Jump to content

Suriye deki Kürt Varlığı

Recommended Posts

İsrail ya da ABD Suçlamaz, böyle çıkıp "amanda dış mihraklar" diye zırlamak, suçlamak, ancak basiretsiz, zayıf, beceriksiz tiplerin işidir. Onlar gereğini yapar, gürültü değil, icraat yapar. 

Ne yapar, dayar kıçımıza öyle PYD'yi... Sende sayıklar durursun öyle.. Bu kazığı neden yiyorum diye düşünür, ama usul ve derinden hissedersin bir yerlerini yırttığını...

Ha, bu arada, acaba Davutoğlu neden apar topar azledildi, hiç düşündün mü? Bir kaç öfkeli çocuk nasıl deşa terör örgütü oldu?

Sen bu işte sorumluluğun türkiyede olduğuna inanmışsın. Ben öyle olmadığını  düşünüyorum

'Öfkeli çocuk' onun öngörüsüzlüğü. Zaten başarısız Suriye politikası çok akıllı bir insan olmadığının kanıtı. Ha suriye politikası işin bu boyutlara gelmesine katkı sağlamıştır diyorsan ben de sana o politika bağımsız bir politika mıydı diye sorarım. Türkiye düynanın en büyük devletlerinin çıkar çatışması olan bir bölgede at mı koşturuyordu da Türkiyeyi suçlayacaklar.

Tekrar ediyorum Türk karşıtı propaganda yapılıyor dünya basınında. Bu mesele de onlardan biri. Başımızdaki islamcıların zararı dünyaya değil Türk milletine.

Davutoğlu şutlandığında abd ne demiş bir araştır internetten.

tarihinde Yurt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Yurt said:

Sen bu işte sorumluluğun türkiyede olduğuna inanmışsın. Ben öyle olmadığını  düşünüyorum

'Öfkeli çocuk' onun öngörüsüzlüğü. Zaten başarısız Suriye politikası çok akıllı bir insan olmadığının kanıtı. Ha suriye politikası işin bu boyutlara gelmesine katkı sağlamıştır diyorsan ben de sana o politika bağımsız bir politika mıydı diye sorarım. Türkiye düynanın en büyük devletlerinin çıkar çatışması olan bir bölgede at mı koşturuyordu da Türkiyeyi suçlayacaklar.

Tekrar ediyorum Türk karşıtı propaganda yapılıyor dünya basınında. Bu mesele de onlardan biri. Başımızdaki islamcıların zararı dünyaya değil Türk milletine.

Davutoğlu şutlandığında abd ne demiş bir araştır internetten.

Senin düşünmen çok şeyi değiştirmiyor.

Şu amanda siz niye yayınlıyorsunuz diye gazetecilerin üstüne çullandıkları malum mit tırları meselesi mesela... Acaba nereye gidiyordu o "yardımlar"?

Türk karşıtı propagandanın en büyüğünü biz yapıyoruz. Wikipedia'yı yasaklayan ülkede, bilmem kaç gazetesi içerdeyse, bundna kara propaganda mı olur daha?

ABD'nin bir süredir politikası, artık etkisiz eleman olmak. Yani, karışmamak özellikle ortadoğuda kendi yarattığı bataklığa. Çünkü, girince, kendisi de batıyor. Bu kapsamda, yiyin birbirinizi, ete para vermeyin modunda bakıyor öyle...

Şunu önce bir anlayın, ABD'nin Türkiye ile falan, amanda buralarda yayılayım diye bir derdi yok. Şu an derdi, kendine bir taşeron bulup, ona devretmek ve kabuğuna çekilmek. Görünen bu ve, zamanında amanda BOP eş başkanı olmakla övünenlerin hali ortada. Yeni BOP eşbaşkanı, PYD, beğenmesekte böyle. 

Sitelerde Paylaş

ABD yi abartmayın. Askeri güç kullandığı hiç bir yerde başarılı olmuş değildir. SSCB nin dağılmasından sonra doğan fırsatı değerlendiremedi. Artık boşluklar dolduruluyor. !5 temmuz sonrası bölgede hiç şansı kalmadı. Bizzat gelip savaşacak gücü olmadığına göre ne Suriye de ne de Irak da Kürt devleti falan mümkün değil. Zaten bir iki aya kalmaz Türkiye Suriye'ye dalar. Bundan sonra bol bol ağıt dinleriz.

Sitelerde Paylaş

Ben güney sınırımda şeriatçı arap yerine , laik demokrat çağdaş bir kürt devleti görmeyi tercih ederim. Ortadoğu terazisinin seküler tarafı biraz daha ağır basmış olur.

Ama böyle bir durum yok ki. Güneydeki kürt varlığı dediginiz varlık; YPG. Ypg ile pkk arasındaki organik bağı gerçekten görmüyor olamazsın. Pkk türkiye için en büyük tehditlerden biri değil mi. Ayrıca lazkiye den denize açılabilen bir ypg devleti , türkiye cumhuriyetinin çıkarlariyla çakışmıyor.

Yanı türkiye güneydeki kürt varlığından değil pkk varlığından rahatsız oluyor. 

Irakin kuzeyi de kürt ama çok iyi anlaşıyoruz, belki kürdistan diyemiyoruz da Kuzey Irak Kürt Yönetimi diyoruz , fakat turkiyenin cikarlariyla uyuşuyor bu devletimsi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...