Jump to content

ALLAH DÜNYAYA MÜDAHALEDE BULUNUYOR MU?

Recommended Posts

• İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

YAHUDİLER konusu ise yanlış anlaşılıyor.

İsrailoğulları, Allah'ın, Firavun zulmünden kurtardığı ve bir zamanlar alemlere üstün kıldığı bir millettir.

BAKARA SURESİ:

47. Ey İsrailoğulları, size ihsan ettiğim nimetimi ve vaktiyle sizi diğer alemlere üstün yaptığımı hatırlayın.

48. Ve kimsenin kimseden bir şey ödeyemeyeceği, kimseden şefaatin kabul olunmayacağı, kimseden fidyenin alınmayacağı ve kimsenin kurtarılamayacağı bir günden sakının!

Bir çok peygamber bu ırktandır. Eğer, lanetli bir kavim olsalar, o peygamberleride lanetli mi kabul edeceğiz. Bu safsatadır.

Sitelerde Paylaş
sen politikacı olmalısın.sorduğum hiçbir soruya cevap vermeden bu kadar laf kalabalığı yapabilen biri siyasette çok yükselebilir

üstad hazretleri ne diyor :

"siyasetten ve şeytandan Allah'a sığınırım".

bu duaya aynen iştirak ediyorum.

menfaati esas tutan bu zaman siyasetinden Allah beni korusun.

Sitelerde Paylaş
üstad hazretleri ne diyor :

"siyasetten ve şeytandan Allah'a sığınırım".

bu duaya aynen iştirak ediyorum.

menfaati esas tutan bu zaman siyasetinden Allah beni korusun.

sait seni kutsasın evladım.amin

Sitelerde Paylaş
Bir çok peygamber bu ırktandır. Eğer, lanetli bir kavim olsalar, o peygamberleride lanetli mi kabul edeceğiz. Bu safsatadır.

Yahudilerin lanetlenmesi Kuran'da mevcut..

2/87 Yemin olsun ki, Musa'ya Kitap'ı verdik.Ve arkasından da resuller gönderdik.Meryem oğlu İsa'ya da açık-seçik deliller verdik ve kendisini Ruhulkudüs'le güçlendirdik.Bir resulün size, nefislerinizin hoşlanmadığı birşey getirdiğinde her seferinde büyüklük taslamadınız mı?Bir kısmını yalanladınız, bir kısmını da öldürüyorsunuz.

2/88 Hatta "Sabit fikirliyiz," dediler. Halbuki, inkarlarından dolayı ALLAH onları lanetlemişti! Bu yüzden onların

pek azı inanır.

2/89 İnkarcılara karşı yardım beklemelerine rağmen, onlara ALLAH katından yanlarındakini doğrulayıcı bir kitap, bu bekledikleri şey, kendilerine gelince onu inkar ettiler. ALLAH'ın laneti, inkarcılara olsun!

2/90 ALLAH'ın, lütfunu kullarından dilediğine indirmesini çekemiyerek ALLAH'ın indirdiğini inkar etmek için kişiliklerini satmaları ne kötü! Böylece gazap üstüne gazaba uğradılar. Kafirlere alçaltıcı bir azap var.

2/92 Yemin olsun ki, Musa size açık-seçik hak beyanlarla gelmişti de onun arkasından buzağıyı ilah edinmiştiniz.Zalimlersiniz sizler.

4/46 Yahudilerden öyleleri var ki, kelimeleri yerlerinden kaydırırlar; din içinde sövgüler üreterek, dillerini eğip-bükerek: "dinledik, ,isyan ettik; dinle, dinlemez olası, davar güder gibi güt bizi!"derler. Eğer onlar, "dinledik, boyun eğdik, dinle, bak bize" demiş olsalardı, kendileri için daha hayırlı ve daha yerinde olurdu. Fakat Allah, inkarları yüzünden onlara lanet etmiştir. Çok az bir kısmı hariç iman etmezler.

4/47 Ey kendilerine kitap verilenler! Biz bir takım yüzleri silip arkalarına çevirmeden, yahut Cumartesi Ashabı'nı lanetlediğimiz gibi onları da lanetlemeden önce, yanınızda bulunanı tasdikleyici olarak indirdiğimize inanın. Allah'ın emri yerine getirilmiş olacaktır.

Cumartesi halkı YAHUDİLERİ tarifler..

5/12 Yemin olsun ki, Allah İsrailoğullarının misakını almıştı da içlerinden oniki temsilci/başkan göndermiştik. Allah şöyle demişti: "Ben sizinle beraberim. Namazı kılarsanız, zekatı verirseniz, resullerime inanır, onları desteklerseniz ve Allah'a güzel bir biçimde borç verirseniz, kötülüklerinizi elbette örteceğim ve sizi, altlarından ırmaklar akan cennetlere elbette koyacağım. Artık bundan sonra küfre gideniniz yolun denge noktasından sapmış olur."

5/13 Sonunda verdikleri misakı bozdukları için onları lanetledik de kalplerini kaskatı yaptık. Kelimeleri yerlerinden kaydırıyorlar. Öğütlenmek üzere çağırıldıkları şeyden nasiplenmeyi unuttular. İçlerinde çok azı hariç, sen onlardan hep hainlik görürsün. Bununla birlikte onları affet, ellerini tut. Çünkü Allah güzellik sergileyenleri sever.

Gördüğün gibi İsrailoğulları misakı bozdukları için lanetlenmiş.

5/64 Yahudiler dediler ki: "Allah'ın eli bağlıdır." Kendi elleri bağlandı/elleri bağlanasıcalar! Söylemiş oldukları lakırdı yüzünden lanetlendiler. Söylediklerinin aksine, Allah'ın iki eli de alabildiğine açıktır: dilediği gibi bağışta bulunur. İnan olsun ki, Rabbinden sana indirilen, küfür ve taşkınlık yönünden onları iyice azdıracaktır. Onların arasına, ta kıyamet gününe kadar düşmanlık ve nefret atmışızdır. Ne zaman savaş için bir ateş yaksalar, Allah onu söndürür de onlar yeryüzünde yine bozgunculuğa koşarlar. Ama Allah, bozguncuları sevmez.

5/78 İsrail oğullarının inkarcıları, hem Davud'un hem Meryem oğlu İsa'nın diliyle lanetlenmişti. Zira onlar isyan edip sınır tanımıyorlardı.

Ayrıca Kuran'a göre yahudi peygamber yoktur..Yahudiler içinde müslüman peygamberler diyor..

Selam..

Sitelerde Paylaş
kutsama işi, sadece Allah'a aittir.

peygamberler dahi buna kendi başlarına yetkili değildir.

Allah'ın "aziz" kıldığı "aziz" olur.

"zelil" kıldığı "zelil" olur.

yok yok sait kesin yapar zaten oda bir nevi allah mertebesinde bir kişi.

Sitelerde Paylaş

Allah ezelden ebede her seyi biliyorsa mudahelesi anlamsiz (bildigini degistiremez).

Mudahele edemiyorsa aciz (yani her seye kadir degil).

Mudahele edebilip de etmiyorsa (kotuluklere goz yumuyorsa) ya kotu ya da adaletsiz.

Ahirette hesap soracaksa degismeyecegini bildigi iyilikler ve kotulukler icin neden sinav yapiyor?

Sonucu onceden bilinen sinavin anlami var midir?

Bu kadar basit aslinda.

Nereden bakarsaniz bakin Allah anlamsiz bir kavramdir.

Sitelerde Paylaş
Yahudilerin lanetlenmesi Kuran'da mevcut..

Yahudiler hakkındaki o ayetlerde, işlenen suçlar ile birlikte o suçların cezaları yazılır. Ceza, yahudilerin o suçu işleyen bireylerinedir.

Başka ayetlerde de, onların iyi iş yapanları övülür ve müjdeler verilir.

bir çok yahudi sahabe vardır. tevratta peygamberimizin vasıflarını görmüş ve iman etmiştir.

Sitelerde Paylaş
Yahudiler hakkındaki o ayetlerde, işlenen suçlar ile birlikte o suçların cezaları yazılır. Ceza, yahudilerin o suçu işleyen bireylerinedir.

Başka ayetlerde de, onların iyi iş yapanları övülür ve müjdeler verilir.

bir çok yahudi sahabe vardır. tevratta peygamberimizin vasıflarını görmüş ve iman etmiştir.

ya yahudilerin kuranda lanetlenmesi muhammede inanmadıkları için olmuş arkadaşlar.düşünsenize adam yahudilerin yüzünden namaz kıblesini değiştirmek zorunda kalmış,lanet etmeyecekte ne yapacak.ben olsam bende söverdim.maymun olmuşum onların yüzünden zaten

Sitelerde Paylaş
Allah ezelden ebede her seyi biliyorsa mudahelesi anlamsiz (bildigini degistiremez).

Mudahele edebilip de etmiyorsa (kotuluklere goz yumuyorsa) ya kotu ya da adaletsiz.

Ahirette hesap soracaksa degismeyecegini bildigi iyilikler ve kotulukler icin neden sinav yapiyor?

Bu kadar basit aslinda.

bu soruların tamamı KADER konusudur.

Kader konusunda yapılan sayısız tartışmalara bir yenisi eklemek istersen ben varım.

ayrı bir başlık açarsan cevap yazarım.

Sitelerde Paylaş
ya yahudilerin kuranda lanetlenmesi muhammede inanmadıkları için olmuş arkadaşlar.düşünsenize adam yahudilerin yüzünden namaz kıblesini değiştirmek zorunda kalmış,lanet etmeyecekte ne yapacak.ben olsam bende söverdim.maymun olmuşum onların yüzünden zaten

onların laneti, haksız yere bir çok peygamberi öldürmesiyle ilgildir. Zekeriyya, Yahya (A.S) gibi çok sayıda peygamberi şehit etmişleşdir. Son olarak İsa (A.S) şehit etmek istemişler ama buna muvaffak olamamışlardır.

kıble konusunda onlara lanet söz konusu değildir. 13 asırdır, Süleyman Mabedi, Mescid-i Aksa, en az yahudiler kadar bizim de kutsallarımız arasındadır.

Sitelerde Paylaş
Sebep?Ne özellikleri var?Neden özel yaratıldılar?

özel yaratılmadılar.

zulüm ve işkencelere maruz kalmış bir milletti.

çok sefalet ve zorluklar gördüler.

firavun, onların kundaktaki erkek çocuklarını bile katlediyordu.

Allah, bu mazlum millete imdad etti ve onları kurtardı.

Taa ki, Hz. Süleyman ve Davud zamanındaki ihtişama kadar....

Hz. Adem'in bütün çocukları Kur'an karşısında eşittir.

Veda hutbesinde, "arabın, arab olmayana bir üstünlüğü yoktur." buyurulmuş ve ırka dayalı üstünlük iddiaları yok edilmiştir.

tarihinde 2kere2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
peygamberler, kendilerine inanmayan insanlara bu konuda yardımcı olamazlar. onlardan istifade etmenin 1. şartı, onlara tam olarak inanmak gerekiyor.

tıpkı bir hastanın doktoruna olan güveni gibi.

eğer doktoruna güvenmezsen, onun verdiği ilaçları düzgün kullanmazsan fayda göremezsin.

Allah, seninle her an irtibat halinde.

yediğin bir lokma yutak noktasını geçtikten sonra artık senin işin bitiyor. vücuduna giren o lokmayı, yüce Allah, kan, sinir, deri, kıl gibi sayısız şeylere dönderiyor. bu yaşa kadar vücudun kaç kere tamamen yenilendi. bütün bunları tek başına yapan o sanatkardır.

cehennemin icadı olmasaydı Allah'a iman etmezdim. Çünki bu kadar zülümlere göz yuman bir ilahı sevemezdim. cehennemi icad etmekle, bütün mazlumların intikamını o alçak zalimlerden almasıyla adaletini gösterdi.

hiç kimseye zerre miktar haksızlık yapılmayacak. herkes cezasını ve mükafatını tam olarak görecek.

2kere2 sen soruyu tam anlıyamadın her halde sana tekrarlıyayım allah kainatı yaratırken kıyamete kadar olacakları biliyor yani

proğramı en ince ayrıntısına kadar yapmış benim bildiğim bir karıncanın bile ömrü belli yani ondan izinsiz yaprağın fazladan

kımıldaması bile mümkün değilken doktor hasta olayını anlatman mantıksız

şöyleki benim ölümcül hastalığım var diyelim kanser gibi ama benim sonumu allah biliyor varsayalım sonucu bende bir şekilde

öğrendim yani allahın bildiğini bir an bende bileyim varsayım olarak sonum kısa bir zaman sonra ölecem

burada senin dediğin şu ilaç tedavi eder ve dua işe yarar yani sonuç değişir

eğer sonuç değişirse allah kendi bildiği sonucu bilmiyor olur

eğer sonuç değişmezse dualar ve ilaçlar bir işe yaramıyor demektir

birde şunu demişin allah suçluları cehennemde yakacak cezasını verecek yoksa allaha iman etmezdim

madem cezalandıracak sizler niye bu dünyada oruç tutmuyor diye insanlara baskı yapıyorsunuz allahınızın gücü yetmiyormu

bizlere oruç tutturmaya dinden döndü diye insan asılıyor şeriat ülkelerinde yada bizler ateist yiz diye bize niçin saldırıyorsunuz

madem allah cezalandıracak niçin insanları bebeleri bile depremde öldürüyor (sizler diyorsunuz deprem allahın cezalandırmasıdır diye)

yada açlık vermiş bazı ülkelere (duruma göre cezalandırıyor yada sabırlarını sınıyor diyorsunuz)

yani bir şekilde bu dünyaya müdahalede bulunmuyormu cezalandırma veya ödüllendirme manasında

Sitelerde Paylaş
onların laneti, haksız yere bir çok peygamberi öldürmesiyle ilgildir. Zekeriyya, Yahya (A.S) gibi çok sayıda peygamberi şehit etmişleşdir. Son olarak İsa (A.S) şehit etmek istemişler ama buna muvaffak olamamışlardır.

kıble konusunda onlara lanet söz konusu değildir. 13 asırdır, Süleyman Mabedi, Mescid-i Aksa, en az yahudiler kadar bizim de kutsallarımız arasındadır.

yahudilerin bir çok peygamberi öldürdüğü tevrattada yazar tamam ama o zaman öldürme cürmünü işleyen dönemdeki yahudileri lanetlersin olur biter

niye bütün yahudilere dümdüz gidiyosun diye soraralar adama.burada muhammedin kişisel kinini görmek zor olmasa gerek.kolaymı sen 3 yıl kıldırdığın kıbleyi yahudilerin alayları yüzünden değiştirmek zorunda kal.kolay bişey değil,hiç değil.

Sitelerde Paylaş
yahudilerin bir çok peygamberi öldürdüğü tevrattada yazar tamam ama o zaman öldürme cürmünü işleyen dönemdeki yahudileri lanetlersin olur biter

niye bütün yahudilere dümdüz gidiyosun diye soraralar adama.burada muhammedin kişisel kinini görmek zor olmasa gerek.kolaymı sen 3 yıl kıldırdığın kıbleyi yahudilerin alayları yüzünden değiştirmek zorunda kal.kolay bişey değil,hiç değil.

yanlış okumuşun o ayetleri.

kesinlikle o ifadeler, o suçları işleyenleredir.

sahabeler arasında da, israil alimleri vardı. Hem tevratı okuyorlar, hem Kur'an'ı okuyorlardı ve iman ediyorlardı.

kıbleyi değiştirmek konusunda tek takdir hakkı Allah'ındır. Allah, hem yahudilerin hem de arapların ortak atası olan Hz. İbrahim tarafından inşa edilen ilk mescide yüzümüzü dönmemizi emir buyurmuştur.

Sitelerde Paylaş

Allah zaten olacakları ve bu olacaklara kendisinin ne tepki vereceğini biliyorsa,o halde gelecekteki kendisine müdahale edemeyecektir.Gelecekteki davranışlarını bilmektedir,dolayısıyla bunları değiştiremez.

O halde "her şeyi bilme" gücüyle (pokemon sanki) gördüğü gelecek için "her şeye gücü yetme" özelliği devredışıdır.

Bu,Tanrı'nın her şeye gücünün yetmediği anlamına gelmektedir.Sözde yetenekleri çelişmektedir,Tanrı kavramının kendisi sorunludur.

İsrailoğulları, Allah'ın, Firavun zulmünden kurtardığı ve bir zamanlar alemlere üstün kıldığı bir millettir.

Hz. Adem'in bütün çocukları Kur'an karşısında eşittir.

?Hani eşitlik?

tarihinde Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu kadar basit aslinda.

bu soruların tamamı KADER konusudur.

Kader konusunda yapılan sayısız tartışmalara bir yenisi eklemek istersen ben varım.

ayrı bir başlık açarsan cevap yazarım.

Ayrica tartismaya gerek yok, yazdiklarimi dogrudan curutemiyorsan, cevap veremiyorsan verme. Yok ben illa ki son sozu soylemek istiyorum diyorsan son soz senin olsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...