Jump to content

Neden islam?

Recommended Posts

Neden bazı Türkler neden İslam'ı bu kadar çok seviyor ve benimsiyorlar? İslam sadece yıkım ve sefalet getirir. Araplar da dahil olmak üzere, şimdiye kadar bu din hiç kimseye fayda sağlamamıştır.   Müslümanlara sormak istiyorum, neden şamanizm, Gök Tanrı inancı değil de, islam?

20286897_1419254701461870_1590963959966556984_o.jpg

tarihinde UzaydanGelenAteyiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunca din seçeneği varken.... veya en güzeli kendi inanç ve felsefemizi yaratmak varken neden islam....?

Tabii ki menfaatlerimiz öyle gerektirdiği için....!

Farklı bir inancımız olamaz. çünkü bu sefer çevremizde dışlanırız... ayrımcılık görür, aşağılanırız. iş hayatımız zarar görür, evlenmek bile çok zor hale gelir. sözde iyilik getiren din adına sevdiklerimizden koparılırız.

"neden inanmıyorsun" diye sorulduğunda insanca sebeplerini anlattığımızda bile "kafir ve din düşmanı" muamelesi görür, tehdit ve hakaretler duyarız.

Sürekli cehennemle, kabir azabıyla, çarpılmakla korkutulur, huzur bulamayız.... cennette hüriler, köşkler, şaraplar ile sefahat hayal etmekten mahrum kalırız.

Çünkü sözde doğru dini seçmekle imtihan edildiğimiz bu hayatta, her nedense büyüklerimizden farklı inanca sahip olmak yasaklanmıştır !

70-80 yıllık hayatla yetinemeyip sonsuz menfaat için kendi hayatımızı da, başkalarının hayatını da cehenneme çevirmek pahasına, dünyanın en karanlık dinine inanmak zorundayız.

Ve bu din asla eleştirilemez. adalet, eşitlik barış... hayatın amacı, insanlığın geleceği.... herşey çöpe atılabilir ancak dinimiz asla eleştirilemez !

Sözde mükemmel ahlak ve doğruluk rehberi... ve herşeyi bilen tanrıdan gelen bu din eleştirilemez.... çünkü vereceği bir cevabı yoktur !

O yüzden islamı zor durumda bırakmamak için, bu dini savunup insanlığın geleceğini yoketmek şarttır !

İslam adına yapılan kötülükler çok fazla olabilir... 14 asır boyunca devam etmiş, ve bir o kadar daha devam edecek olabilir. ancak bu bir yanlış anlaşılmadır. biraz bekleyelim....  100 bin yıl boyunca bu kötülük ve cehaleti engelleyemezsek, o zaman bunları islama mal ederseniz...!

İşte bu yüzden.... yani putlaştırılmış kavramlar ve menfaatler, insanlıktan önemli olduğu için ve gerçeği düşünmek zor geldiği için islam.

Sitelerde Paylaş

Evet, çok güzel yanıtlar. Islam cehaletten ve korkudan beslenir.
Bu din belki doğru bir eğitimle yenilebilir.
Ancak islam eğitime de karşıdır, özellikle de kadınların eğitimine.

Bence İslamın yanlış olduğunu insanlara göstermenin en iyi yolu Kuran'ı mealinden okutmak ve çeşitli tarih bilgileriyle (Desert Wind nickli üyenin açtığı konulardaki gibi) destekleyerek çelişkileri ortaya koymak.Gerisi kendiliğinden gelecektir.

Saldırgan, aşşağılayıcı tavırlarla o an için değer verdikleri kavramlara saldırmanın yanlış olacağını düşünüyorum.Tabular bir anda yıkılmaz.

Sitelerde Paylaş

Bence İslamın yanlış olduğunu insanlara göstermenin en iyi yolu Kuran'ı mealinden okutmak ve çeşitli tarih bilgileriyle (Desert Wind nickli üyenin açtığı konulardaki gibi) destekleyerek çelişkileri ortaya koymak.Gerisi kendiliğinden gelecektir.

Saldırgan, aşşağılayıcı tavırlarla o an için değer verdikleri kavramlara saldırmanın yanlış olacağını düşünüyorum.Tabular bir anda yıkılmaz.

Aşağılayıcı yorumlar ters tepki oluşturur, katılıyorum.  Çelişkileri ortaya koymak, az çok eğitimli insanların dini sorgulamasına yardımcı olur. Ama bir de Kuran'ı orijinal arapçasından okuyup şiddet ayetlerini savunanlar var malesef ...

tarihinde UzaydanGelenAteyiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aşağılayıcı yorumlar ters tepki oluşturur, katılıyorum.  Çelişkileri ortaya koymak, az çok eğitimli insanların dini sorgulamasına yardımcı olur. Ama bir de Kuran'ı orijinal arapçasından okuyup şiddet ayetlerini savunanlar var malesef ...

Fakat çelişki bir tane değil ki.Biz ayetleri onlara gösterdikçe sorgulayacaklardır.Ateist olmazlar belki deist,agnostik olurlar ama en azından şeriati desteklemeyeceklerdir.İşte belki o zaman biz de Avrupa gibi zincirlerimizden kurtulur ilerleriz.Bunun yakında olacağını düşünüyorum.Şu anki nesilde şeriatçi göremiyorum.Dine inansalar bile yobaz değiller.Güzel günler bizi bekliyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...