Jump to content

Muhammedin hayatını hangi tarafsız kaynaktan öğrenebilirim?

Recommended Posts

Merhabalar.Bu konuyu daha önce aradım ama internette pek bilgi bulamadım.Tüm Türk siteleri taraflı şekilde anlatıyor.Acaba Muhammedin hayatını tarafsız şekilde öğrenebileceğim bir kaynak var mı?Türkçe olursa iyi olur,İngilizce kaynakları da çevirerek okuyabilirim.Şimdiden teşekkürler..

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Phaselis yazdı:

Muhammed'in hayatını tarafsız yazmış birini bulamazsın. Tarafsız yazmaya cesaret edecek kişi hakkında katli vaciptir fetvası çıkar...

Dediğin şey İslam ülkelerinde geçerli değil mi?Hiç yabancı bilim adamlarının bu konuda araştırmaları yok mu?

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Yıldız Tozu yazdı:

Merhabalar.Bu konuyu daha önce aradım ama internette pek bilgi bulamadım.Tüm Türk siteleri taraflı şekilde anlatıyor.Acaba Muhammedin hayatını tarafsız şekilde öğrenebileceğim bir kaynak var mı?Türkçe olursa iyi olur,İngilizce kaynakları da çevirerek okuyabilirim.Şimdiden teşekkürler..

Kaynak yok ki tarafsızı olsun. :)

Sitelerde Paylaş

Nihayetinde okuyacağın şey bundan 1400 küsur yıl önce yaşamış birinin hayatı.100 yıl önce falan olsa elde belge olur. Bir başka handikap Mekke Medine ekseninde yaşanmış. Yani Kudüs, Istanbul Şam Bağdat gibi zamanın çok gelişmiş şehirlerinde olsa kaynak bulmak daha kolay. Eldeki en sağlıklı kaynaklar mecburen müslüman kaynaklar oluyor.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, hakgun yazdı:

Nihayetinde okuyacağın şey bundan 1400 küsur yıl önce yaşamış birinin hayatı.100 yıl önce falan olsa elde belge olur. Bir başka handikap Mekke Medine ekseninde yaşanmış. Yani Kudüs, Istanbul Şam Bağdat gibi zamanın çok gelişmiş şehirlerinde olsa kaynak bulmak daha kolay. Eldeki en sağlıklı kaynaklar mecburen müslüman kaynaklar oluyor.

Kuran ve buhari gibi alimlerin hadislerine bakarak fikir yürütmek çok daha mantıklı öyleyse :lol:

Sitelerde Paylaş

29 dakika önce, hakgun yazdı:

Martin Lings Hz.Muhammedin hayatı.

26 dakika önce, Yıldız Tozu yazdı:

İçinde Hz geçiyor tarafsız olduğuna emin misin?

Kitabın orijinalinde Hz. kelimesi yok, türkçesini bilemem :)

Kitabın ismi: "Muhammad: His Life Based on the Earliest Sources "

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...