Jump to content

Gerçek hayatta neden birbirimizin arkadaşı değiliz

Recommended Posts

Hakkını savunmak da bir çıkardır esasında.

Zaten o yüzden bu hep böyle gider demedim. Bu bir yerde değişebilir. Ne zaman değişir onu bilmiyorum dedim. Bir ateist derneği ve etkinlikleri var. Ama aidat yüksek. O etkinliklerin masrafı tabii karşılanacak. Devlet destekleyecek değil. Sorun bununla bitmiyor, dernek üyeleri fişlenir endişesi olmaması olanaksız. Hani Hitler iktidara geldiğinde Yahudi Almana demiş ki "ben bu ülkeden gideceğim." Alman nedenini sorunca "terzilerle Yahudileri öldüreceklermiş" demiş. Alman: "Terzileri niye öldürsünler?" Yahudi: "İşte bu yüzden terkediyorum bu ülkeyi!"

Ülkenin bu dogma bataklığına saplandığı sürece nereye gideceği belirsizdir. Bu belirsizlik ortamında her şey olabilir. Gelecek karanlık. Karanlıkta el yordamıyla hiç bir şey yapamazsınız. Zekası olan herkes geleceğin karanlık olduğunu görüyor. 

Sitelerde Paylaş

Zaten seninle kim tanışmak ister lan dingil.

Ama eylulde abd'ye gidiyorum, Haci abiyle tanışmak isterdim doğrusu. 

Kardeş ABD ye ne amaçla gidiyorsun?

Oranın vatandaşı olabilecek misin?

Sitelerde Paylaş

Adam arkadaş arıyor.

Ateist  olsunda ne olursa olsunda demiyor. :)

Ortak noktalarımız olabilir.

Charles ateistler neden tanışmıyor diye soruyor. Eğer söylediklerini ben bu yöne çektiysem açıklar, ben ateistleri kastetmedim derse olabilir. O zaman ben konuyu daraltmışım tamam derim. Ama benim anladığım o şekilde. O şekilde anlamamın da çok normal olduğunu düşünüyorum. Çünkü sonuçta herhangi birileriyle tanışmak istiyorsa bunun için ateistforum hiç gerekli değil. Herhangi bir site bu işi görür. Ben Charles'in seçici olduğunu düşünüyorum, yanılıyorsam yanılıyorsun der, tamam peki o zaman derim.

Sitelerde Paylaş

Çalışmaya gidiyorum. 

Bilmiyorum. Şimdiden kestirebilmem mümkün değil. Ilk defa gideceğim abd'ye, zaman gösterecek.

Abi özel değilse ne iş yapacaksın?

Çalışma iznini nasıl hallettin?

Sitelerde Paylaş

Charles ateistler neden tanışmıyor diye soruyor. Eğer söylediklerini ben bu yöne çektiysem açıklar, ben ateistleri kastetmedim derse olabilir. O zaman ben konuyu daraltmışım tamam derim. Ama benim anladığım o şekilde. O şekilde anlamamın da çok normal olduğunu düşünüyorum. Çünkü sonuçta herhangi birileriyle tanışmak istiyorsa bunun için ateistforum hiç gerekli değil. Herhangi bir site bu işi görür. Ben Charles'in seçici olduğunu düşünüyorum, yanılıyorsam yanılıyorsun der, tamam peki o zaman derim.

Kardeş sen eskiden hep siyasi konularda yazardın niye artık yazmıyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...