Jump to content

Forumda Bir Şarkiyatçı Biz Mi Kaldık?

Recommended Posts

46 dakika önce, Desert Wind yazdı:

Nerde forumun eski zamanlarında Oryantalist takılan dreiMali'ler hacılar(var ama yok gibi)? Birkaç kişi kalmışız burda Kuran'ı didik didik eden?  Ülkeden umudu kesip forumdan mı ayrıldılar ne?

Çok değerli İngilizce kaynaklar var,okudukça İslamın politik amaçlar için uydurulmuş koskocaman  bir yalan olduğunu görüyoruz.

"Early islam" araştırmaları yapan orientalistlerin çok sağlam iddiaları var,tabi Türkiye'de bu kitapları çevirmek riskli olduğundan kimse uğraşmıyor.

Yakaladığım bilgileri fırsat buldukça yazacağım..

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Beelzebub yazdı:

Çok değerli İngilizce kaynaklar var,okudukça İslamın politik amaçlar için uydurulmuş koskocaman  bir yalan olduğunu görüyoruz.

"Early islam" araştırmaları yapan orientalistlerin çok sağlam iddiaları var,tabi Türkiye'de bu kitapları çevirmek riskli olduğundan kimse uğraşmıyor.

Yakaladığım bilgileri fırsat buldukça yazacağım..

El- İlah  aşkına İngilizce pdf'sini atayım Şu Patrica Crone'un Hacerism kitabını çeviriver ara ara. Çok güzel bilgiler var erken İslam'la ilgili.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Desert Wind yazdı:

El- İlah  aşkına İngilizce pdf'sini atayım Şu Patrica Crone'un Hacerism kitabını çeviriver ara ara. Çok güzel bilgiler var erken İslam'la ilgili.

Erken islamla ilgili genel bir özet olarak Robert Spencer'in, Did Muhammad exist? kitabını öneriyorum.Fikir vermesi,bakış açısı oluşturması açısından önemli..

Patricia Crone gibi akademik insanlar daha  ağır bir dille yazıyorlar,Ama verileri çok önemli..Crone'nın değerli başka kitapları da var.

Hagarism kitabına başlayacağım,ben de pdf'si var..Önemli gördüğüm noktaları yazacağım.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Beelzebub yazdı:

Erken islamla ilgili genel bir özet olarak Robert Spencer'in, Did Muhammad exist? kitabını öneriyorum.Fikir vermesi,bakış açısı oluşturması açısından önemli..

Patricia Crone gibi akademik insanlar daha  ağır bir dille yazıyorlar,Ama verileri çok önemli..Crone'nın değerli başka kitapları da var.

Hagarism kitabına başlayacağım,ben de pdf'si var..Önemli gördüğüm noktaları yazacağım.

Samirile ve Erken İslam ile ilgili noktaları çevirip paylaşırsan sevinirim.Did Muhammed Exist pdf olarak var mı?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...