Jump to content

İslam Tek Tanrılı Bir Putperestliktir.

Recommended Posts

22 saat önce, FETİH yazdı:

ben kandırılmış değilim. asıl ateizm iğfaldir. ben  senin çarpıttığın konulara açıklık getirdim, sense cevap yerine beni ve benim gibileri suçladın gene.

şu asılsız suçlamalarınızdan vazgeçin.

Şahsen Yazdığın yazıları okumuyorum.

Kaleme almaya çalıştığın düşünceler genelde senin beyninden değil, gerçek kabul ettiğin kitabından alıntılardan ibaret olduğundan dolayı ciddiye alınmıyorsun.

Bakın balığın sırtında Arapça Allah yazıyor diyebilir, hadi bunu açıklayın Ateistler gibi saçma argümanların sunumunu yapsaydın belki tartışabilirdik ama tartışma konusu olacak bir kanıt sunamıyorsun. 

Bende bir kitap yazsam bir kaç yüzyıl sonra peygamber olarak değerlendirilme ihtimalim oldukça yüksek.

36 dakika önce, FETİH yazdı:

İslam yalan değildir.

senin durduğun yerden islam yalanmış : yalanına inanıyorsun..

benim islamımla senin  islamın farklı. benim kainatım ile senin kainatın farklı.

tek islam ve tek kainat olduğuna göre.

sana ve bana göre ortaya çıkan 2 islam ve 2 kainattan biiri yalandır.

o yalan da senin dediğindir.

Kendi içerisinde dahi tek parça kalmayı başaramamış bir Birlikten söz ediyoruz, Kendi aranızda çeşitli mezheplere ayrılmış durumdasınız ve bu mezhepler içerisinde her türlü sapkınlığı normal gösteren şeyhlere sahipsiniz. Söz konusu şeyhler din adı altına gerçekleştirdiği sapkınlıklara en uygun kılıfın Müslümanlık olduğu gerçeğini kabul etmiş ve bunun üzerinden eylemlerini gerçekleştirmiş. 

Söz konusu cevap burada başlıyor ; Buraya geliş amacın kendi Allahını bizlere kabul ettirmek fakat buna gücün yetmez çünkü Yaratıcı bize göre var olamaz. Hristiyan da Aynı, Yahudi de. Hepinizde Yaratıcı inancı mevcut. Ayrıca saygı göstermeyip bizi rahatsız ediyorsunuz.

Meteor'a tapıyorsun farkında değilsin. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

21 saat önce, ALIENRIPLEY yazdı:

“Biz peygamberler zümresi miras bırakmayız; bizim geride bıraktığımız her türlü servet sadakadır” (Buhârî, “Humus”, 1, “Nafakat”, 3; Müslim, “Cihâd”, 49, 56; İbn Sa‘d, II, 314)

Hz. Peygamber son derece sade ve mütevazı bir hayat yaşamış, eline geçeni de tasadduk etmiştir. İslam Anksiklopedisi'ne göre maddi mirası "beyaz bir katır, silâhları ve bir miktar arazidir." Arazilerin gelirinin ailesi için harcanmasını ve kalanının devlet hazinesine devredilmesini emretmişti. Ölümünden kısa bir süre önce elinde kalan 7 dirhemin, bununla Allah’ın huzuruna çıkmaktan hayâ edeceğini söyleyerek fakirlere dağıtılmasını istedi. Kendisine ait bir zırhı da borcu karşılığında bir yahudinin elinde rehin olarak bulunuyordu (İbn Sa‘d, II, 316-317; Hamîdullah, İslâm Peygamberi, II, 1100-1

Sevgili kardeşim FETİH.. sen bu yazdıklarına gerçekten inanıyormusun???????????

Allah şahit ama sen de şahit ol diye söylüyorum.

evet. 

الحَمْد لله‎‎

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Mega Ateist yazdı:

Şahsen Yazdığın yazıları okumuyorum.

Kaleme almaya çalıştığın düşünceler genelde senin beyninden değil, gerçek kabul ettiğin kitabından alıntılardan ibaret olduğundan dolayı ciddiye alınmıyorsun.

Bakın balığın sırtında Arapça Allah yazıyor diyebilir, hadi bunu açıklayın Ateistler gibi saçma argümanların sunumunu yapsaydın belki tartışabilirdik ama tartışma konusu olacak bir kanıt sunamıyorsun. 

Bende bir kitap yazsam bir kaç yüzyıl sonra peygamber olarak değerlendirilme ihtimalim oldukça yüksek.

Kendi içerisinde dahi tek parça kalmayı başaramamış bir Birlikten söz ediyoruz, Kendi aranızda çeşitli mezheplere ayrılmış durumdasınız ve bu mezhepler içerisinde her türlü sapkınlığı normal gösteren şeyhlere sahipsiniz. Söz konusu şeyhler din adı altına gerçekleştirdiği sapkınlıklara en uygun kılıfın Müslümanlık olduğu gerçeğini kabul etmiş ve bunun üzerinden eylemlerini gerçekleştirmiş. 

Söz konusu cevap burada başlıyor ; Buraya geliş amacın kendi Allahını bizlere kabul ettirmek fakat buna gücün yetmez çünkü Yaratıcı bize göre var olamaz. Hristiyan da Aynı, Yahudi de. Hepinizde Yaratıcı inancı mevcut. Ayrıca saygı göstermeyip bizi rahatsız ediyorsunuz.

Meteor'a tapıyorsun farkında değilsin. 

ehli sünnet içinde mezhepler vardır. ama bu mezhepler farklı islam değildir. mezhebler, 1 olan islamın değişik uygulama biçimleridir. islam çogul değil, insanlar tarafından tatbikatında 4 mezheb var. örneğin: amaç istanbula gitmekse, ister uçakla git ister yaya. mezheb de böyle araç farkından doğar, hedef aynıdır.

bazı şeyhlerin hataları konu dışı. onlara uy diyen yok. islama uymakla yükümlüyüz, şeyhlere değil. ayrıca gerçek şeyhleri  tenzih ederim..

sizi nasıl rahatsız ediyormuşum. burası özgür bir forumsa,sadece  inancımı söyleyorum.

yok müslümanların fikirlerini dinlemek istemiyorsan. bana değil admine söyle.. müslüman üye almasın..

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, FETİH yazdı:

1. cevap:

sanane: çünkü : "Allah, la yüsel"dir. Yani yaptığı işlerden sorguya çekilmez. 

dünyadan örnek : sen bir padişahın sarayında padişahı sorguya çekemezsin. bunu yaparsan haddini bildirirler. edebini aşmış olursun.

2. cevap:

Ama kainatta yaptığı ve yarattığı her hadise hikmetli veya adaletli olduğuna göre, o hikmeti bulmaya yönelik,cevaplar verilebilir.

ama burda dikkat edeceğin nokta 1. cevaba ters düşmekten kaçınmalısın. hikmeti arayacaksın ama 1 ilkeye ters düşmeyeceksin..edebini takınmazsan padişah seni huzurdan kovar.

a) insan buna elverişli değiler, peygamberler seviyesinde temiz olup, vahyi alacak düzeyde  doğru olsalardı. dediğin gibi olabilirdi..

b.) herkesle irtibata geçseydi. ona kim isyan edecekti.herkes iman edecekti ki, bu da insana verilen akıl ve düşünme yeteneğini boşa çıkaracaktı.herkes aklını kullanma gereği duymadan iman edecekti.. mü'min ile kafir ayrımı ortadan kalkacak.. elmas ile kömür eşitlenecekti.

ben de sana şunu sormak isterim: seninle direk konuşsaydı. ve "5 vakit namaz kıl deseydi." ne yapardın?

Güzel şimdi yazdıkların ne anlama geliyor onları inceleyelim, cevabımı da son da vereceğim.

►Bizde allaha sormayız o zaman. Ben gidip allaha soralım demedim ki.

-Allah, senin son peygamberin kim ? 

-Muhammed. 

Bak bu soru sorulmadı ama allah cevabı sorulmadan vermiş. Demek ki amacını da sorulmadan söyleyebilirmiş. 

Ayrıca padişaha soramıyor olmam amacı olmadığını göstermez. 

Neyse madem, hem söylememiş hemde soramıyoruz. O zaman ona çaktırmadan kendi aramızda tartışalım. Allahın bizi yaratmaktaki amacı ne olabilirdi ki ? 

Bu sefer kaçamak cevap yok doğru düzgün cevap ver.

►2. cevapta demişsin ki, üzümü ye amaa, bağını sorma. Çok güzel yapmış diyebilirsin ama niye yaptı dersen tekmeyi yersin. :lol::lol: Buradaki korkutma dikkatini çekmiyor mu ? Sanki seni bu işin ardını sorgulamaktan alıkoyuyor gibi. 

a) peygamberleri allah yatamadı mı ? Bu yazdığına göre bariz torpilliler. 

Dünyadan örnek: İnsanların hepsini istediği gibi padişahlar yaratsaydı. Ona yakın olan ve rütbeli olanlara torpil geçmiş olacaktı. Başka seçenek yok.

b)Bu yazdığına göre allah bazılarının iman etmeyeceğini biliyordu. Herkesi de o yarattığına göre, birilerini yakmak için yarattı. 

Her şeyi bilmek ve birilerini test etmek böyle çelişkilere sebep olur işte. 

►Sorun için tabi ki kılardım.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, FETİH yazdı:

a) insan buna elverişli değiler, peygamberler seviyesinde temiz olup, vahyi alacak düzeyde  doğru olsalardı. dediğin gibi olabilirdi..

b.) herkesle irtibata geçseydi. ona kim isyan edecekti.herkes iman edecekti ki, bu da insana verilen akıl ve düşünme yeteneğini boşa çıkaracaktı.herkes aklını kullanma gereği duymadan iman edecekti.. mü'min ile kafir ayrımı ortadan kalkacak.. elmas ile kömür eşitlenecekti.

Bu düşüncelerin üzerine biraz yoğunlaşmanı tavsiye ederim.  Vahyi alacak kadar temiz/doğru,belli bir düzeyde?  bu tamamen saçma bir argüman . vahiy sistemi zaten kendi başına bir saçmalık. kim isyan edecek kim iman edecek aklı kullanma gereği kalmayacak diyorsun. biz aklımızı kullandığımız için dinin yalan olduğunu kavrayabildik. Allah diye inandığın 3 tane kızı olan El-ilah tanrısından başka bişi değil. yüz binlerce mitolojik tanrıdan biri o da işte. diğerlerinden hiçbir farkı yok. insan ürünü olan her inanç,doktrin veya ideoloji üzerine düşünüldükçe çelişkileri görürsün. örnegin bir filozofu yeterince okursan bir süre sonra kendi ile çeliştiğini görürsün. bu gayet insani birşey. dinlerde insan ürünüdür ve incelendikçe çelişkileri ortaya çıkar, hemde aşılmaz çelişkiler .. belkide o yüzden iman olmazsa olmaz şarttır. inanarak düşünen biri çelilkilerde hikmet,gizem veya yücelik arayacaktır. bunların hiçbiri olmazsa bilinmezliğe atıflayacaktır. imanını bir süre askıya alıp tanrının sözleri denilen musafı birde bu şekilde okursan zahirisi batınisi felan olmadığını alenen efsaneler ve mitler yığını olduğunu anlayabilirsin.. 

Sitelerde Paylaş
On 29.08.2017 at 18:51, haci yazdı:

İnsan, temeli bu kadar çürük, bozuk, eski, yozlaşmış, kötü bir dine nasıl inanabilir.... Bu nasıl mümkündür..

Din acı gerçeklere karşı gerçek bir ilaç dostum. 

ölüm gerçek.

korkularımız gerçek

umutsuzluk gerçek

kaygılarımız gerçek

anlamsızlık gerçek

ve dinde gerçeklere karşı ; gerçek yaratan tesirli bir karşı gerçek!

bu nasıl mümkündür..işte böle mümkündür sanırım :)

tarihinde Burakey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Burakey yazdı:

ölüm gerçek.

korkularımız gerçek

umutsuzluk gerçek

kaygılarımız gerçek

anlamsızlık gerçek

Ben bunlar için kendini kandırma diyorum.. Kendinizi dinle kandırıyorsunuz..

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, haci yazdı:

Ben bunlar için kendini kandırma diyorum.. Kendinizi dinle kandırıyorsunuz..

Ben artık kandırmıyorum. dini inancım yok. din öyle ya da böyle sevdigim insanlara iyi geliyor.  din aleyhine onlarla konuşayım mı diye çok düşündüm (halada düşünüyorum) ama  işte gerçek ve bir şey yapılamaz şeylere karşı onlardaki gerçeğe dokunmanın faydasız olduğunu görüyorum..bilmiyorum böyle işte..

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, FETİH yazdı:

ehli sünnet içinde mezhepler vardır. ama bu mezhepler farklı islam değildir. mezhebler, 1 olan islamın değişik uygulama biçimleridir. islam çogul değil, insanlar tarafından tatbikatında 4 mezheb var. örneğin: amaç istanbula gitmekse, ister uçakla git ister yaya. mezheb de böyle araç farkından doğar, hedef aynıdır.

bazı şeyhlerin hataları konu dışı. onlara uy diyen yok. islama uymakla yükümlüyüz, şeyhlere değil. ayrıca gerçek şeyhleri  tenzih ederim..

sizi nasıl rahatsız ediyormuşum. burası özgür bir forumsa,sadece  inancımı söyleyorum.

yok müslümanların fikirlerini dinlemek istemiyorsan. bana değil admine söyle.. müslüman üye almasın..

Sizin tek amacınız ; Ateistlere karşı bir savaşa girişip İnandığınız Yaratıcının size sevap yazması. Belki bir iki kişiyi Müslüman yaparım Egom yükselir düşüncesi "bak ben böyle ikan ederim" diye söylenirsiniz kendi kendinize eh buda sizi mutlu eder.Yoksa Dinini seven birsinin ateistlerin arasında ne işi olabilir ? Bilim formunda 'da hiç görmüyorum seni. Benim amacım trollerin morallerini altüst etmek. Başka bir amacım yok. Din propagandası yapanlara laf atmak hoşuma gidiyor.

Masal kitabı alıntılarınız bana boş ve anlamsız geliyor. Hatta okumak için Uğraşmıyorum dahi. 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Mega Ateist said:

Sizin tek amacınız ; Ateistlere karşı bir savaşa girişip İnandığınız Yaratıcının size sevap yazması. Belki bir iki kişiyi Müslüman yaparım Egom yükselir düşüncesi "bak ben böyle ikan ederim" diye söylenirsiniz kendi kendinize eh buda sizi mutlu eder.Yoksa Dinini seven birsinin ateistlerin arasında ne işi olabilir ? Bilim formunda 'da hiç görmüyorum seni. Benim amacım trollerin morallerini altüst etmek. Başka bir amacım yok. Din propagandası yapanlara laf atmak hoşuma gidiyor.

Masal kitabı alıntılarınız bana boş ve anlamsız geliyor. Hatta okumak için Uğraşmıyorum dahi. 

Bence pek öyle değil.

Bunlar, bizi inandırıp, kendi yalanlarının doğruluğunu kendilerine göstermeye çalışan zavallılar sadece. Uğraştıkları ateistler değil, kendileri. Onlarda biliyor, bu din martavallarının bir palavradan ibaret olduğunu. Ama kanmışlar bir kere. Kandırıldıklarını kabul edemeyecek kadar da acizler. Ve bunu görmektense, yalanlar ile bizi kandırarak, güya kendilerini ispat edecekler. 

Sitelerde Paylaş

Müslümler sık sık "bir milyar insan bir martavala inanıyor olamaz" diye kendilerini avutmaya çalışıyorlar. Bir milyar dedikleri nüfus yapısını oluşturan insanların ise inanç yapıları son derece karmaşık ve belirsiz. Bunların bir çoğunun Müslüman olmadığını, hatta hiç birinin olmadığını da zaten kendileri söylüyor, biz bile söylemiyoruz.

Ama konu sayı çokluğundan güç almak olunca bir milyarız diye övünmesini biliyorlar. Müslümler Allahlarının kuranlarının yalan olduğu konusunda ciddi kuşkular içindeler. Ama bir çıkmazdalar aynı zamanda. Buna inanmaktan başka çareleri olmadığını düşündükleri için gözlerini kapayıp kulaklarını tıkayarak bla bla bla diye bağırmak zorundalar çocuk gibi.

Buna inanmaktan başka çarelerinin olmadığını düşünüyorlar. Bu çaresizlik onları bir çıkmazda çırpındırıyor. Buna inanmak zorunda olmadıklarını kavrayamıyorlar.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Burakey yazdı:

ölüm gerçek.

korkularımız gerçek

umutsuzluk gerçek

kaygılarımız gerçek

anlamsızlık gerçek

Gerçeklere karşı gerçek değil yalan yaratılıyor.Yani gerçekler örtülüyor.Din insanlığın yaptığı en büyük kafirliktir.Altın buzağıcılıktır.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Antonius yazdı:

Gerçeklere karşı gerçek değil yalan yaratılıyor.Yani gerçekler örtülüyor.Din insanlığın yaptığı en büyük kafirliktir.Altın buzağıcılıktır.

Gerçeğin ölçüsü maalesef sadece biziz. insanlar veya insan türü. başka bir canlı türü veya uzaylılarla şu ana kadar gerçek üzerine tartışma şansı bulamadık. 

ve bizler/insanlar ; birbirimizi ikna etmekte oldukça başarısızız. bu bir yönden iyi bir şey ancak diğer yönden de korkunç bir şey. 

gerçek diye bir şey yok. (dini inancım yoktur onu belirteyim yanlış anlaşılma olmasın) kelime olarak oldukça büyülü ve etkileyici ama hepsi o kadar işte. Tanrı bile ikna edemediklerine nankörler,akılsızlar,hayvandan aşağılar falan diyor. o tanrıyı eleştrenlerde burada birbirlerine benzer şeyler söylüyorlar. enterasan değil mi :)  

tarihinde Burakey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 18.12.2017 at 23:05, Burakey yazdı:

ölüm gerçek.

korkularımız gerçek

umutsuzluk gerçek

kaygılarımız gerçek

anlamsızlık gerçek

sen çok yanlış hüküm veriyorsun.doğrusunu yazayım..

ölüm gerçek. ..................evet ..ahirete uyanıyorsun...

korkularımız gerçek..........hayır........korkacak bir şey yok. sonu cenneete çıkan İman nimeti varsa korku gereksiz.

umutsuzluk gerçek...... hayır....... Allah'tan CC. ümit kesilmez.

kaygılarımız gerçek......hayır......İslam bütün kaygıları yok eder.

anlamsızlık gerçek......hayır......hayat+iman+cihat bu 3 lü anlam olarak yeter.

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, anibal yazdı:

Bence pek öyle değil.

Bunlar, bizi inandırıp, kendi yalanlarının doğruluğunu kendilerine göstermeye çalışan zavallılar sadece. Uğraştıkları ateistler değil, kendileri. Onlarda biliyor, bu din martavallarının bir palavradan ibaret olduğunu. Ama kanmışlar bir kere. Kandırıldıklarını kabul edemeyecek kadar da acizler. Ve bunu görmektense, yalanlar ile bizi kandırarak, güya kendilerini ispat edecekler. 

yalanla gerçek düşmandır bir arada olmazlar.

senin hayatın yalansa başka hayatları da böyle yalan görürsün..  İslamı yalanlamandan bu çıkar.

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, anibal yazdı:

Ama kanmışlar bir kere. Kandırıldıklarını kabul edemeyecek kadar da acizler. Ve bunu görmektense, yalanlar ile bizi kandırarak, güya kendilerini ispat edecekler. 

Bugüne kadar yaptıkları, yaşadıkları boşa gidecek diye korkuyorlar..

Yıllarca yalanlarla yaşamış olduğunun farkedilmesi çok acı ve kabullenilmesi çok zor.

Birde çok dindar bir hayat sürülmüşse vay haline.. vazgeçmek demek yıllarını çöpe atmak demek onun için.

bu kadar hararetli bir şekilde yalanlarına sarılmalarıda bu sebepten..

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, siyahh said:

Bugüne kadar yaptıkları, yaşadıkları boşa gidecek diye korkuyorlar..

Yıllarca yalanlarla yaşamış olduğunun farkedilmesi çok acı ve kabullenilmesi çok zor.

Birde çok dindar bir hayat sürülmüşse vay haline.. vazgeçmek demek yıllarını çöpe atmak demek onun için.

bu kadar hararetli bir şekilde yalanlarına sarılmalarıda bu sebepten..

Sorun yılları değil, sorun hayalleri.

Hayalperest insanlar sanıldığındna çok fazladır. Bunlar, hayallerde yaşar, hayal ettikleri şeye ulaşırlarsa bile, artık hayal kalmadığı için mutsuz olurlar.

Din bunlara sonsuz, asla erişilemeyecek, büyük bir hayal kaynağı. Böylece hep hayallerde yaşayabiliyorlar. Yok miraca çıkmakmış, yok balığın karnında yaşayan adammış, yok cennetmiş, bitmek tükenmek bilmeyen bir hayal okyanusu. Asıl vazçgeçemedikleri husus bu. İşte bu yüzden, biz ne kadar sapına kadar doğru olan, üzerinde hiç tartışmaya bile gerek olmayan gerçekleri söylersek, bunlar o kadar inatla hayallerine sarılacaktır. Bunların sorunu, dinin yalan doğru olması değil, gerçekler yerine, bugün yerine, bu an yerine, hep gelecekte, hep hayal içinde yaşıyor olmalarıdır. 

Dikkat edin, hiç birisi, bu an için bir şey yazmaz, ya hayali bir geçmiş, ya da gelecekteki hayali bir şeyden bahseder. Neymiş, allah efendi bizi cehennemde öyle yakacakmış ki.... İşte hayal etti, bööööle cehennem, ateşler yakılmış, bir zebani bizi şişe takmış kızartıyor. O da cennette, 70 hurinin koynunda, altından şarap nehri akan sarayının locasından bizi izliyor. Emin olun bunu derlerken, sanki bu durumdaymış gibi hissediyorlar, bu onlara gerçekmiş gibi geliyor. 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, FETİH said:

yalanla gerçek düşmandır bir arada olmazlar.

senin hayatın yalansa başka hayatları da böyle yalan görürsün..  İslamı yalanlamandan bu çıkar.

Hayatı yalan olan sizsiniz. Hayalden, yalandan başka neyiniz var? Allah varmışta, bak hele sen... Nerdeymiş bu allah? Bedevinin teki bir tarafından uydurmuş bir yalan, sizin hayalinizi beslemiş, hayali bir tanrı peşinde, yalan olmuş hayatınız. Haaa, bir de bu allah denen zımbırtı size cennet verecekmiş, böyle köşkler, saraylar falan filan. Lan senin allah dediğin şuraya bir köpek kulübesi yapamıyooo, cennet mi yapacak, bu ne saftirik bir hayal gücüdür böyle.

Yalnalarla örülmüş bir hayal dünyasında yaşıyor, o hayali de gerçek sanıyorsunuz. Bundan kurtulmanın tek yolu olmasa da, en iyi yollarından biri, özgüveninizi artırmaktır. Onun da yolu, nsan olduğunu anlamaktan geçer, özellikle bilgi sahibi olmaktan. Bilgi diyoruz, kıçtan uydurulmuş martaval değil. Ama siz öyle bir hayale saplanmışsınız ki, beyninizde bilgiye yer kalmamış. Bilimsel gerçeklerin yerine masalları doldurmuşsunuz. Evrim teorisi dedik, amanda aha şöyle de, yok böyle de... Hangi biriniz bir günden bir güne çıkıp, bu adem havva nerde, ne zaman yaşadı, neden mezarı yok, zencimiydi, beyaz mı vs. sordu, hangi biriniz, bu iki şahsın yaşadığına dair elle tutulur bir kanıt aradı? 3000 yıl önce yaşamış bir yahudi sayıklamış ya, neden sorasınız ki di mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...