Jump to content

Cinler, şeytanlar, melekler hakkında düşünceleriniz nedir?

Recommended Posts

47 minutes ago, Akarsuu said:

Bahsettiğim kişisel şeyler değil duymuşsundur define işlerinde bu tarz olaylar oluyor derler detaya inmek istemiyorum 

Dilin kemiği yok, herkes birşeyler söyler.. Mesele aslının astarının olmayışıdır sadece. 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Duyduğun kişinin yaşı, eğitim durumu, dine yatkınlığı, dürüstlüğü, ilgiye merakı bu iddianın doğruluğunu sorgulamakta ilk adımlar olabilir. Olayı ne kadar detaylandırabiliyorlar mesela?

Bir de dilin varsa şunu dinle. Şizorfreniden, yaşadıklarından, gördüğü halusinasyonlardan bahsediyor.

tarihinde AmbiguousPleb tarafından düzenlendi
Sözcük tekrarı
Sitelerde Paylaş

Kısa bir şey anlatayım benim doğduğum bölgede çok fazla gömü olduğunu söylüyorlar çıkaranlarda var hatta tanıdığım bi abimde onlardan ilham alarak arıyor ve bir arazi içinde olduğunu öğreniyor her tarafı kazamayacağı için bu işlerle uğraşan birinden yardım alıyor bu adamda dediğim cinlere sahip olan biri olduğunu söylemiş ona abimde biraz korkmuş ama bırakmakda istememiş aramaya koyulduklarında adam iddia ettikleri cinlere sorular sorduğunu ve elindeki çubukların kendiliğinden hareket ettiğini bana anlatmıştı 

Yalan söyleyeceğini sanmıyorum ama 

Bi taraftan insan dışı varlıklarla ve tanrıyla ilgili şüphelerden kurtulmaya çalışıyorum kafamda hayli karışık 

Sitelerde Paylaş

Nedenini bilmediğin veya çaresiz durumlara doğaüstü anlamlar yüklemek veya doğa üstü güçlerden çare ummak ,özellikle çöl sıcağınında etkisiyle insani bir durum olabilir.İnsan beyni böyle şizofrenik hislere kolay kapılır.

Hele ki saf cehaletin,çaresizliğin hüküm sürdüğü ortaçağ çöllerinde yaşıyorsanız..

For example,

Felç geçirmek, bugün sadece ilaçları düzensiz kullanma veya dengesiz diyet,sonucunda kontrolsüz tansiyona bağlanırken,ortaçağ çöllerinde cinlere bağlanıyordu.

Felç geçirene cin çarptı diyen varmı artık?

Nedeni biliyoruz,çareyi de biliyoruz.

Bak cin filan kalmadı ortada..Adam ilacını kullanmamış,tuzu kısıtlamamış,felç olmuş..Cin nereye gitti?O hiç var olmadı ki..!

Sitelerde Paylaş

bu işlerle uğraşan birinden yardım alıyor bu adamda dediğim cinlere sahip olan biri olduğunu söylemiş ona abimde biraz korkmuş ama bırakmakda istememiş aramaya koyulduklarında adam iddia ettikleri cinlere sorular sorduğunu ve elindeki çubukların kendiliğinden hareket ettiğini bana anlatmıştı 

Adam gömünün kokusunu alıp o abini oradan kaçırmaya çalışmış gibi. Bir de bu işlerle uğraşıyor diyorsun, o zaman bu adam bu numaralarla baya bir saf kaçırıp gelir elde etmiş diye düşünmemek elde değil.

Sitelerde Paylaş

Kısa bir şey anlatayım benim doğduğum bölgede çok fazla gömü olduğunu söylüyorlar çıkaranlarda var hatta tanıdığım bi abimde onlardan ilham alarak arıyor ve bir arazi içinde olduğunu öğreniyor her tarafı kazamayacağı için bu işlerle uğraşan birinden yardım alıyor bu adamda dediğim cinlere sahip olan biri olduğunu söylemiş ona abimde biraz korkmuş ama bırakmakda istememiş aramaya koyulduklarında adam iddia ettikleri cinlere sorular sorduğunu ve elindeki çubukların kendiliğinden hareket ettiğini bana anlatmıştı 

Yalan söyleyeceğini sanmıyorum ama 

Bi taraftan insan dışı varlıklarla ve tanrıyla ilgili şüphelerden kurtulmaya çalışıyorum kafamda hayli karışık 

Göz yanılmasıdır.  Farklı bir sebeple hareket etmişlerdir ama senin abin özellikle cinlere yoğunlaştığı için görememiştir. Abine sor adama karşılığında ne kadar para verdi ?? Onu işe ortak etmiş bile olabilir . Zaten sizin oralar da böyle define olayları oluyorsa adam hazırlıklıdır hiç bir şey yapmadan kendini işe dahil etmek için böyle bir şey yapıyordur. Kısaca Dolandırıcılık. Altında fazla şey aramaya gerek yok. Hatta şöyle bir ihtimalde var abin dediğin insan inanan birisiyse ve senin böyle konularla ilgili düşüncelerini biliyorsa seni sözde doğru yoluna sokmak için böyle bir yalan da söylemiş olabilir islam da bunun için yalan söylenebilir günah olmayı bırak sözde birde bu yalanı için sevap kazanır. Böyle bir durum varsa kurana ekmeğe yağa böreğe ne bulursan el basmasını söyle gerçekler büyük ihtimal ortaya çıkar.

Sitelerde Paylaş

Bahsettiğim kişisel şeyler değil duymuşsundur define işlerinde bu tarz olaylar oluyor derler detaya inmek istemiyorum 

Akarsu sana senin istediğin türden cevap vereyim ben. 

Gerçekten etrafında bir sürü böyle söylentiler duyabilirsin çevrenden.Ama gidip işin kökenini araştırırsan bu efsanelerin kaynağının yaşlı teyzeler(koca karı dedikleri tür) olduğunu görebilirsin.Benim de yakından tanıdığım bu işlerde baya bir ün yapmış bi dolandırıcı var.Adam gözümün önünde beli ağıran bir teyzeye anında cin teşhisi koydu.Bu cinci hocaların muska yaptırmak için anlaştıkları kuyumcu ustaları olur.(İnsanların paralarını daha iyi çalmak icin geliştirilmiş yeni bir yöntem).Gidip onlarla konuşursan yapılan dolandırıcılığın, dalaverenin nasıl döndüğünü anlarsın.Ayrıca okuduğum bir yazıda da şöyle bir haber vardı.Bir kurum doğaüstü güçleri olduğunu kanıtlayabilecek herhangi biri olursa 1 milyon dolar ödül vereceğini söylüyordu ama gel gör ki yıllardır kapısını tıklatan biri çıkmamış.

Define meseleside tamamen aynı.İki kafadar giderler altın aramaya.Bazı eski köylerde bu definelerin saklandığı yeri gösteren yılan işaretleri felan vardır.Bu işaretleri takip ederler en sonunda ulaştıkları yerde bir ... yoktur.Hemen biri diğerine "yav bu işi cinler yapmış olmasın" der ve yarın sabah ilk iş olarak bir hocanın yanına giderler.Gömü bulan kişiler genelde kazı çalışmalarında çalışan kepçe operatörleri olur ve tamamen şans eseridir.

Yine mi tatmin olmadın? İnternette bir sürü rituel teknikleri felan var.Gidersin kuş ucmaz kervan geçmez bir yere bağıra bağıra yaparsın bu rituelleri gecenin bir vakti.Bir halt olmadığını görünce de gönül rahatlığıyla bu işin bir saçmalık olduğunu bizzat test ederek anlamış olursun.

Ben şahsen çok isterdim doğa dışı olaylar yaşamayı.Korku filmlerindeki o adamların yerinde olmayı ama ne yazık ki böyle birşey yok??.Olan biten yalnızca halisülasyonlar.

Sitelerde Paylaş

Akrabalarımın cinlerle ilgili olayları oldu diyebilirim bu varlıkların tanrıyla ilgilisi nedir sanmıyorum ama psikolojik olabilirler mi?  

tanrı da, cin de, melek de yoktur. bunlar, bu saçmalıklara inanan zavallılara görünürler ancak.

hıristiyanların inançla kafayı yemiş olanları cin değil, şeytanı, melekleri, meryem anayı ya da isayı görürler.

müslümanların kafayı yemiş olanlar cin, melek, ali, muhammed, allah falan görürler.

hinduların inançla kafayı yemiş olanları kendi tanrılarını görürler.

bu böyledir. insanlar bir şeyi fazlaca korku ya da başka yoğun duygular ile özümsediklerinde, ona dair sanrılar görmeye başlarlar.

bunların hiçbiri ateistlere görünmezler. çünkü ateistlerin böyle uyduruk şeylere inançları yoktur. bu yüzden de bu sanrıları yaşamazlar.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Başka ülkelerde olan bu tür cinlenme benzeri olaylar ilaçla tedavi edilebiliyor. Cin ilaçtan korkacak değil ya. Tamamen psikolojik

kafayı cin vs. takan insanlarda oluyor. Bizim arkadaş da böyleydi. Cin gördüğünü iddia ederdi.

Akrabalarımın cinlerle ilgili olayları oldu diyebilirim bu varlıkların tanrıyla ilgilisi nedir sanmıyorum ama psikolojik olabilirler mi?  

Sitelerde Paylaş

Cini uzaklarda arama etrafta cin olan

'İNSAN'  dolu.. 

Özellikle müslüman olup cin gibi hareket edip,üniversite sınavı,KPSS sorularını çalan insanlar yanıbaşımızda otlarken görünmez cinler aramak embesilliktir..

Doğru ifade şu..

Cin yoktur,Cin gibi insanlar vardır..

Bu cin gibi insanlar genellikle müslümanlardan çıkar( bkz:fetö)..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...