Jump to content

İyi bildiğiniz ücretli bir psikiyatr

Recommended Posts

İnsanları anlyamıyprum bazen.

Benim hiç psikoloğa ihtiyacım olmadı,yani gerek duymadım.

Çok az insanın başına gelebilecek şeylerden geçtim neler oldu,neler bitti,

Ama her şeyi ancak, kendime dönerek halledebileceğimi anlıyorum.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, seremın said:

İnsanları anlyamıyprum bazen.

Benim hiç psikoloğa ihtiyacım olmadı,yani gerek duymadım.

Çok az insanın başına gelebilecek şeylerden geçtim neler oldu,neler bitti,

Ama her şeyi ancak, kendime dönerek halledebileceğimi anlıyorum.

Sabah akşam aklında ölüm ve intihar olursa, bak bakalım nasıl giriyorsun psikiyatra. Hem de koşa koşa. Psikiyatr denince aklına filmlerdeki gibi koltukta uzanarak çocukluğundan bahsetmek geliyor olabilir ama öyle birşey degil. Beynin kimyası ile alakalı ve bazen hormonal denge bozulduğunda düzeltmek için psikiyatrın vereceği ilaçlara gereksinim duyuluyor.

Sitelerde Paylaş

Sabah akşam aklında ölüm ve intihar olursa, bak bakalım nasıl giriyorsun psikiyatra. Hem de koşa koşa. Psikiyatr denince aklına filmlerdeki gibi koltukta uzanarak çocukluğundan bahsetmek geliyor olabilir ama öyle birşey degil. Beynin kimyası ile alakalı ve bazen hormonal denge bozulduğunda düzeltmek için psikiyatrın vereceği ilaçlara gereksinim duyuluyor.

Valla ölümün her türlüsüde olsa bir çok sorun kişinin kendisinde bitebilir.

Tabi giden gitsin banane.

Sitelerde Paylaş
On 23.08.2017 at 23:46, Namessar said:

Merhaba bu benim için çok önemli tanıdığınız ücretli işinde iyi bir psikatr var mı yardımcı olursanız çok sevinirim Ankara civarı

Seni hatırladım. Gergin miyiz hâlâ? @Namessar @Namessar @Namessar @Namessar

Psikologa git. Psikiyatriste değil.

İstersen psikotropları fitil olarak kullan, düşünce yapısını değiştirmedikçe nalları dikene kadar o ruh haliyle yaşarsın.

tarihinde Khan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Seni hatırladım. Gergin miyiz hâlâ? @Namessar @Namessar @Namessar @Namessar

Psikologa git. Psikiyatriste değil.

İstersen psikotropları fitil olarak kullan, düşünce yapısını değiştirmedikçe nalları dikene kadar o ruh haliyle yaşarsın.

Devlet hastahanelerinde psikologlar var ama psikiyatristler yönlendirmeden  gidemiyorsun.

Psikiyatristlerin yönlendirmesi ile gitsen bile test yapmak dışında birşey yaptıkları yok.

Bende tedavi olmak istiyorum.

Özel hastahaneyede gittim devlet hastahesinden farkı yok.

Neden aynı işlem için daha fazla ücret ödeyeyim?

Sitelerde Paylaş

Devlet hastahanelerinde psikologlar var ama psikiyatristler yönlendirmeden  gidemiyorsun.

Psikiyatristlerin yönlendirmesi ile gitsen bile test yapmak dışında birşey yaptıkları yok.

Bende tedavi olmak istiyorum.

Özel hastahaneyede gittim devlet hastahesinden farkı yok.

Neden aynı işlem için daha fazla ücret ödeyeyim?

Ten ten çok doğru söylemişsin kesin olan birşey var durum bayağı karışık ne yapılabilir ben de bilmiyorum. Dışarıdaki insanlara kolay geldigide kesin.

Sitelerde Paylaş
On 27.08.2017 at 11:57, Namessar said:

O halde psikolog psikiyatr önerisi alalım 

Maddi durumun nasıl?

Ona göre direkt psikolog ofisine git.

Çünkü benim karşılaştığım psikiyatristlerin hepsi şikayetleri dinleyip ilaç yazıyordu. Takma kafana benzeri basit bir iki tavsiye verip, ilaçlarını da atlama deyip, haydi naş naş.

Psikolog ise sorunu beynin kendi kendine nasıl büyüttüğünü, çözümler için ufak püf noktaları veriyor.

tarihinde Khan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Maddi durumun nasıl?

Ona göre direkt psikolog ofisine git.

Çünkü benim karşılaştığım psikiyatristlerin hepsi şikayetleri dinleyip ilaç yazıyordu. Takma kafana benzeri basit bir iki tavsiye verip, ilaçlarını da atlama deyip, haydi naş naş.

Psikolog ise sorunu beynin kendi kendine nasıl büyüttüğünü, çözümler için ufak püf noktaları veriyor.

Bu konuda son derece haklısın umarım iyi bı psikolog bulabilirim

Sitelerde Paylaş

Namessar: Bu konuyu seni gerçek hayatta tanıyan bir arkadaşına ya da büyüğüne sor bence. İlla bana soracaksan bildiğim 1-2 yer var mesaj atabilirsin. Ama seni tanıyan biri olması gerekiyor.

Psikolog: Mesela ergenlik bunalımların varsa, "derslere odaklanamıyordum" diyorsan, kızların yanında sıkılıyorsan, yeni üniversitene / okuluna alışamıyorsan gidip konuşacağın biridir. 3-4 defa gidersin hem tanışırsın, iyi de olur.

Psikiyatr: Mesela kabusların varsa, sesler duyuyorsan, depresyona girip intihar filan düşünüyorsan, doğru ca gidip ne derse yapacağın türden biridir. Ya da emin değilsen gidip soracaksın, burdakilere sormaktan iyidir.

Reklamı var diye söylüyorum: başka yer bilmiyorsan, bu üstteki madalyon'a gidebilirsin. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...