Jump to content

Güncelleme

Recommended Posts

19 saat önce, admin yazdı:

Forum yazılımı yine güncellenmiştir.

ateistforum adıyla açılmış twitter facebook sayfası  foruma mı ait?

foruma ait ise orada neden bilgilendirme yapmıyorsunuz?

birde forum güncellemesi  neden   bu kadar uzun sürüyor?

Sitelerde Paylaş

Başka bir mecradan bilgilendirme yapılması görüşüne ben de katılıyorum. İnsan işkillenebiliyor..

Ha keza, forumun sosyal medya ile başka kanallardan da ilişkili olması iyi olabilir. Malum, devir sosyal medya devri..

Güncelleme mevzusu teyit, deneme-kontrol vb. derken uzayabilir..Normaldir..

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, uygur yazdı:

ateistforum adıyla açılmış twitter facebook sayfası  foruma mı ait?

foruma ait ise orada neden bilgilendirme yapmıyorsunuz?

birde forum güncellemesi  neden   bu kadar uzun sürüyor?

soruyu yanlış soruyorsun ten ten, şöyle sormalısın, neden bu kadar sık arayla forum güncelleniyor, eskiden bu kadar sık güncelleme

yapılmıyordu, dikkatini çekmedimi? kanki.birde güncelleme bedeli vardır, örneğin html kodla yazılmış bir site düşün sitede 4 adet flash ve java var, bunu güncelleyerek kendin yaparsan sorun yok!

ama uzman bir web tasarımcıya yaptırırsan, oldukça mansraflı olucaktır, güncelleme sonrası flash ve javalar 6

yerine 8  olucaktır.ayrıca,bir ayrıntı daha var, kanki! domain alanı az ise bunu güncelleyerek, genişletebilrsin buda ciddi anlamda adminler içn maliyet demektir, yani web tasarım uzmanı değilsen,  sık sık güncelleme yapmak  domain alanı genişletmek ,ücretlidir. 

.:)

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Forumun yönetim kadrosu daha genişken hem twitter hem facebook sayfası vardı. Oraları işletenler de yönetim ekibinden kişilerdi. Şu anda aktif olarak yönetimde bulunan hiçkimsenin forum adına facebook veya twitter hesabı işletmediğini biliyorum. Hala Ateistforum adına bu tür hesaplar varsa, ve aktifse, muhtemelen eski moderatörlerimizden birileri işletiyordur. Ya da onlardan devralan başka birileri. Ama forumla şu anda organik bir bağı yok buraların.

Nedeni sorulursa, çok basit. Burasını yönetimine katılıp ilgilenecek ve hemen birkaç ay sonra uzaklaşıp gitmeyecek birilerini bulmakta zorlanıyoruz. Mevcut moderatör kadrosu forumun normal işlerine zor yetişiyor zaten. Normal işlerin dışında facebook, twitter sayfası işletecek biri yok şu anda.

Burası kar getiren ve çalışanlarına ücret ödeyen bir yer değil. İlgilenenler hep gönüllüler. Bu yüzden de şunu yapın, bunu yapın diyorsunuz ama, işin lojistiğini düşünen yok. Burasını bu imkanlarla işletmek kolay değil.

Güncellemelerin uzun sürmesi de ondan. Forumun şu anki yönetim kadrosunun çoğu teknik açıdan işletilmesi konusunda tecrübesiz. Teknik sıkıntı çıkarsa bu konuda tecrübeli eski elemanlarla bağlantı kuruluyor, onlar da ne zaman müsait olursa gelip o zaman bakıyor. O yüzden bazen işler uzuyor.

Yani herşey kadro ve imkan meselesi.

Hack'lenmeye gelince, forum uzun süredir hack'lenmiyor.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, admin yazdı:

Forumun yönetim kadrosu daha genişken hem twitter hem facebook sayfası vardı. Oraları işletenler de yönetim ekibinden kişilerdi. Şu anda aktif olarak yönetimde bulunan hiçkimsenin forum adına facebook veya twitter hesabı işletmediğini biliyorum. Hala Ateistforum adına bu tür hesaplar varsa, ve aktifse, muhtemelen eski moderatörlerimizden birileri işletiyordur. Ya da onlardan devralan başka birileri. Ama forumla şu anda organik bir bağı yok buraların.

Nedeni sorulursa, çok basit. Burasını yönetimine katılıp ilgilenecek ve hemen birkaç ay sonra uzaklaşıp gitmeyecek birilerini bulmakta zorlanıyoruz. Mevcut moderatör kadrosu forumun normal işlerine zor yetişiyor zaten. Normal işlerin dışında facebook, twitter sayfası işletecek biri yok şu anda.

Burası kar getiren ve çalışanlarına ücret ödeyen bir yer değil. İlgilenenler hep gönüllüler. Bu yüzden de şunu yapın, bunu yapın diyorsunuz ama, işin lojistiğini düşünen yok. Burasını bu imkanlarla işletmek kolay değil.

Güncellemelerin uzun sürmesi de ondan. Forumun şu anki yönetim kadrosunun çoğu teknik açıdan işletilmesi konusunda tecrübesiz. Teknik sıkıntı çıkarsa bu konuda tecrübeli eski elemanlarla bağlantı kuruluyor, onlar da ne zaman müsait olursa gelip o zaman bakıyor. O yüzden bazen işler uzuyor.

Yani herşey kadro ve imkan meselesi.

Hack'lenmeye gelince, forum uzun süredir hack'lenmiyor.

http://www.ateizmvedin.org  
Bu giriş sayfanızdan bilgilendirme yapın o zaman.

Sitelerde Paylaş
23 saat önce, karamsarhuman yazdı:

atheist foruma admin ihtiyacı olursa, ben talibim, şimdiden  söylim... bu konuda oldukça deneyimliyimdir... :)

Kimse admin olmak istemiyor diye şikayet ederler ama admin olmak isteyenleri yapmazlar.:)

Sitelerde Paylaş
  • 5 weeks later...
  • 8 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...