Jump to content

İSLAMIN IŞİDIN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRELİM

Recommended Posts

9 dakika önce, democrossian yazdı:

@Türk Ateist ne der bu işe merak ettim şimdi!

Müslüm olduğunu itiraf etmemekle suçladığımız birinin beğenmediği ayeti, ateist biri beğeniyor!!! Hadiii, ayıkla pirincin taşını!

Şu forumda her şeye akıl erdirdim, sadece bir ateistin bu ayeti beğenmesine akıl erdiremedim!

Haydi canım! Beğeniyor muymuş bu ayeti turko? Niye ki?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 466
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

O değil de şimdi sana karşı yönelttiğim Müslüm olduğunu gizleme suçlamasını geri çekmek durumundayım Yâ Hû... (Bu espriye de berbat demeyeceğini umarım.)

Çünkü bir ateistin bile beğenebildiği bir ayeti beğenmemekle, bu suçlamadan aklanmış oluyorsun. Öyle ya, ateist yahu, beğeniyor! Sen beğenmiyorsun! Bu durumda sana bu suçlamayı yöneltmek haksızlık olacak.

Kuran pasajında kadınlar tarladır dese yine iyi! Üstüne üstlük adamlara sesleniyor, eeey herifler, kadınlar sizin tarlanızdır diyor! Kadınlara siz adamların tarlasısınız bile demiyor! Kadının adı bile yok! Doğrusu ya, ben zaten Kuran'da kadınlara seslenildiğini ya eyyühen nisa dendiğini hatırlamıyorum. Varsa yoksa herifler!

Bir ateist bunu beğenince ağzım bir karış açık kaldı desem yeridir. Bu forumda duyduğum en saçma ateist sallaması bu! Ateistler sallamaz, hata etmez diye bir şey yok ama buna gerçekten ağzım açık kaldı!

Kuran'da gerçekten kadının adı yoktur. Adem çok kere geçer ama Havva adı yoktur! Gerçekten kadının adı yok, Duygu Asena'yı sevgi ve özlemle anıyorum.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, democrossian yazdı:

O değil de şimdi sana karşı yönelttiğim Müslüm olduğunu gizleme suçlamasını geri çekmek durumundayım Yâ Hû... (Bu espriye de berbat demeyeceğini umarım.)

Çünkü bir ateistin bile beğenebildiği bir ayeti beğenmemekle, bu suçlamadan aklanmış oluyorsun. Öyle ya, ateist yahu, beğeniyor! Sen beğenmiyorsun! Bu durumda sana bu suçlamayı yöneltmek haksızlık olacak.

Kuran pasajında kadınlar tarladır dese yine iyi! Üstüne üstlük adamlara sesleniyor, eeey herifler, kadınlar sizin tarlanızdır diyor! Kadınlara siz adamların tarlasısınız bile demiyor! Kadının adı bile yok! Doğrusu ya, ben zaten Kuran'da kadınlara seslenildiğini ya eyyühen nisa dendiğini hatırlamıyorum. Varsa yoksa herifler!

Bir ateist bunu beğenince ağzım bir karış açık kaldı desem yeridir. Bu forumda duyduğum en saçma ateist sallaması bu! Ateistler sallamaz, hata etmez diye bir şey yok ama buna gerçekten ağzım açık kaldı!

Kuran'da gerçekten kadının adı yoktur. Adem çok kere geçer ama Havva adı yoktur! Gerçekten kadının adı yok, Duygu Asena'yı sevgi ve özlemle anıyorum.

Espiriyi görmeye çalıştım. Görebilseydim ayıp olmasın diye harika olmuş diyecektim! :)

Bana gizli islamcı suçlamasını geri çekmene sevindim. Bold yaptım ki herkes görsün...

Niye beğeniyor acaba turko? Çok merak ettim. Sırf bunun için onunla yeniden barışmayı düşünebilirim. :)

Kuran'da kadınlar için nisa suresi var ya...

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Huuu yazdı:

Kuran'da kadınlar için nisa suresi var ya...

İyi de bu bölüm kadınlara hitaben yazılmış değil. Yine kadınlardan bahsettiği için bu adı alıyor. Kadınlara ithaf edilmiş veya hitap edilmiş olsa anlarım. Yok öyle bir şey.

Fakat bu sınavdan geçemedin. Söz konusu ayeti beğenmemekten hemen vazgeçecek ve beğenmeye başlayacak gibi duruyorsun. Ateist bile beğendiyse ben niye beğenmeyeyim ha! Olmadı. Espriden hiç anlamadığın da ortaya iyice çıktı.

Temel: "Ya allağum sen de hiç şakadan anlamaysun" demiş! :lol:

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, democrossian yazdı:

Söz konusu ayeti beğenmemekten hemen vazgeçecek ve beğenmeye başlayacak gibi duruyorsun. Ateist bile beğendiyse ben niye beğenmeyeyim ha! Olmadı. Espri...

Espri nerede, göremedim ki!.. 

Ateist dediğin turko ateist olunca onun beğendiğini benim hiç beğenmemem gerekir! :)

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, democrossian yazdı:

Rahatsız olduğun ayetler olduğunu okuduğumda sende bir ışık var mı ki demiştim ama... Neyse... Yok galiba! :D

Tamam, esprin muhteşem! Evet... :)

Neyse... turko açıklama yapar mı acaba bu konuda? 

Sitelerde Paylaş
On 27.08.2017 г. at 18:50, Zarava ehmel yazdı:

"Gerçek İslam bu değil."

Gerçek islam bu değil mi? peygamber in yolundan gidiyorlar muhammedin yazdığı (tanrının değil) uydurmaları doğru olarak görüyor, ahlaklı olduğunu sanıyor, yanlış görmüyor.

Gerçek islam nedir biliyormusun acaba bu insanlar aşırı indarlar ve asıl islamı uyguluyorlar cennette huriler den yola çıkarsan herşey doğru bu dindarlara göre

İnsanlığını unutmuşlar ahlak yok din daha güçlü çıkıyor ahlaktan sorun da bu işte.Emirler ön plana çıkıyor ahlak ise nerede düşünmüyorlar bu utanmaz dindarlar

Ama Ateistleri kötülemekte çok iyiler biz Ateistleri kötülemek için her gün yeni yöntemler geliştiriyorlar Youtube de istediğin kadar dini propagandalar var uyduruk şeyler insan mantığına tamamen zıt olan uydurmalar.

Atheizm sadece tanrıyı rededip Atheist olmak için yeterli değildir inanç olur düşünmek de lazım.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, democrossian yazdı:

@Türk Ateist ne der bu işe merak ettim şimdi!

Müslüm olduğunu itiraf etmemekle suçladığımız birinin beğenmediği ayeti, ateist biri beğeniyor!!! Hadiii, ayıkla pirincin taşını!

Şu forumda her şeye akıl erdirdim, sadece bir ateistin bu ayeti beğenmesine akıl erdiremedim!

Tamam da sana bunu ben de dedim. Aklın ermez. Çünkü Müslüman kafasıyla, onların kirli seks odaklı bakış açısıyla bakıyorsun. Ben o ayeti İslam'dan bağımsız yorumluyor ve evet, inanılmaz beğeniyorum. En beğendiğim ikinci ayettir o. Okuduğumda vay canına, ne kadar etkileyici demiştim, hala da öyle buluyorum. 

Sitelerde Paylaş

Bu forumda şimdiye kadar duyduğum en acayip, en inanılmaz ve en tuhaf ateist iddiası! Bunu tartışmayacağımı, neresini ne sebeple beğendiğini sormayacağımı, neden Müslüm bakış açısıyla filan baktığım iddiasının saçma sapan olduğunu açıklamayacağımı baştan söylemiştim. Bu acayiplik ve absürtlükle sahibini başbaşa bırakıyorum. Yorum yok!

Manzara: Bir ateist, ki ateist olduğunda kuşkum elbette yok, bu işi daha da çıkmaza sokuyor, eeey herifler, kadınlar sizin tarlanızdır lafını beğeniyor, inanılmaz güzel buluyor hatta millet!!!  Manzara bu! Neye yorarsanız yorun, benden yorum yok! Bu kadar da absürt saçma sapan bir şeye yorum yapacak kadar aklımı kaçırmadım!

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, democrossian yazdı:

Bu forumda şimdiye kadar duyduğum en acayip, en inanılmaz ve en tuhaf ateist iddiası! Bunu tartışmayacağımı, neresini ne sebeple beğendiğini sormayacağımı, neden Müslüm bakış açısıyla filan baktığım iddiasının saçma sapan olduğunu açıklamayacağımı baştan söylemiştim. Bu acayiplik ve absürtlükle sahibini başbaşa bırakıyorum. Yorum yok!

Manzara: Bir ateist, ki ateist olduğunda kuşkum elbette yok, bu işi daha da çıkmaza sokuyor, eeey herifler, kadınlar sizin tarlanızdır lafını beğeniyor, inanılmaz güzel buluyor hatta millet!!!  Manzara bu! Neye yorarsanız yorun, benden yorum yok! Bu kadar da absürt saçma sapan bir şeye yorum yapacak kadar aklımı kaçırmadım!

Manyak mısın arkadaşım? Kafan mı iyi? Ne düşündüğümü, neyi beğendiğimi bile bilmeden kendi kendine kaçıncı defadır böyle abuk sabuk yorumlar yapıyorsun. Hem yorum yok diyorsun hem de iki paragraf ünlem dolduruyorsun. 

Ateist olduğumdan kuşkun yokmuş. Aman da ne sevindim, nasıl rahatladım... Yoksa ateistliğimi kanıtlamak için senelerce uğraşmam gerekecekti.

Senin nasıl yorumladığını biliyorum. Söylediğim gibi, kirli Müslüman kafasıyla bakıyor ve ayeti oradan çıkaramıyorsun.  

Rahat ol. Ayetten ne anladığımı açıklamamam, kendini refüze edilmiş gibi hissetmene neden oluyor, o yüzden insan gibi doğru düzgün sormak ve anlamaya çalışmak yerine ateist milleti çağırarak dikkat çekmeye çıkıyorsun.

Ama unuttuğun şey, karşındakinin tecrübeli bir ateist olduğu. Doğru düzgün sorsan, gerçekten merak etsen hiç üşenmeyip açıklar, anlatırım. Ama sen hem merak ediyor hem de doğru düzgün sorup anlamaya çalışmak yerine Müslüman kafanla beni yargılamaya ve ateistleri başıma toplamaya çıkıyorsun.

Çok acayip bi tipsin...

Korkma, ateist bir kadın İslam'da kadınları aşağıladığı düşünülen ayette bir cümleyi ateistçe yorumlayıp beğenince dünya yıkılmıyor. Milleti başımıza topla mana gerek yok. Nesini beğeniyormuş diye sorsalar öylece kalakalırsın, sormadım bilmiyorum da diyemezsin.

Sitelerde Paylaş

Hayır sormuyorum. Bu kadar absürt bir şeyi sormayacağımı ve tartışmayacağımı baştan söyledim. Kimsenin dikkatini filan çekmeye de çalıştığım yok. Çok acayip ve saçma bir tavrın içerisindesin, ateist olman bu saçma sapan iğrenç şeyi beğenmen ateizm için bir yüz karası oluyor, tek rahatsızlığım bu. Bir ateistin böyle bir tutarsızlık içine yuvarlanmasından utanç duyuyorum. Başka bir sıkıntım yok. Aksi halde mevzu bile etmezdim. Müslüm olduğunu gizliyor diye suçladığımız birisi bile rahatsızlık duyuyor bu iğrenç şeyden, sen beğeniyorsun. Utanç verici. Başka sözüm yok.

Sitelerde Paylaş

"Eeeey herifler! Kadınlar sizin hem çamaşır, hem bulaşık, hem de kuluçka makinelerinizdir. Kadınların sırtından sopayı, karnından sıpayı zinhar eksik etmeyesüüüüz!"

Hadi bunu da beğen! Ben bir kişiye bir itham yönelteceksem çok dikkatli olurum. Haksız çıkma olasılığım varsa bunu çok iyi hesaplarım. Yüzümü eğmek zorunda kalmak çok ağırıma gider. Ben bir ithamda bulunmuşsam şapkayı öne koyup düşünmenizi tavsiye ederim. Haksız suçlamada bulunmam olasılığı çok düşüktür.

Tabii ki ateist de olsak hepimiz insanız, mükemmel değiliz. Kusurlarımız, hatalarımız olacaktır. Bu iğrenç şeyi beğenmek hata, bu konuda hata yaptım dersen sevinirim. Demekten kaçınırsan da kıyamet kopmaz. Seçim senin.

Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, democrossian yazdı:

Hayır sormuyorum. Bu kadar absürt bir şeyi sormayacağımı ve tartışmayacağımı baştan söyledim. Kimsenin dikkatini filan çekmeye de çalıştığım yok. Çok acayip ve saçma bir tavrın içerisindesin, ateist olman bu saçma sapan iğrenç şeyi beğenmen ateizm için bir yüz karası oluyor, tek rahatsızlığım bu. Bir ateistin böyle bir tutarsızlık içine yuvarlanmasından utanç duyuyorum. Başka bir sıkıntım yok. Aksi halde mevzu bile etmezdim. Müslüm olduğunu gizliyor diye suçladığımız birisi bile rahatsızlık duyuyor bu iğrenç şeyden, sen beğeniyorsun. Utanç verici. Başka sözüm yok.

13 dakika önce, democrossian yazdı:

"Eeeey herifler! Kadınlar sizin hem çamaşır, hem bulaşık, hem de kuluçka makinelerinizdir. Kadınların sırtından sopayı, karnından sıpayı zinhar eksik etmeyesüüüüz!"

Hadi bunu da beğen! Ben bir kişiye bir itham yönelteceksem çok dikkatli olurum. Haksız çıkma olasılığım varsa bunu çok iyi hesaplarım. Yüzümü eğmek zorunda kalmak çok ağırıma gider. Ben bir ithamda bulunmuşsam şapkayı öne koyup düşünmenizi tavsiye ederim. Haksız suçlamada bulunmam olasılığı çok düşüktür.

Tabii ki ateist de olsak hepimiz insanız, mükemmel değiliz. Kusurlarımız, hatalarımız olacaktır. Bu iğrenç şeyi beğenmek hata, bu konuda hata yaptım dersen sevinirim. Demekten kaçınırsan da kıyamet kopmaz. Seçim senin.

Sen gerçekten sağlıklı bir insan değilsin. Bunu daha önce de söylediğimi biliyorum.

Kendi kendine konuşup duruyorsun sürekli. Üstelik bu kez,  ne olduğunu bilmediğin bir şey hakkında konuşup duruyorsun.

Sağlıklı, medeni insan sorar, ondan sonra yorum yapar. Kendi kendine konuşup üstüne bir de yaygara koparmaz. Deli derler adama.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Sağlıklı, medeni insan sorar, ondan sonra yorum yapar. Kendi kendine konuşup üstüne bir de yaygara koparmaz. Deli derler adama.

Ben sağlıklı ve medeni bir insanım ve soruyorum, ne açıdan beğendin o ayeti?

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, democrossian yazdı:

Tamam sen bilirsin. Hata yaptım demeyeceğini biliyordum. Karar senin, karışamam. Sormayacağımı belirttim, böyle absürt bir konuyu sormak bile benim için aptallıktır. Müslümlere neden müslümsünüz diye sordum mu hiç? Sormadım.

Ne hatası kardeşim? Sormayacaktı isen ne diye ikide bir bahsedip duruyorsun, o da yetmiyor adımı etiketleyip konuya çağırıyorsun?

Bilmediğin konularda yorum yapma, kafandaki sakat sanal ateizme malzeme etmeye çalışma beni. 

Sitelerde Paylaş

Ne diye olacak, hatadan dön diye. Tabii ki amacım bu. Niye bu kadar öfkeleniyorsun, seni dostların hatadan döndürmeye çalışır, düşmanların hatada devam etmeni ister. Neyse kararını verdin, ben de hatadan dönmezsen kıyamet kopmaz dedim. Bu konuyu kapatıp bir daha açmamı istemiyorsan tamam açmayayım. Hatadan dönsen sevinirdim ama sevinmeyivereyim, zararı yok. Sen sağ ol. Saygılar sevgiler...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...