Jump to content

Avrasyacılar yönetime BALYOZU İNDİRECEK!

Recommended Posts

15 Temmuzdan sonra tsk icerisinde perinçekci diye tabir ettiğimiz generaller hakim konumaya gelmeye basladi. Ihrac listelerini biz verdik diyen perincek degilmiydi? Zaten son yapilan atamalarda durumun böyle oldugunu gösteriyor. Aralarında benim ne olduğunu yakından bildigim kisiler var. Mesela Arif cetin paşa bunlardan birisidir. Jandarma harekat baskanligi yaptigi donemde basinda bulundugu birlige milliyet hurriyet vatan gibi asiri uc olmayan milliyetci ideolojide gazeteleri okuturdu. Bunlarin yaninda Adnan özbal hasan kücükakyüz arif cetin ismail metin temel zekai aksakalli simdiki ökk komutani ahmet ercan corbaci pasa gibi isimler ulusalcı-kemalist cizgiden taviz vermeyen paşalardır. Bunları söylememin sebebi erdogan tskyi kendi ordusu haline getirdi diyenler icin. Tam tersi, Tsk icerisindeki üst kademelerde Erdogana olan sempati yok denecek kadar az. Zaten sürecin bunların istedigi sekilde gitmesinin sebebi bu. Turkiyenin natodan koparak, rusya ve iran eksenine sokulmasıni basardilar ve turkiyeyi asya modeli bir devlet tarzına donusturmelerine de cok az kaldi. Suanda baskanligin gelmesi tayyibin lehine gozuksede aslinda bu ekip baskanligin gelmesini en az tayyip kadar istiyordu. Hangi asya ülkesinde demokrasi var söylesenize? Bunlarda bu sekilde bir diktatörlük kurup bu sekilde türkiyeyi idare etmenin pesindeler. Turkiye de askeriye iktidar ortagiydi bir zamanlar. Ama balyoz ve ergenekon ile bu degismisti. Ancak, turkiyede yasanacak bir ic catisma ile tsk tekrar iktidara ortak olabilir ve baskici bir rejimi inşaa edebilir. Tipki 2008 oncesi gibi. Zaten bir ic catisma yasanacagini pentagona bagli dusunce kuruslari da dile getiriyor. Bati medyasinda erdoganin kendine bagli paramiliter olusumlar icinde oldugu artik sır degil. Özel güvenlik sayisindaki artis ve özel guvenliklere agir silah yetkisinin taninmasi,bekciligin tekrar geri getirilmesi, sadat orgutunun emniyet ve tsk da orgutlenmesi bunları dogruluyor. 15 temmuzda binbasi olan baris dedebagi tayyipcinin tekidir. Ve 15 temmuzdan sonra binbasiliktan istifa etmis ve kamu guvenlik musavirligi denen sadat orgutunde goreve baslamistir. Militanlara silah egitimi veriyor suanda kendisi. Micheal rubininde dedigi gibi erdogan herhangi bir darbe girisimine veya halk ayaklanmasina karsi boyle bir olusumu destekliyor olabilir. Ve bu iki grubun yani perincek ve erdogan grubunun catismasi turkiyenin parcalanmasina yol acabilir. Bu perincek ekibi en kisa zamanda bu isi bitiricek diye dusunuyorum. Bunlar kisa zamanda yonetime el koyacaklar. 

Sitelerde Paylaş

Benim anlamadığım, bu Perinçek denen adamı bu forumdaki bir iki kişiden başka kimsenin ciddiye almadığı, doğru düzgün konuşmadığı bu kadar aşikarken neden sürekli burada ondan bahsediliyor?

Sen bu yazdıklarını hakikaten ciddiye alıyor, inanıyorsun galiba kuranınizinde. İlk kez yazmıyorsun çünkü.

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, Türk Ateist said:

Benim anlamadığım, bu Perinçek denen adamı bu forumdaki bir iki kişiden başka kimsenin ciddiye almadığı, doğru düzgün konuşmadığı bu kadar aşikarken neden sürekli burada ondan bahsediliyor?

Sen bu yazdıklarını hakikaten ciddiye alıyor, inanıyorsun galiba kuranınizinde. İlk kez yazmıyorsun çünkü.

Sizce nasil durum? Siz nasil degerlendiriyosunuz? Ben gorduklerimi soyluyorum inanip inanmamak size kalmis. Yakin zamnda anlayacaksiniz zaten :)

Sitelerde Paylaş

Eğer bu dediğin gerçekçe hayali bile güzel olur,çünkü bizim gibi ülkelere demokrasi yakışmıyor,cahil topluma demokrasi vermek okuma yazma bilmeyen adama kitap seçtirmek gibidir diye Nietzsche'nin dediği gibi,laik diktatörlükler lazım tıpkı Orta Asya Türk ülkelrindeki gibi..

fuatavni de Avrasya'ya yönelmekten,tayyibin feci olacak sonundan,derinlerin ona oynadığı oyunlardan bahsetmişti 15 temmuzdan sonra;

https://twitter.com/fuatavni_f

ha bir de erdoğan'ın yargılanacağı falan dolaşıyor(lahey büyük ihtimal) batılı uzmanlarda falan ona ne diyorsun ve de şu tweet'e;

59a1cbb239312_EkranAlnts.JPG.3c8bb2a557a263980e330184f4ededf1.JPG
tarihinde Kör Saatçi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiye'nin Avrasyacılardan çok daha ciddi sorunları olacak. Böyle uyduruk sorunlarla kendinizi kandırmayın. Türkiye çok büyük bir risk ile karşı karşıya. Durum son derece tehlikeli. Neler olabileceğini ben kestiremiyorum ama hiç iyi şeyler olacağını düşünmüyorum. Çünkü gidişat iyi bir yolda değil. Gidişat son derece kötü yani, devletin bilim kurumu salavatmatiği teknolojik buluş diye finansal olarak destekliyor. Bu son derece korkunç bir durum. Bu kadar akıl dışı bir gidişatın sonucunun iyi olması olasılığı sıfır.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Türk Ateist said:

Bu adam Fethullahçı.

Fethullahçılar, 15 Temmuz darbesinde Tayyip Erdoğan ile Perinçek'in anlaşarak kendilerini tuzağa düşürdüklerini iddia ediyor. Güya bazıları bunlara gaz vermiş, bunlar da sazan gibi ortalığa dökülünce Tayyip amca bunları pırasa gibi doğramış. Bütün dert bu. Biraz içindeki kini kusmak, biraz da aklı sıra AKP'yi Aydınlıkçılara karşı kışkırtmak için böyle saçma sapan şeyler yazıp duruyorlar.

Türkiye batı kampından uzaklaşacaktır. Bu kaçınılmadır. Tarihsel yasalar bunu dayatıyor. Bu yönelimi 1 değil 1 milyon Perinçek dahi gerçekleştiremez. Bu tarihsel bir zorunluluktur.

İlk Avrasyacı Enver Paşa'dır. Türkiye Avrupa'daki topraklarını yitirince Asya'ya dayanmak zorunda olduğumuzu teşhis etmiştir. Nitekim kendisi Orta Asya'nın tam ortasında, tek başına bir Rus ordusuna karşı elinde kılıç ile saldırırken vurulmuştur. Avrasyacılığın ilk kurşunu orada atılmıştır.

Soğuk savaş döneminde Türkiye mecburen batı kampına alınmıştır, Sovyetler Birliği çözülünce asıl mevzu yine canlanmıştır. Batı Türkiye'yi düşman bellemiş, bize yine Asya yolları görünmüştür. Bu tarihsel bir zorunluluktur.

Ha, bu arada asker içinde "Perinçekçiler" diye bir grup yok. Darbe falan da yapmayız, merak etmeyin. 

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, Robespierre said:

Bu adam Fethullahçı.

Fethullahçılar, 15 Temmuz darbesinde Tayyip Erdoğan ile Perinçek'in anlaşarak kendilerini tuzağa düşürdüklerini iddia ediyor. Güya bazıları bunlara gaz vermiş, bunlar da sazan gibi ortalığa dökülünce Tayyip amca bunları pırasa gibi doğramış. Bütün dert bu. Biraz içindeki kini kusmak, biraz da aklı sıra AKP'yi Aydınlıkçılara karşı kışkırtmak için böyle saçma sapan şeyler yazıp duruyorlar.

Türkiye batı kampından uzaklaşacaktır. Bu kaçınılmadır. Tarihsel yasalar bunu dayatıyor. Bu yönelimi 1 değil 1 milyon Perinçek dahi gerçekleştiremez. Bu tarihsel bir zorunluluktur.

İlk Avrasyacı Enver Paşa'dır. Türkiye Avrupa'daki topraklarını yitirince Asya'ya dayanmak zorunda olduğumuzu teşhis etmiştir. Nitekim kendisi Orta Asya'nın tam ortasında, tek başına bir Rus ordusuna karşı elinde kılıç ile saldırırken vurulmuştur. Avrasyacılığın ilk kurşunu orada atılmıştır.

Soğuk savaş döneminde Türkiye mecburen batı kampına alınmıştır, Sovyetler Birliği çözülünce asıl mevzu yine canlanmıştır. Batı Türkiye'yi düşman bellemiş, bize yine Asya yolları görünmüştür. Bu tarihsel bir zorunluluktur.

Ha, bu arada asker içinde "Perinçekçiler" diye bir grup yok. Darbe falan da yapmayız, merak etmeyin. 

Basitçe, ordu içinde perinçekci falan bir grup yok, aynen. Sanki her gün paşalarla falan oturup çene çalıyor gibi asıp kesimiş bir takım hayatında paşa bile görmemiş zibidiler. 

İkincisi, evet fetoşçular hala böyle vaveylalar ile gayret içinde. Ama bu onların tali planı gibi görülüyor sanki. Büyük ihtimalle asıl planlarını saklamak niyetleri. Amanda FETÖ'cü avlayacağız diye çıkıp, fetöcü olsa kaç yazacak, pazardaki maydanoz satan nineyi tutuklamak gibi abesliklerden başka bir şey yapmış değil tayyiban..

Ama, eğer avrasya ya yönelirsen, tek eline geçecek kıçına girecek kazığın çapı olacaktır. Bunu da bir anla. Batı diyorsun ya, senin hayalindeki o herşeyi karıştıran batı var ise, zaten avrasya dediğin yeri öyle bir karıştıryıor ki, bu kendini kaynayan kelle paça çorbasına atmaktan başka bir şey olmaz. Yok işin gerçeği yönünden bakarsna, avrasya dediğin yer, eski rus mezalimi falan derken, öyle kaos, öyle perişan olmuş ki, kendini attığında düşeceğin tek yer foseptik olacaktır, hepsi bu.

Tek yapabileceğin, titreyip kendine gelmek. Ne götü boklu batı, ne ciğeri beş para etmez doğu. Kendine gelip, kendin adam gibi bir güç, bir irade olacaksın. 

Yani, sen bu milleti sadece bşata rus emperyalizmi olmak üzere bir takım mezalimlere teslim etmeye çalışan aşşağılık lavuğun tekisin..

Sitelerde Paylaş

Bu adam Fethullahçı.

Olabilir, bu arkadaşın Fethullahçı olduğunu daha önce de söylemiştin. Hatırlıyorum. Ama ben emin değilim, daha doğrusu bilmiyorum. Bakmadım uzun uzadıya.

Ordu içinde elbette Perinçekçiler diye bir grup yok, ama bunlar neden ille de böyleymiş gibi bir algı yaratmaya çıktı, hatta bu algıyı oluşturmaya çalışan sahiden de Fethullahçılar mı, bilmiyorum. Pek mantıklı gelmiyor bana. Kısaca ne desem olmaz, çünkü bilmiyorum, düşünmedim.

Ama hani Avrasyacılık falan hikaye, bu konuda yüzde yüz farklı düşündüğümüzü biliyoruz. Konuşmuştuk. 

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, Türk Ateist said:

Olabilir, bu arkadaşın Fethullahçı olduğunu daha önce de söylemiştin. Hatırlıyorum. Ama ben emin değilim, daha doğrusu bilmiyorum. Bakmadım uzun uzadıya.

Ordu içinde elbette Perinçekçiler diye bir grup yok, ama bunlar neden ille de böyleymiş gibi bir algı yaratmaya çıktı, hatta bu algıyı oluşturmaya çalışan sahiden de Fethullahçılar mı, bilmiyorum. Pek mantıklı gelmiyor bana. Kısaca ne desem olmaz, çünkü bilmiyorum, düşünmedim.

Ama hani Avrasyacılık falan hikaye, bu konuda yüzde yüz farklı düşündüğümüzü biliyoruz. 

tarihinde Kuranınizinde tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben de Kuraninizinde'nin abarttığını düşünüyorum. Perinçekçiler'in millet üzerinde ne kadar etkisi var ki, TSK üzerinde ne kadar olsun? Aldıkları oy oranı ortada. Vatan partisi öyle köklü geçmişi, gelenekleri olan; belli ilkelere, prensiplere bağlı bir siyasi akım da değil. Siyasete aklım erecek yaşta olduğumdan beridirm Doğu Perinçek'in izlediği politikalar sürekli değişiyor. Dün "ak" dediğine, bugün "kara" diyor. Bazen komünist oluyor, bazen MHP'den daha milliyetçi oluyor. Tayyip'e muhalifken, birden Tayyit'in en sıkı destekçisi oluyor. Kendisine bazen komünist/Maoist diyen partinin yönetim kurulunda Yaşar Okuyan var. Evvelden 100 defa yazdığımız şeyleri tekrar etmemin sebebi de Vatan partisi'ni kötülemek, gömmek degil; böyle bir siyasi akımın, Kuraninizinde'nin iddia ettiği şeyleri yapabileceğine inanmamam. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, malta erigi said:

Vatan partisi öyle köklü geçmişi, gelenekleri olan; belli ilkelere, prensiplere bağlı bir siyasi akım da değil.

O iş öyle değil Malta kardeş.

Aydınlık gazetesi kendisini 1921 yılında Şefik Hüsnü'nün çıkardığı Aydınlık'ın devamı sayar. Aydınlıkçılar da İttihad Terakki mirasını üstlenmiş, Türkiye'deki tek gruptur. Ben de kendimi öncelikle İttihatçı olarak görürüm. Öyle yabana atılır bir kökenimiz yok yani.

Dünya üzerinde hiçbir ciddi sosyalist grup kendine Maoist demez. Aydınlıkçılar da kendilerine Maoist dememiştir. Aydınlıkçılar bilimsel sosyalisttir. Her zaman Milli Demokratik Devrim'den yana olduk. Milli Demokratik Devrimi bir araştır, sana zigzag gibi görünen politik duruşların sebebini anlarsın.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Türk Ateist said:

Bakmadım uzun uzadıya.

Bunun buraya paylaştığı gizli dinleme kayıtlarına bak, ne bok olduğunu anlarsın.

Fethullahçılar bir casus örgütüdür. Bütün casus örgütleri gibi insanları gizlice takip edip açıklarını kaydetmeye çalışırlar. Tehdit ve şantajla isteklerini yaptırmaya çalışırlar. Aha bak, yine gizli konuşma kayıtlarını asmış buraya. Bunların alameti farikası bu iştir.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, anibal said:

Ama, eğer avrasya ya yönelirsen, tek eline geçecek kıçına girecek kazığın çapı olacaktır.

Ulan sen ne angut, ne arsız, ne utanmaz bir adamsın ya.

Benim ve bizim partinin de fikri bu. Biz de bu fikri, insanların kafasına silah dayamadan, elimizdeki imkanlar çerçevesinde anlatmaya çalışıyorsun. Ne küfür edip duruyorsun. İt!

Sitelerde Paylaş
27 minutes ago, Robespierre said:

Ulan sen ne angut, ne arsız, ne utanmaz bir adamsın ya.

Benim ve bizim partinin de fikri bu. Biz de bu fikri, insanların kafasına silah dayamadan, elimizdeki imkanlar çerçevesinde anlatmaya çalışıyorsun. Ne küfür edip duruyorsun. İt!

Hah işte, o fikir dediğiniz ve arkasında bilgi, akıl, izan falan olmayan şeyin, sizi götüreceği yeri söylüyoruz... Hepsi, ve de hakikat bu...

Sitelerde Paylaş
46 minutes ago, Robespierre said:

Bunun buraya paylaştığı gizli dinleme kayıtlarına bak, ne bok olduğunu anlarsın.

Fethullahçılar bir casus örgütüdür. Bütün casus örgütleri gibi insanları gizlice takip edip açıklarını kaydetmeye çalışırlar. Tehdit ve şantajla isteklerini yaptırmaya çalışırlar. Aha bak, yine gizli konuşma kayıtlarını asmış buraya. Bunların alameti farikası bu iştir.

Fetöş casus örgüt falan değildir. Bu halk mı diyeymi, millet mi diyeyim, beynini sikmeye odaklı, arap emperyalizmi soslu ve taaa chp tek parti devrinden bu yana sürüp gelen iç boşaltma propagandasının bir sonucudur . Tımarhaneden çıkmış bir deliyi, üstad ilan edecek bir kitlenin var olup güç sahibi olabildiği bir ülkede daha ne bekliyorsun ki?

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Doğu Perinçek kendi oğlunu dahi Harp Okuluna sokamamış.O kadar Sayısalla ilgili Tıp, Harp Okulları ,Mühendislikler varken garip çocuk kazana kazana Tarih bölümünü kazanabilmiş.Ondada Doktora yapmış.TGB lilerinde adam gibi yer kazanıpta ilerde Ülkede söz sahibi olma gibi bir niyetleri yok.Çünkü bu alanda bir çalışmaları yok.Bu alandaki çalışmaları artık sağcılar yapıyorlar.İmam mekteplileri nasıl Harp Okullarına sokabiliriz? bunun için uğraşıyorlar.Belkide bu İmam mekteplerinin programlarını değiştirip Fen ve Din ağırlıklı okullara çevirebilirlerde .Bu Okullara girenler hiç bir yer kazanamayan kafasız ve tembel bir nesil!Kafaları ancak papağan gibi Kuran ezberleyebilir.Doğu beyin yanındaki paşalar ise Esir kampından arkadaşları.Onlar Doğu beyi Doğu beyde onları etkilemiş ve İşçi partisinden ayrı yepyeni Milliyetçi Anti emperyalist Vatan partisini kurdular ama aldıkları oyda ortada %0.35!Nerede o günler keşke yapabilse ! Ülke biraz sıkıntı çeker ama adam olup İran gibi Ne batıya nede doğuya bağlanmadan  kendi kendine yetmesini öğrenir.Yobazlığıda demokrasiyle yok edemeyiz.

Sitelerde Paylaş

Doğu Perinçek kendi oğlunu dahi Harp Okuluna sokamamış.O kadar Sayısalla ilgili Tıp, Harp Okulları ,Mühendislikler varken garip çocuk kazana kazana Tarih bölümünü kazanabilmiş.Ondada Doktora yapmış.TGB lilerinde adam gibi yer kazanıpta ilerde Ülkede söz sahibi olma gibi bir niyetleri yok.Çünkü bu alanda bir çalışmaları yok.Bu alandaki çalışmaları artık sağcılar yapıyorlar.İmam mekteplileri nasıl Harp Okullarına sokabiliriz? bunun için uğraşıyorlar.Belkide bu İmam mekteplerinin programlarını değiştirip Fen ve Din ağırlıklı okullara çevirebilirlerde .Bu Okullara girenler hiç bir yer kazanamayan kafasız ve tembel bir nesil!Kafaları ancak papağan gibi Kuran ezberleyebilir.Doğu beyin yanındaki paşalar ise Esir kampından arkadaşları.Onlar Doğu beyi Doğu beyde onları etkilemiş ve İşçi partisinden ayrı yepyeni Milliyetçi Anti emperyalist Vatan partisini kurdular ama aldıkları oyda ortada %0.35!Nerede o günler keşke yapabilse ! Ülke biraz sıkıntı çeker ama adam olup İran gibi Ne batıya nede doğuya bağlanmadan  kendi kendine yetmesini öğrenir.Yobazlığıda demokrasiyle yok edemeyiz.

Ağzına sağlık.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...