Jump to content

Ol deyince kainatı Yaratan tanrı

Recommended Posts

1 hour ago, FETİH said:

öncelikle bu dediğine o meclisin gücü yetmez. hayal aleminde yaşıyorsun. Peygamberimizi sav. diğer müslümanlarla bir tutuyorsun. böyle bir kıyas hatalıdır.

meclis Kurana tabi olmadığı için onun verdiği hükümler Kurana uygun olmayabilir. biz her zamanda ve mekanda sadece Allah ’a CC.  ve Resulüllüh ’a sav.  tabi oluruz.

sen meclise tabi olmuşsun. o kanunların hükmü dünya ile sınırlıdır. bu yüzden diyoruz ki hem dünya hemde ahirette geçerli olan İlahi yasalara tabi olun. yoksa sonunu biliyorsun.

senin ilahın meclis olmuş, onları ilah yerine koyma diyoruz. evlilik için islamı koyduğu şartları kabul etmek Allah’a CC. tabi olmaktır. bunu anlıyabiliyorsan ve de ilahi yasaları insanı yasalardan aşağı tutuyorsan, sonunda başına gelecekleri biliyorsundur.yapma diyoruz, bırak insani yasaları, onlar geçici, aldatıcı. gerçek yasalara uy...

Ne zırvalıyorsun. Kısa kes aydın havası olsun. Benim peygamberim Ayşe ile yatmadı de..  ya da tersini söyle. Bana akıl verip telkinde bulunma .. Senin peygamberin Pedofili mi değil mi?  Evet yada hayır.  Burası Ateistforum..     This is spartaaaaa

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, FETİH said:

kendisi kademe kademe ölüme gidiyor da bunu düşünmüyor.  kalkmış, Allah ’ın CC. yaratma sanatını   dilene dolamaya çalışıyor. kademeli yaratılmış zavallı yaratıksın..önce kendi kusurunu gör..her şeyi kademeli yapıyorsun. kendini de bir eleştir önce..

bizce kademeli yaratmak güzeldir. bu Allah ’ ın CC. bir iradesidir.

"ol" emri yoktan bir anda yaratmayı anlattığı gibi, kademe kademe yaratmayı da anlatır. ruh bir anda yaratılırken, beden kademe kademe yaratılmıştır. şimdi istediği gibi yaratmasını neden sorguluyorsun. maddi şeyleri kademe kademe yaratması hikmeti gereğidir. bu yaratılış aşamalarını melek, cin ve insana göstermek, onları yaratılış nedeniyle Allah CC. hamd etmeye sevk etmek için olabilir. yani toprağa konulan tohuma "ol" emri verilince tohum ağaç olmuyor. zaten tohuma ağaç ol denmiyor ki.. bir sonraki safhaya geçmesi için "ol" emri veriliyor. bu kademeli yaratılışı da insanlara seyerrettiriyor. tohuma verilen ol emri bir sonraki safhaya geç, bir sonraki safhaya geç şeklinde, giderek ağaç yaratılıyor. ancak istese tohumu bir anda da ağaç yapardı. fakat dünya sebebler alemi olduğu için kademeli yaratıyor.

"Ve rahimde nutfeye yeni bir emir gelir: alâka "ol". Bu emir ve benzerleri aralıksız tekrarlanır. İlâhî kudret ve irade o tohumu halden hâle evirip çevirir ve sonunda insan vücut bulur. Demek ki nutfeye “İnsan ol.” denmemiş, sadece “Alâka ol.” denmiştir. Eğer “İnsan ol.” emri verilseydi rahimde o an bebek teşekkül ederdi. Dünya hikmet âlemi olduğu için, yaratılış sebepler tahtında ve kademeli olarak icra edilmekte. Ve bu safha safha yaratılışla nice sanatlar sergilenmekte.

Bir anda insan yapmak Allah’a mahsus bir sanat. Aynı şekilde nutfe yaratmak, onu halden hâle çevirmek ve sonunda insan hâline sokmak da ayrı birer ilâhî sanat. Bu hikmet dünyasında bu ilâhî sanatların teşhir edilmesi için "ol" emri, “Son şeklini al.” şeklinde değil de, “Bir sonraki tavrına gir.” tarzında verilmiş oluyor."   Alaaddin Başar

Allah CC dedin güldüm.. Neden dersen.. Benim iki hayvanım var. Adlarını  Cemil ile cemal koydum.  Ben allahım.. onlar ise benim hayvanım.

Hepsini birden oku bakiim  Allah CC 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Mempish yazdı:

Allah CC dedin güldüm.. Neden dersen.. Benim iki hayvanım var. Adlarını  Cemil ile cemal koydum.  Ben allahım.. onlar ise benim hayvanım.

Hepsini birden oku bakiim  Allah CC 

tam bir maymunsun. gülebilmek için anlayamazsın. kendini hayvandan geldiğini düşünenlerden olmalıısın.

inanmamana bir şey demedik terbiyeli ol. maymun ..

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, FETİH said:

tam bir maymunsun. gülebilmek için anlayamazsın. kendini hayvandan geldiğini düşünenlerden olmalıısın.

inanmamana bir şey demedik terbiyeli ol. maymun ..

Ben maymunumsu soydan geldiğimi zaten kabul ediyorum. Ama Maymun kardeşimle aramda kromozom farkı var. Ama tercih etmem gerekseydi. Senin gibi olmaktansa  maymun olmayı tercih ederdim. Sen arap isen  Müslüman olabilirsin. Ama Türk isen Müslüman olman mümkün değil. Muhammed  Türk kavimi ile ilgili 2912 nolu  hadiste ne diyor. 

"Müslümanlar, Türklerle öldürüşmedikçe, kıyamet kopmayacaktır. Yüzleri kalkan gibi, üst üste binmiş(kalın) derili olan bu toplumla... kıl giyerler."(bk. Müslim, Sahih, Kitabu'l-Fiten, 62-65, hadis no:2912; Ebu Davud, Sünen, Kitabu'l-Melahim, 9, Babun fi Kıtali't-Türk, hadis no: 4303; Nesei, Sünen, Kitabu'l-Cihad, Babu Gazveti't-Türk...)

Benim babam öyle idi yüzü kalkan gibi kalın derili ve aplak idi. Yoksa babamdan bahsediyor anlamadım.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Mempish yazdı:

Ben maymunumsu soydan geldiğimi zaten kabul ediyorum. Ama Maymun kardeşimle aramda kromozom farkı var. Ama tercih etmem gerekseydi. Senin gibi olmaktansa  maymun olmayı tercih ederdim. Sen arap isen  Müslüman olabilirsin. Ama Türk isen Müslüman olman mümkün değil. Muhammed  Türk kavimi ile ilgili 2912 nolu  hadiste ne diyor. 

"Müslümanlar, Türklerle öldürüşmedikçe, kıyamet kopmayacaktır. Yüzleri kalkan gibi, üst üste binmiş(kalın) derili olan bu toplumla... kıl giyerler."(bk. Müslim, Sahih, Kitabu'l-Fiten, 62-65, hadis no:2912; Ebu Davud, Sünen, Kitabu'l-Melahim, 9, Babun fi Kıtali't-Türk, hadis no: 4303; Nesei, Sünen, Kitabu'l-Cihad, Babu Gazveti't-Türk...)

Benim babam öyle idi yüzü kalkan gibi kalın derili ve aplak idi. Yoksa babamdan bahsediyor anlamadım.

Türküm. Elhamdülillah Müslümanım.

Fatih ’ i öven hadis de var. yani istanbulu fetheden komutan ve askerlerini öveni biliyorsundur. ben bu nesildenim. anladın umarım?

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, Mempish yazdı:

Ne zırvalıyorsun. Kısa kes aydın havası olsun. Benim peygamberim  .  ya da tersini söyle. Bana akıl verip telkinde bulunma .. Senin peygamberin   Evet yada hayır.  Burası Ateistforum..     This is spartaaaaa

ya konu ne sen nere girdin, böyle. daldan dala atlıyorsun. bırak bu işleri. edepsizce konuşuyorsun. 

Peygamberimiz ’ e sav.  ettiğin suçlamayı. o çağda senin ağa baban kefereler etmedi. sana ne oluyor, anlamıyorum. dediğin gibi olsa o çağın kefereleri bu evliliğe karşı çıkardı.

ayrıca karşında persli de yok. başlatma şimdi spatrana da persine de.. çık şu hayal aleminden diye. yazıyoruz,

sen yaratılış ve diğer konu hakkında doğru yaz ben yazmıyacağım. ama doğruları yazmıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Ben fetihe yetişemedim. Atalarımın yaptığı tek şey ağaçlarda daldan dala zıplamak ve garip sesler çıkarmak oldu. Ehh bildiğin primatlar.. hayvandır ne yapsa yeridir. 

Senin Muhammedin bize elçi göndermediği için dini bilgimiz pek yok. Bizde google çıkana kadar bekledik . Şimdi her şeyi biliyoruz.  Ebu Abdullah el-Mukri. den şeyh edebali ye kadar tüm kitapları okuduk. Charles  Robert Darwin'den  Alfred Russel Wallace  ye kadar evrimin tüm tarihçesini irdeledik ve sorguladık. Kuran ı da okuduk. Hatta tasvirlenmeden önce ki kuranı da araştırdık. 7 düvelde ekolojik metafizik ve Sosyal ve sınıfsal dini rütielleri hatmettik.

Dedim ya sizden biz Türdaş  değiliz olamayız. Yaşasın primatlar 

12507765_thefivemostcjpg.jpg

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, FETİH said:

ya konu ne sen nere girdin, böyle. daldan dala atlıyorsun. bırak bu işleri. edepsizce konuşuyorsun. 

Peygamberimiz ’ e sav.  ettiğin suçlamayı. o çağda senin ağa baban kefereler etmedi. sana ne oluyor, anlamıyorum. dediğin gibi olsa o çağın kefereleri bu evliliğe karşı çıkardı.

ayrıca karşında persli de yok. başlatma şimdi spatrana da persine de.. çık şu hayal aleminden diye. yazıyoruz,

sen yaratılış ve diğer konu hakkında doğru yaz ben yazmıyacağım. ama doğruları yazmıyorsun.

Ey cahil ben öyle mi yazdım. Ey sansürcü Fetih. 

Neden benim Postedimi sansürledin. Hadi bende yok.. sen de allah CC korkusu yokmu..  Allah cc den korkmuyorsan kuldan utan. Niye doğrusunu yazmadınnn.

Neyse ben doğrusunu tekrar yayınlıyorum. 

"Ne zırvalıyorsun. Kısa kes aydın havası olsun. Benim peygamberim Ayşe ile yatmadı de..  ya da tersini söyle. Bana akıl verip telkinde bulunma .. Senin peygamberin Pedofili mi değil mi?  Evet yada hayır.  Burası Ateistforum..     This is spartaaaaa "

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Hurrican yazdı:

Konu açıyorsunuz, hiçbir konuyu, konunun içinde kalarak tartışamıyorsunuz. Kuruntularınız evhâmlarınız, odaklanmanıza bile izin vermiyor.
İlkönce şunu bil ki, bu bilgiler bana âid değil. Bir Kur'ân tefsîri olan bu bilgiler, Ekberî irfândır. Tasavvuf ilmidir. Yûnus Mevlânâ, Şeyh-i ekber gibi evliyâullahın irfânıdır.

Belkıs'ın Tahtının göz açıp kapamadan önce mekân değiştirmesi yine bu halk-ı cedîd konusuyla ilgilidir.
Hızır âleyhisselâmın kılık değiştirip Dünyânın her yerinde göreve çıkması yine bu konuyla ilgilidir.
Kibâr-ı Evliyânın milyarlarca ışık yılı uzaklıktaki gezegenlere gitmesi yine bu konuyla ilgilidir.

Konuyu ben üretmiş değilim bilgi düşmânı, anlayabiliyormusun.

Bu bilgileri satmam mümkün değil, burada rumuzlarla yazıyoruz, kendi ismimizi kullanmıyoruz.
Kendi ismimizle yazı yazdığımızı farzet, yazı yazmaktaki maksatlarımız şunlar olabilir.
a-) ate lerin şebekliklerini düzeylerini bütün mantık sâhiplerine göstermek.
b-) Okuma noktasında herkese açık bir site olduğu için, aklı başında okuyucuların sizler tarafından aldatılmasını engellemek.
c-) Her ne kadar, hayvandan aşağı bir idrâk seviyeniz olsa da aranızda istisnâ olarak hidâyet edileceklere vesîle olmak
d-) Ate ler olarak Hakikî zavallılar olduğunuz için (ki imtihân dünyâsındayız, Allah-u a'lem) Size acıdığımız için yazıyor olabiliriz. Acımasak saldım çayıra der bırakırız. Şahsen ben, gerektiği gibi size acıyamadığımı i'tirâf edeyim. Daha özenli bir dil kullanmam ve sizinle alay etmemem lâzım.

Yazı yazarken neyini satıyorsan, gördüğün gibi satma suçlamanda senin üzerine kalıyor...

Maddeleri bir daha oku, hayvandan aşağı bir idrak düzeyinde olduğunuz bize Allah tarafından bildirilmiş ve biz de yakînen anlamış durumdayız. Zannettiğin gibi bir çaba içinde değiliz.
Şahsından dolayı muhatab alındığını düşünmen de yanlıştır. Maddeleri bir daha oku.

15 saat önce, Hurrican yazdı:

Konu açıyorsunuz, hiçbir konuyu, konunun içinde kalarak tartışamıyorsunuz. Kuruntularınız evhâmlarınız, odaklanmanıza bile izin vermiyor.
İlkönce şunu bil ki, bu bilgiler bana âid değil. Bir Kur'ân tefsîri olan bu bilgiler, Ekberî irfândır. Tasavvuf ilmidir. Yûnus Mevlânâ, Şeyh-i ekber gibi evliyâullahın irfânıdır.

Belkıs'ın Tahtının göz açıp kapamadan önce mekân değiştirmesi yine bu halk-ı cedîd konusuyla ilgilidir.
Hızır âleyhisselâmın kılık değiştirip Dünyânın her yerinde göreve çıkması yine bu konuyla ilgilidir.
Kibâr-ı Evliyânın milyarlarca ışık yılı uzaklıktaki gezegenlere gitmesi yine bu konuyla ilgilidir.

Konuyu ben üretmiş değilim bilgi düşmânı, anlayabiliyormusun.

Bu bilgileri satmam mümkün değil, burada rumuzlarla yazıyoruz, kendi ismimizi kullanmıyoruz.
Kendi ismimizle yazı yazdığımızı farzet, yazı yazmaktaki maksatlarımız şunlar olabilir.
a-) ate lerin şebekliklerini düzeylerini bütün mantık sâhiplerine göstermek.
b-) Okuma noktasında herkese açık bir site olduğu için, aklı başında okuyucuların sizler tarafından aldatılmasını engellemek.
c-) Her ne kadar, hayvandan aşağı bir idrâk seviyeniz olsa da aranızda istisnâ olarak hidâyet edileceklere vesîle olmak
d-) Ate ler olarak Hakikî zavallılar olduğunuz için (ki imtihân dünyâsındayız, Allah-u a'lem) Size acıdığımız için yazıyor olabiliriz. Acımasak saldım çayıra der bırakırız. Şahsen ben, gerektiği gibi size acıyamadığımı i'tirâf edeyim. Daha özenli bir dil kullanmam ve sizinle alay etmemem lâzım.

Yazı yazarken neyini satıyorsan, gördüğün gibi satma suçlamanda senin üzerine kalıyor...

Maddeleri bir daha oku, hayvandan aşağı bir idrak düzeyinde olduğunuz bize Allah tarafından bildirilmiş ve biz de yakînen anlamış durumdayız. Zannettiğin gibi bir çaba içinde değiliz.
Şahsından dolayı muhatab alındığını düşünmen de yanlıştır. Maddeleri bir daha oku.

kaf 15in öldükten sonra yeniden yaratılış olduğunu kabul ediyorsanız, aynı ayeti sürekli yeniden yaratılış olarak nasıl satmaya kalkıyorsunuz? :D

ayıptır.

bir de, işin daha komiği, allah niyeyse sürekli olarak bir yeniden yaratış içinde... niye? çünkü ele işte.

bu düşüncenin temelinde de, allahına büyüyü yakıştıramamak bulunuyor. illa ki fiziksel gerçekliklere uydurmaya çalışmak yüzünden, demek ki aslında anlar var ve bu anlar içinde sürekli yokedip yaratma olmalı ki, iki sahne arasında istediği değişikliği gerçekleştirerek mucizeler ortaya koyabilsin. oysa ki, inandığınızı söylediğiniz masallar, bu kısmı sorgulamayn der. sizler aklınıza yatırmaya çalışmak için bilim kurguya vermişsiniz kendinizi. tabii yine allahınızı büyücülükten kurtaramıyorsunuz. çünkü o sayısız yaratma anlarında yaratmayı nasıl gerçekleştirdiğini yine açıklayamıyorsunuz.

tanrınızı niye bu kadan aciz bir duruma düşüyorsunuz? yani bir şey yapabilmesi için illa ki sonsuz yeniden yaratmalara muhtaç olmalı mı? ol deyince oluyordan, ya işte sayısız yeniden yaratma anı var, allah o aralara denk gelip bir şeyler yapıyor işteye gelmişsiniz. 

işin daha da gülünç tarafı şu ki: uydurduğunuz tanrınız, yeniden yaratmalarda, kendine inanmayanları da yine aynı şekilde hep yaratmaya devam ediyor. allah şaşkınlıktan donları düşürmek üzere nakliye ve taşımacılık yaparken, bu yeniden yaratmalarda ya inanmayanları yaratmayıvereyim demiyor. ama onları şöyle yaparım, böyle yaparım. savaşta melekler gönderip kestirdim falan diyor.

tuhaf tuhaf işler :D

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Mempish yazdı:

Ey cahil ben öyle mi yazdım. Ey sansürcü Fetih. 

Neden benim Postedimi sansürledin. Hadi bende yok.. sen de allah CC korkusu yokmu..  Allah cc den korkmuyorsan kuldan utan. Niye doğrusunu yazmadınnn.

Neyse ben doğrusunu tekrar yayınlıyorum. 

"Ne zırvalıyorsun. Kısa kes aydın havası olsun. 

seninin zırvalıklarını kısa kesiyorum. 

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Mempish yazdı:

Ben fetihe yetişemedim. Atalarımın yaptığı tek şey ağaçlarda daldan dala zıplamak ve garip sesler çıkarmak oldu. Ehh bildiğin primatlar.. hayvandır ne yapsa yeridir. 

Senin Muhammedin bize elçi göndermediği için dini bilgimiz pek yok. Bizde google çıkana kadar bekledik . Şimdi her şeyi biliyoruz.  Ebu Abdullah el-Mukri. den şeyh edebali ye kadar tüm kitapları okuduk. Charles  Robert Darwin'den  Alfred Russel Wallace  ye kadar evrimin tüm tarihçesini irdeledik ve sorguladık. Kuran ı da okuduk. Hatta tasvirlenmeden önce ki kuranı da araştırdık. 7 düvelde ekolojik metafizik ve Sosyal ve sınıfsal dini rütielleri hatmettik.

Dedim ya sizden biz Türdaş  değiliz olamayız. Yaşasın primatlar 

12507765_thefivemostcjpg.jpg

kendini bile tanımıyorsun. ben sana bir iyilik yapayım da seni sana tanıtıyım.

sen hiçbir şekilde maymundan gelmedin.

fakat maymuna gittin. tabi o da hayali bir gidiş..

gelmek yok gitmek var. böyle dersen gerçeği demiş olursun.

bu hayali yolculuğun gidişi fenadır.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, FETİH said:

kendini bile tanımıyorsun. ben sana bir iyilik yapayım da seni sana tanıtıyım.

sen hiçbir şekilde maymundan gelmedin.

fakat maymuna gittin. tabi o da hayali bir gidiş..

gelmek yok gitmek var. böyle dersen gerçeği demiş olursun.

bu hayali yolculuğun gidişi fenadır.

Beni güldürdün bende Allah CC olarak seni güldüreyim.  

Ya sizden gelmeyelim de gine domuzundan  gelelim. 

Sitelerde Paylaş
On 07.03.2018 at 12:17, Hurrican yazdı:

BAKALIM BİZ Mİ UYDURMUŞUZ?

“Biz ilk yaratmamızda acizlik mi gösterdik? Hayır. Doğrusu onlar her vakit yenilenip duran yaratılıştan (Halk-ı Cedîd) şüphe içindedirler!”    (Kaf 15) 

Bu sürekli yeniden yaratılış sebebiyle, İki farklı ânda, Kâinâttaki hiçbir şey birbirinin aynısı değildir. Yukarıda "Ân" diye belirttiğimiz vakit aralığının, sâniyenin kaçta biri olduğunu bilmiyorum. Sâniyenin sonsuzda biri olduğunu zannetmiyorum.

Sen Allah ile beraber başka bir ilâha ibadet etme. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O’nun vechinden (yüzünden) başka her şey yok olucudur. Hüküm yalnızca O’nundur ve kesinlikle O’na döndürüleceksiniz. (Kasas 88)
Âyet-i Kerîme, tek bir kıyâmetten bahsetmiyor, yok oluş ve yeniden yaratılışın her ân gerçekleştiğini belirtmek için, "Yok olucudur" diyor. "Yok olacaktır" demiyor.

Rabbim, beni, annemi, babamı ve evime mü’min olarak girenleri ve mü’min kadınları ve mü’min erkekleri mağfiret et. Zalimlere helâkından başka bir şeyi artırma. (Nûh 28)
Buradaki helâk te süreklilik arzediyor, hz. Nûh ta bunu biliyor ve helâk lerinin artırılmasını istiyor. Büyük Kıyâmet gününde bunları helâk et demiyor. Tek bir helâkten bahsedilmiyor.

Bir âkil insân, sen daha İnsân sözünü anlamıyorsun, Allah kelâmını nasıl anlıycan?

Sahi engin bilgilerine dayanarak sormak istiyorum bu konuşan muhmmedmi yoksa Allahmı?

Sitelerde Paylaş
On 07.03.2018 at 12:17, Hurrican yazdı:

BAKALIM BİZ Mİ UYDURMUŞUZ?

“Biz ilk yaratmamızda acizlik mi gösterdik? Hayır. Doğrusu onlar her vakit yenilenip duran yaratılıştan (Halk-ı Cedîd) şüphe içindedirler!”    (Kaf 15) 

Bu sürekli yeniden yaratılış sebebiyle, İki farklı ânda, Kâinâttaki hiçbir şey birbirinin aynısı değildir. Yukarıda "Ân" diye belirttiğimiz vakit aralığının, sâniyenin kaçta biri olduğunu bilmiyorum. Sâniyenin sonsuzda biri olduğunu zannetmiyorum.

Sen Allah ile beraber başka bir ilâha ibadet etme. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O’nun vechinden (yüzünden) başka her şey yok olucudur. Hüküm yalnızca O’nundur ve kesinlikle O’na döndürüleceksiniz. (Kasas 88)
Âyet-i Kerîme, tek bir kıyâmetten bahsetmiyor, yok oluş ve yeniden yaratılışın her ân gerçekleştiğini belirtmek için, "Yok olucudur" diyor. "Yok olacaktır" demiyor.

Rabbim, beni, annemi, babamı ve evime mü’min olarak girenleri ve mü’min kadınları ve mü’min erkekleri mağfiret et. Zalimlere helâkından başka bir şeyi artırma. (Nûh 28)
Buradaki helâk te süreklilik arzediyor, hz. Nûh ta bunu biliyor ve helâk lerinin artırılmasını istiyor. Büyük Kıyâmet gününde bunları helâk et demiyor. Tek bir helâkten bahsedilmiyor.

Bir âkil insân, sen daha İnsân sözünü anlamıyorsun, Allah kelâmını nasıl anlıycan?

Sen allahla başka bir ilha ibadet etme  ne denem başka ilahlardamı var. demek peygamberin içinde şüpe varki uyarıyor ondan başka ilah yok buda muallak bir kelime  ondan başka hiç ilah yok demek bir 3 kişi daha var demektir

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...