Jump to content

Utangaç(!) Peygamberimiz muhammed

Recommended Posts

Bir gün misafirler muhammedin evinden geç ayrılmışlar muhammed bu durumdan rahatsız olmuş. Ertesi gün bilin bakalım nolmuş. Yüce allahtan bi ayet! 

"Ey iman edenler, (bundan sonra) Peygamberin evlerine -yemeğe davet olunmaksızın, vaktine de bakmaksızın- girmeyin. Fakat davet olunduğunuz zaman girin. Yemeği yiyince dağılın. Söz dinlemek veya sohbet etmek için de (izinsiz) girmeyin. Çünkü bu Peygamber'e eza vermekte, o sizden utanmaktadır. Allah ise, hak(kı açıklamak)tan çekinmez." (Ahzab, 33/53) (1)

peygamber meğerse utanıyomuş gidin demeye. Bu kadar utangaç bir insan nasıl olmuşta peygamberliği ilan etmiş acaba ben olsam edemezdim heralde.

Sitelerde Paylaş

Böyle muho'nun kişisel keyfi ve pipisinin mutluluğu icin cok ayet var. Muho'nun yaşamış olduğunu düşünüyorum. Isa'nın hikayesi gibi bir avuç insan tarafından anlatılıp yayilmamiş. Devlet başkanlığı yapmış. Bir sürü akraba var. Vs vs... Gerçi ben isa'nın da yaşadığını düşünüyorum. Paul baya bir sıkıntı yaşamış. Kendi uydurduğu bir hikaye için o kadar eziyet çekeceğini sanmıyorum. Belli ki inanıyor adam. Şarlatan gibi değil yaşamı.

Sitelerde Paylaş

Böyle muho'nun kişisel keyfi ve pipisinin mutluluğu icin cok ayet var. Muho'nun yaşamış olduğunu düşünüyorum. Isa'nın hikayesi gibi bir avuç insan tarafından anlatılıp yayilmamiş. Devlet başkanlığı yapmış. Bir sürü akraba var. Vs vs... Gerçi ben isa'nın da yaşadığını düşünüyorum. Paul baya bir sıkıntı yaşamış. Kendi uydurduğu bir hikaye için o kadar eziyet çekeceğini sanmıyorum. Belli ki inanıyor adam. Şarlatan gibi değil yaşamı.

Muhammed'in yaşadığına dair ölümünden 150-200 sene sonra yazılan hadis kitapları dışında hiçbir kanıt yok.

Hadis kitapları da sözel aktarıma göre yazılmış,o çağda sözel aktarımla bu kadar ayrıntılı bilgiler verilemez..Bu çağda da verilemez..Daha doğrusu hiç verilemez.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Beelzebub said:

Muhammed'in yaşadığına dair ölümünden 150-200 sene sonra yazılan hadis kitapları dışında hiçbir kanıt yok.

Hadis kitapları da sözel aktarıma göre yazılmış,o çağda sözel aktarımla bu kadar ayrıntılı bilgiler verilemez..Bu çağda da verilemez..Daha doğrusu hiç verilemez.

Muaviye, yezid falan yaşamadı mı diyorsun yani? Muaviye denen herif vahiy katibi.

Sitelerde Paylaş

Sorunu doğru koymak lazım. Muhammed yaşadı yaşamadı diye bir tartışma olmaz. Çünkü bunu bilemeyiz. Yaşamış da olabilir yaşamamış da. Sorun şu ki yaşadığına dair hiç bir kanıt yok. Kanıt olduğu öne sürülenler uyduruk şeyler. Bunlar kanıt değil. Milattan binlerce yıl önce yaşamış kralların, hakanların, firavunların yaşadıklarının tonlarla kanıtı var. Bunun hiç yok. Hiç bir peygamber denen adamın yaşadığına dair hiç bir kanıt yok. Önemli olan burası.

Yetmiyor bir de muhammedin yaşamadığının belirtileri var. Hristiyan Arapların İsa'ya övülmüş anlamında Muhammed demeleri gibi. Sonra bu sıfatın isme ve hayali bir kişiliğe dönüştürüldüğü izlenimi güçlü.

Şimdi Anadolu'da esprili insanları güldüren hoca tiplemesi var mı, var. Halen var. Peki Nasreddin Hoca yaşadı mı? Bir çok beldede bir çok esprili insanları güldüren hoca mutlaka ki yaşadı. Ama bunlardan birinin adı Nasreddin'di, tarihsel kimliği belgelerle saptandı mı, hayır. Bir köydeki hocanın birinin kim kaydını tutacak tamam ama, bir devlet kuran bir peygamberim diyen adamın tarihsel belgeleri olması beklenirken, yok. Milattan binlerce sene öncekilerin tonla var, bunun hiç yok! Mesele burda!

Tek tük şurda burda belge olduğu iddia ediliyor. Öyle olmaz. Tarihsel belge dediğin her yerden çıkar, reddedemezsin yani, tak tak tak bulunur, birbiri ile çelişmez, birbirini bütünler, fiziksel ve kimyasal testlerle zamanlaması belirlenir, gün gibi ortaya çıkar. Bu kral yaşamış, şunları yapmış, şu krallarla şu savaşları yapmış, şu anlaşmaları yapmış, bunları hep belgelemiş, anıtlaştırmış, yazmış, çizmiş, belgeler eşzamanlı ve uyumlu, savaştım dediği kralların belgeleri ile tezat yok... Böyle olur bu iş. Öyle ağızdan ağıza söylencelerle olmaz.

Şu duruma göre Muhammed denildiğinde Arap yarımadasında peygamber olduğunu söyleyerek savaşlar yapıp bir devlet kurduğuna inanılan bir kişi demek durumundayız. Bu inancın doğru olduğu çok şüpheli. Devlet Emevi devleti ve kuran Ümeyye soyu. Bunu Muhammed diye birinin kurduğuna dair bir kanıt bulunmuyor.

Sitelerde Paylaş

Muhammed yaşamış olsaydı.Muaviye babası Süfyanın intikamını alır ve İslam diye bir şey bırakmazdı.Öyle ya Ümeyye  ve Haşimiler birbirine düşman olan iki kabile bu durumda neden Haşimilerin ortaya koyduğu bir dini kabul etsinlerki?En azından Yezit Muhammedin ve soyunun bir sahtekar olduğunu ileri sürerek sözde Muhammedin torunu olan Huseyni katlettirirdi.Bunlar hep Emevilerden sonra yazılmış Abbasi devri hikayeleri.Aynen Yahudilerde olduğu gibi gerçek tarih olmuşlar..

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muaviye, yezid falan yaşamadı mı diyorsun yani? Muaviye denen herif vahiy katibi.

Muaviye dönemine ait islam ve Muhammed'e dair bulunmuş hiçbir somut belge yok,Sadece aşağıdaki sikke var..

Muaviye ,Suriye Arap kilisesine bağlı bir hristiyandı.

Mesela bahsettiğim şu sikkeye bakalım..Ön yüzde muaviye resmedilmişken,arka yüzde haç işaretleri var ve her şeyi açıklıyor..

WQdQQY.jpg

tarihinde Beelzebub tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muaviye dönemine ait islam ve Muhammed'e dair bulunmuş hiçbir somut belge yok,Sadece aşağıdaki sikke var..

Muaviye ,Suriye Arap kilisesine bağlı bir hristiyandı.

Mesela bahsettiğim şu sikkeye bakalım..Ön yüzde muaviye resmedilmişken,arka yüzde haç işaretleri var ve her şeyi açıklıyor..

WQdQQY.jpg

Tübingen Nüshası Muhammed'den sonra 10.yılla 50. Yıl arasına tarihçenmiş ve yeni bir peygamberden bahseden ayetler de mevcut ne düşünüyorsun?

Sitelerde Paylaş

Tübingen Nüshası Muhammed'den sonra 10.yılla 50. Yıl arasına tarihçenmiş ve yeni bir peygamberden bahseden ayetler de mevcut ne düşünüyorsun?

Birmingham kuranında aynı soruyla karşılaşıyoruz,

Soru şu..

Radyoaktif karbon testi ile parşömen yani derinin tarihi, daha doğrusu kuzu ya da keçinin ne zaman yaşadığını öğreniyoruz,ama üzerindeki mürekkebin tarihi ne? Yani ne zaman yazıldı? Bunu bilemiyoruz.

Sitelerde Paylaş

Birmingham kuranında aynı soruyla karşılaşıyoruz,

Soru şu..

Radyoaktif karbon testi ile parşömen yani derinin tarihi, daha doğrusu kuzu ya da keçinin ne zaman yaşadığını öğreniyoruz,ama üzerindeki mürekkebin tarihi ne? Yani ne zaman yazıldı? Bunu bilemiyoruz.

Hayvan derisi hemen kullanılmazsa bozulmaz mı?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Kutsal emanetler adı altındaki objeler hiç test edildi mi? Mesela muhammedin kırılan dişi , sakalı DNA testinden geçtimi hırkasında falan bir kanıt bulundu mu bunlar bence önemli ayrıntılar.Dünyanın her yerinde sakalı var hepsi aynı mı ? Düşünsenize sakalların DNA sının farklı çıkmasını veya diş ve sakaldaki DNA nın farklı çıkmasını.

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...
On 19 Ağustos 2017 Cumartesi at 15:44, İkarosTanrıçası yazdı:

Bir gün misafirler muhammedin evinden geç ayrılmışlar muhammed bu durumdan rahatsız olmuş. Ertesi gün bilin bakalım nolmuş. Yüce allahtan bi ayet!

"Ey iman edenler, (bundan sonra) Peygamberin evlerine -yemeğe davet olunmaksızın, vaktine de bakmaksızın- girmeyin. Fakat davet olunduğunuz zaman girin. Yemeği yiyince dağılın. Söz dinlemek veya sohbet etmek için de (izinsiz) girmeyin. Çünkü bu Peygamber'e eza vermekte, o sizden utanmaktadır. Allah ise, hak(kı açıklamak)tan çekinmez." (Ahzab, 33/53) (1)

peygamber meğerse utanıyomuş gidin demeye. Bu kadar utangaç bir insan nasıl olmuşta peygamberliği ilan etmiş acaba ben olsam edemezdim heralde.

daha o ayetlerin devamını okumamışın heralde  devamında muhammedin karıları nasıl düdükleyeceğini sıralamış istediğin karıyı al düdükle sıraya koyma bu hem de onlar için adaletli olur (artık nasıl bir adelet anlayışısa) diye uzayıp gidiyor yani allahcığım biraz uşaklık birazcık da godoşluk yapmış anlıyacağınız

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...