikten sonra zamanla kadınların yönetimdeki etkinlikleri azalmış, kadınlar sosyal yaşamdan çekilmeye başlamışlardır. İslamiyetin kabulünden önceki Türk devletlerini araştırın kadınların devlet yönetiminde ve sosyal hayatta aktif olduklarını göreceksiniz.

Sitelerde Paylaş

Dostum, bence Ajda Pekkan gibi çok gerginsiniz galiba. :)

Bazı forumdașlar âlenen müslümanları ișaret ettiler, bende onlara istinaen yazdım.

Neyse sanırım, durum șimdi biraz berraklaștı.

Ardarda iki üç şey yazdığımız için birbirmizi anlamadık. Sorun yok ben anlık sinirle yazdım kusura bakma dedim sonrasında sen uzattın sanıp ee yani falan yazdım. Karışıklık oldu yani. Bazı konularda ajdadan daha gerginim doğrusu kadının durumunu bi erkek anlayamaz düşünsene şiddet görüyosun elinden hiç bişi gelmiyo karşılık vermeyi bırak kaçamıyosun bile güçsüzsün karşıdakinin vicdanı bilmiyorum yani.

Sitelerde Paylaş

Dövülür.. Kadın da dövülür, erkek de  dövülür. Bal gibi  dövülür..

Populizme, içi boş humanizme gerek yok.

Sonuçta herkes aynı zeka çizgisinde değil. Bazı insanlar yanlış yapınca onları uyarmaya gerek yoktur hemen yanlışlarını fark eder tekrarlamazlar.. bazı insanlar yanlış yapınca küçücük bir uyarı onları dogru yola sevk eder.. bazı insanlar yanlış yapınca sert bir dille uyarilinca kendilerini duzeltirler.. bazi insanlar yanlış yapınca onlara bazi hak kısıtlamaları uygulayinca yanlışlarlarindan dönerler.. bazi insanlar da yanlış yapınca ancak sağlam bir dayak yemeden kendilerine gelmez, yollarını değiştirmezler. Bu son gruptaki şahıs kadın da olabilir erkek de.

Dayak bir problem karşısında ilk başvurulacak şey kesinlikle degildir. Ama bazen başvurulması gereken son  şey olabilir.

Sitelerde Paylaş

Dayak bir problem karşısında ilk başvurulacak şey kesinlikle degildir. Ama bazen başvurulması gereken son  şey olabilir.

Bu cümle gerçekten durumu çok iyi açıklıyor.Kendimizi kandırmanın bir manası yok.Yaptığı yanlışın farkında olabilmek herkesin yapabileceği bir davranış değil.Bazen güzel bir dayak daha büyük sorunların önüne geçebiliyor.(Hastanelik etmekten bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın.) Mesela gençken babanızdan yediğiniz bi tokat veya bir hakaret geriye kalan 50 yılınızı daha güzel geçirmenize vesile olabilir.

Ama hemen ufak bir tartışmada hurraa diye saldırmak kesinlikle sorunların büyümesine neden olacaktır.

Sitelerde Paylaş

Bu cümle gerçekten durumu çok iyi açıklıyor.Kendimizi kandırmanın bir manası yok.Yaptığı yanlışın farkında olabilmek herkesin yapabileceği bir davranış değil.Bazen güzel bir dayak daha büyük sorunların önüne geçebiliyor.(Hastanelik etmekten bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın.) Mesela gençken babanızdan yediğiniz bi tokat veya bir hakaret geriye kalan 50 yılınızı daha güzel geçirmenize vesile olabilir.

Ama hemen ufak bir tartışmada hurraa diye saldırmak kesinlikle sorunların büyümesine neden olacaktır.

Biz burda neyi konuşuyoruz ? Hatalarımıza ne tepki alırsak o hatadan vazgeçiçeğimizimi ? Mümkünse üstteki yazdıklarımı okuyunuz konuyu saptırmayınız. Lütfen ! Biz diyoruz kadınlar ölüyo dövülüyo siz diyosunuz hatamızı böyle düzeltiriiiiz ? Çoçuk olsa vermez bu cevabı ki zaten tartıştığımızda bu değil.

Sitelerde Paylaş

İkaros tanrıçası seni anlıyorum.Teoride düşününce "bu çağda da dayak mı olurmuş" sözü sana çok makül geliyor.Bugüne kadar hiç tek çarenin dayak olduğu bir durumun içine düşmemişsin belliki.Zaten herkes böyle düşünür bu türden bir olay başına gelene kadar.Hiç kimse melek değil kadın da dahil erkek de.Hiç kimse de karşısındaki biri tokat attımı, hayatını zindana çevirdimi,aşşağılayıcı sözlerde bulundumu, diğer yanağını döndermez.Bazı kadınların eşlerine karşı ağza alınmayacak hakaretler yağdırdığını normal insanların oturduğu bir semtte rahatça gözlemleyebilirsin.Dediğim gibi kimse melek değil.

Konunun sapıtıldığı felan da yok.

Sitelerde Paylaş

Ben sana tek çare dayak mayak demiyorum ben diyorum ki sana konu bu değil. Ben zaten öecburi yada hatalar karşısında olan dayaktan bahsetmiyorum o şuan bu konuya dahil edil. Kadın dövmeyi sevap sananlar hayvan muamelesi yapanlara diyorum. Neyse neyse. Bu konu bitmiştir benim için.

Sitelerde Paylaş

Konuyu dağıtmıyalım lütfen bu başlıkta özel olarak tanrı tarfından tescilenmiş dayaktan bahsetik. yani sözde tanrıdan bahsetim tanrı diyince müslümanlar kızıyor aman kızmayın sözde sanki Allah varmış onun adına kadına dayaktan bahsetik. yani kadını güya allah dövün demiş müslüman olanlar bunu kendilerinde bir hak olarak görmeleridir. yoksa nasihat amaçlı çocuğun terbiye amaçlı dövmeden bahsetmiyoruz. dünyanın en cahil insanları beni kızdırıyor kuran hadis dışında hiç bir şey okumamış cahil ulamdan bahsediyorum.  kuranda ne diyor kadın tarlaadır istediyiniz gibi yaklaşabilrsiniz  bu ne demek bu bile kadına bir hakaretir kadın istemdiyi şeyi bile erkeye yapama hakı veriyor iyrenç.kuran derki eski cahiliye dönemindeki gibi açılp saçılmayın evlerinizde oturun ne bunlar şimdi, cahil çöl bedevisinin aldığı karara bakın utanmazlar ulan ana karnında ilk önce bildiyim kadarıyla ilk oluşum kız sonrdan erkek dişi oluşuyor . annen seni 9 ay boyunca karnında taşıycak yedirip büyütecek sonra kadın öcü ulan şerfsizler kadın olmadan siz nasıl ürüyeceksiniz.oshonun güzel bir sözü vardır erkek hamile olursa intahar eder taşıyamz çocuğu. Buda cahil hocların verdiyi karar sani bunları adam yerine koyan var.JKNMdQ.jpg

Sitelerde Paylaş

Bu tespit BİLE yanlış demen yanlış bi cümle tespit zaten yanlış zaten o nası bi laf ya vicdana sığarmı ?Ve gerçekten böyle düşünen bunlara inanan erkeklerin olması beni korkutuyo. Kadınlar güçlendiğinde zekalarının farkına vardıklarında lider ruhlu olurlar bunuda böyle çok güzel engellemişler. Belki siz erkek olduğunuz için abarttığımı düşünüceksiniz ama bu laflar bu ayetler benim açımdan kaldırılacak gibi değil. 

Bu düşüncenize katılıyorum zaten... bahsettiğim bana ait bir tespit değil, islamın hükümleri hakkındadır. benim tespitim...; kadın ve erkek %100 eşit hak ve değere sahiptir.

hatta "kadın / erkek" diye birşey yoktur..... insan vardır. 

Sitelerde Paylaş

Soru itaat etmezse kadını dövmek farz mı vacip mi sünnet mi diye sorulabilirdi ve yanıtı da "farzdır" olurdu.

Emir kipiyle "dövün" yazıyor.

Müslümler muhammed karılarını hiç dövmedi derler. Yani kadın dövmek sünnet değil. Ama farz sünnete beş değil elli basar. Müslümler böyle böyyüük bir sevabı kaçırmamak için "bu yemeğin tuzu niye az" bam. Öküz tuzu azsa tuzluk diye bir şey var manda! Hadi tuzu fazla olunca ben de kızarım, dövecek kadar değil tabii ama. Tuzu az diye kızan öküzlere şaşıyorum. Farz ya, ibadet tabi, sevabı var! Öküzler...

Öküzler okuma yazma bilmedikleri için bu onlardan beter yaratıkları kendilerine benzettiğimden haberleri olmaz diye rahat davranıyorum. Yoksa öküzlere hakaret yani aslında...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...