Jump to content

Recommended Posts

Okuyun bu adamı . Kitaplarını , mektuplarını . Fikirlerini anlayın . Benim için tüm zamanların en zeki felsefecisi ve düşünürüdür bu adam . Nietzche'nin akıl hocalarından birisidir ve Nietzsche'den daha zeki tek felsefecidir .

The Ego and It's Own bu kitap da ayrı güzeldir .

tarihinde The_Individualist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nietche bir ara çok modaydı. Da sıkıntıdan patladım okurken. Satre / Camus daha iyi bence. Nietche delinin tekiydi. Şizofren şizofren anlatıları var, yok ip cambazıymış da yok üst-insanmış da. Adam manyağın teki. 

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, The_Individualist yazdı:

Okuyun bu adamı . Kitaplarını , mektuplarını . Fikirlerini anlayın . Benim için tüm zamanların en zeki felsefecisi ve düşünürüdür bu adam . Nietzche'nin akıl hocalarından birisidir ve Nietzsche'den daha zeki tek felsefecidir .

Tüm zamanların en zeki felsefecisi ve düşünürü  en çok takipçisi olan Hz.Muhammed dir.

Kuran oku. :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

15 saat önce, The_Individualist yazdı:

Bu adamı okuyun ama onunla yetinmeyin. Başkalarını da okuyun. Başka fikirlere de maruz kalın. Özellikle çağdaş görüşlere önem verin. Dogmatik olmayın.

Ateizm dogma değildir ve ateistler dogmalarla uğraşmazlar. Ayrıca aydın insan dünyayı başkalarının gözünden değil, kendi geliştirdiği çeşitli kaynaklardan derlenen kavramlar muvacehesinde görmelidir.

Dünyayı başkalarının gözünden görmenin çeşitli şekilleri olabilir. Bir ideale ve dogmaya bağlanan insan dünyayı kendi gözünden görmeyi terkeder ve dünyayı o ideal ve dogmayı yaratanların gözünden görmeye başlar. Bir Müslüman için kafirler her yerdedir. Bir komünist baktığı her köşede kapitalist burjuvaları görür. Terörist için polis her köşe başinı tutan bir düşmandır. Nazi'ler Yahudilerin dünya ekonomisini ele geçirdiklerine inanırlar.. Kendi ırkları dışında insanlığa sıcak bakmazlar....

Dünyayı başkalarının gözünden görmek makbul bir şey değildir.

Kendi kişisel görüşlerini ekzotik bir eğilim uğruna feda edenler, bu tuzağa düşerler. Normalden az da olsa uzaklaşan bir eğilim, ne kadar ileri ve özgün olursa olsun, ne kadar üstün meziyetlere bürünürse bürünsün, ne kadar çagdas niteliklere sahip olursa olsun, yeğlenmemelidir.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

- Türkiye'ye giren felsefe kitaplarının çoğu kar amaçlı giriyor. Yok Makyavelli, Yok Nietche, Yok Hitler.

Ciddi kayıptasınız: Mesela JJ Rousseau'yu veya Descartes'i ya da Montesquieu'yu kaçınız okudu?

- 0

Nietche okudum ben. Adam manyak diyorum, hala Nietche diyorsunuz :) 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...