Jump to content

İSLAMIN IŞİDIN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRELİM

Recommended Posts

9 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

kurandaki islamın sorunlu olduğunu düşündüğünüzü söylüyorsunuz. ama öncesinde kurandaki islamda sorun yok diyordunuz.

aramızdaki fark, sandığınızdan başka

"Sandığınızdan başka", çok çok başka...

Benim sandığım yok. Sizinkisi başka...

Benim sandıklarla ilişkim yok...

Ben ne zaman "kuran'daki islam'da sorun yok" dedim?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 466
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 saat önce, Huuu yazdı:

Ben ne zaman "kuran'daki islam'da sorun yok" dedim?

10 saat önce, Huuu yazdı:

Ïslamın değil, reel islamın. Kuranda olmayan, erkek egemen dinde olan islamın...

islamın dayattığı hayat tarzının yol açtığı sorunlar dedim. siz de, islamın değil -çünkü bunlar kuranda yok- erkek egemen dinde olan islamın dediniz.

şimdi de ne zaman dedim ben kuranda sorun yok diye... diyorsunuz. bahsettiğim şeyler kuranın içinde yer alır. bunları sorun olarak ortaya sürerken, siz hayır bunlar kuranda değil, islamın erkek egemen yorumlanmasında diyorsanız, sorun olarak belirtilen şeyler kuranda yoktur demektesiniz.  önünüze koyduğumuz her şey için, bunlar kuranda yok dediniz. yani size göre, kuranda hiçbir sorun yok aslında. 

şimdi sözcük oyunlarına mı sığınıyorsunuz? sizin dediklerinizin hiçbiri sorun değil, kuranda yok  ama başka sorunlar var, örneğin kuran çok kısa, daha uzun olsaydı gibi, uydurma soruncuklar yaratıp özde savunmaya devam mı ediyorsunuz, nedir? çünkü, sizden herhangi bir kuran eleştirisi duyamadık. bu durumda, kuranda size göre herhangi bir sorun bulunmuyor olmalı...

daha önce de söylemiştim. kendinize azıcık saygınız olsun... 

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

...

Kuranda sorun olmadığını söylemediğim gibi, daha dün kendimce sorun olarak gördüğüm bazı ayetlere değinmiştim. Ya görmedin, ya da unuttun.

Sizin verdiğiniz sorunlar kuran'dan çok erkek egemen zihniyette ve dinden kaynaklanıyor. Ama kuran'da da buna sebebiyet veren unsurlsr var tabii ki.

Sizler kuran'a pislik muamelesi çektikçe, ben size karşı onu savunmaktan eleştiri faslına geçemiyoruz ki. Ben sizlere eleştirin ama gerçekçi temelde eleştirin diyorum. Anakronik  saçmalıkları ciddiye almak mümkün değil. Kendinizi ciddiye aldırın. Bunu deyip duruyorum sürekli.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Huuu yazdı:

Kuranda sorun olmadığını söylemediğim gibi, daha dün kendimce sorun olarak gördüğüm bazı ayetlere değinmiştim. Ya görmedin, ya da unuttun.

Sizin verdiğiniz sorunlar kuran'dan çok erkek egemen zihniyette ve dinden kaynaklanıyor. Ama kuran'da da buna sebebiyet veren unsurlsr var tabii ki.

Sizler kuran'a pislik muamelesi çektikçe, ben size karşı onu savunmaktan eleştiri faslına geçemiyoruz ki. Ben sizlere eleştirin ama gerçekçi temelde eleştirin diyorum. Anakronik  saçmalıkları ciddiye almak mümkün değil. Kendinizi ciddiye aldırın. Bunu deyip duruyorum sürekli.

neden böyle bir zorunluluk duyuyorsunuz?

hiçbir savunmanız herhangi bir doğruluk temeline dayanmıyorken, neden böyle bir gereksinim duyuyorsunuz?

gösterdiğimiz üzere, siz, ömrünüzde ilk kez bizim eleştirimiz nedeniyle okuduğunuz ayetleri, okumazdan önce savunmaktaydınız. 

bu davranışınız nedeniyle söylediklerinizin herhangi bir gerçekliği ya da inandırıcılığı bulunmuyor.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

neden böyle bir zorunluluk duyuyorsunuz?

hiçbir savunmanız herhangi bir doğruluk temeline dayanmıyorken, neden böyle bir gereksinim duyuyorsunuz?

gösterdiğimiz üzere, siz, ömrünüzde ilk kez bizim eleştirimiz nedeniyle okuduğunuz ayetleri, okumazdan önce savunmaktaydınız. 

bu davranışınız nedeniyle söylediklerinizin herhangi bir gerçekliği ya da inandırıcılığı bulunmuyor.

Neden böyle bir mecburiyet duyuyorum?.. Ülke adına, toplumum adına, sizler adına buna gerek duyuyorum. İnsanlarımızın bu kadar cahil cesaretli, bu kadar kendi degerlerine yabancı ve öfkeli olması beni rahatsız ediyor. Kısacası sizlere İlber Ortaylı gibi, Halil İnalcık gibi, Murat Bardakçı gibi olmanızı öğütlüyorum. Fikren değil, yöntem olarak, usül olarak...

Ayetleri ilk sizin sayenizde okuduğumu düşünmen aşırı bir özgüven belirtisi olabilir, ama temeli çürük bir özgüvenin çabuk yıkılacağını unutma. Benim o ayetleri ilk olarak okuduğum yıllarda belki sen daha yoktun. 1970'lerin ikinci yarısı... var mıydın? 

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Huuu yazdı:

Neden böyle bir mecburiyet duyuyorum?.. Ülke adına, toplumum adına, sizler adına buna gerek duyuyorum. İnsanlarımızın bu kadar cahil cesaretli, bu kadar kendi degerlerine yabancı ve öfkeli olması beni rahatsız ediyor. Kısacası sizlere İlber Ortaylı gibi, Halil İnalcık gibi, Murat Bardakçı gibi olmanızı öğütlüyorum. Fikren değil, yöntem olarak, usül olarak...

Ayetleri ilk sizin sayenizde okuduğumu düşünmen aşırı bir özgüven belirtisi olabilir, ama temeli çürük bir özgüvenin çabuk yıkılacağını unutma. Benim o ayetleri ilk olarak okuduğum yıllarda belki sen daha yoktun. 1970'lerin ikinci yarısı... var mıydın? 

:Dtevellütün kaç sorusu her zaman için en anlamlı ve işlevli sorulardır elbette... isterseniz, hayali arkadaşınız muhammed ile çağdaş olun, çok bir şey değişmiyor. 

tahrim 9'u muhammed'in karılarına bağlamaya çalışmanız, ayetleri ilk kez okuduğunuzun en açık göstergelerinden biriydi. ilk yaptığınız hemen önceki ayete bakıp, oradan yürümeye çalışmaktı.

islamın herhangi bir şeyi, bizim değerimiz değildir. islamın değer taşıyan herhangi bir şeyi yoktur. islam, hayali bir savaş lordu figürünün gölgesinde araplığa dayalı güç, para ve erkek egemen bir toplum yaratılması amacıyla cehalet, rezalet ve şiddetin örgütlenmesinden başka amaç ve yöntem taşımayan bir idolojidir. bunca yıl yaşadıktan sonra, bunları yeni öğreniyor olmanız elbette üzücü ama, yaşlılardan olarak bilirsiniz ki: her işte bir hayır vardır.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

islamın herhangi bir şeyi, bizim değerimiz değildir. islamın değer taşıyan herhangi bir şeyi yoktur. islam, hayali bir savaş lordu figürünün gölgesinde araplığa dayalı güç, para ve erkek egemen bir toplum yaratılması amacıyla cehalet, rezalet ve şiddetin örgütlenmesinden başka amaç ve yöntem taşımayan bir idolojidir. 

İşte tam da bu yaklaşıma karşı mücadele ediyorum. Bu sakat bir tarz. Siz tepkisel ergenlerle büyümemiş tepkili hırçınlar, bu ülkenin sağduyu ve izan düzeyi ortalamasını aşağıya çekiyorsunuz. Ateistiniz de, dindarınız da, sağcınız da, solcunuz da aynı gelişmemişlik ölçütlerine sahipsiniz.

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, Huuu yazdı:

İşte tam da bu yaklaşıma karşı mücadele ediyorum. Bu sakat bir tarz. Siz tepkisel ergenlerle büyümemiş tepkili hırçınlar, bu ülkenin sağduyu ve izan düzeyi ortalamasını aşağıya çekiyorsunuz. Ateistiniz de, dindarınız da, sağcınız da, solcunuz da aynı gelişmemişlik ölçütlerine sahipsiniz.

islamla gelen ve  islamsız toplumda bulunmayan bir değer örneği öne sürebiliyor olmanız, söylediklerinizi anlamlı kılabilir. 

diğer türlü, islamın hiçbir şeyinin bizim değerimiz olmadığı, bizim değerlerimizin islamı türkiye'de az da olsa adam ettiği ve araplık ideolojisinden biraz olsun çıkarttığı; yoksa, diğer arap ülkeleri gibi pisliğin içinde debeleniyor olacağımızı da onaylamış olursunuz.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

islamla gelen ve  islamsız toplumda bulunmayan bir değer örneği öne sürebiliyor olmanız, söylediklerinizi anlamlı kılabilir. 

diğer türlü, islamın hiçbir şeyinin bizim değerimiz olmadığı, bizim değerlerimizin islamı türkiye'de az da olsa adam ettiği ve araplık ideolojisinden biraz olsun çıkarttığı; yoksa, diğer arap ülkeleri gibi pisliğin içinde debeleniyor olacağımızı da onaylamış olursunuz.

Offf. .. kaçıncı kez diyeyim, o din. Ben egemen dinleri eleştiriyorum zaten. 

İslamla gelen değer çok fazla olmuş ama bunu anlatmak isteğim yok. İlber ortaylı videoları izle bâri.

Sitelerde Paylaş
On 03.11.2017 at 11:10, ahmet1405 yazdı:

Cumaya gidiyorum ?

yani götgte daymaya gidiyorsun osruk koklmaya gidiyorsun:lol: sahi avrtlar niye cumaya gitmiyor avrtlar size göre ve ahiredede insanyerine konulmuyor  varsa yoksa huri :lol:

Sitelerde Paylaş
On 03.11.2017 at 11:23, Türk Ateist yazdı:

Cuma deyince beynim direkt ortalık yerde ayakkabı ve çoraplarını çıkarıp ayak yıkayan adamlar görselini getiriyor. O yüzden camilerin yakınından yöresinden geçmem bu saatlerde. Gördüğüm an midem bulanıyor, mahvoluyorum.

Şu çağda uğraştığınız manyaklıklara bak. O camilerdeki halılar da leş gibi kokuyor, siz öyle ıslak ayaklara giydiğiniz ıslak çoraplarla o halılara basıp duruyorsunuz, bazıları ayaklarındaki mantarlar vb yüzünden zaten leş gibi kokan çoraplarla basıyor. Bi de kafanızı, ellerinizi, dizlerinizi o halılara koyuyorsunuz.

Sorsan temizlik dini...

Hadi Allah kabul etsin yine de.

bide şimdi kağıt modası çıkmış adam o kadar kağıt kulanıyor sanki  ne olmuş olum kimin parasıyla o kasğıtlar geliyor benim gibi dinsizin parasıyla islam hani israfı sevmezdi g*****tünü yıyım silmek yetmiyor birde ades alırken kulandıklar kağıt camide eve kadar uzanır bu  kadar insan düşüncesiz olamaz ulan o kağıtlar kaç tane ağacı yok ediyor hiçmi torunlarınızı düşünmüyor gelcek kuşağı düşünmüyorsunuz dünya hayatı ahireteden ibretir egois toplulupu bu dünyayı cehneme çeviriyor sorsan okjinerden olyorsun onu bile bilmez cahilinsanlar allah veriyor derler  e o zamantoplıca intahar edin allahıza hurilerinize kavuşun  bunlar parzit bu dünyayı yok etmek için elrinden geleni yapıyorlar

Sitelerde Paylaş
On 03.11.2017 at 14:09, ahmet1405 yazdı:

sizden cacığa hıyar olmaz.

inkarlarınızla yaşayama devam edin ahmaklar.

Kusura bakma allahın cacıktan bahsetiyi bir ayet varmı çünküüüüüüüüüüü bilmiyorki cacığı ha hurma desen bilir:lol:

Sitelerde Paylaş
On 04.11.2017 at 10:40, Huuu yazdı:

Bu forumdaki yazma faaliyetimin önemli bir kısmı, müslüman olmadığımı, monoteist bir dine mensup olmadığımı, aslında hiç bir dine mensup olmadığımı, kuranı meallerinden okumuş olduğumu, Osmanlı'da oğlancılık olduğunu bildiğimi vb tekrar tekrar yazmakla ve bunlara sizleri ikna etmeye çalışmakla geçti. Oysa fikir tartışmalarında kim olduğun değil, ne dediğin önemlidir. 

Diğer forumların bazılarında (siyasî, sol ağırlıklı olanlarda) şucu veya bucu olmadığımı kanıtlamakla geçerdi. Sizin forumun eşdeşi olan diğer forumda da uzun süre filanca veya falanca üye olmadığımı yazarak ve ikna etmeye çalışarak zaman geçirdim.

Üsluplarımız farklıydı, yine de beni, daha önce atılmış olan filanca üye sanıyorlardı. Bir başka üye de sürekli küfrediyordu, yine benim o üye olmamdan da kuşkulandılar, bir süre boyunca. Onlara, "eğer o üye bensem, o küfürlerin tamamı bana gelsin" dedim, yine ikna olmaya yanaşmadılar. "Peki madem, ille de ısrar ediyorsun, eğer o üye ben değilsem, o zaman o küfürler sana gelsin mi?" diye sordum, ses çıkarmadılar.

İşin komiği, o üye ile bazan aynı zamanda yazıyorduk. Daha doğrusu ben yazıyordum, o sövüyordu. Yine de bir süre benim o kişi olduğumu ileri süren, acınası kafalı birisi oldu.

Bu forumda da uzun süre "eğer müslümansam dünyanın en adi insanı olayım" dedim, yine fayda etmedi. "Eğer müslüman değilsem sen kabul ediyor musun dünyanın en adi insanı olmayı?" dedim, yine ses çıkmadı. :)

Osmanlı'da oğlancılık olduğunu bilmiyormuşum! Bilmediğimi bilmiyorum diye söylerim, neden inkâr edeyim? Diğer yerde de turk ateist'e yazdım, Osmanlı kadına âşık olmayı Mısır sosyetesinden öğrenmiştir dedim. Ondan önce oğlanlara aşk şiirleri yazılırdı. Tabiî bu bir eğilim, yoksa mutlak değil.

Antik Yunan da eşcinselliği yaşardı. Bugün de eşcinsellik yaygındır orada. Avrupa'da da yaygındır. Eşcinsellik insanın doğal yapısı ise buna kimse itiraz edemez. Ama gösteriş, sapıkça sarkıntılık ve abartılı bir teşhircilikle yapılıyorsa, fuhuşun bir parçası ise elbette bu bir pisliktir.

Bu konuda en büyük pislik avrupa, abd gibi ülkelerdir. 

İslamda, sen de diyorsun, oğlancılık ve eşcinsellik yasaktır, suçtur. Osmanlı bunu islama rağmen yapiyordu. O halde bunda islamın ne kusuru, ne suçu var?

Şunu söyleyebiliriz, kapalı bütün topluluklarda bu tür pis işler oluşur. Mesela kilisenin papazları da oğlan çocuklarina yıllarca musallat oldular. Vatikan o çocukların ailelerine tazminatlar ödedi, vb...

Ensar vb gibi yerlerdeki pislikler de bunun sonucu. Cinsellik kısıtlanmış, baskı altına alınmış, istediği gibi yaşanmıyor, bu tür pislikler oluşuyor. Bunda islamın değil, dini o tarz yaşayanların suçu var.

kardeiş deim ya seni uzun süre takip etim ama sen müslüman deyililm osmalıcda oğlancılık vardı sözde kendini kabul etireme3mişin o saman senin kişiliyin bozuk her oratma yalaklık yapabin insansın zora gelmeyen sadece okur kim  daha üstündese ona göre şerbet versin  valahi kişlik durumun duman ama  reel yaşmda  kise seni tutamaz  çümkü sen her yanar döner olduğun için başarlar dilerim  ben ben sahibir türk olduğunu bile öyrenemdim burda bie  ikili oynuyosun relde tahmin edmem

kardeiş deim ya seni uzun süre takip etim ama sen müslüman deyililm osmalıcda oğlancılık vardı sözde kendini kabul etireme3mişin o saman senin kişiliyin bozuk her oratma yalaklık yapabin insansın zora gelmeyen sadece okur kim  daha üstündese ona göre şerbet versin  valahi kişlik durumun duman ama  reel yaşmda  kise seni tutamaz  çümkü sen her yanar döner olduğun için başarlar dilerim  ben ben sahibir türk olduğunu bile öyrenemdim burda bie  ikili oynuyosun relde tahmin edmem

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, güven yazdı:

Sitelerde Paylaş
On ‎4‎.‎11‎.‎2017 at 11:37, Huuu yazdı:

Kuranda geçen ayetlerden birkaç tanesi beni rahatsız ediyor. Mesela "kadınlar erkeklerin tarlasıdır" diyen ayet.

@Türk Ateist ne der bu işe merak ettim şimdi!

Müslüm olduğunu itiraf etmemekle suçladığımız birinin beğenmediği ayeti, ateist biri beğeniyor!!! Hadiii, ayıkla pirincin taşını!

Şu forumda her şeye akıl erdirdim, sadece bir ateistin bu ayeti beğenmesine akıl erdiremedim!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...